Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

 pa 2 jurčka da jo domov spraviš in registriraš

Jaz ne vem, od kje vam take številke?

 

A to so vas tile, ki avtomobile uvažali, nahecali, da je treba dati dva jurja, da pride v Slovenijo?

 

DMV je za tak avto manj kot 200€, homologacija 96€, ostalo pa odvisno od tega, kako ga boš dol spravil - ga greš iskat s prikolico, komu plačaš, da ga pripelje, ali pa ga sam pripelješ z začasnimi tablicami.

 

V tem konkretnem primeru lahko v Dusseldorf tudi letiš iz Benetk ali Graza (direkt) ali pa greš z vlakom.

Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Jaz ne vem, od kje vam take številke?

 

A to so vas tile, ki avtomobile uvažali, nahecali, da je treba dati dva jurja, da pride v Slovenijo?

 

DMV je za tak avto manj kot 200€, homologacija 96€, ostalo pa odvisno od tega, kako ga boš dol spravil - ga greš iskat s prikolico, komu plačaš, da ga pripelje, ali pa ga sam pripelješ z začasnimi tablicami.

 

V tem konkretnem primeru lahko v Dusseldorf tudi letiš iz Benetk ali Graza (direkt) ali pa greš z vlakom.

Da vložim DMV moram sprocesirat vse papirje - da grem homologirat morm sprocesirat vse papirje - da ga grem iskat morm naročit transport al se pa zapelat gor...vse to košta. Mogoče ne 2 jurja, je pa jurja ziher. :)

Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Nič ni zastonj.

Drži in nihče ne sili, da se lotiš takega projekta.

33112_1.png

Napisano
pred 11 urami je NevLado napisal:

Da vložim DMV moram sprocesirat vse papirje - da grem homologirat morm sprocesirat vse papirje - da ga grem iskat morm naročit transport al se pa zapelat gor...vse to košta. Mogoče ne 2 jurja, je pa jurja ziher. :)

Kaj pa je za "sprocesirati papirje"?

 

Ko pride avto (ali ti z njim) v Slovenijo, greš na AMZS in rečeš "avto bi homologiral" ter jim daš vse papirje na mizo. Odvisno od tega, kako zgodaj si šel to delat, lahko dobiš sken homologacije po e-pošti še isti ali naslednji dan (original v vsakem primeru dobiš po pošti). Nato v eDavkih poklikaš par okenc v obrazcu za odmero DMV in počakaš e-pošto z odločbo s FURS-a, kjer ti piše, koliko cekinov in kam jih nakažeš.

 

Potem pa že lahko skočiš po tablice.

 

Pri vsej stvari je logistika - v primeru "ti po avto" - še najzahtevnejša stvar, če ti izleti v tujino ne dišijo. V tem primeru daš kakega stotaka več človeku, ki se ukvarja s prevozi in ti ga dostavi ali pred tvoja vrata ali na parking od AMZS (kar je bolj priporočljivo).

 

PS: AMZS v tem zapisu seveda lahko zamenjate s katerokoli organizacijo, ki v Republiki Sloveniji opravlja dejavnost homologacije motornih vozil, da me ne bo kdo obtožil reklame.

Napisano

In se vmes se kaksen mesec vozis s preskusnimi tablicami ali ti avto stoji, ker odmera DMV traja in traja in traja ... :D Edino, ce to pocnes veckrat in imas kaksne "veze", da mogoce malo pospesijo in tako dobis par dni prej :) ... Sicer sam tega se nisem pocel, so pa to poceli ze kolegi ali znanci... Birokracije je cel kup... no pa saj sam vidis, kako je, ko avto pripeljes iz tujine in ga ne spravis cez homolgacijo :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 11 minutami je Jest napisal:

In se vmes se kaksen mesec vozis s preskusnimi tablicami ali ti avto stoji, ker odmera DMV traja in traja in traja ... :D Edino, ce to pocnes veckrat in imas kaksne "veze", da mogoce malo pospesijo in tako dobis par dni prej :) ... Sicer sam tega se nisem pocel, so pa to poceli ze kolegi ali znanci... Birokracije je cel kup... no pa saj sam vidis, kako je, ko avto pripeljes iz tujine in ga ne spravis cez homolgacijo :D ... 

