Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Tud rent-a-car zmenjen...spet pri istem-Dimitrisrentals...za 10 dni (14.07-23.07) z polnim zavarovanjem za čist novo Fabio 45€/dan

Pripeljejo do hotela,k smo tokrat čist na drugem koncu Kosa v Tigaki-ju....in nič predplačila...vsa čast Dimitrisu👍-dober deal😃...

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Kako imajo že slogan na jumbo plakatih, iznajdljivi izkoristijo dobro priložnost....first minute pa to 😆

 

Screenshot 2024-02-02 at 17.34.03.png

Nisem vzel paketa pr Palmi...na Pocitnice.si👍 

Drugače pa je res,je na agencijah pravilo,da "last minute" nikoli ne sme biti ugodnejsi kot "ultra first minute"...tega marsikdo ne ve!

Torej kdor hoče ugodni paket se zgodaj pomuja.

Pa še en nasvet-pri online ponudnikih se ponudbe dnevno spreminjajo...jaz bi po domače rekel "lovijo ribice"...in ko dajo ven eno dobro ponudbo,takoj vidijo po odzivu...naslednji dan pa je takoj dražje.

Torej če vidiš res ugoden paket,na htro pobrskaj,preveri kje je itd...in vzami,ker čez en dan,teden mesec...to gre samo še gor.

 

Je žena našla ugodno v istem hotelu kot lani-2100€ za 4dni nocitev z zajtrkom,letalo,prevoz z in na letališče,+kufriin riziko odpovedi...res nora cena...in je cincala,naslednji dan pa takoj dobrih 400€+ gor...

Ajd je pa pol v Fili-ju (Tigaki) super našla...tud super.

Skratka-sedaj je "zadnji čas"🙄..pa je tudi to že dokaj pozno,ker smo včasih tudi že konec Decembra rezervirali,takoj ko pridejo printani katalogi ven....tisto Aprila,Maja...je že vse razgrebeno in samo še nore cene.

 

Aja...za avto,bom spet kako malenkost napisal,poslikal,če bo koga zanimalo...mi je zmeraj zanimivo kak drugačen avto peljati...samo kot vidim so pr Fabiah sam 1L turbo-mlinčki...dve leti nazaj nisem bil navdušen pr. T-Rocu...ajd,bomo videli🙄

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Cene so nore tako ali tako, Grcija je full odvisno od otoka do otoka....več kot je angležev dražji so in je razlika lahko tudi do 1000na teden (jaz sem letos konkretno gledal Lefkas , 1.teden 3300, Samos, isti termin cca.2200....)....problem je ker pač ni blizu in agencije to vedo in cene nabijajo v nebo, ker pač ni ravno veliko folka ki gre na road trip do tja....

Napisano
dne 21. 1. 2024 ob 12:17 je skritikrt napisal:

Vplačal Grcijo za letni dopust...spet na Kos,samo v drug hotel😃...sedaj je tapravi čas,k bo šlo samo še gor.

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

Jaz pa letos grem na drugo stran.

 

Lani Halkidiki, letos bo pa Puglia.

Sem rezervirano glavno nastavitev. Pot še pride....

Puglia je zakon. Ljudje zelo prijazni, cene ne tako visoke, plaže fenomenalne. 

 

 

Napisano

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 50 minutami je godlike napisal:

Hvala. Sem redno v Italiji. Menda že več kot 6 let vsaj 1 dopust na leto. Do zdaj še brez kazni. 🙂

 

Šli bomo Dubrovnik - Bari trajekt.

Tak da bomo tokrat Italijo kr zminimizirali.

Zanimivo.

Tega trajekta pa še nikoli nisem ubral. No, niti pomislil nisem nanj, če sem iskren. 😃

Napisano

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Lani je še bil Split - Bari. Letos ga ni več na Jadrolinijinem seznamu.

 

Fora je v tem, da so otroci še kr mali in raje plačam trajekt, da malo presekamo kot 1400km vožnje, pa tudi če je v dveh etapah.

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

Napisano
pred 4 minutami je sportman333 napisal:

Dober si, meni se ne da toliko voziti...sem letos gledal Lefkas (z enim postankom v Leskovcu SRB) in potem še en dan to Agios Nikitas....pa sem nekako obupal na to turo :)....si kdaj računal koliko % je razlike, recimo 14.dni avion ali tako road trip z vsemi ostalimi stroški? (ni primerljivo, ker si pač s svojim avtom bolje mobilen, itd.), čisto tako me zanima.

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Napisano

Dva dni morja manj, pa še kak ogled med potjo...

Srbija ali Makedonija... 

