Skoči na vsebino

Omrežnina 2024 po novem

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Se strinjam. Tehniki in fiziki smo to omenjali, drugi pa glave v rit in naprej v zeleno prihodnost...

Napisano

Sončnice (še zdaleč) niso problem. Koliko električne energije v Sloveniji naredi fotovoltaika? Manj kot desetino ... (ene 8 %, če se prav spomnim enega grafa iz uradnih strani)

 

Problem je elektro mafija in njena požrešnost, ki presega vse meje.

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Sončnice (še zdaleč) niso problem. Koliko električne energije v Sloveniji naredi fotovoltaika? Manj kot desetino ... (ene 8 %, če se prav spomnim enega grafa iz uradnih strani)

 

Problem je elektro mafija in njena požrešnost, ki presega vse meje.

 

Elektrika proizvedena takrat, ko je nihče ne rabi, ni vredna nič.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

In takrat boste vse ICE avte zamenjali za električne. In potem boste navdušeni, če boste lahko živeli v "15-minutnem mestu", da se ne bo treba vozit... In tako korak po korak...

 

 

 

Kriv je pa itak vedno za vse Janša...

 

 

Se opravičujem, Golob je kriv...

Popravljeno od Slivka

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

3% manjša poraba kot novembra lani, na bloke sploh ne gledam več. Me pa zanima kolk bo račun višji kot lani.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je dvorjan napisal:

Sončnice (še zdaleč) niso problem. Koliko električne energije v Sloveniji naredi fotovoltaika? Manj kot desetino ... (ene 8 %, če se prav spomnim enega grafa iz uradnih strani)

 

Problem je elektro mafija in njena požrešnost, ki presega vse meje.

 

Prašičjereja je del problema, se strinjam. Ampak drugi del problema si pa sam povzel in zastavil podatek. Manj kot 10% proizvodnje pa na ELESu že cvikajo, kako bo enkrat vse ven zabrisalo zaradi nekonstantne proizvodnje. Pa ne samo pri nas, tudi drugje jih skrbi...

Popravljeno od Agerg
Napisano

Vir elektrike, ki ni konstanten je pač pain in the ass. To ti bo povedal vsak, ki se ukvarja z distribucijo elektrike in zagotavljanja normalne oskrbe porabnikov.

 

Dobesedno bi bilo lažje, da kdor ima SE na strehi, da ta ni del energetskega sistema, ampak skupaj z baterijo ločena.

  • Všeč 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Napisano
pred 7 urami je Jest napisal:

 

To je več kot 400% podražitev omrežnine ... Prej smo vsi imeli enako moč (pri 3x25A varovalkah je ta bila 10 kW)... Sedaj pa če imas določeno dogovorjeno takšno moč, plačujes v ČB1, ki je najdražji, takšno visoko ceno ... 

 

Nov način obračuna je narejeno samo zato, da bodo nekateri lahko več denarja dali v žep ... Dvomim, da bo šlo to vse v obnovo omrežja... 

 

:lol:

Napisano
pred 7 urami je Jest napisal:

 

To je več kot 400% podražitev omrežnine ... Prej smo vsi imeli enako moč (pri 3x25A varovalkah je ta bila 10 kW)... Sedaj pa če imas določeno dogovorjeno takšno moč, plačujes v ČB1, ki je najdražji, takšno visoko ceno ... 

 

Nov način obračuna je narejeno samo zato, da bodo nekateri lahko več denarja dali v žep ... Dvomim, da bo šlo to vse v obnovo omrežja... 

 

Pa rekel sem ti pa nisi nekako sledil mojim besedam. Na letni ravni boš plačal cca. 250eur več, da distributerji ne bodo prikrajšani pri dobičku.

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Vir elektrike, ki ni konstanten je pač pain in the ass. To ti bo povedal vsak, ki se ukvarja z distribucijo elektrike in zagotavljanja normalne oskrbe porabnikov.

 

Dobesedno bi bilo lažje, da kdor ima SE na strehi, da ta ni del energetskega sistema, ampak skupaj z baterijo ločena.

