Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Strah je osnova za preživetje subjekta pa ne glede kako si to razlagamo. Temu se reče preživetveni nagon in brez tega vrste sploh ni ali pa izumre. Preživetveni nagon ti namreč pove, da bo bolelo, če boš ne vem skočil iz previsoke višine na osnovi izkušenj iz preteklosti te pač zavre, da ne skočiš v prepad. Ravno tako deluje samoohranitev na vse zadeve, ki so boleče ali pa slabe. In ker v takih ukinitvah največkrat ni dobrih zadev, normalno, da računamo, da bo spet slabo. Močno dvomim, da bo bolje, če ukinemo recimo gotovino v popolnosti. Sploh zato ker se te zadeve nikoli ne delajo za dobrobit običajnega človeka.

 

Ampak še vedno ni nihče povedal zakaj bi bilo to dobro za nas, samo razlagate, kako se bomo morali navadit pa kako so spremembe edina stalnica pa četudi so slabe.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Res ne vem kaj te je tako zmotilo, da sem te tako razjezil, umiri živce saj dobro veš,veste, da se v večini izjav malo hecam.... 👍

Lahko pa na koncu kake zajedljive izjave nalimam tegale tiča 👹 kot ti in mi bo vse oproščeno kar bom napisal... 😉

Če sem res koga užalil, ki leži na denarju se mu iskreno opravičim... 😉

 

No ja, sam jaz se ne hecam v takem konceptu, da izjavim, "da so vsi moški srednjih let iz okolice Šentjurja še vedno za leseno žlico al pa domače povedano z nizkim IQ-jem" 🤪 samo zato, ker razmišljajo recimo drugače. Pol pa ko zavre zadeva pa rečem, da sem se sam hecal.

 

Neki je hec, neki pa podjebavanje in žal si poskušal podjebavat brez argumenta. Pač tako kot to počne Alex pol se pa vsi čudimo zakaj pride do konflikta. Veš, da sem vedno za hec in zajebanco, ampak vseeno zelo pazim, da nekoga ne okarakteriziram kot neumnega ali manjvrednega. Ker tolk pa spoštujem svoje sogovornike.

 

Aja pa da ne bo tole šlo predaleč - nikomur nisem zameril, da ne bo nesporazumov, še vedno ste mi vsi forumaši čist kul fantje pa čeprav se kdaj pa kdaj tud usekamo in spremo. To je lajf, ker da bi pa vsi mislili kot eden bi bilo šele strašno dolgočasno.

  • Všeč 5
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Boss napisal:

Močno dvomim, da bo bolje, če ukinemo recimo gotovino v popolnosti. Sploh zato ker se te zadeve nikoli ne delajo za dobrobit običajnega človeka.

 

Ampak še vedno ni nihče povedal zakaj bi bilo to dobro za nas, samo razlagate, kako se bomo morali navadit pa kako so spremembe edina stalnica pa četudi so slabe.

 

Naštejemo lahko cel kup pozitivnih lastnosti takega ukrepa in tudi cel kup negativnih. Nekoč sem sam spreminjal nek predpis, pa mi predhodnik reče, da naj bom zelo pazljiv, ker se nikoli ne more predvideti vseh realnih situacij, ko bo predpis prišel v prakso. In to je res. Še vedno sem mnenja, da se večino stvari spreminja v dobri veri tudi v korist navadnih ljudi. 

 

Ko sva z ženo včasih dajala zdravilo otrokoma, sta se vedno bunila. :) 

 

pred 8 minutami je Boss napisal:

 

Neki je hec, neki pa podjebavanje in žal si poskušal podjebavat brez argumenta. Pač tako kot to počne Alex pol se pa vsi čudimo zakaj pride do konflikta. Veš, da sem vedno za hec in zajebanco, ampak vseeno zelo pazim, da nekoga ne okarakteriziram kot neumnega ali manjvrednega.

 

Ne verjamem, da bi bil Bini tak. Vem pa, da je Boss zelo občutljiv. Pa Jest tudi. Morda sem tudi jest. 😃 Se še spomnim mojega sarkazma glede prostovoljnih sredstev za najem serverja ...  mišljeno je bilo kot hec, sprejeto pa kot zajebavanje. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče plus digitale gotovine bi bil ta bi bilo potem povsod mogoče plačat,..ne pa da zdej prideš kam samo s kartico pa ti rečejo,..žal imamo samo gotovino(ti pa brez gotovine, za dvignit pa nikjer).

 

 

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Mogoče plus digitale gotovine bi bil ta bi bilo potem povsod mogoče plačat,..ne pa da zdej prideš kam brez kartice pa ti rečejo,..žal imamo samo gotovino(ti pa brez gotovine, za dvignit pa nikjer).

 

 

 

To me vedno razkuri. Kot, da smo v kameni dobi.

 

Je pa zanimivo ena na to temo...določeno ministrstvo v JU, plačilo taks in ostalih postopkov dovoljuje samo s kartico (če prideš v glavno pisarno fizično). Ker se jim preprosto ne da šteti drobiža in ga imeti v blagajni. Mi njihov organ v sestavi pa smo vedno ponujali obe možnosti.

