Skoči na vsebino

Mazda 6 2019 dizel

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Kakor sem seznanjen je ta trgovec specializiran za uvoz iz IT trga....(jaz osebno tam ne bi kupoval avta, lahko pa da se motim, ker ga pa ne poznam, mogoče kdo pove / pozna kaj več), in 4.leta in 180k km, to je že kar lepa številka km....če niso redno delali servisov, bi se takemu avtu izognil....

Popravljeno od sportman333
Napisano (urejeno)
pred 9 urami je sportman333 napisal:

Kakor sem seznanjen je ta trgovec specializiran za uvoz iz IT trga....(jaz osebno tam ne bi kupoval avta, lahko pa da se motim, ker ga pa ne poznam, mogoče kdo pove / pozna kaj več), in 4.leta in 180k km, to je že kar lepa številka km....če niso redno delali servisov, bi se takemu avtu izognil....

Potočnika poznam. Dokaj na nivoju (glede na sceno pre-prodajalcev rabljenih vozil). Včasih je delal pri Ated v Šiški. Poznam tudi nekaj ljudi, ki so kupili pri njem avto (enemu Volvo D4, ki je bil kupljen z 230.000 km žre 1 l olja na 1.500 km - klasičen problem teh motorjev, ki zahteva generalko za cca 4k€... trgovec je prijazen in mu časti olje 😃). Včasih je uvažal iz Belgije, specialist za Volvote V70, V60, ... tudi Mazde.

 

Vsak trgovec gleda na razliko v ceni in da je avto za kupce privlačen - mora lepo brezhibno izgledat. Ne iščejo avtov po kakovosti, ampak po nizki ceni. Če kupi avto z napako, je morda niti ne opazi, ker ga takoj prodaja naprej. Torej tudi nehote proda kakšen slabši avto, kar pa mu ni v interesu.

 

Od tega prodajalca, ki "butično" prodaja avte že od 90-tih (najprej v Šiški pri Ated, potem samostojno na Drenikovi, pa v Grosupljem in sedaj že kar nekaj let na Cesti 2 cesarjev) bi si upal kupit avto. Ima tudi dokaj realne cene, ki upoštevajo stanje vozila, tudi prevožene km.

Popravljeno od Janez007
Napisano

Takle avto ma lahko tud že blizu 300kkm. To ni nič takega, ker nekateri tud 70kkm delajo letno. Če samo delovne dni vzamem je to cca 260/dan. To naredi tisti, ki vsak dan pelje iz MB v LJ in nazaj.

 

V glavnem, kaj hočem povedat, da je treba oreng pogledat kolk ima tole dejansko km. Če so iz Italije se bo itak videlo, ker ni vpisov v digitalno servisno in takrat bi jaz raje roke dvignil od posla. Če pa že pol pa avto h kakšnemu stručkotiu zapeljat, pa da se pogleda ali je sesalni kolektor čist, a se avto lepo pelje, ne cuka, ima moč itd.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Boss napisal:

Takle avto ma lahko tud že blizu 300kkm. To ni nič takega, ker nekateri tud 70kkm delajo letno. Če samo delovne dni vzamem je to cca 260/dan. To naredi tisti, ki vsak dan pelje iz MB v LJ in nazaj.

 

V glavnem, kaj hočem povedat, da je treba oreng pogledat kolk ima tole dejansko km. Če so iz Italije se bo itak videlo, ker ni vpisov v digitalno servisno in takrat bi jaz raje roke dvignil od posla. Če pa že pol pa avto h kakšnemu stručkotiu zapeljat, pa da se pogleda ali je sesalni kolektor čist, a se avto lepo pelje, ne cuka, ima moč itd.

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Jezen 1
Napisano

Vse okoli teh mahinacij s kilometrino razumem, samo to pa ne, da ni dovolj interesa tovarn, da bi to preprečile.... 🤔Ker s tem se podaljšuje uporaba starih avtov in zmanjšuje prodaja novih.... :nevem:

Napisano

Avto se bo v vsakem primeru pregledal. Osnovo se takoj vidi kak se je z avtom delalo.

