Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je MarkoSolnir napisal:

Menjal gume in pozabil zimske malo izprazniti, preden sem jih pospravil... Kakšna je "škoda", če jih do naslednje zime pustim polne? Sem že malo pozabil, zakaj jih je fajn izprazniti...

Nikoli v življenju nisem gum praznil in ne razumem zakaj bi jih. Ker če je to problem je potem problem skos, ko so montirane na avtu in napolnjene. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Po moje je bolje, da so bolj napolnjene kot prazne saj tako bolje držijo obliko. Če jih pa spustiš se bo pa naležna površina rahlo deformirala in potem bo sranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno.

Če jih hraniš na stojalu, da je vsako kolo v zrazu, potem pritisk nima veze in se tudi pri zmanjšanem, guma ne more deformirat.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jih tudi včasih spuščal, ko sem jih še sam menjaval. Ne vem, neka zapuščina iz starih časov od ljudi od katerih sem se učil. Danes to verjetno ni več potrebno zaradi napredka pri gumah. Razen če kdo nima dobre razlage zakaj bi to bilo treba. Včasih so gume zaradi žganja sonca tudi pokrili ko so prišli na morje, pa še kdo to danes počne?

Zdaj pa en komplet naložim in se odpeljem k vulkanizerju in mi samo previjači vse štiri potem pa jih doma zložim eno na drugo brez nižanja tlaka in čakajo na zimo / poletje.

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

4 gume eno na drugo. Ne vem če se to sme. Jaz bi v tem primeru enkrat na mesec menjal zaporedje: tako da tista ki je spodaj pride na vrh, ostale se zašiftajo za eno navzdol.

Tole se bere kot da zorimo nek ekstra kvaliteten sir, oblika je podobna, kot hlebci sira in še če je treba gume obračat. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor jaz vem je edino problem, če jih brez felg postaviš pokonci. To jih lahko deformira. Če so na felgah pod tlakom, pa težko vidim, da bi se z gumo kaj zgodilo. Malo si predstavljajte obremenitve zaradi centrifugalnih sil pri recimo 180 km/h. Tukaj se pa o zloženih gumah pogovarjamo.

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.petrol.si/znanje-in-podpora/2019/clanki/veste-kako-pravilno-shraniti-pnevmatike.html

 

Smo že enkrat brali nekaj podobnega a nikoli ni preveč za tiste, ki ne vedo točno kako in kaj... :prstgor: 😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 minutes ago, Bini said:

https://www.petrol.si/znanje-in-podpora/2019/clanki/veste-kako-pravilno-shraniti-pnevmatike.html

 

Smo že enkrat brali nekaj podobnega a nikoli ni preveč za tiste, ki ne vedo točno kako in kaj... :prstgor: 😉

 

Ne vem no. V tem članku je nekaj smešnih stvari. Gume ne smejo biti izpostavljene UV svetlobi in vlagi (ko so montirane na avtu jih mažemo s sončno kremo in oblačimo v dežne plašče 🤪). Ne smejo biti izpostavljene ozonu, ki nastaja pri fluorescenčnih lučeh 🙈. Pa da ne bodo slučajno na prepihu ali kisiku 🤪. Najbolj da jih damo v zrakotesno komoro z argonom.

Popravljeno od vzupan3
  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče se pa nisem hecal: " jih je potrebno enkrat mesečno nekoliko obrniti, da se ne deformirajo "

 

Kako pa ko pridete domov, a postavite avte na klocne kadar avta ne vozite čez vikend. To je pomembno predvsem pri težjih vozilih - beri: električnih. Baje da Tesla že prodaja klocne kot dodatno opremo.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta prispevek jaz jemlem bolj kot: zakaj bi ležale tam nekje izpostavljene vsem neugodnim razmeram kot, da bi bile na vozilu, če pa lahko za njih najdemo res primeren prostor v kolikor ga imamo in podaljšamo njihovo življensko dobo za kako leto, dve.... :whatever: 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Tilen5 napisal:

Bodi pri pameti,..kdo ma čas se 1x na mesec jajcat pa prelagat,..skoz jih puščam eno na drugi, nikol problemov