Res je. Če imaš srečo ti papirje uredijo v mesecu dni, lahko pa  traja še več. Tako je bilo tudi v mojem primeru. 

 

 

Napisano

Imate še "stare podatke" oziroma informacije.

 

Drži, včasih si moral za odmero DMV na lokalni finančni urad, kjer so imeli 30 dni časa za obdelavo vloge. In ja, v LJ so si kar vzeli 30 dni (ne pa več). Zdaj pa ta dokument oddaš elektronsko in ga pač lahko obdela katerikola izpostava FURS v Sloveniji (sicer še vedno lahko izbereš, da ga pošljejo na ta ali oni urad), zato je bistveno hitreje.

 

Vem, ker sem to delal januarja letos. Homologacija - isti dan, FURS naslednji dan, po dveh dneh od prihoda vozila v SLO je že imelo slovenske tablice (še preden bi se najkrajše nemške sploh iztekle).

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 16 minutami je dvorjan napisal:

Imate še "stare podatke" oziroma informacije.

 

Drži, včasih si moral za odmero DMV na lokalni finančni urad, kjer so imeli 30 dni časa za obdelavo vloge. In ja, v LJ so si kar vzeli 30 dni (ne pa več). Zdaj pa ta dokument oddaš elektronsko in ga pač lahko obdela katerikola izpostava FURS v Sloveniji (sicer še vedno lahko izbereš, da ga pošljejo na ta ali oni urad), zato je bistveno hitreje.

 

Vem, ker sem to delal januarja letos. Homologacija - isti dan, FURS naslednji dan, po dveh dneh od prihoda vozila v SLO je že imelo slovenske tablice (še preden bi se najkrajše nemške sploh iztekle).

Se pravi, da je to  vse sedaj poteka izredno hitro? Vsaj nekaj so izboljšali.👍

 

 

Napisano (urejeno)
dne 4. 2. 2023 ob 21:37 je scania napisal:

Ok, rabis se dve alu podložki notranji premer 18 zunanji 24.

Scania, bodo tele podložke OK? (v Eurogarden sta jih včeraj iskala 2 prodajalca pol ure in jih nista našla 🙃

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 29 minutami je Janez007 napisal:

Scania, bodo tele podložke OK? (v Eurogarden sta jih včeraj iskala 2 prodajalca pol ure in jih nista našla 🙃

 

image.png

 

 

 

Bo bo 🙂

Napisano

Janez, naslednjič ko bo v hoferju tist paketek za 10 eur kupi tisto...če bo za milimeter večja ne bo nič narobe :D 

Napisano
pred 11 minutami je NevLado napisal:

Janez, naslednjič ko bo v hoferju tist paketek za 10 eur kupi tisto...če bo za milimeter večja ne bo nič narobe :D 

Tisti paketki takšnih in drugačnih tesnil me vedno mikajo. Ampak kaj čem s toliko tesnil, da mi potem nekje neuporabljene gnijejo?

 

Se mi je zgodilo, da sem v Hoferju kupil 2 x isto stvar na zalogo (če se ne motim je bila kronska žaga). Kupil in nanjo pozabil.

 

Kaj vse še novega najdem, ko pospravljam garažo ... 😂

  • Haha 1
  • Začuden 1
Napisano
pred 29 minutami je Janez007 napisal:

Tisti paketki takšnih in drugačnih tesnil me vedno mikajo. Ampak kaj čem s toliko tesnil, da mi potem nekje neuporabljene gnijejo?

 

Se mi je zgodilo, da sem v Hoferju kupil 2 x isto stvar na zalogo (če se ne motim je bila kronska žaga). Kupil in nanjo pozabil.

 

Kaj vse še novega najdem, ko pospravljam garažo ... 😂

Jaz to vedno kupim... "mogoče bom enkrat rabu"

 

Potem pa sem zadnjič v snegu na kultivatorju izgubil podložko med pluženjem, matica se je obdržala po čudežu na eni plošči spodaj. Pa iščem po delavnici neko odpadno podložko...ko sem zaključu se pa spomnem da mam cel paket teh podložk iz hofra v kleti :lol:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Mene bolj muči v drugo smer: vem, da imam. A je ponavadi hitreje, če se odpeljem 27 km daleč v trgovino po novo reč kot pa da se lotim doma premetavat šaro in iskat...

