Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 2 urama je Shrek napisal:

Ni človeka, da me prepriča, da ima taka guma v obe smeri isti oprijem. 

PA5 ni več asymetric.

pred 6 urami je Jaka32 napisal:

Imam Michelin Pilot Alpin 4. Na kratko Michelin PA4.

In ja, kot so drugi opazili/dejali, so v četrtem in letos v petem letu malo bolj trde na suhem oziroma mokrem. Vozim 10 km/h manj pa je problem rešen. Ampak v snegu in v plundri so pa kot traktorske, še nisem obstal. Ne v južnem snegu, ne v "ledenem prahu".

Link: 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Michelin Pilot Alpin PA4 215/45 R18 93V XL, FSL, MO, 3PMSF na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna dostava · Enostavno in hitro naročilo.

 

Večina daje zimske na mesnate, za to sem bil presenečen.

 

4 in 5 leto je bila tudi z Dunlop zimskim drsalnica. Tak da če malo slabše prime, je top guma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Kaj je smešnega tu? 

Ne rabi met isti oprijem za tebe? 

To, da so to gumo strokovnjaki dolga leta razvijali in naredili TOP gumo, ti jih pa popluvaš, to mi je smešno.... :nevem:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za to, da pri asimetrični gumi vidiš, da ni v obe smeri isti oprijem, ne rabiš biti strokovnjak. Tako gumo pač ne kupim in ne dam na avto. 

Tvoja izjava, da ni potreben isti oprijem, če se guma vrti v eno ali drugo stran, je pa zanimiva. 

Če je to tebi TOP guma, pa kar na avto z njo. Jaz je še v rezervi nebi mel... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Shrek napisal:

Za to, da pri asimetrični gumi vidiš, da ni v obe smeri isti oprijem, ne rabiš biti strokovnjak. Tako gumo pač ne kupim in ne dam na avto. 

Tvoja izjava, da ni potreben isti oprijem, če se guma vrti v eno ali drugo stran, je pa zanimiva. 

Če je to tebi TOP guma, pa kar na avto z njo. Jaz je še v rezervi nebi mel... 

Meni je sicer vseeno za to gumo,ker jo nimam vem pa da je v vrhu po zmogljivosti in kvaliteti,ker če bi bilo drugače jo ne bi vsi uvrstili v vrh vseh lestvic po voznih lastnostih in zmogljivosti.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 11. 2023 ob 7:17 je Shrek napisal:

Za to gumo mi lahko plačajo 100€ po komadu in jih ne dam na avto. 

To je tak brezvezen komentar in pristranski. Testi potrjujejo da je odlična guma. Jaz bi dal, če bi bila 100 eur, 130 eur trgovini za eno gumo. Ha-ha, nova je pri okoli 180 eur.

 

Btw, tule je nekaj tabelic če koga zanima: 

WWW.TYREREVIEWS.COM

The 2023/24 Tyre Reviews winter tyre test has tested eleven of the most popular winter tyres on the market in the dry, wet and snow, and also analysed the rolling resistance, noise and comfort levels ...

 

Prav tako na hitro na oko, Michelin največ prvih mest po kriterijih ki so jih izbrali. Dejansko je slabša samo pri "subjective dry handling", "straight aqua" in ceni. V snežnih parametrih dejansko najboljša guma, pri ostalih pa na 2. ali 3. mestu.

 

Jaz mislim, da je prvih 5 gum na kateremkoli testu čisto super izbira za našo Slovenijo. Naj si bo to tyrerewievs, AMZS, Bild ali katerikoli drug test.

Da pa zdaj eno znamko "šinfaš", ki ji cel svet potrjuje da je odlična guma, je pa res malo smešno.

 

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Sponzorji testov... 

Če delaš toliko km, da zvoziš vsako zimo cel komplet zimskih gum v parih letih ugotoviš katere so zaupanja vredne. Je pa res, da je bilo včasih "velikih 5",zdaj jih je pa že "10."....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 11. 2023 ob 14:24 je Jaka32 napisal:

Prav tako na hitro na oko, Michelin največ prvih mest po kriterijih ki so jih izbrali. Dejansko je slabša samo pri "subjective dry handling", "straight aqua" in ceni. V snežnih parametrih dejansko najboljša guma, pri ostalih pa na 2. ali 3. mestu.

 

To smo premlevali že kar nekajkrat. Največja napaka teh testov je, ker se vedno stestirajo novi kompleti gum. Nikoli eno leto starih z recimo 15.000 prevoženimi ali pa 2 leti, 3 leta starimi recimo s 30.000 km.

 

Zakaj je to pomembno, ker ko gumo kupiš je nova samo tistih nekaj 1000km, kjer lahko rečemo, da je nekje še na ravni iz teh testov. Potem se pa lastnosti gume spreminjajo in najbolj pravilno bi bilo, da bi se naredil test na polovici življenske dobe recimo po dveh prevoženih sezonah. 

 

Upam si stavit, da Michelinke bi bile izzven vodilnih pnevmatik na takem testu. Zato jaz najbolj zaupam uporabnikom, ki povejo kakšen filing so imeli po daljši uporabi, še bolj pa zaupam sebi in lastnim izkušnjam. Tako se pri naslednji menjavi recimo sam vračam nazaj na Dunlop WS, ki so vsaj zame ene najbolj konstantno dobrih zimskih gum čez celotno obdobje uporabe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj so testirali obrabljene one matike

 

WWW.AMZS.SI

“Saj so še dobre, pa so res?”

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Jaz pa 1x in nikoli več Dunlop na zimo.

 

Pa sva spet pri menjih uporabnikov, ki so različna.

 

Recimo Bridgestone LM005 je krepko boljša 4 in 5 leto kot pa Dunlop 4D.

 

Uff, 4D je 12 let star dizajn , medtem, ko so Blizzak v bistvu nove, komaj 4 leta star model. To je ogromna razlika. WS 5D bi bile za primerjavo pa so tudi te več kot 7 let star model. Na Tyre Review uporabniki tudi dajejo prednost Dunlopu osebno bom pa težko rekel, ker Blizzaka nisem uspel probat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Tukaj so testirali obrabljene one matike

 

Tole je sicer vsaj nekaj, ampak je preveč sintetičen test, ker samo testirajo obrabljenost. Dejanskega staranja gume čez leta in pa seveda vseh atmosferskih vplivov, sonca, umazanije, soli na gumeno zmes pa ne morejo. Pa še to so šli v ekstrem na 2,5 oziroma 2mm. Pri nas je minimum 3mm, oziroma priporočljivo je menjat pri 4mm. Tam bi morali testirat in preverit obnašanje. Vsaj tisti akvaplaningi bi bili bistveno manj katastrofalni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.