Skoči na vsebino

Nakup avta iz tujine


mazdaman

Priporočeno sporočilo

@dvorjan @NevLado @Janez007 in ostali znalci na Mobile.de

Ogledujemo si ta avto in ne zanima mnenje žal ni Mazda

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=373736715&scopeId=C&action=parkItem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mazdaman:

Sicer se ne spoznam kaj dosti na MB, a že parminutno Googlanje mi nažene strah v kosti zaradi motorja ... Puščanje olja, odpovedi turbine, oljne črpalke, AdBlue težave. Tale OM651 res ni nek biser.

 

Drugače pa zgleda lepo ohranjen in tudi prodajalec ok.

 

Samo da se v Nemčijo zapelješ snet plastiko pod motorjem in pogledat, koliko je masten, je pa tudi sranje ...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ima moj plezalni kolega, ki malo bolj hodi naokoli in je kr fensi zadeva! Zadi levo maš še tuš narjen. Tak fajn camper van, če hočš bit šmeks. Še tendo morš dokupit in si zmagu. Vem, da se stekla ne rosijo, ko kuhaš in da lahko zgori dva in spodi dva spita. Edini problemi, ki jih je mel so bli s kamerami in računalnikom za kamere... pa vse je drago.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mazdaman:
Sicer se ne spoznam kaj dosti na MB, a že parminutno Googlanje mi nažene strah v kosti zaradi motorja ... Puščanje olja, odpovedi turbine, oljne črpalke, AdBlue težave. Tale OM651 res ni nek biser.
 
Drugače pa zgleda lepo ohranjen in tudi prodajalec ok.
 
Samo da se v Nemčijo zapelješ snet plastiko pod motorjem in pogledat, koliko je masten, je pa tudi sranje ...
 
 

alternativa mi je pa California, ki je pa dražja motorji pa tudi vprašljivi. Kje bi naj spuščal motor, da mi ga slika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, naj ti ga da na dvigalo pa sname plastiko in poslika od spodaj (če ga ne bo prej obrisal). Če ga bo pa hitro/slabo obrisal, se bo pa itak videlo, da je mastno (ali sveže brisano).

 

Pol imaš pa še tale seznam:

 

Owners of OM651 engines commonly report problems with different coolant leaks. One of the more common ones, even at low mileage, is a coolant leak at the O-ring sealed pipe junction that is located at the bottom of the diesel fuel filter.

 

Other standard coolant leak locations you should be aware of include:

  • Heater matrix
  • Water pump housing
  • Thermostat housing
  • Pipes and fittings around the fuel filter
  • Plastic elbow on the pipe that leads to the heater
  • EGR valve seals
  • Radiator

If you own or plan on buying a used car with the OM651 diesel engine make sure you check for any leaks on the floor where the car is standing. You should also check the coolant level and monitor it regularly if you decide to buy the car. If you Google “OM651 coolant leak” you can have fun for hours.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz lahko z vidika uporabnika povem, ker imamo v sl.tudi za službene...avto se pelje super, udobno in ta v250 190km je tudi fajn mašina, gre....dober voz. Zdaj glede vzdrzljivosti, tezav pa tezko kaj pametnega povem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je dvorjan napisal:

Jah, naj ti ga da na dvigalo pa sname plastiko in poslika od spodaj (če ga ne bo prej obrisal). Če ga bo pa hitro/slabo obrisal, se bo pa itak videlo, da je mastno (ali sveže brisano).

 

Pol imaš pa še tale seznam:

 

Owners of OM651 engines commonly report problems with different coolant leaks. One of the more common ones, even at low mileage, is a coolant leak at the O-ring sealed pipe junction that is located at the bottom of the diesel fuel filter.

 

Other standard coolant leak locations you should be aware of include:

  • Heater matrix
  • Water pump housing
  • Thermostat housing
  • Pipes and fittings around the fuel filter
  • Plastic elbow on the pipe that leads to the heater
  • EGR valve seals
  • Radiator

If you own or plan on buying a used car with the OM651 diesel engine make sure you check for any leaks on the floor where the car is standing. You should also check the coolant level and monitor it regularly if you decide to buy the car. If you Google “OM651 coolant leak” you can have fun for hours.

Sem našel To stran in prebral vse to kaj me bega da hkrati piše da je to najbolj zanesljiv motor za kupit 

Conclusion

So, should you buy a used Mercedes with the OM651 diesel engine? We would, definitely. But as always, under one condition; a FULL-service history where it is evident that all the common issues were taken care of as soon as they appeared. 

You do not want a 5-6-year-old car that did not have anything replaced or fixed, because what you have then is a hot mess on your hands. You can expect to have a number of small (and big) things to fix in the coming years so avoid cars like that. Good Luck!

