Skoči na vsebino

Chat is back ...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 6 minutami je robertk6 napisal:

No tole pa ni ravno najlepše , tudi ti si nekoč bil "LOLI" ali pa si se mogoče rodil z znanjem vožnje😡

Jaz sem bil Loli ravno 5 minut. Imam pač to srečo, da imam visoko krivuljo učenja, vsaj kar zadeva vožnjo.

Pa igranje dirkaških iger na računalniku v mladih letih je vsekakor pomagalo.

 

Sicer pa mislim, da so avtošole danes premalo stroge. Takle še nekaj časa nima kaj samostojno iskati na javni cesti, nalepka L gor ali dol.

 

Napisano
pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Jaz sem bil Loli ravno 5 minut.

No to bi pa rad videl , če si delal izpit v naših časih si takrat moral zvozit najmajn 16 ur toliko kot je bilo vaj. Tako da ne vem kako ti je ratalo bit loli 5 minut🤔

Napisano

Problem frišnih voznikov je ta,da v A.šolah vozijo pretežno na dizlih in potem taki vozniki nimajo filinga speljevati z bencinarjem,saj veste več plina in sklopka itd,pri dizlu pa samo od seme gre....👍 Pri hčerah-obeh je bil isti problem,ko so presedlale iz dizelskega golfa na Alfo,bencin....☹️

Sem moral narediti pol urni šnel kurs.....:nevem:

Napisano
pred 40 minutami je dvorjan napisal:

@Boss: Ne vem, če to v praksi drži.

 

Poglejmo zakaj - moje razbijanje mitov:

a) So preveč potratni napram ročnim menjalnikom?

- V idealnih/tovarniških pogojih. V praksi je zelo majhna razlika, saj niso vsi "top vozniki". Marsikdo ima z ročnim menjalnikom višjo porabo od enakovrednega avtomatika, ker rad posluša motor. Ali pa nima posluha.

- Pri dvosklopčnih pa to že v izhodišču ne drži, saj so bolj učinkoviti pri prestavljanju od povprečnega voznika.

 

b) Tudi vzdrževanje je dražje.

- Uradno ni, saj ne potrebujejo vzdrževanja. 😃

- Šalo na stran: menjava olja v avt. menjalniku enkrat ali dvakrat v življenjski dobi vozila je bistveno cenejša od menjave sklopke, vztrajnika in olja v menjalniku pri ročnem menjalniku (sploh pri "hudonavorskih dizlih"). Da ne omenimo stroškov v primeru uporabnikov, ki hote ali nehote poslušajo sinhrone.

 

c) V glavnem, avtomatik je pač dražji za nakup.

- Ja, je. Logično. Udobje stane. Se pa dolgoročno zagotovo splača. Si bolj spočit v vožnji itd.

 

 

Sicer res nismo v pravi temi ampak vseeno...

 

a) mazda ima klasičen avtomatik s pretvornikom navora in ne DSG, tako, da je poraba sigurno nekoliko višja kot pri ročnem. Koliko je pa odvisno od režima vožnje.

 

b) ne vem za druge, bom pa zase povedal. Jaz sem imel pri hudonavorski prejšnji šestici pri skoraj 300.000km še original sklopko in vztrajnik pa ni bilo niti najmanjše sledi, da bi se karkoli glede tega dogajalo. Verjetno bi šlo tud do 400kkm.

 

c) al pa preveč resigniran 😜

33112_1.png

Napisano
pred 27 minutami je Bini napisal:

Problem frišnih voznikov je ta,da v A.šolah vozijo pretežno na dizlih in potem taki vozniki nimajo filinga speljevati z bencinarjem,saj veste več plina in sklopka itd,pri dizlu pa samo od seme gre....👍 Pri hčerah-obeh je bil isti problem,ko so presedlale iz dizelskega golfa na Alfo,bencin....☹️

Sem moral narediti pol urni šnel kurs.....:nevem:

Ko me je vprašal, če bi si kerega inštruktorja izrecno želel. Sem odgovoril vseeno, samo bencinca mi daj.

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Jaz jih bom ta vikend najbrž na obeh Mazdah zamenjal z letnimi, če bo čas. 

Zima je mimo, naj živi pomlad. 😊

No, še jutri gremo zadnjič na smučanje, da lepo zaključimo to sezono. 😊

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Začuden 1

 

 

Napisano (urejeno)

Jaz pa še nisem dovolj jajc nabral za menjavo😁

Popravljeno od FuManchu
  • Všeč 1
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 17 minutami je Alex napisal:

Jaz jih bom ta vikend najbrž na obeh Mazdah zamenjal z letnimi, če bo čas. 

Zima je mimo, naj živi pomlad. 😊

No, še jutri gremo zadnjič na smučanje, da lepo zaključimo to sezono. 😊

 

Uživaj ...😉😁

Napisano

Avstrijci imajo še do 15.4. 😮 Sicer samo, če so zimske razmere. Ma bom vseeno še mal počakal.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Naslednji teden še počakam in pogledam za 10 dni napoved, potem pa pade odločitev..... 👍

Marčevski sneg je ravno tako zajeban kot novembrski, če pade... :o

Napisano
pred 39 minutami je g.Wankel napisal:

Avstrijci imajo še do 15.4. 😮 Sicer samo, če so zimske razmere. Ma bom vseeno še mal počakal.

