Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je Shrek napisal:

Drago bomo pol to plačali...

Ceneje bo kot filanje milijard v banke n teš 6, to je sigurno. 😏

Sej kdor noče teh bonov se jih lahko odreče. Mi jih  bomo z veseljem uporabili. Končno nekaj zastonj, da časti država. V bistvu je folk zmeden, ker vedno so jim vsi jemali sedaj pa, ko končno nekaj dobijo, so vsi šokirani. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Verjetno. No, če dobim jaz hipotetično, 1050€ v bonih, lahko 200€ porabim za recimo dve nočitvi, pa grem naprej, pa drugje zopet 200€ in tako, dokler ne porabim vseh bonov. Bomo pa gledali, kje je bolj ugodno. Če pa bodo vsi nabijali cene, bomo pa šli v Kampinski v Portorož in tam prespali eno noč in bomo rešili vse naenkrat. 😁

Me prav zanima kako gledajo gostinci na te stvari...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

 

Sej kdor noče teh bonov se jih lahko odreče. Mi jih  bomo z veseljem uporabili. Končno nekaj zastonj, da časti država. 

Matr, ti pa imaš iq na sobni temperaturi. Ta bon za 200€ ta bo koštal nekje med 400 in 500 €

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda bodo pa ljudje ,ki sicer ne hodijo po dopustih (in takih ni malo), tokrat končno šli malo živeti ven izza štirih sten.... Kar tudi ne bo narobe za splošno vzdušje med ljudmi.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je SpEkTr napisal:

Kakšen se bo našel, večina pa dvomim. Sem takoj videl pri mojih starših odziv..ah ta bon kar ti porabi :))))

Ah,moja starša sta itak vsaj 2x na mesec nekje na lepšem, tako da se ne bom mogel dokopati do njunih bonov :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po drugi strani je pa tudi v tem nekaj resnice: "Skratka, naj vam obrazložim še nekaj.
Ti vaučarji so čisti nateg. Danes zjutraj so me klicale osebe, ki so na čakanju, ki so jim znižali plače na minimalca, ki ne vedo če bodo odpuščeni, ki komaj pridejo čez mesec. Kaj naredi država? Podari vaučar za dopust, ki ne krije niti za vikend 1 osebe za spanje. Kje je še kosilo in večerja?
Ljudje se zgražajo, ker vedo da ne bodo morali koristiti tega.
Začela se je že "trgovina". Začelo se bo izkoriščanje teh bonov...pa vam ne povem kako (sem že slišal variante).
Skratka, dodaten puf (dolg) države za 345 mio €, ki ga bomo vsi plačevali. Predvsem naši otroci.
Kar je pa najbolj pomembno je pa to, da je to poteza ki privilegira le hotelirje. Čista diskriminacija do ostalih dejavnosti, ki so bile ravnotako deležne drastičnih izgub.
Prepričan sem, da je to ponovna pilotirana poteza ministra Počivalška, namenjena vsem njegovim frendom, ki delujejo v turistični panogi.
Sem razočaran.
"

  • Všeč 2
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je SpEkTr napisal:

Po drugi strani je pa tudi v tem nekaj resnice: "Skratka, naj vam obrazložim še nekaj.
Ti vaučarji so čisti nateg. Danes zjutraj so me klicale osebe, ki so na čakanju, ki so jim znižali plače na minimalca, ki ne vedo če bodo odpuščeni, ki komaj pridejo čez mesec. Kaj naredi država? Podari vaučar za dopust, ki ne krije niti za vikend 1 osebe za spanje. Kje je še kosilo in večerja?
Ljudje se zgražajo, ker vedo da ne bodo morali koristiti tega.
Začela se je že "trgovina". Začelo se bo izkoriščanje teh bonov...pa vam ne povem kako (sem že slišal variante).
Skratka, dodaten puf (dolg) države za 345 mio €, ki ga bomo vsi plačevali. Predvsem naši otroci.
Kar je pa najbolj pomembno je pa to, da je to poteza ki privilegira le hotelirje. Čista diskriminacija do ostalih dejavnosti, ki so bile ravnotako deležne drastičnih izgub.
Prepričan sem, da je to ponovna pilotirana poteza ministra Počivalška, namenjena vsem njegovim frendom, ki delujejo v turistični panogi.
Sem razočaran.
"

Jaz tudi Mislim,da bi za vse nas bilo bolje,da teh bonov nebi bilo. Slej ko prej jih bo treba OBVEZNO plačati. Iti na dopust pa ni ravno obvezno, sploh za tiste,ki že sedaj komaj preživijo dan. Verjamem, da marsikdo zdaj razmišlja o čem drugem ,kot o dopustu.