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je mazdaman napisal:

@dvorjan @NevLado @Janez007 in ostali znalci na Mobile.de

Ogledujemo si ta avto in ne zanima mnenje žal ni Mazda

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=373736715&scopeId=C&action=parkItem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jaz bi šel takole (čim ena točka pade bi opustil ta avto in šel gledat drugega), 

 

1. pošlji mail če je pripravljen da avto eksporta + naj ti pošlje številko šasije

2. pokliči MB servis pri nas v SLO naj ti nardijo izpis iz servisne knjige + garancijska popravila

3. ker avto nima oznake kot nekaramboliran, vprašaj kaj je bilo menjano in kje je bil razbit - glede na to da ni uradni servis, bodi pazljiv - jaz se tega da ni pooblaščenec sploh ne bi šel (čeprav so lahko vsepovsod površni)

4. plačaj carvertical poizvedbo za tistih par eur

5. prosi za dodatne slike varnostnih pasov in etikete na njih (tako ugotoviš če je bil hud karambol, verjetno ko so popravljali in menjali varnostne pasove na etiketi več ne piše izdelava pasa pred 2017 ampak je novejši letnik) + slike vseh šajb in etiket na njih (tega jaz nisem počel ampak hvala bogu nimam kaj rečt, sem pa potem ugotovil da itak nič ne košta in si lahko res ziher ziher)

6. pokliči na naroči avto okvirno ceno transporta ker je kombi bo cena ziher višja + vedno imaš potem referenco če iščeš privat prevoznika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako ta mercedes je bil takoj rezerviran in ni več na voljo. Drugi so ali privat osebe ali ročni menjalnik ali predragi.
Sem pa sedaj predaltal nazaj na Californio gledam enega z 110 kW motorjem in dsg.
Za motorje berem da so velike težave z močnejšim biturbo 150 kW motorjem, tukaj pa pač klasika kot pri vseh dieslih.

Carvertical ni našel nič pametnega so mi še denar so vrnili ker niso dali pametnega poročila.
CarDNA je pa imel tudi slike in dva datuma vpisana.

Dajmo še komentarje slike prilepim, ko bodo dobili avto v Avtohisa predvidoma konec tedna.

Kupljen bo pri Škoda servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 10. 2023 ob 19:46 je mazdaman napisal:

Tako ta mercedes je bil takoj rezerviran in ni več na voljo. Drugi so ali privat osebe ali ročni menjalnik ali predragi.
Sem pa sedaj predaltal nazaj na Californio gledam enega z 110 kW motorjem in dsg.
Za motorje berem da so velike težave z močnejšim biturbo 150 kW motorjem, tukaj pa pač klasika kot pri vseh dieslih.

Carvertical ni našel nič pametnega so mi še denar so vrnili ker niso dali pametnega poročila.
CarDNA je pa imel tudi slike in dva datuma vpisana.

Dajmo še komentarje slike prilepim, ko bodo dobili avto v Avtohisa predvidoma konec tedna.

Kupljen bo pri Škoda servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk

kje pa imaš carDNA? a to je kakšen spletni servis

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je NevLado napisal:

kje pa imaš carDNA? a to je kakšen spletni servis

My bad pravilno autoDNA 

WWW.AUTODNA.SI

Vodilni ponudnik poročil o zgodovini vozil autoDNA

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim za pomoč se pri tem vozilu.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=377099139&scopeId=C&action=parkItem

 

zal ne najdem nekega VW foruma, da bi kaj vprašal

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 10. 2023 ob 10:02 je mazdaman napisal:

Prosim za pomoč se pri tem vozilu.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=377099139&scopeId=C&action=parkItem

 

zal ne najdem nekega VW foruma, da bi kaj vprašal

Zici in tkanine so precej flekasti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zici in tkanine so precej flekasti.

To je se najmanj, ker gre avto na temeljito čiščenje. Bolj me skrbijo podatki, ki jih imam sedaj kjer je pri ene letu bilo več pločevinasti delov zamenjanih drugače pa zelo vzorčno delano na servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je mazdaman napisal:


To je se najmanj, ker gre avto na temeljito čiščenje. Bolj me skrbijo podatki, ki jih imam sedaj kjer je pri ene letu bilo več pločevinasti delov zamenjanih drugače pa zelo vzorčno delano na servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moja prva misel pri taki umazaniji je bila "mogoče je bil poplavljen"

 

Če mi govoriš da so še kar nekaj delov zamenjali....bi znalo bit kej v tej smeri. Preveri na googlu če so bile kake poplave v okolišu

 

Drugače pa tudi ni oznake nekaramboliran

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je mazdaman napisal:


To je se najmanj, ker gre avto na temeljito čiščenje. Bolj me skrbijo podatki, ki jih imam sedaj kjer je pri ene letu bilo več pločevinasti delov zamenjanih drugače pa zelo vzorčno delano na servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prometna je verjetno bila in posledično poškodbe s krvavitvami... 😔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja prva misel pri taki umazaniji je bila "mogoče je bil poplavljen"
 
Če mi govoriš da so še kar nekaj delov zamenjali....bi znalo bit kej v tej smeri. Preveri na googlu če so bile kake poplave v okolišu
 
Drugače pa tudi ni oznake nekaramboliran

Popravljan je bil leta 2018 in verjetno se niso sedaj 5 let in 100.000 km vozili v krvi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne blondinka ampak ona zadaj bela. Blondinka je pa vozila Cali domov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.