Skoči na vsebino

Robotska kosilnica za strm teren


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Kupujem kosilnico v naslovu, nekje do 3.500 eur.

Teren je res strm, predstavljajte si vinograd. Bi kar rekel okoli 70% ponekod - ne moreš hoditi, težko se tudi povzpneš gor.

Torej, je kaj upanja zame? Ali bom moral do konca življenja gonit lakserco in si lomit gležnje?

Mogoče @Slivka ve kaj o tem?

 

Najbolj me seveda zanima Luba AWD 5000, ker je cenovno ugodna. Jo ima kdo?

Ni mi pa čisto jasno, piše za naklone do 80%, potem pa 38°. V matematiki v OŠ smo imeli stopinje, torej pravi kot 90 stopinj. Jaz imam hrib 70 stopinj. Kaj pomenijo potem procenti?

Videl sem tudi Ecotech Panther na Youtube - super stroj izgleda, ampak to je že 40.000 eur. Raje prodam vse skupaj za tak denar ha-ha.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se dobro spomnim procenti v naklonu pomenijo koliko m visinske naredi v 100m razdalje.

Ce je moja matematika pravilna, 100% naklon je 45°

 

Verjetno bos za tvoj naklon kar laksarco gonu, ce ti komaj stojis, robot sigurno ne bo zmogu

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bumefekt... 😋

 

Jaz imam tak strmo, da se tal dotaknem, ko stojim in stegnem roko... 

1x letno lakserica in gasa... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Matick napisal:

Ce se dobro spomnim procenti v naklonu pomenijo koliko m visinske naredi v 100m razdalje.

Ce je moja matematika pravilna, 100% naklon je 45°

 

Verjetno bos za tvoj naklon kar laksarco gonu, ce ti komaj stojis, robot sigurno ne bo zmogu

 

točno tako kot je @Matick napisal....

 

 

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo da dodam, naklon v % je res definiran tako, da pove kakšno višino narediš na neki horizontalni razdalji. Torej če se na 1 m horizontale dvigneš za 1 m, potem je to 45° in s tem 100% naklon. Vrednost % deljena s 100 ti da pa vrednost tangens funkcije in lahko z inverzom tangens funkcije prideš do vrednosti v stopinjah.

 

No, pa nazaj k kosilnicam. 😀

Tudi sam jo iščem, sicer ne za hude naklone. Sem pa gledal letak od Husquarne prejšnjič. Nekaj novejših je bilo za večje naklone. So pa tudi cene kar lepe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 4. 2024 ob 9:14 je Jaka32 napisal:

Teren je res strm, 

 

 

Štirinožne kosilnice so zakon za take terene.

 

(S "štirinožnimi" sem imel v mislih kosilnice s 4imi nogami, ne noži)

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 4. 2024 ob 9:14 je Jaka32 napisal:

Kupujem kosilnico v naslovu, nekje do 3.500 eur.

Teren je res strm, predstavljajte si vinograd. Bi kar rekel okoli 70% ponekod - ne moreš hoditi, težko se tudi povzpneš gor.

Torej, je kaj upanja zame? Ali bom moral do konca življenja gonit lakserco in si lomit gležnje?

Mogoče @Slivka ve kaj o tem?

 

Najbolj me seveda zanima Luba AWD 5000, ker je cenovno ugodna. Jo ima kdo?

Ni mi pa čisto jasno, piše za naklone do 80%, potem pa 38°. V matematiki v OŠ smo imeli stopinje, torej pravi kot 90 stopinj. Jaz imam hrib 70 stopinj. Kaj pomenijo potem procenti?

Videl sem tudi Ecotech Panther na Youtube - super stroj izgleda, ampak to je že 40.000 eur. Raje prodam vse skupaj za tak denar ha-ha.

 

Ne, ne ve. Jaz imam električnega pastirja, kozla in kozo. Kar jih čez poletje rata več, to jeseni pošljem na prezimovanje v LTH. Sicer se od tam nobena več ne vrne, pridelata pa kozel in koza nove... Bregovi so pa počiščeni tudi okoli skal in dreves, počiščeno pa vse: trava, koprive, maline,...

 

Sva pa s prijateljem nek njegov travnik reševala s kosilnico na motokultivatorju, ki je bil prirejen za strme naklone. Samo tam je bil naklon okoli 60° oziroma okoli 130% naklona. In sva motokultivator z grebenasto kosilnico privezala na vitlo... Pokosila sva, pa tudi seno sva kasneje pograbila v dolino in tam zbalirala...

 

Pri teh  robotskih kosilnicah pa ne znam nič pomagat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Če iščeš v okolici Celja za test.. Upam da Oplotnica ni predaleč.

 

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.