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Jaz vsake toliko naredim red na podstrešju in v obeh kleteh. Zmečem enostavno stran vse, kar nisem rabil vsaj deset let (izjema je orodje). Itak, ko kaj določenega iščem ne najdem in moram v vsakem primeru kupit. 

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Jaz vsake toliko naredim red na podstrešju in v obeh kleteh. Zmečem enostavno stran vse, kar nisem rabil vsaj deset let (izjema je orodje). Itak, ko kaj določenega iščem ne najdem in moram v vsakem primeru kupit. 

to je prednost stanovanja ali manjše hiše, ki nima kleti, itd....enostavno nimaš prostora za kramo....kolega je/bo podedoval 50.let staro hišo, sem mu zadnjič malo pomagal "pucati", in sem med drugim "prevzel", da je sin nesel v šolo star papir....vse lepo zloženo v gajbicah :), reci piši 310kg.....nikoli več ne bo prinesel toliko odpadnega papirja v šolo :), da ne govorim o kosovnem odpadu, ki sva ga zvozila na komunalo....

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano
pred 7 urami je sportman333 napisal:

to je prednost stanovanja ali manjše hiše, ki nima kleti, itd....enostavno nimaš prostora za kramo....kolega je/bo podedoval 50.let staro hišo, sem mu zadnjič malo pomagal "pucati", in sem med drugim "prevzel", da je sin nesel v šolo star papir....vse lepo zloženo v gajbicah :), reci piši 310kg.....nikoli več ne bo prinesel toliko odpadnega papirja v šolo :), da ne govorim o kosovnem odpadu, ki sva ga zvozila na komunalo....

Ja, v letih se nabere čuda stvari. Na podstrešju smo imeli še posteljico od starejšega sina, ki končuje faks, pa voziček, skratka en kup stvari, ki jih nihče ne rabi več, ker so zastarele in dan danes niso več in. Hm, čez kakih deset let bodi zopet moderne. Tega pa nisem pomislil. 🤔

 

 

Napisano

Pa tolk majo nekateri za povedat čez Mazdo... V bistvu bi bil pa kle gor en živ dolgčas glede servisiranja Mazd, če se ne bi pogovarjali o praktično vsemu.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 28 minutami je Boss napisal:

Pa tolk majo nekateri za povedat čez Mazdo... V bistvu bi bil pa kle gor en živ dolgčas glede servisiranja Mazd, če se ne bi pogovarjali o praktično vsemu.

Še dobro,da delajo dizle....😁🤭

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Boss napisal:

Pa tolk majo nekateri za povedat čez Mazdo... V bistvu bi bil pa kle gor en živ dolgčas glede servisiranja Mazd, če se ne bi pogovarjali o praktično vsemu.

Saj sem zadnjič napisal, da se pogovarjamo na mazda forumu v glavnem  o tem, koliko kav smo spili in kako dolgega imamo (računalniški kabel  namreč). 😊 Dobro, vsake toliko uleti kak padalec, ki je sicer forumaš, a ne da nobenega glasu od sebe, dokler nima kakega  problema (kako zaribano turbino ali zabit dpf filter). Če bi bili več na forumu bi se lahko še temu ognili. V glavnem, lahko vidimo, da četudi včasih malo zapizdimo na naše mazde, so še vedno daleč pred ostalimi po zanesljivosti in zadovoljstvu imetnikov. 😊

Popravljeno od Alex
  • Všeč 4
  • Ljubim 2

 

 

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:
AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Presenetiti vas utegne, katera znamka se je znašla na tretjem mestu.

Smo pri vrhu..... :vesel::zoom-zoom:

 

Ja, kar se zanesljivosti tiče, so Japonci vsaj dva koraka pred ostalimi.

 

Pa sem imel celo njihove dizle ... (tudi Accorda 2.2 i-CTDi)

 

Sicer pa Japonec (po možnosti še avto, ki je dejansko Made in Japan) in bencinar - pa te ne rabi boleti glava glede servisov, pa kdaj boš ostal na cesti ...

Napisano

Kaj a ni bla ta nova cca.25k eur? Res so znoreli s temi cenami 🤔

 

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 G145 Challenge SLO 1.LASTNIK KOT NOV, letnik:2019,24890 EUR :: www.Avto.net ::

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.