Skoči na vsebino

Sončna elektrarna


AmpeR

Priporočeno sporočilo

Vedno več imam primerov sončnih elektrarn na hišah. In skoraj vsaka ima toplotno črpalko za ogrevanje. Ta današnja pa celo Tesla hranilnik el.energije. Vložek 30+k€. Vse skupaj en kp elektronike...

 

Stem sistemom je hiša skoraj neodvisna od omrežja. 

 

No, kdaj se ti povrne investicija pa??? 

20211021_103148.jpg

20211021_105805.jpg

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je AmpeR napisal:

Vedno več imam primerov sončnih elektrarn na hišah. In skoraj vsaka ima toplotno črpalko za ogrevanje. Ta današnja pa celo Tesla hranilnik el.energije. Vložek 30+k€. Vse skupaj en kp elektronike...

 

Stem sistemom je hiša skoraj neodvisna od omrežja. 

 

No, kdaj se ti povrne investicija pa??? 

20211021_103148.jpg

20211021_105805.jpg

20 let, odvisno kakšno hišo imaš pa še sosedi dihajo bolj čisti zrak.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Shrek napisal:

Nikoli 

Verjetno res, ampak dandanes malo kdo gleda na finančno plat...

Zdaj je bolj v stilu, moram tudi jaz narediti sončno elektrarno, če jo ima sosed...

 

 

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je x-layer napisal:

Verjetno res, ampak dandanes malo kdo gleda na finančno plat...

Zdaj je bolj v stilu, moram tudi jaz narediti sončno elektrarno, če jo ima sosed...

 

 

😆😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu se lahko začne prepucavanje tako kot na kovid varjanti... 

Za normalno življenje za povprečno delavsko plačo ni mogoče zgraditi tako oh in sploh hišo. 

Poglej, kaj je v teh elektrarnah. Jaz imam TČ, pa ni računica to montirat gor. Papir prenese vse. Izračuni tudi. 

Pred eno uro je Bini napisal:

20 let, odvisno kakšno hišo imaš pa še sosedi dihajo bolj čisti zrak.... :nevem:

Zakaj čist zrak? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Lep prispevek 👍

 

In beseda skoraj je ključna. Sončne elektrarne, čeprav z baterijo, so zaenkrat zajedalci elektroenergetskega sistema (EES). Ko bo enkrat sončna elektrarna (hiša) popolnoma odrezana od EES, potem OK. Ampak nič ne kaže, da bi to lahko bilo v nekaj naslednjih letih.

 

Seveda so težava baterije, ki bi morale imeti kapaciteto za nekaj mesecev porabe, da bi se pridobljena energija poletnega sonca prenesla v zimske mesece, predvsem december, januar, februar. Če je doma toplotna črpalka, pa 2 električna avtomobila, to lahko pomeni 50 kWh na dan, za 2 meseca okoli 3 MWh, po trenutnih cenah, če se ne motim, pa stane taka baterija okoli 1.000.000 € ... In tudi baterija se s časoma prazni (v pol leta bi se poleti popolnoma napolnjena baterija do zime v glavnem že izpraznila sama), kar je dodatna težava, ki jo bo potrebno še rešit.

In kdo si lahko doma privošči tako baterijo? Nihče.

 

Ponavadi so te baterije (modul) tam od 4kwh do 8kwh. 1 taka 8kwh je cca. 10k€. 2 kom 20k€...

 

Zaenkrat je to brez veze... Razen za pokrivat neke špice, če ti omrežje ne pusti. Ma vseeno je brez veze.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
pred 5 minutami je AmpeR napisal:

Ima kdo tuki sončno elektrarno na strehi (samooskrbo)?

Sam nimam, ima oče. Kaj te zanima?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bolj na splošno zanima, tisti ki imate, kako ste zadovoljni. Ste imeli kake težave, probleme....?

Sicer podrobnosti, zakonodajo, ...poznam, ker sem "prevzemnik" elektrarn.

 

 

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam TČ zrak-voda 11kw. Ogrevam cca. 160 kvadratov. Boiler za saniratno vodo je 300l in 200l ogrevalni boiler. Je pa TČ znamke de dietrich, zunanja enota pa mitsubishi. Letos sem naredil se fasado (16 cm grafitni stiropor) in pa napušč sem zaprl v škatlo - stirodur. Prav tako so mi slab mesec nazaj prisli zmontirati samooskrbno sončno elektrarno. Okna so dvo slojna znamke AJM.

 

Lega Gorenjska.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Scr3am napisal:

Jest imam TČ zrak-voda 11kw. Ogrevam cca. 160 kvadratov. Boiler za saniratno vodo je 300l in 200l ogrevalni boiler. Je pa TČ znamke de dietrich, zunanja enota pa mitsubishi. Letos sem naredil se fasado (16 cm grafitni stiropor) in pa napušč sem zaprl v škatlo - stirodur. Prav tako so mi slab mesec nazaj prisli zmontirati samooskrbno sončno elektrarno. Okna so dvo slojna znamke AJM.

 

Lega Gorenjska.

In koliko te je prišla elektrarna moči?? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Tole je pa polet dost, da brez težav še en električni avto filaš. Torej kdaj menjaš Mazdo? Predlagam Audi GT e-tron. :bravo:

Ha, ha. Tako se ga, splača kupit... če imaš seveda en zajeten šop bankovcev po 500€ na strani in ne več kaj bi z njimi. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Tole je pa polet dost, da brez težav še en električni avto filaš. Torej kdaj menjaš Mazdo? Predlagam Audi GT e-tron. :bravo:

Audi etron, ne hvala....doseg 250km....samo za tiste, ki jim treba hvala😉🤭🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, ne glede na to... to je trenutno edini električar, ki men dejansko zgleda top in se ne bi dal prosit. Vse ostalo so neke na pol futuristične igračke kot bi jih naredili pri hot wheels.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.