Če ima kdo izmed vas možnost pogledat v zgodovino preko vin številke bi bil zelo lepo prošen, da kaj več izvem.

 

Če sem pa na pravih informacijah pa s temi motorji ni več nekih težav. Ali se motim? 

Kako je pa glede porabe pri teh mlinčkih😉

Napisano
pred 1 minuto je jotko napisal:

Avto se bo v vsakem primeru pregledal. Osnovo se takoj vidi kak se je z avtom delalo.

Če ima kdo izmed vas možnost pogledat v zgodovino preko vin številke bi bil zelo lepo prošen, da kaj več izvem.

 

Če sem pa na pravih informacijah pa s temi motorji ni več nekih težav. Ali se motim? 

Kako je pa glede porabe pri teh mlinčkih😉

 

Glede zgodovine - lahko pogledaš sam, če si naložiš aplikacijo (imaš VIN številko?):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.interrait.mymazda&hl=en_US

image.png

Žal so v digitalni knjižici zabeleženi le redni servisi, kakšna izredna popravila pa ne.

Napisano

O super. Tega pa nisem vedel. Pri prejšnih šesticah tega še ni bilo🤷‍♂️.

 

To vidim vrjetno servisne intervale ne?

Če je bilo pa kaj drugega na uradnem servisu pa ne? (Odpoklici, poškodbe,...)

Napisano
pred 2 minutama je jotko napisal:

O super. Tega pa nisem vedel. Pri prejšnih šesticah tega še ni bilo🤷‍♂️.

 

To vidim vrjetno servisne intervale ne?

Če je bilo pa kaj drugega na uradnem servisu pa ne? (Odpoklici, poškodbe,...)

Že to je dovolj,da vidiš,če so servisi redno opravljeni,ostalo je pa tako porihtano,če je bilo kaj narobe....👍

Jaz osebno še avta s toliko kilometri v življenju nisem prodajal ne pa,da bi kupoval,dobro premisli in imej v rezervi še kak evro za stroške in zimske gume.....:nevem:

Napisano
pred 35 minutami je Bini napisal:

Že to je dovolj,da vidiš,če so servisi redno opravljeni,ostalo je pa tako porihtano,če je bilo kaj narobe....👍

Jaz osebno še avta s toliko kilometri v življenju nisem prodajal ne pa,da bi kupoval,dobro premisli in imej v rezervi še kak evro za stroške in zimske gume.....:nevem:

Sej meni tolikšna kilometrina nič ne diši. 

Kak € treba imeti pa vedno na rezervi, saj nikol ne veš kje te kaj pričaka.

 

Mogoč veš za kako dobro šestico? 

Napisano

Tole so verjetno realni kilometri. Prej kot tiste 17 letnik z magičnimi 120 000...

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Jo je prodal pol a...

 

 

Napisano

Samo majhen medklic. Tista Mazda ziher ni imela samo 3.010 km, ker se takih vozil ne splača uvažati, ker se tretirajo kot nova in plača naš DDV in DMV. Za naše aparatčike kot rabljen avto šteje šele vozilo, ki ima vsaj 6.000 prevoženih km in je v tujini registrirano vsaj 6 mesecev. Tako da so se verjetno zatipkali za eno številko, katero pa, bogsigavedi ...

Napisano
pred 20 minutami je dvorjan napisal:

Samo majhen medklic. Tista Mazda ziher ni imela samo 3.010 km, ker se takih vozil ne splača uvažati, ker se tretirajo kot nova in plača naš DDV in DMV. Za naše aparatčike kot rabljen avto šteje šele vozilo, ki ima vsaj 6.000 prevoženih km in je v tujini registrirano vsaj 6 mesecev. Tako da so se verjetno zatipkali za eno številko, katero pa, bogsigavedi ...