Ja, če bi bil čisto ločen, samooskrben v pravem pomenu besede.

 

Tako pa bi bilo podobno, kot sem jaz samooskrben od Mazda servisa. Večinoma ceneje servisiram pri lokalnem mehaniku, a včasih vendarle nujno potrebujem Mazdin pooblaščen servis. Valjda me takrat opalijo ... 😀

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ja, če bi bil čisto ločen, samooskrben v pravem pomenu besede.

 

V bistvu ja... oziroma, da si na dveh sistemih in preklapljaš po potrebi in ne obremenjuješ omrežja s svojo energijo. Ko imaš višek jo spravljaš v baterije in EV in od tam koristiš, ko imaš manjko. Še vedno pa verjetno pozimi to ne bo dovolj in takrat imaš še urejen priklop na javno omrežje. Laično povedano imaš dvojno napeljavo. Potem pač ni tistih stroškov z omrežnino, ki so zdaj ratali @Jest

33112_1.png

Napisano

Ja, ko bodo baterije normalne za 100 kWh, ne pa to sranje za 10 kWh, pa cena v nebesih. Jaz pozimi povprečno 30 kWh na dan skurim, pa sem med manjšimi porabniki.

Napisano

O boh, a tole je blo dejansko resen predlog? 600km visoko je vse skupi brez veze. To je vse prenizko pa še geostacionarni ni, da bi funkcioniralo na določenem območju. Se pravi bi moral biti vsaj nekje na 35.000km nad površjem. Ampak pol bi bilo pa pač že predaleč za nek oprejemljiv efekt.

 

Edino Dyson sphere bi bila smiselna... ampak to je za civilizacije na 2. nivoju od treh določenih. Mi nismo niti na pol poti, do prvega nivoja.

 

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Tudi mnogo lažje predstavljiva ideja o dajnovodih med kontinenti ni nova. Ko pri nas sije sonce, viške iz SE (iz severne Afrike) izvažamo v Ameriko in obratno. Slovenija nima najboljše lege za SE, zato bi Evropa najraje postavila svoje plantaže SE v severni Afriki, kjer bi iz enake SE pridobili čez 2x več elektrike. Take povezave pa niso poceni, na njih nastajajo velike izgube, pa podvržene so geopolitičnim nestabilnostim-velikim rizikom.

 

Eno so optični komunikacijski kabli, ki ležijo na dnu oceanov, drugo so visokonapetostni električni kabli.

 

World_PVOUT_Solar-resource-map_GlobalSol

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 7 urami je jures napisal:
dne 6. 12. 2024 ob 22:27 je Boss napisal:

 

A si res mislil da se sam hecam? Nekateri se ne mislijo...

 

Nisem mislil tebe, ampak tega, ki je predlagal ogledala na satelitih.

33112_1.png

Napisano
dne 6. 12. 2024 ob 16:23 je Tilen5 napisal:

3% manjša poraba kot novembra lani, na bloke sploh ne gledam več. Me pa zanima kolk bo račun višji kot lani.

lani 53€
letos 60€

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
dne 6. 12. 2024 ob 9:45 je Jest napisal:

 

 

Pri meni je omrežnina šla gor za več kot 4x ... Porabe ni, ker je na strehi sončna ... Prejšnji mesec je bila 13,42€, ta mesec pa 59,18€ ... 

 

image.png

 

 

To je problem tega "sezonskega" obračuna, kjer so 4-je meseci zaradi bloka 1 precej dražji. Pri enakih pogojih boš imel povprečno letno omrežnino (4x59,18 + 8x13,42)/12 = 28,67; to bi moral primerjati s starim obračunom, ki je bil enoten skozi celo leto.

 

 

Napisano
pred 16 minutami je FuManchu napisal:

Dol z holobom.

 

Karkoli te vzburja :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 46 minutami je g.Wankel napisal:

 

Karkoli te vzburja :D

Razburja 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 urama je jures napisal:

A ste dobili racun za november po novih cenah uredbe vlade? Ko je ceneje je vse tiho :)

Jaz sem dal več kot lani, pa majn sem porabil. Dol s Holobom!

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.