Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je Alex napisal:

Takole je s to bolniško. Kdor bo šel enkrat na leto za teden ali dva na upravičeno bolniško, mu ne bo nihče ničesar očital. Če bo kdo pritiskal nanj, naj takoj zamenja firmo, ker ni vredna, da bi bil tam. Drugi modeli so tej, ki mislijo, da če gredo na bolniško, se bo delo brez njih takoj zaustavilo, zato pridejo tudi bolni v službo (deloholiki, služba jim je vse) Nato imamo še simulante, ki so na bolniški non stop, s tem, da to svojo bolniško podaljšujejo in podaljšujejo in na koncu več niti ne ve nihče, da še sploh delajo. Vidiš jih le takrat, ko pridejo po plačilno listo. Tem ni pomoči in slej kot prej nasrkajo. 

Točno take izkušnje imam tudi sam. Dokler sem svoje alergije na cvetni prah in ostanke blage astme iz otroštva imel pod slabšo kontrolo kot zdaj (trkam po lesu), sem bil vsako leto 1xpo en teden in parkrat po dan ali dva . Nikoli,ampak res nikoli nobenih težav z nadrejenimi. Pač fair Play; povedal sem takoj,ko sem zbolel, takoj ko sem bil bolje sem se javil po telefonu in ko sem bil 1dan popolnoma ok,sem se javil za delo. Tačas pa doma delal na tem,da čimprej ozdravim. Ce bi me videli hoditi po kaficih , bi me lahko upravičeno zajebavali.

 

Pa saj šefi točno vedo kdo simulira in kdo ne.

 

Da bi Me pa za teh par dni na leto šef zajebaval, bi pa verjetno še kaj drugega ne štimalo in bi gledal v smeri menjave službe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidim, da se na koncu obadva le strinjata z mano, da je glavni problem v delodajalcu in ne v zaposlenem. Obadva imata namreč nasvet, da je treba zamenjat službo saj očitno delodajalec ne razume, da bolan ne sodiš na delovno mesto in da pač potreba po kakšnem dodatnem zaposlenem ne bo zmanjšala dobička (ker to je pač žal edini kriterij po čem se ocenjuje uspešnost podjetja in predvsem vodstvenega kadra) ampak, da bo le ta omogočil normalen potek izvajanja dela.

 

Se pa bojim, da bo pa vse skupaj ravno nasprotno in da bodo raje zaradi te namišljene krize odpustili še kar veliko zaposlenih in še zmanjšali zasedbo, tako da namesto boljše zdravstvene slike na delovnem mestu, bomo prej fasali še slabšo. Ampak, še enkrat to ne bo krivda niti odgovornost zaposlenega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Se je že zgodilo in to nekje marca. Mlajši sodelave  je tožil, da ga boli grlo, da ga stiska v prsih?? in da ima vročino!!  Takoj smo ga poslali domov in smo vsi trepetali, da ni fasal korone. Čez dva dni nam je javila njegova doktorica, da nima korone. Tako narediš, druge ni. 

Ok, ni bilo korone, super. Kaj pa če bi bila? In recimo bi morali vsi v samoizolacijo in bi delo obstalo? Kaj bi torej takrat pomenila tvoja podpisana izjava? Če delavec naredi škodo podjetju jo mora poravnati... in v tem primeru bi škoda bila, zraven pa še njegov lastnoročni podpis. Hmmm, ne vem, kako bi tukaj bilo, ampak v ZDA pa verjemi, da je to podlaga za tožbo podjetja proti zaposlenemu za povzročeno gospodarsko škodo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak če gre delavec bolan v službo,je sam kriv. Noben mu ne da pištolo na glavo. 

 

Ko se tovornjakar vozi z zlizanimi gumami, tudi nismo na tisti strani,da bi na vse pretege ščitili voznika in žugali šefu,ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti, ampak sam sem vedno žugal lastnikom avtoprevozniških firm. Tiste gume se niso zlizale do konca na trenutni furi in dejansko bi moral ustrezno izpravno delovno sredstvo zagotoviti delodajalec. V večini primerov je pa zadeva taka - boš vozil? Ker če ne bo vozil nekdo drug.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

Oprosti, ampak sam sem vedno žugal lastnikom avtoprevozniških firm. Tiste gume se niso zlizale do konca na trenutni furi in dejansko bi moral ustrezno izpravno delovno sredstvo zagotoviti delodajalec. V večini primerov je pa zadeva taka - boš vozil? Ker če ne bo vozil nekdo drug.

No,jaz sem dobil občutek ,da bolj zugas samemu vozniku... In,ja, orodje mora zagotoviti delodajalec, na delavcu pa je ,ali bo prevzel to orodje (v tem primeru kamion)... In ko se vame zakanta šleper oziroma že če Me samo izsili,mi je v tistem trenutku čisto vseeno,kako ga je delavec prisilil. Jaz bom popizdil nad voznikom. 

 

In če vame kašlja recimo prodajalka v Mercatorju, mi je cisto vseeno kakšnega šefa ima. Vame kašlja prodajalka in me ne briga zakaj je temu tako.

