Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 7 urami je Boss napisal:

 

Uff, 4D je 12 let star dizajn , medtem, ko so Blizzak v bistvu nove, komaj 4 leta star model. To je ogromna razlika. WS 5D bi bile za primerjavo pa so tudi te več kot 7 let star model. Na Tyre Review uporabniki tudi dajejo prednost Dunlopu osebno bom pa težko rekel, ker Blizzaka nisem uspel probat.

4D sem kupil 2012 jeseni za na Alfo.

Pazim da kupujem nove modele, da ni stare zaloge.

Torej prvih 5 po testih in čim bolj svež model.

 

Na i20n pa ni bilo izbire, ker je bil komplet. Samo Michelin PA5 so vrhunske gume. Edino grdo drage, če ne bi blo kompleta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

dne 11. 11. 2023 ob 20:56 je Boss napisal:

 

To smo premlevali že kar nekajkrat. Največja napaka teh testov je, ker se vedno stestirajo novi kompleti gum. Nikoli eno leto starih z recimo 15.000 prevoženimi ali pa 2 leti, 3 leta starimi recimo s 30.000 km.

 

Zakaj je to pomembno, ker ko gumo kupiš je nova samo tistih nekaj 1000km, kjer lahko rečemo, da je nekje še na ravni iz teh testov. Potem se pa lastnosti gume spreminjajo in najbolj pravilno bi bilo, da bi se naredil test na polovici življenske dobe recimo po dveh prevoženih sezonah. 

 

Upam si stavit, da Michelinke bi bile izzven vodilnih pnevmatik na takem testu. Zato jaz najbolj zaupam uporabnikom, ki povejo kakšen filing so imeli po daljši uporabi, še bolj pa zaupam sebi in lastnim izkušnjam. Tako se pri naslednji menjavi recimo sam vračam nazaj na Dunlop WS, ki so vsaj zame ene najbolj konstantno dobrih zimskih gum čez celotno obdobje uporabe.

Hahah po dveh sezonah so pr men gume že za v smeti. 

🤬 uvinki

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

A se ti že al kdo vozi v AT? Kje se voziš

vsak dan čez ''prelaz'' Podmeja. Cesta Trbovlje-Prebold

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Ti sigurno nimaš težav s staranjem gum. :bravo:

zato se pa ne sekiram če kupim 1 leto stare :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, tudi midva z Gelipterjem sva prejle  obula naše lepotice v zimske gume. 

Izgledalo je pa kot na dirki F1.😊

Jaz z "pištolo" (makito) odvrnem vijake, on dvigne avto z hidravlično dvigalko, 

Jaz do konca odvijem vijake, on kolo dol, že razmaščuje vse in z jekleno krtačo pošmirgla, takoj namaže vijake z mastjo, očisti naležno površino. 

Zimska guma je že gor, on jo drži, jaz z pištolo privijačim. Ta čas on spusti avto dol, jaz že z moment ključem privijačim do konca. Zadnja guma je bila gor in dol v 7 minutah. Lahko bi rešili to še v kakih dveh minutah manj, a se je že delal mrak. 😊

Vmes sva popila še brezalkoholno pijačo, podebatirala o naših Mazdah in hkrati  ugotovila, da so njegove letne bridgestonke totalno na koncu (le še 4 mm profila). Bo potrebno nabaviti nove Conti 7 spomladi. Prav tako so njegove čeljusti (od cx30 seveda) v precej klavrnem stanju in jih bova spomladi obnovila., oziroma prebarvala. 

Ko sem vozil domov, se je prižgalo opozorilo, da je prenizek tlak v vseh gumah (spredaj le 2,2 bar, zadaj še manj in sicer 2,1 bar) . Tudi to je urejeno. 😊

Izgledata pa naši cx30 z črnimi feltnami veliko bolj športno kot pa z originalnimi grafitnmi srebrnimi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Evo, tudi midva z Gelipterjem sva prejle  obula naše lepotice v zimske gume. 

Izgledalo je pa kot na dirki F1.😊

Jaz z "pištolo" (makito) odvrnem vijake, on dvigne avto z hidravlično dvigalko, 

Jaz do konca odvijem vijake, on kolo dol, že razmaščuje vse in z jekleno krtačo pošmirgla, takoj namaže vijake z mastjo, očisti naležno površino. 

Zimska guma je že gor, on jo drži, jaz z pištolo privijačim. Ta čas on spusti avto dol, jaz že z moment ključem privijačim do konca. Zadnja guma je bila gor in dol v 7 minutah. Lahko bi rešili to še v kakih dveh minutah manj, a se je že delal mrak. 😊

Vmes sva popila še brezalkoholno pijačo, podebatirala o naših Mazdah in hkrati  ugotovila, da so njegove letne bridgestonke totalno na koncu (le še 4 mm profila). Bo potrebno nabaviti nove Conti 7 spomladi. Prav tako so njegove čeljusti (od cx30 seveda) v precej klavrnem stanju in jih bova spomladi obnovila., oziroma prebarvala. 

Ko sem vozil domov, se je prižgalo opozorilo, da je prenizek tlak v vseh gumah (spredaj le 2,2 bar, zadaj še manj in sicer 2,1 bar) . Tudi to je urejeno. 😊

Izgledata pa naši cx30 z črnimi feltnami veliko bolj športno kot pa z originalnimi grafitnmi srebrnimi. 

Ja....res je 😉hitro sva premontirala zimske gume gor na obeh CX30 👍👍👍kot v box-u F1😉😁😉zdaj je vožnja TOP ...tako da drugo leto bo treba res nabavit nove letne gume conti.7.🙃🙂😉pa tudi pobarvat te zavorne čeljusti malo so oksidirale ...vreme sneg dež  in itd ...

