Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Tud rent-a-car zmenjen...spet pri istem-Dimitrisrentals...za 10 dni (14.07-23.07) z polnim zavarovanjem za čist novo Fabio 45€/dan

Pripeljejo do hotela,k smo tokrat čist na drugem koncu Kosa v Tigaki-ju....in nič predplačila...vsa čast Dimitrisu👍-dober deal😃...

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

Nisem vzel paketa pr Palmi...na Pocitnice.si👍 

Drugače pa je res,je na agencijah pravilo,da "last minute" nikoli ne sme biti ugodnejsi kot "ultra first minute"...tega marsikdo ne ve!

Torej kdor hoče ugodni paket se zgodaj pomuja.

Pa še en nasvet-pri online ponudnikih se ponudbe dnevno spreminjajo...jaz bi po domače rekel "lovijo ribice"...in ko dajo ven eno dobro ponudbo,takoj vidijo po odzivu...naslednji dan pa je takoj dražje.

Torej če vidiš res ugoden paket,na htro pobrskaj,preveri kje je itd...in vzami,ker čez en dan,teden mesec...to gre samo še gor.

 

Je žena našla ugodno v istem hotelu kot lani-2100€ za 4dni nocitev z zajtrkom,letalo,prevoz z in na letališče,+kufriin riziko odpovedi...res nora cena...in je cincala,naslednji dan pa takoj dobrih 400€+ gor...

Ajd je pa pol v Fili-ju (Tigaki) super našla...tud super.

Skratka-sedaj je "zadnji čas"🙄..pa je tudi to že dokaj pozno,ker smo včasih tudi že konec Decembra rezervirali,takoj ko pridejo printani katalogi ven....tisto Aprila,Maja...je že vse razgrebeno in samo še nore cene.

 

Aja...za avto,bom spet kako malenkost napisal,poslikal,če bo koga zanimalo...mi je zmeraj zanimivo kak drugačen avto peljati...samo kot vidim so pr Fabiah sam 1L turbo-mlinčki...dve leti nazaj nisem bil navdušen pr. T-Rocu...ajd,bomo videli🙄

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Cene so nore tako ali tako, Grcija je full odvisno od otoka do otoka....več kot je angležev dražji so in je razlika lahko tudi do 1000na teden (jaz sem letos konkretno gledal Lefkas , 1.teden 3300, Samos, isti termin cca.2200....)....problem je ker pač ni blizu in agencije to vedo in cene nabijajo v nebo, ker pač ni ravno veliko folka ki gre na road trip do tja....

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

Puglia je zakon. Ljudje zelo prijazni, cene ne tako visoke, plaže fenomenalne. 

 

 

Napisano

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 50 minutami je godlike napisal:

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

Zanimivo.

Tega trajekta pa še nikoli nisem ubral. No, niti pomislil nisem nanj, če sem iskren. 😃

Napisano

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

Napisano
pred 4 minutami je sportman333 napisal:

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Napisano

Dva dni morja manj, pa še kak ogled med potjo...

Srbija ali Makedonija... 

Nočitve so pa ugodne.

 

Napisano

@sportman333 in @Matick,

mi hodimo oboje.

Smo bli lani letalo do Grčije in rent.

Predlani Bologna 2 dni + 7 dni Elbe + 3 dni Firence.

Smo bli tudi letalo do Berlina in 4 dni javnega prevoza.

 

Nikoli ne primerjam cen letalo vs. lastni prevoz.

Vse ima svoj čar.

Letalo dobim do Sicilije ali Neaplja za normalen dnar. Do Barija nimam ok letala za normalen denar. Tudi vidli bomo Dubrovnik in Mostar na poti, tega z letalom ne bi.

 

Vozil bom 700km do Dubrovnika in potem po trajektu majn kot 200km do apartmaja. Nazaj spet do trajekta in spat v Mostar.

Vedno je pri nas postanek 2-3 dni.

Najdaljša vožnja in naporna bo 700km do Dubrovnika, ostalo načeloma ni naporno.

Napisano
pred 16 urami je Matick napisal:

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Tako smo naredili mi. Avion iz trsta do barija (360 € povratna karta za štiri) in v pugliji rent a car. Tudi rent a car ni bil pretirano drag. 

 

 

Napisano (urejeno)

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 10 minutami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

 

To. Dopust je da uzivas, in narediš kar tebi najbl paše. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Uf, so šle letalske cene kar gor. 🤔

 

 

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

Napisano
pred 3 minutami je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

Napisano

Ko ti pa natakar po večerji 2 runde (x5) travarice prinese gratis...se počutiš kot doma... 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je NevLado napisal:

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

To je cena z pomfrijem-8,5€!...pa je pomfrija več k dovolj...sem videl pri sosednji mizi.

Mi smo bili lačni k prasči,pa smo naročili k mesni plošči za dva še giros ploščo,k je hčera hotela tatziki (tatziki,giros,pomfri,pita kruh na srednje velikem ovalnem krožniku-9€)...1,5L vode,pivo...za tri "lačne prašce"😂 47€...smo komaj hodili...

Sem pozabil slikati...lakota ni pustila🤣😋

Bom drugič😉

pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Uživajte!

 

Mood Vacation GIF by RatePunk

Hvala...se bomo potrudili😃 

 

EDIT-bencin isto kot lani-večinoma dva evra in drobec čez...samo na eni črpalki sem od letališča grede videl za 1,99€/L za navadnega.

 

Tudi na mesni plošči ni napisan pomfri,pa je bil+mal paraižnoka in čebule,čeprav je v opisu le meso.

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bo

 

 

IMG_20240713_174303.jpg

kje je pa MYTHOS ?!?! :) 

Ahhh, Grki so carji in svetlobna leta pred hrčarji....(ok mogoče res otoki dalmacija, preverim letos na Braču :))......drugače pa ni primerjave, prijazni, gostoljubni, zabavni......tudi če se pohecaš razumejo.....tko da GR je zakon 👍 (samo daleč je za it z avtom......)

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 19 minutami je sportman333 napisal:

samo daleč je za it z avtom....

Imaš trajekt iz Benetk ali iz Ancone 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.