Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

dne 27. 9. 2023 ob 10:52 je Slivka napisal:

Ki pa jst wem, kk se to dela, k sm pa kmet an s hribu doma. Kj se kr postauš nekm pa rečš, de zbiraš podpise al morš prej stojnico zakupt, kt na tržnci?

 

Ma rajš vidm, če kšn tamestn to začne...

 

Sj je lepo hudomušno tole spisano. :)  Ampak znan rek pravi "brez muje se še čevelj ne obuje", ne čakaj, da bodo vedno vse stvari drugi namesto tebe, ker noben ne bo. ;) 

 

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 9. 2023 ob 12:39 je Jest napisal:

 

 

Sem se v ponedeljek peljal mimo proti obali  ...

image.png

 

In danes nazaj ... 

image.png

 

 

 

đabe je tole, če ne deluje. V sredo je bil lep srednje močan vetrček pa sta obe imele lopatice obrnjene na nož in se nista vrteli. Tolk o elektriki iz vetrnih turbin.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

 

đabe je tole, če ne deluje. V sredo je bil lep srednje močan vetrček pa sta obe imele lopatice obrnjene na nož in se nista vrteli. Tolk o elektriki iz vetrnih turbin.

 

 

 

V sredo zjutraj se je "tastara" kar fajn vrtela ... "tanova" pa pomoje se ni v obratovanju ... 

 

 

 

V ponedeljek, ko sem se peljal proti obali se je tudi vrtela  ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih prou preuč usega tega.

 

Možakar je bil že obravnavan zaradi kaznivega dejanja grožnje, še vedno pa ima dovoljenje za posest orožja. Okoli mene pa se sprehajajo volkovi in medvedi, pa ne morem dobiti dovoljenja za orožje za zaščito in lastno varnost...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih prou preuč usega tega.

 

Možakar je bil že obravnavan zaradi kaznivega dejanja grožnje, še vedno pa ima dovoljenje za posest orožja. Okoli mene pa se sprehajajo volkovi in medvedi, pa ne morem dobiti dovoljenja za orožje za zaščito in lastno varnost...

Pri tebi je že lopata dovolj veliko orožje.... 😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest

 

Mal pred 12 uro sem šel proti primorski pa je stalo, žal mi je pa video že povozil loop. Mam pa posnetek, ko sem se vračal tam nkeje ob pol sedmih zvečer. Naj ne zavede, kar ure nimam nastavljene na poletni čas.

 

https://youtu.be/9IhibF6QcpM

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

A za kure? :nevem:

Ne vem, če kure to jedo ker je sladko in slano. To moja tamala poje celo vrečko za hec :bravo: pa tud jaz obožujem to.

  • Všeč 1
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm use te ekonomije an matematike. Kej mi lohko kdo razloži tko, po kmečko...

 

Letos sem zredil purane. Tudi lani sem jih. 

 

Letos sem za zredit sedem puranov porabil 765€. Lani sem za zredit sedem puranov porabil 725€. 

 

Letos so purani po 12€ za kilogram, lani so bili pa po 8€ za kilogram.

 

Po moji matematiki so se stroški reje dvignili za 5%, prodajna cena pa za 50%.

 

Saj ne, da bi imel kaj proti, le ne razumem te računice...

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm use te ekonomije an matematike. Kej mi lohko kdo razloži tko, po kmečko...

 

Letos sem zredil purane. Tudi lani sem jih. 

 

Letos sem za zredit sedem puranov porabil 765€. Lani sem za zredit sedem puranov porabil 725€. 

 

Letos so purani po 12€ za kilogram, lani so bili pa po 8€ za kilogram.

 

Po moji matematiki so se stroški reje dvignili za 5%, prodajna cena pa za 50%.

 

Saj ne, da bi imel kaj proti, le ne razumem te računice...