Nočitve so pa ugodne.

 

Napisano

@sportman333 in @Matick,

mi hodimo oboje.

Smo bli lani letalo do Grčije in rent.

Predlani Bologna 2 dni + 7 dni Elbe + 3 dni Firence.

Smo bli tudi letalo do Berlina in 4 dni javnega prevoza.

 

Nikoli ne primerjam cen letalo vs. lastni prevoz.

Vse ima svoj čar.

Letalo dobim do Sicilije ali Neaplja za normalen dnar. Do Barija nimam ok letala za normalen denar. Tudi vidli bomo Dubrovnik in Mostar na poti, tega z letalom ne bi.

 

Vozil bom 700km do Dubrovnika in potem po trajektu majn kot 200km do apartmaja. Nazaj spet do trajekta in spat v Mostar.

Vedno je pri nas postanek 2-3 dni.

Najdaljša vožnja in naporna bo 700km do Dubrovnika, ostalo načeloma ni naporno.

Napisano
pred 16 urami je Matick napisal:

 

Avion + rentacar vzameš pa je :)
je mal dražji dopust, ampak vsaj časa na cesti ne porabiš po nepotrebnem. 
Bi pa reku da do Lefkade (brez mostnine, če še zaračunavajo) je v eno smer od oka 200eur, bencin + cestnine. Rentacar te pa pride po teh cenejših otokih do 50eur na dan s polnim zavarovanjem. Tako da, pod črto, razlika v ceni bi ble letalske karte, če gledaš samo kombinacija avion vs avto

Tako smo naredili mi. Avion iz trsta do barija (360 € povratna karta za štiri) in v pugliji rent a car. Tudi rent a car ni bil pretirano drag. 

 

 

Napisano (urejeno)

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 10 minutami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

 

To. Dopust je da uzivas, in narediš kar tebi najbl paše. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Napisano
pred 10 urami je godlike napisal:

550-600€

2 otroka, 2 odrasla, 2 kabinska, 2 velika kovčka..... Ronke-Bari.

To so aktualne cene.

 

Vračunaj še parking pri Ronkah....

 

Po moje smo s ceno tu tu. Pač bo road trip. Gre se mi za doživetje in ne za vsak cent prišparat, potem ni dopust.

Uf, so šle letalske cene kar gor. 🤔

 

 

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

Napisano
pred 3 minutami je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bom še kaj poročal😉

IMG_20240713_121107.jpg

IMG_20240713_173740.jpg

IMG_20240713_174303.jpg

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

Napisano

Ko ti pa natakar po večerji 2 runde (x5) travarice prinese gratis...se počutiš kot doma... 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je NevLado napisal:

8,5 lignji + pomfrit koliko eur?

To je cena z pomfrijem-8,5€!...pa je pomfrija več k dovolj...sem videl pri sosednji mizi.

Mi smo bili lačni k prasči,pa smo naročili k mesni plošči za dva še giros ploščo,k je hčera hotela tatziki (tatziki,giros,pomfri,pita kruh na srednje velikem ovalnem krožniku-9€)...1,5L vode,pivo...za tri "lačne prašce"😂 47€...smo komaj hodili...

Sem pozabil slikati...lakota ni pustila🤣😋

Bom drugič😉

pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Uživajte!

 

Mood Vacation GIF by RatePunk

Hvala...se bomo potrudili😃 

 

EDIT-bencin isto kot lani-večinoma dva evra in drobec čez...samo na eni črpalki sem od letališča grede videl za 1,99€/L za navadnega.

 

Tudi na mesni plošči ni napisan pomfri,pa je bil+mal paraižnoka in čebule,čeprav je v opisu le meso.

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Prispeli na Kos😃...spet Lauda (Ryanair)...najprej ven nekaj pojesti in pir al dva...zaenkrat najbližje hotelu,kar je,k se nam ne da kilometre pešačiti,naročili mesno ploščo za dva(25€),grško solato...cene glej sliko...jutri dobimo avto,in gasa...vreme grško in kar prijeten vetrič piha-pač Kos.

Bo

 

 

IMG_20240713_174303.jpg

kje je pa MYTHOS ?!?! :) 

Ahhh, Grki so carji in svetlobna leta pred hrčarji....(ok mogoče res otoki dalmacija, preverim letos na Braču :))......drugače pa ni primerjave, prijazni, gostoljubni, zabavni......tudi če se pohecaš razumejo.....tko da GR je zakon 👍 (samo daleč je za it z avtom......)

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 19 minutami je sportman333 napisal:

samo daleč je za it z avtom....

Imaš trajekt iz Benetk ali iz Ancone 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.