 

Ampak,nikoli ne bo za vse fer. Jaz vem,da ga bom z veseljem izkoristil. Propadel ne bo.

 

Gledam pa na to na način, da mi dipaita ne časti država... Ker slej ko prej, bom plačal te Bone in to ne samo 200eur.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nam tako slabo, kot jočemo. Tretjina slovencelnov bi šla na Hrvaško, veliko njih v tujino na dopust. Bari so polni, trgovine tudi.Ljudje kupujejo vse in povsod. Pred vsemi trgovinami so kolone.Kot sem rekel, v preteklosti so nas zapufali za banke, pa ni bilonikjer  kolesarjev, sedaj bomo imeli vsaj nekaj  vsi od tega. 

Saj ta drugi  bi pa dal 400€ vrednost vavčerje Koliko bi nas  se šele tej bivši zapufali. Pa itak Slovencu ne moreš ugoditi nikoli To je dejstvo. Če bi dali vsakemu jurja, bi vikend kolesarji zahtevali dva, če bi dali dva vsem, bi tisti, ki delajo, zahtevali več kot tisti, ki so na sociali.V glavnem, danes sem sprovociral sodelavko, ki je njurla čez vse ukrepe, od karantene, do kriznega dodatka, do odpiranja mej...Na koncu, ko je že pošteno sopla, sem ji ustrelil:"krivo je to, da na oblasti ni vlada prave barve, ne?" Takoj je ustrelila:" Ja, točno tako". Mislim, da je bilo v tem kratkem njenem  stavku pojasnjeno vse. 😁Takoj zatem  jo je bilo  že sram. 😞

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je SpEkTr napisal:

Po drugi strani je pa tudi v tem nekaj resnice: "Skratka, naj vam obrazložim še nekaj.
Ti vaučarji so čisti nateg. Danes zjutraj so me klicale osebe, ki so na čakanju, ki so jim znižali plače na minimalca, ki ne vedo če bodo odpuščeni, ki komaj pridejo čez mesec. Kaj naredi država? Podari vaučar za dopust, ki ne krije niti za vikend 1 osebe za spanje. Kje je še kosilo in večerja?
Ljudje se zgražajo, ker vedo da ne bodo morali koristiti tega.
Začela se je že "trgovina". Začelo se bo izkoriščanje teh bonov...pa vam ne povem kako (sem že slišal variante).
Skratka, dodaten puf (dolg) države za 345 mio €, ki ga bomo vsi plačevali. Predvsem naši otroci.
Kar je pa najbolj pomembno je pa to, da je to poteza ki privilegira le hotelirje. Čista diskriminacija do ostalih dejavnosti, ki so bile ravnotako deležne drastičnih izgub.
Prepričan sem, da je to ponovna pilotirana poteza ministra Počivalška, namenjena vsem njegovim frendom, ki delujejo v turistični panogi.
Sem razočaran.
"

Sej lahko greš tudi na kmečki turizem, pa v apartmaje, pa bungalove. Kje pa piše, da so samo hoteli v Sloveniji? 

Jaz ne bi šel za nič na svetu v naše hotele po teh cenah, kot  jih imajo naši. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Morda bodo pa ljudje ,ki sicer ne hodijo po dopustih (in takih ni malo), tokrat končno šli malo živeti ven izza štirih sten.... Kar tudi ne bo narobe za splošno vzdušje med ljudmi.

Ogromno jih bo ostalo neizkoriščenih saj naj bi bili prenosljivi samo med bližnjimi sorodniki. Žal je tako, da najbolj revni si tudi tega zastonjskega darila ne bodo mogli privoščiti izkoristit saj načeloma krije samo nočitve. Prevoz , hrana in podobno pa še vedno vsak sam. Ampak ok, možnost pa imajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Sej lahko greš tudi na kmečki turizem, pa v apartmaje, pa bungalove. Kje pa piše, da so samo hoteli v Sloveniji? 