Kupiš stojalo za 10-20€  in je vsaka kola v zraku in se gume ne dotikajo. Prostora pa vzame malo več kot ena na drugi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

In so v varnih rokah... 👍😉

 

To bo ja... a je kdo kdaj preveril kako imajo tam shranjene? To kar v teh člankih govorijo, vulkanizerji ne izvajajo. Pa ne zato, ker ne bi vedeli za te nasvete, ampak bolj zato, ker dejasnko ni treba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

A to je 1.april...🤔 Kar na silos jih daj do jeseni.... 😁

 

A si preveril, kako zgleda njihovo shranjevanje? To so skladovnice gum ena na drugi. Tam imajo nekaj 100 kompletov in tud prbližno ne prostora, da bi spravljali kot je treba. Pa še 1x gume niso tko atlih, kot tukaj razlagajo, da jih je treba mesečno obračat ipd neumnosti.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je za to, ker mu ne moreš dokazat, da je nepravilno shranjeval in so za to prej hin.

In tega se dobro zavedajo.

 

Če moje lepo na felnah v kleti počivajo na stojalu za 15€, ne bom ubobožal. Pa lepo so shranjene.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne vem a koga to zanima, ampak vseeno se moram kr pohvalit kako dobro ohranjam gume. Trenutno imam za sabo 65.000km in letne še originalne ter zimske kupljene skupaj z avtom. cca 40kkm z letnimi in 25kkm z zimaki.

 

Sem izmeril v soboto med menjavo:

Letne imajo profila še med 6mm in 6,5mm.

Zimske pa še neverjetnih 7mm do 7,5mm.

 

Pri tem tempu naredim z letnimi vsaj 80kkm ali celo 90kkm pa bodo verjetno imele še vsaj 3mm profila, kar je 2x več kot zakonski minimum, ko bodo šle dol. Zimaki pa bi zdržali verjetno vsaj 75kkm, ampak jih bo treba zamenjat prej zaradi starosti.

  • Všeč 3
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Sej ne vem a koga to zanima, ampak vseeno se moram kr pohvalit kako dobro ohranjam gume. Trenutno imam za sabo 65.000km in letne še originalne ter zimske kupljene skupaj z avtom. cca 40kkm z letnimi in 25kkm z zimaki.

 

Sem izmeril v soboto med menjavo:

Letne imajo profila še med 6mm in 6,5mm.

Zimske pa še neverjetnih 7mm do 7,5mm.

 

Pri tem tempu naredim z letnimi vsaj 80kkm ali celo 90kkm pa bodo verjetno imele še vsaj 3mm profila, kar je 2x več kot zakonski minimum, ko bodo šle dol. Zimaki pa bi zdržali verjetno vsaj 75kkm, ampak jih bo treba zamenjat prej zaradi starosti.

To. Mk bolj deluje kot 1. april. Pa je mimo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.ZURNAL24.SI

Ko kupujemo nove pnevmatike, pričakujemo, da bodo te res nove. A pri tem je potrebna previdnost. Lahko se...

Mogoče se je pa dobro teh nekaj  priporočil držat za nek kompromis z naravo ne pa še gume z dovolj profila 5-6mm po 3,4ih letih proč metat....:prstgor:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:
WWW.ZURNAL24.SI

Ko kupujemo nove pnevmatike, pričakujemo, da bodo te res nove. A pri tem je potrebna previdnost. Lahko se...

Mogoče se je pa dobro teh nekaj  priporočil držat za nek kompromis z naravo ne pa še gume z dovolj profila 5-6mm po 3,4ih letih proč metat....:prstgor:

 

Vržem proč, ko jih cota, so blizu meje obrabe ali pa imajo grdo poslabšanje voznih lastnosti.

Ko so 1x moje, se za leta ne sekiram.

Sem imel 9 let stare Save in so držale boljšje ko Dunlop 4D zimske 4. leto. Save so 9. leto pokat začele in so šle od hiše za 20€.

 

pred 7 urami je Alex napisal:

To. Mk bolj deluje kot 1. april. Pa je mimo. 

Tudi meni njegove zimske ne grejo v glavo. Bom pa verjel, predvidevam, da res niso nobene agresije vidle.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.