Počakam do 30.4..

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 4 urami je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Zunanja že, asfalt pa še dolgo ne bo na delovni temperaturi.

 

Ta vikend bo pester, že vidim, napovedujem kup motoristov s starimi gumami na podhlajeni cesti, ki bodo veselo podajali svoje glave čez sosednji pas....ah

Napisano (urejeno)
pred 8 urami je FuManchu napisal:

Temperatura za letne gume :punk:

IMG_20230308_142021.jpg

Turbo spet samo na 1/3....daj enkrat ornk prtisn gas in slikaj :)

Popravljeno od sportman333
Napisano

Ja. Kr kriza je biti voznik. Vsi ostali poklici so nagrajeni za vsako uro, ki jo naredi več, kot je treba. Poklicni voznik je pa kaznovan za vsako minuto, ki prekorači delovni čas. Vsako leto 50 € za predavanje, vsakih 5 let zdravniški in nova vozniška... Do 70ga leta voziš avtobus in otroke, pol si pa nesposoben osebni avto vozit... 

Napisano

No, samo roko na srce, 80 letnikov, ki bi normalno brez težav vozili naokoli je bistveno manj kot jih ima veljaven izpit.

 

Jaz sem vsa leta od narejenega izpita pri 20-ih moral zaradi dioptrije na pregled vsakih 5 let. Pri tem plačat celotni pregled, čepra je šlo le zaradi dioptrije.

 

Je pa zadeva ratala problematična v zadnjih nekaj letih sploh pa lani, ker je bilo povzročiteljev nesreč nad 70 let starosti bistveno več kot prejšnja leta. Zato pač vidim to spremembo kot posledico dogajanja na cestah.

33112_1.png

Napisano
pred 1 minuto je Boss napisal:

No, samo roko na srce, 80 letnikov, ki bi normalno brez težav vozili naokoli je bistveno manj kot jih ima veljaven izpit.

 

Jaz sem vsa leta od narejenega izpita pri 20-ih moral zaradi dioptrije na pregled vsakih 5 let. Pri tem plačat celotni pregled, čepra je šlo le zaradi dioptrije.

 

Je pa zadeva ratala problematična v zadnjih nekaj letih sploh pa lani, ker je bilo povzročiteljev nesreč nad 70 let starosti bistveno več kot prejšnja leta. Zato pač vidim to spremembo kot posledico dogajanja na cestah.

Kaj pa avti, so današnji avti z vso to tehniko, zasloni na dotik, sploh primerni-varni za stare ljudi? 

Napisano

Drži, že tako se z osnovno tehniko ne spopadajo najbolje pol jo pa fašejo še v avtu.

33112_1.png

Napisano
pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Kaj pa avti, so današnji avti z vso to tehniko, zasloni na dotik, sploh primerni-varni za stare ljudi? 

V službenim Cadyju imam vse glavne funkcije na displeyu. Katastrofa. Totalno ne-varno. Kakšenkrat se moram prav ustaviti in klikati. Si ne predstavljam starejšega voznika vozit tak avto.

 

To je pa šparanje pri stikalih/tipkah

Napisano (urejeno)
pred 31 minutami je Boss napisal:

Drži, že tako se z osnovno tehniko ne spopadajo najbolje pol jo pa fašejo še v avtu.

 

Smo dobili v službi nove korejske avte in je imel 45-letni sodelavec težave speljat, zategnit ročno ... Sedaj imamo več vrst znamk in je postalo že zelo moteče. Zadnjič me sodelavec opozoril, da vozim prehitro ... "kako, če mi piše na števcu 46?" .... sem mislil da kaže trenutno hitrost, je pa kazal povprečno hitrost. 🙃

 

Me moti že, ko pridem iz M3 na M6 in obratno, ker je pri M3 srednji analogni števec obratometr. 🙃 Je kakšen na tem svetu, da so mu obrati tako pomembni? Naj se enkrat pri Mazdi že odločijo in naj nehajo premetavat različne informacije levo, desno gor, dol. :vskalo:Hvala bogu pa so vsaj sredinski gumbi konzole približno na enakem mestu. :) 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Smo dobili v službi nove korejske avte in je imel 45-letni sodelavec težave speljat, zategnit ročno ... Sedaj imamo več vrst znamk in je postalo že zelo moteče. Zadnjič me sodelavec opozoril, da vozim prehitro ... "kako, če mi piše na števcu 46?" .... sem mislil da kaže trenutno hitrost, je pa kazal povprečno hitrost. 🙃

 

Me moti že, ko pridem iz M3 na M6 in obratno, ker je pri M3 srednji analogni števec obratometr. 🙃 Je kakšen na tem svetu, da so mu obrati tako pomembni? Naj se enkrat pri Mazdi že odločijo in naj nehajo premetavat različne informacije levo, desno gor, dol. :vskalo:Hvala bogu pa so vsaj sredinski gumbi konzole približno na enakem mestu. :) 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

 

 

Samo ta zgornji števec izgleda precej bogo. 🤔

  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 1 minuto je NevLado napisal:

Zakaj že? 

Ker je v trojki? 

 

 

Napisano
pred 1 minuto je Alex napisal:

Ker je v trojki? 

Sepravi števec je bolj bogi ker je v trojki, trojka je pa za odpisat? :lol:

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.