Jaz ne bi šel za nič na svetu v naše hotele po teh cenah, kot  jih imajo naši. 😏

Sam več ali manj je bilo to mišljeno predvsem za hotele, saj je tam največ ogroženih delovnih mest. Ampak tukaj je keč... hoteli v mestih, ki so privlačna le za tujce od tega ne bodo imeli nič. Recimo hoteli v Ljubljani, Mariboru, Kranju, Ptuju, MS itd, sigurno ne bodo imeli slovenski obiskovalcev. Močno namrelč dvomim, da bi nekdošel iz MS v Ljubljano v hotel samo zato ker ima vavčer in seveda obratno. Turistična mesta bodo verjetno imela nekaj od tega ostali pa jeba... nič ne bo, oziroma sigurno ne toliko, da bodo lahko obdržali personal. 

 

Zato sem malo v dvomim, da bo tole lahko reševalo turizem oziroma ga bo ampak zelo selektivno in po moje bo kmalu revolt s strani turističnih ponudnikov. Sploh tistih, ki so dejasnko imeli zgolj tuje goste oziroma so na lokacijah, ki slovenskih turistov ne zanimajo.

 

Da ne boš zdajle dobil ortikarije al pa še kaj hujšega. Ne jamram čez to ampak samo razlgam, kako sam vidim to zadevo. Verjetno bo treba narediti še kaj drugega, kot pa potalat vavčerje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Sam več ali manj je bilo to mišljeno predvsem za hotele, saj je tam največ ogroženih delovnih mest. Ampak tukaj je keč... hoteli v mestih, ki so privlačna le za tujce od tega ne bodo imeli nič. Recimo hoteli v Ljubljani, Mariboru, Kranju, Ptuju, MS itd, sigurno ne bodo imeli slovenski obiskovalcev. Močno namrelč dvomim, da bi nekdošel iz MS v Ljubljano v hotel samo zato ker ima vavčer in seveda obratno. Turistična mesta bodo verjetno imela nekaj od tega ostali pa jeba... nič ne bo, oziroma sigurno ne toliko, da bodo lahko obdržali personal. 

 

Zato sem malo v dvomim, da bo tole lahko reševalo turizem oziroma ga bo ampak zelo selektivno in po moje bo kmalu revolt s strani turističnih ponudnikov. Sploh tistih, ki so dejasnko imeli zgolj tuje goste oziroma so na lokacijah, ki slovenskih turistov ne zanimajo.

 

Da ne boš zdajle dobil ortikarije al pa še kaj hujšega. Ne jamram čez to ampak samo razlgam, kako sam vidim to zadevo. Verjetno bo treba narediti še kaj drugega, kot pa potalat vavčerje.

No, sej se strinjam,da ljudje ne bodo zasedli hotelov v mestih. Kaj bi pa tam počeli? Edino, če se bodo šli sistem, grem malo v hotel, ker še nisem bil. Da vidimo, kako bo to izgledalo. Bodo pa recimo hoteli v Kranjski Gori verjetno polni in ne bo prostega termina. Ampak, kot sem razumel, naj bi bil vključen tudi zajtrk v to. Se pravi, nočitev z zajtrkom. Tu pa pridejo v poštev tudi razni kmečki turizmi, apartmaji in podobni, ki so na bolj atraktivnih lokacijah. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

No, sej se strinjam,da ljudje ne bodo zasedli hotelov v mestih. Kaj bi pa tam počeli? Edino, če se bodo šli sistem, grem malo v hotel, ker še nisem bil. Da vidimo, kako bo to izgledalo. Bodo pa recimo hoteli v Kranjski Gori verjetno polni in ne bo prostega termina. Ampak, kot sem razumel, naj bi bil vključen tudi zajtrk v to. Se pravi, nočitev z zajtrkom. Tu pa pridejo v poštev tudi razni kmečki turizmi, apartmaji in podobni, ki so na bolj atraktivnih lokacijah. 

Baje tudi kampi pridejo v poštev.

 

Hja, hoteli v kranjski gori  naj bi bili polni,oziroma delajo na tem,da bi bili... 1mesec nazaj nisi smel biti v tuji obcini , zdaj pa je želja , da je gneča v teh istih občinah... Maraikomu bo to dvignilo pritisk.  