 

Bodi vesel, da je tako, jih boš lažje prodal po 10€ ali pa po 8 brez davka.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Bini napisal:

Bodi vesel, da je tako, jih boš lažje prodal po 10€ ali pa po 8 brez davka.... 😁

@Alex bi rekel, da je za tako stanje kriva vladajoča "perjad". @Slivka, končno imaš vlado, ki ti gre na roke. In prav je, da jo pri naslednjih volitvah nagradiš. 😂

 

image.jpeg

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jih bom nagradil že pred volitvami. Dobili bodo mlince, ponev vročega olja in Modro Frankinjo. In ogromno pozornosti, cela družina bo zbrana okoli mize...

 

In potem se res ne bom več pritoževal čez perjad...

 

Razumem pa @Alex.

On se ves čas pritožuje čez perjad.

Tudi jaz bi se na njegovem mestu.

@Alex namreč nima puranov.

In kaj je edina perjad, ki jo on redi?

Golob.

Golob ima lahko največ do 2 kilograma, puran pa lahko ima tudi 25 kilogramov...

Se čudiš, da se pritožuje?

Popravljeno od Slivka
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

To, da sem sam za vse "narejeno" tej vladi tako hvaležen, še razumem, tvoje "hvaležnosti" sedanji oziroma hvaležnosti prejšnji pa a ne razumem (Stockholmski sindrom). 😃

 

Ne, ampak delo v bolnici v času kovida. Če prejšnja vlada ne bi ukrepala, kot je, bi nam bilo pa res hudo. Veš, bolnica ima en vhod, pa dva izhoda. In so s kovidnega oddelka naše bolnice vsak dan enega odpeljali skozi tisti, drugi izhod... In ko vidiš ljudi svojega letnika tam priklopljene na aparate (in ko vidiš koga svojega letnika odklopljenega z aparatov in pokritega z rjuho preko glave), te niti kolesarji niti najbolj zagrizeni na tem forumu ne prepričajo več, da so bili ukrepi pretirani in da je kovid ena navadna gripca... Zato sem hvaležen prejšnji vladi...

 

Ti pa kakor češ. Mislim pa, da marsikdo na tem forumu srpi za kakšnimi sindromi. Mogoče tudi takimi, ki še niso uradno evidentirani.

 

Jaz pa trenutno trpim za sindromom "zamujam-z-malico". In ob misli na pečenega purana z mlinci in kozarcem modre frankinje se mi tako cedijo sline, da se bom kmalu utopil. Zato pa grem kar takoj na malico...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Slivka napisal:

 

Ne, ampak delo v bolnici v času kovida. Če prejšnja vlada ne bi ukrepala, kot je, bi nam bilo pa res hudo. Veš, bolnica ima en vhod, pa dva izhoda. In so s kovidnega oddelka naše bolnice vsak dan enega odpeljali skozi tisti, drugi izhod... In ko vidiš ljudi svojega letnika tam priklopljene na aparate (in ko vidiš koga svojega letnika odklopljenega z aparatov in pokritega z rjuho preko glave), te niti kolesarji niti najbolj zagrizeni na tem forumu ne prepričajo več, da so bili ukrepi pretirani in da je kovid ena navadna gripca... Zato sem hvaležen prejšnji vladi...

 

Ti pa kakor češ. Mislim pa, da marsikdo na tem forumu srpi za kakšnimi sindromi. Mogoče tudi takimi, ki še niso uradno evidentirani.

 

Jaz pa trenutno trpim za sindromom "zamujam-z-malico". In ob misli na pečenega purana z mlinci in kozarcem modre frankinje se mi tako cedijo sline, da se bom kmalu utopil. Zato pa grem kar takoj na malico...

 

Čisto zares, katerakoli vlada bi z ukrepi v covidu ravnala podobno, kot je prejšnja. Saj so se vse vlade učile, kopirale ukrepe ena od druge. Je pa naša imela dokaj slabo zastavljeno komunikacijo, ja pa tudi nagajali so ji kar fino, ko ni bil najbolj primeren čas. Se proskušam spomnit, od koga so se tega kolesarji naučili??? 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.