Skoči na vsebino

Sončna elektrarna


AmpeR

Priporočeno sporočilo

pred 17 minutami je Jest napisal:

Po mailu na info@elektro-gorenjska.si .... Poslal sem 25.4., odgovor sem dobil 11.5. 

Ja nč če dobim soglasje in postavim SE potem bo k hiši ob priliki pač prišel CX60 PHEV pq ne rabim več razmisljat kaj bi pa kaj ne bi.😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, z več virov je rečeno da:

-pogodba ne potece ali

- pogodba velja 15 let ali

- pogodba izteče z iztekom življenske dobe SE.

 

To da lahko spremenijo enostransko pogodbo kadar hočejo dvomim da pije vodo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj kolikor vem, niso pogodbe tiste, ki so problematicne … ampak zakonodaja ;) … Za nazaj se praviloma ne spreminjajo zadeve… lahko se pa tudi… ;) Kot je razlozil ta, od katerega sem dobil zadnjo ponudbo je tako, da ce se letos zazene elektrarna, da potem velja sedanji obracun po netmeteringu…. Tudi ce se z novim letom kaj spremeni… Itak imajo pa vsi sedaj guzvo… in pri meni naj bi se montaza izvedla jeseni…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Jest napisal:

Potem si se ze odlocil za SE?

Da, zdele sem meril streho, tko da naj bi slo gor za 11kw. Termo shop mi je lepo vse svetoval tko da bom naredil z njimi ce bo slo soglasje cez.

 

Katerega izvajalca pa mislis to vzeti? Sem bil v kontaktu tudi s SolarPRO iz Medvod pa ni bil tolk suveren.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po priporocilih sem izbral SolarPro… So delali tu okrog, pa so vsi zadovoljni…

 

Pri zenini sodelavki so ravno pred kratkim zmontirali… Pa se blizu so, ce bi bilo treba kaj urejati…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je ignacij napisal:

Ja nč če dobim soglasje in postavim SE potem bo k hiši ob priliki pač prišel CX60 PHEV pq ne rabim več razmisljat kaj bi pa kaj ne bi.😁

 

 

Evo... tukaj imas enega za slabih 50 jurjev ... :) Sem ravno zasledil v eni FB skupini ... 

 

WWW.AUTOSCOUT24.DE

Finde jetzt deinen Mazda € 49.750,- – Bei AutoScout24, dem europaweit größten Online-Automarkt.

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ga dobiš tudi za 46k od fizične osebe. Nič se mi ne mudi, naj se malo tenstajo. Najraje bi dobil letnik 2023, da je kakšen bug že popravljen. Dlje ko jih ne bodo mogli prodati, večja bo zaloga in cenejša cena.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je ignacij napisal:

Hmm, z več virov je rečeno da:

-pogodba ne potece ali

- pogodba velja 15 let ali

- pogodba izteče z iztekom življenske dobe SE.

 

To da lahko spremenijo enostransko pogodbo kadar hočejo dvomim da pije vodo.

Žal z SODO-tom ni nobene 15letne pogodbe. Me pa prav zanima, kdo ponujo to 15letno pogodbo. Kdo izvajalec sončne ali dobavitelj el.? 

 

Kot sem napisal Vlada RS lahko spremeni akt. 

 

Poznam zadevo, ker imam čez elektrarne.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@AmpeR a lahko pokomentiraš kako bo  ta sprememba lahko vplivala na lasntike sončnih elektrarn

WWW.ZURNAL24.SI

Vse je pripravljeno za uporabo nove metodologije obračuna omrežnin za električno energijo. Nov sistem je precej zapleten in zahteva aktivnega...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je ignacij napisal:

@AmpeR a lahko pokomentiraš kako bo  ta sprememba lahko vplivala na lasntike sončnih elektrarn

WWW.ZURNAL24.SI

Vse je pripravljeno za uporabo nove metodologije obračuna omrežnin za električno energijo. Nov sistem je precej zapleten in zahteva aktivnega...

 

Ne to ne bo vplivalo za SE za tiste, ki bodo pridobljena soglasja do 31.12.2023. Za nove pa še ne vem. Bo pa velika sprememba in iz naše (elektro) strani se prav malo bojimo ( reklamacije, podatki,.....).

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Danes mi je ponudnik elektrarne razlagal, da dobim subvencioniran hranilnik energije za 11kw elektrarno za cca. 2k drzajo investicijo, ker so subvencije zelo visoke, 500eur na 1kw moci. Torej npr. brez hranilnika je 14k, s hranilnikom je 16k. Ne vem tocno kakšen je hranilnik ker mi bo te podatke še poslal.

 

Sam ob trenutnem meteringu ne vidim neke koristi, ampak tudi ne znam pravilno oceniti prednosti in slabosti takšne naložbe.

 

Torej zanima me vaše mnenje ali je dodatni hranilnik smiseln, upoštevajoč tudi morebitne prihodnje spremembe pri obračunih.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz imam SE že eno leto, elektrarna je 13,6 kW, kar je največ kar lahko dobiš na 3x25 A varovalke. Koliko ti dovolijo priklopiti, pa je odvisno od omrežja, že postavljenih SE v okolici in še kakšnega faktorja. Termo shop je izgleda zelo aktiven tudi pri nas in to z nizkimi cenami. 
 

Glede akumulatorjev pa preveri samo za kosilo časa lahko shranijo energijo za potrebe tvoje hiše v zimskem času. Ker npr. če boš doplačal sedaj 2000€ in potem imel energijo shranjeno za 2 uri delovanja po moje nisi nič kaj pametnega naredil. Ampak to preveri.

 

No avta še pa nimam, ki bi ga polnil, samo TČ

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ni baterije… prvo je omarica z varovalkami, potem razsmernik, naprej pa ekspanzijska posoda od centralne ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

 

 

image.png

 

WWW.RTVSLO.SI

Celjski policisti so bili malo pred 10. uro obveščeni o večjem požaru v Lokah, na območju Ljubnega ob Savinji. Zagorelo je v podjetju, ki se ukvarja z izdelavo lesene embalaže. Pristojni pozivajo občane, naj se...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.