 

En plus digitalne gotovine mi je tudi to, da ni gor bacilov :)

Popravljeno od g.Wankel
  • Všeč 4
  • Haha 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

No ja, sam jaz se ne hecam v takem konceptu, da izjavim, "da so vsi moški srednjih let iz okolice Šentjurja še vedno za leseno žlico al pa domače povedano z nizkim IQ-jem" 🤪 samo zato, ker razmišljajo recimo drugače. Pol pa ko zavre zadeva pa rečem, da sem se sam hecal.

 

Neki je hec, neki pa podjebavanje in žal si poskušal podjebavat brez argumenta. Pač tako kot to počne Alex pol se pa vsi čudimo zakaj pride do konflikta. Veš, da sem vedno za hec in zajebanco, ampak vseeno zelo pazim, da nekoga ne okarakteriziram kot neumnega ali manjvrednega. Ker tolk pa spoštujem svoje sogovornike.

 

Aja pa da ne bo tole šlo predaleč - nikomur nisem zameril, da ne bo nesporazumov, še vedno ste mi vsi forumaši čist kul fantje pa čeprav se kdaj pa kdaj tud usekamo in spremo. To je lajf, ker da bi pa vsi mislili kot eden bi bilo šele strašno dolgočasno.

Hvala za delno razumevanje, a tisto, da ste za leseno žlico nisem jaz napisal in tudi mišljeno je bilo drugače, da je pač nevarno uporabljati nož in vilico, če pa lahko komot ješ z žlico, kakršna koli že je... Nekaj novega pač... :nevem:

Gremo dalje, pa še enkrat brez zamere..... 👹😉

pred 1 uro je Tilen5 napisal:

angry window GIF

Jebiga, tak ti je to.... 😊😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj naj bi se pa ukinila gotovina?

Drugače pa, ko bo strošek upravljanja z gotovino občutno večji kot s kartico, bojo pa počasi nehali sprejemat gotovino po štacunah. Lahko vpišeš gotovino v ustavo, ne moreš pa prisiliti podjetij da jo sprejemajo.
Men je čisto vseeno kaj je z gotovino, provzaprov, mi je osebno bolš če je ni, ker pol samo rabim kartico s sabo nosit, ne rabim skrbet kje jemljejo kartice, pa kje ne, pa če imam dost gotovine s sabo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer že dolgo nisem bil na pošti, ampak še nekaj let nazaj je bilo, da sem s kartico plačal pa je pošta udarla skoraj 3€ za plačilo na POS-u. Kupu stvar za 8 € plačal 11€. Ne da bi se sekiral za 3€ ampak filing je bil pa neumen.

 

Tako, da jaz sem pristaš tega, da se zadeve izpojejo same če se. Ampak mi smo tako zaverovani v to digitalno družbo, da sploh ne vidimo, da bi šlo karkoli lahko narobe al kratkoročno al dolgoročno. En pošten sončni izbruh in nam pade cel grid dol pa smo skoraj k v kameni dobi. Rezervnega scenarija pa sploh nimamo.

  • Všeč 5
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

Sicer že dolgo nisem bil na pošti, ampak še nekaj let nazaj je bilo, da sem s kartico plačal pa je pošta udarla skoraj 3€ za plačilo na POS-u. Kupu stvar za 8 € plačal 11€. Ne da bi se sekiral za 3€ ampak filing je bil pa neumen.

 

Tako, da jaz sem pristaš tega, da se zadeve izpojejo same če se. Ampak mi smo tako zaverovani v to digitalno družbo, da sploh ne vidimo, da bi šlo karkoli lahko narobe al kratkoročno al dolgoročno. En pošten sončni izbruh in nam pade cel grid dol pa smo skoraj k v kameni dobi. Rezervnega scenarija pa sploh nimamo.

 

To je pa dober argument. 👍 Tudi mnoge hiše se danes zidajo brez dimnikov, saj imajo ogrevanje toplotno črpalko, na strehi fotovoltaiko, ... Ali imajo v garaži pripravljen vsaj ustrezen bencinski generator? :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Vidim, da se bi nič spremenilo. 😊 

Eni še vedno v vsem vidijo teorije zarote. Navadnim in razgledanim pa dol visi za njih. 😉

welcome back Alex 👍:)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

Če nam pade grid dol, kako boš pa gotovino dvignu, ko ti je zmanjka? :D

Hja, jaz imam kakega jurčka vedno nekje doma spravljenega v cashu just in case. Do zdaj mi je 2x prišlo zelo prav, kjub temu, da ni blo nobene katastrofe.

  • Všeč 4
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

 

Tudi, z majhno razliko 😀

 

Lastnik bencinarja

image.png

 

Lastnik dizla

image.png

Toti sef ti izprazniš, ko daš sesalne čistit, pa ko moreš kaki liter več olja kupit in še kaj se najde.

 

Focus 182 becin vs. Passat 190 dizl, je razlike v porabi 1 liter.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 9. 2023 ob 23:01 je Janez007 napisal:

Saj če voziš Mazdo dizel, je to obvezna dodatna oprema. 😃

 

Aha, ja, seveda...

 

In nato svizec zavije čokolado - al kako je že šlo...

 

Sem imel Mazdo dizel. Pri 360.000 km je šla od hiše. Še vedno žalujem za njo in se zaletavam z glavo v zid, kaj mi je bilo, da sem šel prodat dober avto...

  • Všeč 5
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.