Zoom zoom ...lp😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je g.Wankel napisal:

Tej hvalospevi...mam filing, da sta še kakšne druge gume natikala 🤣

A imaš lastne izkušnje? Za to boš moral tvojega pernatega  poklicati. 😊 Baje, da ima rad fantke z kabrioleti.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je NevLado napisal:

A se ti že al kdo vozi v AT? Kje se voziš

 

Jaz sem se vozil v AT 😀

pred 2 urama je Alex napisal:

A imaš lastne izkušnje? Za to boš moral tvojega pernatega  poklicati. 😊 Baje, da ima rad fantke z kabrioleti.😉

 

Pa sej vaju nič ne obsojam. Lepo, da kvalitetno preživljata čas skupaj 🥰

  • Všeč 2
  • Haha 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

 

Jaz sem se vozil v AT 😀

 

Pa sej vaju nič ne obsojam. Lepo, da kvalitetno preživljata čas skupaj 🥰

In potem bo zopet tvoj šef Jest mene napadal, da širim sovraštvo na forumu. 

 

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Hmmm, jaz sem letos tudi na uro pogledal, pa sem na roke dvignil avto 4x in na roke privijačil vseh 20 vijakov v 40 minutah. Pa še iz garaže v klet spravil gume. Sam.

Le kaj sta vidva delala...

Ona dva sta imela 40 šravfov, dve CX30.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

In potem bo zopet tvoj šef Jest mene napadal, da širim sovraštvo na forumu. 

 

 

 

Kot prvo... jaz nisem njegov šef ... Kot drugo pa si sam kriv :) ... Preberi malo svoja sporočila, kjer pišeš o "vajinih" CX-30-kah ... Nekdo, ki pride slučajno mimo, bi mislil, da sta partnerja, ker CX-30-ke ponavadi vedno skupaj "obdelujeta" :P ... 

 

Potem je pa še tretja stvar... Si preveč obseden s politiko in "pernatim", ker ga moraš skoraj v vsak svoj prispevek zraven uturit ... 🤪

 

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Kot prvo... jaz nisem njegov šef

 

Seveda ne moreš biti njegov šef, če je pa pernati njegov šef. Razen, če je na nekem projektu pa ima pol šefa projekta oziroma scrum masterja, ki si lahko tud ti . V glavnem, tole bo moral Alex bolj razložit, ker men ni nič več jasno na koga naj se zdaj obrnem, če mi bo šel g. Wankel na živce in bom zahteval njegovega šefa. 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Nekdo, ki pride slučajno mimo, bi mislil, da sta partnerja, ker CX-30-ke ponavadi vedno skupaj "obdelujeta"

 

je pa res da imamo pokvarjene možgane in pol ni nič čudnega, da sem se tudi sam krohotal, ko sem bral kako sta natikala gume in jih mastila ter privijačila (šraufe mislim). sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Seveda ne moreš biti njegov šef, če je pa pernati njegov šef. Razen, če je na nekem projektu pa ima pol šefa projekta oziroma scrum masterja, ki si lahko tud ti . V glavnem, tole bo moral Alex bolj razložit, ker men ni nič več jasno na koga naj se zdaj obrnem, če mi bo šel g. Wankel na živce in bom zahteval njegovega šefa. 🤪

 

Ene 3-4 šefe mam nad sabo, pol bi pa posredno lahko bil še pernati pa se neki ne vmešava. 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ko sem menjal na zimske gume so letne sle v smeti. Zdaj pa rabim kupt nove letne. Kak predlog?

 

Z original Bridgestone nekako nisem bil zadovoljen, obcutek na mokri cesti je bil precej slab.

Kake GoodYear Efficentgrip al pa Dunlop Sport Maxx?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Bossek napisal:

Ko sem menjal na zimske gume so letne sle v smeti. Zdaj pa rabim kupt nove letne. Kak predlog?

 

Z original Bridgestone nekako nisem bil zadovoljen, obcutek na mokri cesti je bil precej slab.

Kake GoodYear Efficentgrip al pa Dunlop Sport Maxx?

Kake Conti ali good year bi jaz gledal.

Mogoče še Hankook. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi grem letos na nove letne  gume continental 😉😁😁tudi če so malo dražje 🤣

Verjetno jih bom kupil na 

Gumax..😉😉😉😉zoom zoom

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Gelipter napisal:

Jaz tudi grem letos na nove letne  gume continental 😉😁😁tudi če so malo dražje 🤣

Verjetno jih bom kupil na 

Gumax..😉😉😉😉zoom zoom

Itak. Za premium avto je potrebno montirati premium gume. 👍

Za naše lepotice pač  razne nexen in podobne drugoligaške gume ne pridejo  v poštev. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

Ko sem menjal na zimske gume so letne sle v smeti. Zdaj pa rabim kupt nove letne. Kak predlog?

 

Z original Bridgestone nekako nisem bil zadovoljen, obcutek na mokri cesti je bil precej slab.

Kake GoodYear Efficentgrip al pa Dunlop Sport Maxx?

Tu si zdaj napisal totalno navzkrižna modela.

 

EfficientGrip je za manjšo porabo, obrabo. Povprečna guma, ki bi naj dolgo zdržala, cenovno ugodna.

Sportmax TT ali pa RT so pa športne gume.

Dunlopova alternativa EfficientGripu je Blueresponse.

 

Pri športni gumi je pa važen oprijem, zavorna pot. Obraba je sekundarnega pomena.

 

Povej velikost in v katero smer naj predlagamo (sport ali eko). Potem bom dal predlog.

 

Top športna guma je Michelin Pilot Sport 5. Je pa najdražja. Blizu njejo so Continental (neke cifre) P. Važno je da je P zadaj. Ali pa GoodYear Eagle F1 AS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.