Kaj hočem povedati; polnoletni smo. Vemo kaj je prav (vsaj upam ) in na siht priti bolan pač ni prav.

 

Jeee,kak smo fajn zašli s teme..:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če se vrnemo k temi. Moja najdražja je, brez moje vednosti, podpisala tisto zloglasno izjavo za vstop v šolo ki vsebuje samo 3 točke.

V točki 1. se je debelo zlagala, da naša otroka nista nikoli zakašljala.

V točki 2. se je na debelo zlagala, da ve, da otroka nikoli nista prišla v bližino domnevno okuženega.

Edino v točki 3 se ni nič zlagala, ker se le ta nanaša na prihodnost ki se še ni zgodila 

 

Ampak razumite naju, midva kot starša bi podpisala še pogodbo s hudičem, samo da spraviva otroka od doma v šolo.

  • Haha 4
  • Začuden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

No,jaz sem dobil občutek ,da bolj zugas samemu vozniku...

Ja, takrat, ko rine v zasnežen klanec in obtiči, ko gleda filme na tablici ali chata po socialnih omrežjih... itd. Za take stvari pa res ne more biti odgovoren delodajalec in je samo stvar voznika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Ja, takrat, ko rine v zasnežen klanec in obtiči, ko gleda filme na tablici ali chata po socialnih omrežjih... itd. Za take stvari pa res ne more biti odgovoren delodajalec in je samo stvar voznika.

Da nebo kake pomote,iz varstva pri delu za voznike piše kaj mora voznik storiti preden se odpelje na delo. Preveri brezhibnosr vozila-vizualno in o kakršni koli nepravilnosti obvesti delodajalca,da jih odpravi. V kolikor niso odpravljene ne sme pričeti z delom v nobenem primeru! In to je to,naprej od tu se ve kdo kaj krši.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

teorija... praksa pa?

V praksi je pa tako, da da voznik prihaja iz Bih, živi v neki luknji (beri stanovanju), ki je last delodajalca, ima delovno vizo, ki je vezana IZKLJUČNO na tega delodajalca, v domovini ima brezposelno ženo in 3 mladoletne otroke.

 

TAKO

 

in zdaj se pojdimo (z vidika omenjenega BIH delavca z vizo), špilat z nekim prepotentnim direktorjem podjetja, ki se požvižga na vse zakone ter ima politične zveze na vseh koncih

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole je, sem dobil tole obvestilo njihovega direktorja, ter priponko. Gre za uradni zaznamek:

"Ugotovi se, da za učenca (ime, priimek, razred) ___________________________________
starš/skrbnik ni predložil podpisane Izjave staršev pred vstopom otroka v šolo ob sproščanju ukrepov
za zajezitev širjenja COVID-19.".

 

Skratka, mislim da je bolje da podpišeš in se ne obremenjuješ s tem, ker če bi prišlo do izbruha slučajno v vaši šoli, bi imel ti uradni zaznamek za svojega otroka, kar pomeni da nisi podpisal da je otrok zdrav.

 

Kako bi se potem stvar naprej razpletla ne vem. Sklepa pa, da v tem primeru nisi kriv, ker tako ali tako nisi zdravnik da bi ugotavljal kužnost ipd in zadeva pade. 

Če pa nisi podpisal, pa dejansko negiraš tiste tri točke in bi bil prej na tapeti. Moje mnenje.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob gnevu veteranov čestitam vsem soborcem, ki smo sodelovali takrat v vojni za  Slovenijo. 👍

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ob-dnevu-veteranov-tokrat-le-spletni-nagovori-in-polaganje-vencev.html

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Shrek napisal:

Ja...samo koliko je pravih veteranov...

Toliko kot pravih borcev NOB. 😏

Nas je kar nekaj že tukaj na forumu, če se ne motim. Tistih ta pravih. Ne skrivačev. 🤗

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Shrek napisal:

Verjamem, da so tu... Ker poznam veterane borbe za slovenijo, ki so bili 1000 km od tu takrat...zdomci..🤮

Res je...eni so se tudi skrivali v Cankarjevem domu, drugi so pa nosili glavo v torbi... čez avstrijsko mejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Boss napisal:

Res je...eni so se tudi skrivali v Cankarjevem domu, drugi so pa nosili glavo v torbi... čez avstrijsko mejo.

Točno tako,eni smo pa za domovino s puško v roki bili pripravljeni na marsikaj in hvala........,da ni bilo kaj hujšega! Sicer pa kakor za koga? Mismo bili kar na trnih pod Bočem ko je aviacija raketirala oddajnik!:whatever:

pred 5 urami je Alex napisal:

Ob gnevu veteranov čestitam vsem soborcem, ki smo sodelovali takrat v vojni za  Slovenijo. 👍

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ob-dnevu-veteranov-tokrat-le-spletni-nagovori-in-polaganje-vencev.html

 

Alex,hvala enako,sem čisto pozabil......:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je mar čudno, da v tem primeru pride do NEZGODE?

 

e5e86e1f95_62383080.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Dolenjska avtocesta je zaprta zaradi prometne nesreče, do katere je prišlo, ker je 70-letni  voznik   vozil  po  levem  prometnem  pasu  v  nasprotni...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.