Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Uf to se dela ze dolgo casa... Tudi folk k je dal odpoved v javni upravi ga je vmes zaposlil nek "kolega" in potem cez en mesec odpustil in je na ta nacin dobil polni zavod za nevem 20-30 let kar je prej delal v javni upravi. Paziti je treba samo da vmes ni prekinitve med eno in drugo firmo.
Da je zadeva se bolj absurdna je ta ista oseba bila na zavodu in zraven se "fusala", ker pomanjkanje kadra je trenutno na vseh frontah. Torej win win za gospoda :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stara Slovenska vraža pravi, da to, kar počneš na Novega leta dan, to boš počel celo leto.

Zjutraj sem najprej kresnil ženo, sedaj pa sedim na Urgenci pred šivalnico, ker je eden od otrok uščipnil prst...

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Transportni voziček za po stopnicah. 

 

Je kdo uporabljal to zadevo za transport pralnega stroja in ali se obnese? Kako je z uporabo tega, ko je treba po stopnicah navzdol (odvoz stare naprave)?

 

Rabim rešitev, da bom lahko bolj al manj sam naredil, saj smo v takih letih vsi, da je težko dobit koga, ki lahko dvigne in nese kej...

 

Hvala. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pralnega stroja ravno nisem vozil, vozim pa razno opremo, ki pa vseeno nanese kar precej kilogramov.

 

Baje obstajajo tudi električni, ampak mi imamo ročnega - tisti s tremi kolesci spodaj. Za po stopnicah gor moraš imeti malo moči, vseeno pa je precej lažje kot nosit. Za dol je pa boljše, če si spredaj, ker drugače te lahko tudi potegne za seboj...

 

Kje bi pa imel za odnest to perestrojko? Če ni predaleč, pridem mimo pa ni vrag, da jo ne spraviva po stopnicah. Staro pa kar preko balkona in bo dol...

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Slivka napisal:

Pralnega stroja ravno nisem vozil, vozim pa razno opremo, ki pa vseeno nanese kar precej kilogramov.

 

Baje obstajajo tudi električni, ampak mi imamo ročnega - tisti s tremi kolesci spodaj. Za po stopnicah gor moraš imeti malo moči, vseeno pa je precej lažje kot nosit. Za dol je pa boljše, če si spredaj, ker drugače te lahko tudi potegne za seboj...

 

Kje bi pa imel za odnest to perestrojko? Če ni predaleč, pridem mimo pa ni vrag, da jo ne spraviva po stopnicah. Staro pa kar preko balkona in bo dol...

 

Ročni voziček bi bil čist ok, sicer razmišljam, da bi mogoče pogledal, če se da kje najet to zadevo, ker se dejansko ne bi pogosto rabil...

 

Moč v rokah ni problem, mislim, da bi zmogel sam, bom pa imel pomoč nekoga, da rahlo preprime, če bo potrebno. Hočeš rečt, da se da zadevo navzdol spravljati tako, da si spredaj? :)

 

Za ponujeno pomoč se pa vseeno zahvaljujem, Vipava je vseeno predaleč od Velenja. :) Bom poskusil z vozičkom naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, resnici na ljubo, Vipava tudi meni ni ravno "za ovinkom"... Imam do tja kar kakšno uro vožnje čez hrib, okoli pa še malo več...

 

Odvisno, kako strme so stopnice in kako dolge so. Pri nas so dovolj dolge, da prideta oba koleščka na eno stopnico. No, ko greš dol, se ta koleščka obračajo, ampak sila je sila in kar krepko potegne. In moraš loviti ravnotežje sebe, pa vozička s tovorom in še držat, da ne zdrvi dol. Meni je lažje, če se obrnem in grem spredaj. Tovor precej leži, a pri meni to ni problem. Pri tebi najbrž tudi ne bo, na "pokončno držo" so občutljivi hladilniki, zamrzovalniki, prenosne klime, razvlaževalci in podobma oprema. No, ker torej tovor precej leži, se teža razporedi drugače, zato vozičku ni treba držat ravnotežja in ga lažje obvladujem, ko ga peljem po stopnicah dol. 

 

Boš imel pomoč nekoga? Odlično! Še vrv priveži na voziček, pa naj se on prime za tisto vrv. Bo šlo precej lažje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Tilen5 napisal:

Tko je jst mam tud en kos do velemesta Vipava

 

Ja, ta pravi se je oglasil... 

 

Na kakšen način imaš ti en kos do Vipave, saj burja že nekaj dni ni pihala in bi lahko bil že nazaj - razen, če se ustavljaš v vsaki gostilni, dokler ne obležiš in nato šele naslednji dan do druge gostilne. Ampak, ker je baje vse manj dobrih gostiln, bi že lahko bil nazaj, tako daleč te pa tudi Vipavska burja ne odpihne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Slivka napisal:

Ni panike, tudi jaz sem po telefonu klical Mazdaša na Goričko, ker sem zamešal z nekom iz Goriških Brd... 🥴

 

In kako si rešil s pralnim strojem?

 

Kupil sem voziček za po stopicah in premagal polovico poti sam, potem pa je nastala težava, saj nisem vzel v računico, da je vse bolj na ozko pri nas in sem moral drugo polovico premagati tako, da sem pralni stroj položil na tepih in ga porinil do vrha ob pomoči boljše polovice.

Tako da rešeno. Hvala! :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar tekal po parkirišču in iskal avto. Ko sem že obupal in vzel mobi v roke, da na policijo prijavim krajo, sem se spomnil, da v službo nisem šel z avtom ampak s FucksWagnom...

 

Sem ga kmalu našel, je bil tam, kjer sem ga zjutraj pustil...

  • Haha 4
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Sem ga kmalu našel, je bil tam, kjer sem ga zjutraj pustil...

... nekje ob cesti opremljen z varnostnim trikotnikom.

  • Haha 3
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.