Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni,

 

Zanima me ali ima še kdo podoben primer.

Imam Mazdo CX-30 skyactive - X ,179 AT letnik januar 2020. Lansko leto novembra 2023, ko se je ohladilo vreme, se je

motor ob zagonu in prestavitvi ročice menjalnika iz P v položaj D začel oglašati z ropotajočim zvokom. Ob zagonu ima motor v položaju P menjalnika, ko je hladen okoli 1200 obratov. Ko pa prestaviš v položaj D padejo obrati med 700 in 800. Na začetku je bil samo zvok, sedaj zadnje tedne, pa se je pridružilo še vibriranje v notranjosti o in pod pokrovom motorja. Tudi pri vožnji, ima motor ropotajoč zvok in tudi vibriranje. To se umiri, ko se avto ogreje. Avto imam v garaži, kjer temperatura ne pade pod 5 stopinj. Prejšnje zime tega problema ni bilo. Avto peljem na pregled v avto Močnik.
Prosim za odgovor oz. Komentar.


lp, 

 

 

Napisano

Kaj pa če posnameš ta zvok?

 

Sicer pa zgolj nasvet: ob hladnem zagonu pusti motorju tisto minuto (pozimi, poleti bistveno manj), da sam spusti obrate na 800, in šele potem prestavi ter odpelji ...

Napisano

Ja jebat ga če deluje nekako podobno kot dizel, pol se naj pa tud oglaša kot dizel, ko je hladen. :hudicek:

 

Drugač pa tole je verjetno kr normalno dokler je motor hladen. Lahko mal eksperimentiraš z boljšim več oktanskim gorivom, z različnimi vrtljaji. Recimo nad 2500 obrati, menjava olja, itd. Vseeno pa glede na način delovanja in pred vžigom zna bit tole kr normalno sploh, ker imaš prvo generacijo Skyactive X. Pri drugi so tole znatno popravili in je komaj slišno, ko se pojavi. Naj ti ostali lastniki to potrdijo.

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je dvorjan napisal:

Kaj pa če posnameš ta zvok?

 

Sicer pa zgolj nasvet: ob hladnem zagonu pusti motorju tisto minuto (pozimi, poleti bistveno manj), da sam spusti obrate na 800, in šele potem prestavi ter odpelji ...

Evo v priponki posnetki zvoka ki so celotni brez montaže in zato se slišijo še dodatni efekti (zapiranje vrat, pripenjanje pasu in podobno).

Bolje se sliši na slušalkah.

Napisano (urejeno)

Narediti dobre zvočne posnetke je kar problem, vem tudi iz svojih izkušenj.

 

Na splošno je znano in normalno, da mrzle Skyactiv Mazde šklopotajo. To iz izkušenj vem za dizle in bencinarke, ne vem pa zakaj bi bilo za X motorje drugače ...  Koliko tega šklopotanja je normalno, pa bo lažje presodil servis ... poročaj, kaj izveš pri Močniku. :) 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 23 minutami je Janez007 napisal:

Narediti dobre zvočne posnetke je kar problem, vem tudi iz svojih izkušenj.

 

Na splošno je znano in normalno, da mrzle Skyactiv Mazde šklopotajo. To iz izkušenj vem za dizle in bencinarke, ne vem pa zakaj bi bilo za X motorje drugače ...  Koliko tega šklopotanja je normalno, pa bo lažje presodil servis ... poročaj, kaj izveš pri Močniku. :) 

 

 

 

Bom, hvala 🙃

 

Napisano
pred 1 uro je mlinko1 napisal:

Evo v priponki posnetki zvoka ki so celotni brez montaže in zato se slišijo še dodatni efekti (zapiranje vrat, pripenjanje pasu in podobno).

 

Bolje se sliši na slušalkah.