Tri "0" je pozabo na koncu dodat... 😂

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

Napisano
pred 5 minutami je NevLado napisal:

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

Sem bil v dobrih odnosih s sprejemniki na Mazdi, pa teh njihovih spiskov izrednih popravil nisem mogel dobiti niti za svoje avte.

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano (urejeno)
pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Mogoče spet nisi bil v tako dobrih odnosih :)

Ja, to nikoli ne veš 100%. :) Ustno sem izvedel, pisno pa ne. 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 5 urami je Janez007 napisal:

 

Ej @Boss si črnogled.😀

 

MILEAGEBLOCKER.COM

Welcome to MileageBlocker.com

 

Ima pa ta prodajalec dostikrat tudi avte z zelo malo km, kot recimo tale Mazda pred meseci in se je prodajala za cca. 26.000 €. V vsakem primeru nekaj ne štima (ali preveč, ali premalo km). 😂

 

image.png

Boss misli, da ima vsak avto, ki ni nov, prevrtene kilometre in to vsaj za 100000 km.😊 Se pravi, če bi prodajal jaz mojo šestico z prevoženimi 80000 km (letnik 2017), bi Boss takoj rekel, da ima realno 170000 km. 😊

 

 

Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Boss misli, da ima vsak avto, ki ni nov, prevrtene kilometre in to vsaj za 100000 km.😊 Se pravi, če bi prodajal jaz mojo šestico z prevoženimi 80000 km (letnik 2017), bi Boss takoj rekel, da ima realno 170000 km. 😊

Kilometre vrtijo vsepovsod...tako v tujini kot tudi pri nas, zares imaš lahko pri vsakem rabljenem avtu SKRB, da bi bili zavrteni kilometri. Kakšn je pa procent je pa že AMZS pred časom objavil članek, ki je bil tudi tu na forumu, cca vsak 4ti avto je prevrten.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Napisano

Ja...kaj pa zgodovina da se preveri avta in km...digitalna serv.knjižica in itd ...na pooblaščenem servisu...😉😁😁moraš imet veze da ti povejo 😉😉🤣😁😆lp 

Napisano

 Nekaj malega izvedel.

Avto je iz Belgije.

Zadnji servis 22.4.2022 pri 170tkm, do takrat vse po intervalih.

Se pravi da je zadnje leto pod ??? Saj je bilo prej povprecno delanih dobrih 40tkm na leto...

 

Pred eno uro je NevLado napisal:

Avto mi zgleda top, tudi kilometri izgledajo realni, moraš se pa zavedat vseh hib, ki jih imajo dizel mazde pri visokih kilometrih. Če bi jaz kupoval tole, bi obvezno preveril, da so vpisani vsi servisi v servisni knjižici - drugače bi raje jaz vzel drugo. Kaj točno se je menjalo pod garancijo boš pa lahko dobil ta info samo na pooblaščenem servisu, ker imajo tam program za preverjanje.

 

Na katere hibe ciljaš?

 

Napisano

Avtomobili v Nemčiji, ki gredo na jug imajo prevrtene kilometre vsaj v tretjini do polovici primerov. Torej, kaj pol? A rečeš, da si raje previden in preveriš, al si heroj in adrenalinski odvisnik pa greš na riziko? Ne vem, jaz sem raj pameten kot pa tak heroj.

 

Drugač pa nisem rekel, da ima ziher prevrtene. Rekel sem samo, da je potrebno preverit.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ja, kako priročen izgovor: majhnost Slovenije...   Letališče Celovec po moji oceni ni večje od letališča Maribor. Pa je Maribor dober kvečjemu, da avstrijski piloti tam trenirajo 'šolski krog' (touch-and-go), Celovec ima pa povezave, da se celo iz Gorice gor vozijo - raje, kot na precej večje ljubljansko letališče...
    • Pravkar "zvedel" od sodelavca (pa malo priredil):   Globa za posedovanje konoplje znaša manj kot tista za vožnjo s telefonom v roki. Torej, vozite z julo v roki...
    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.