Tole sigurno ni normalen zvok, kaj je razlog pa žal ne vem..... 🤔 Pri x186 je tudi pri - 10 vse skupaj tišje.... 😉 Poročaj kako boš uredil..... 👍

Napisano
pred 18 minutami je Bini napisal:

Tole sigurno ni normalen zvok, kaj je razlog pa žal ne vem..... 🤔 Pri x186 je tudi pri - 10 vse skupaj tišje.... 😉 Poročaj kako boš uredil..... 👍

zaenkrat še ... pri teh tvojih skromnih prevoženih km ... 😃

Napisano
pred 12 urami je Boss napisal:

Ja jebat ga če deluje nekako podobno kot dizel, pol se naj pa tud oglaša kot dizel, ko je hladen. :hudicek:

 

Drugač pa tole je verjetno kr normalno dokler je motor hladen. Lahko mal eksperimentiraš z boljšim več oktanskim gorivom, z različnimi vrtljaji. Recimo nad 2500 obrati, menjava olja, itd. Vseeno pa glede na način delovanja in pred vžigom zna bit tole kr normalno sploh, ker imaš prvo generacijo Skyactive X. Pri drugi so tole znatno popravili in je komaj slišno, ko se pojavi. Naj ti ostali lastniki to potrdijo.

A niso pri prvih letnikih menjavali kompresorja? Ker so bile neke težave? Mogoče to, ampak kompresor verjetno miruje ko avto štartaš.

Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

zaenkrat še ... pri teh tvojih skromnih prevoženih km ... 😃

Bomo slišali, kak bo pri 50kkm in več....:whatever:

Napisano

Pri avto Močnika mi niso znali točno povedati kaj je vzrok. Ugibajo, da je morda loputa na izpuščen sistetmu ali kaj takega pri motorju, vendar, ker niso sigurni so poslali posnetke na Mazdo. Ker ima avto podaljšano garancijo to zahteva Mazda od njih, preden začnejo oni iskat vzrok. Tako nekako so razložili. Priznajo, da je zvok res čuden, vendar ko se motor segreje je OK. Tako da se lahko vozim dokler ne dobijo odgovora.

  • Všeč 4
  • Hvala 1
  • 2 meseca kasneje...
Napisano

zamenjali loputo na izpušnem sistemu, vendar vzroka niso odpravili. Zato so zopet poslali na Mazdo vprašanje, če vedo kaj bi bil vzrok. Upam, da ne bodo predolgo mačkali,

ker se bojim, da bi se s toplim vremenom ta zvok in vibracije zmanjšale. Avto, ko se zgreje dela normalno.

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Še vendo niso odkrili pravi vzrok za vibracije, ki je tudi sedaj v poletnem času. 😒

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Napisano
pred 19 urami je mlinko1 napisal:

Še vendo niso odkrili pravi vzrok za vibracije, ki je tudi sedaj v poletnem času. 😒

kaj pa pravi mazda uvoznik, ste bili direkt v kontaktu?

Napisano

Še vendo niso odkrili pravi vzrok za vibracije, ki je tudi sedaj v poletnem času. 😒

Ne nisem, ker z njimi naj bi kontaktirali avto Močnik.

Napisano

Hmm zakonski rok za odpravo napake je 45 dni. Če ni avto na leasing ali firmo, bi jaz napisal prijazen dopis prodajalcu in uvozniku.

Napisano

Odvisno koliko ima tovarniške garancije.

Hyundai jo ima 5 let.

Ford 2 + 3 leta jamstva. Na jamstvu bi moral z odvetnikom grozit, če ne bi sodelovali. In na jamstvu ni roka 45 dni. Je pa verjetno dogleden rok, kar pol leta zagotovo ni.

 

Poglej papirje, po navadi je to zapisano zraven servisne knjige v predalu.

Napisano
pred 17 urami je mlinko1 napisal:

Ali velja tudi za avto ki je star več kot 4 leta?

Na servisnem izpisku piše ali imaš še veljavno jamstvo

 

Mazda ima 3 leta + 2 leti jamstva oziroma nove z 6 let

Napisano

avto imel 2 dneva pri Močniku, da so probali mrzli zagon. Poizkusili so z novimi nastavitvami in preverili v kolikšnem času pri mirovanju izgine ta zvok in vibriranje. Ko se motor ogreje to izzveni in dela normalno. Zamenjali mi bodo, ko se vrnem z dopusta nosilca za motor, ker je prišlo do nekaj sprememb. Imam, pa malo smole, ker je moj med prvimi Skyactiv X motorji, pri novih 186 KM je kar nekaj sprememb. Toliko, sporočim kako bo po menjavi nosilcev.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
  • 5 tednov kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A je za kopati v Predvoru, se hotel še ni podrl v jezero....še nekaj časa nazaj je bilo jezero bolj tako tako, ni bilo ravno na izgled mikavno za iti v vodo 😉
    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.