 

Jaz Mislim,da se vzorec obiskovalcev ne bo kaj dosti spremenil; Kdor ima rad hotele ,bo šel tudi zdaj v hotel, enako za kampe , koče...  Mogoče bo kdo šel za vikend izlet na slovensko obalo,namesto na Hrvaško , mogoče bo kakšna družba mulcev šla za vikend žurat kam na ta račun...

 

Seveda pa racunajo,da boš z bonom tam 2x prespal , pojedel zajtrk in potem odprl denarnico za kosilo, večerjo, spominke in še dodatnih par nočitev. No, jaz se zavedam ,da mi tega bona nihče ne podarja in se bom tudi tokrat obnasal sila racionalno.  15eur na kosilo / osebo pa res ne mislim dajati , sploh če govorimo o ocvrtih lignjih v nabito polni gostilni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je SpEkTr napisal:

Ti vaučarji so čisti nateg. Danes zjutraj so me klicale osebe, ki so na čakanju, ki so jim znižali plače na minimalca, ki ne vedo če bodo odpuščeni, ki komaj pridejo čez mesec. Kaj naredi država? Podari vaučar za dopust, ki ne krije niti za vikend 1 osebe za spanje. Kje je še kosilo in večerja?

Pa saj ni treba, da gres v najdrazji hotel s 5+ zvezdicami 😜 ... Prav lepo se da preziveti tudi vikend za tak denar ... Sploh ce sta dva, ker dvoposteljna soba ponavadi ni veliko drazja od enoposteljne ... Polpenzion se da dobiti ze za manj kot 50€ na osebo na noc ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Jest napisal:

Pa saj ni treba, da gres v najdrazji hotel s 5+ zvezdicami 😜 ... Prav lepo se da preziveti tudi vikend za tak denar ... Sploh ce sta dva, ker dvoposteljna soba ponavadi ni veliko drazja od enoposteljne ... Polpenzion se da dobiti ze za manj kot 50€ na osebo na noc ...

 

 

To menim tudi sam. Greš na podaljšan vikend v kak apartma z zajtrkom, pa dobro, večerjo tudi če plačam sej jo itak na vsakem dopustu. Kdor ga pa ne bo znal izkoristiti pa pač nič. Verjamem da nekdo, ki ni nikoli okoli po dopustih hoče imeti vse vključeno. Nismo vsi enaki. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Bini napisal:

Kolikor vem naj bi ga lahko vnovčil za vse storitve ki jih na kraju samem ponujajo. Npr, pol penzion, polni penzion oll inclusive, razen dodatne pijače ki je izven. :mipijemoo:

Ni res. Velja zgolj za prenočišče in zajtrk.

pred 7 minutami je Alex napisal:

To menim tudi sam. Greš na podaljšan vikend v kak apartma z zajtrkom, pa dobro, večerjo tudi če plačam sej jo itak na vsakem dopustu. Kdor ga pa ne bo znal izkoristiti pa pač nič. Verjamem da nekdo, ki ni nikoli okoli po dopustih hoče imeti vse vključeno. Nismo vsi enaki. 

Točno to. Saj vzorec obnašanja na dopustu naj bi ostal isti z bonom ali brez njega. Verjamem, da bom dobil sobo za recimo 70eur/noc z zajtrkom in bom pač vikend preživeli nekje na malo višji nadmorski višini. Kot ponavadi.

 

Bo pa najbrž mnogo ljudi razsipavalo z denarjem,ker bodi imeli občutek,da jim je teh 200eur padlo z neba in da so jih zadeli na loteriji. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na dokoncna pravila, kje in kako jih bo mozno uveljavljati, bo treba pomoje se malo pocakati ... Sicer pa lahko koristis tudi za recimo apartma ali bungalov, pa si za jest sam prineses s seboj... Jest moras tako doma, kot tudi drugje... tako da to ne more biti izgovor, da se ne da z 200€ na osebo priti skozi za vikend ... 

 

Se vedno pa se mi zdi bolje, da je tako, kot pa da bi samo turisticni sektor filali z denarjem v obliki kaksnih subvencij ali kako drugace ... Res pa je, da s tem ne bodo resili mestnih hotelov, kot je ze omenil Boss ... Ker takih, ki bi ta vavcer izkoristili zato, da bodo sli prespat recimo v Hotel Union ali Slon v centru Ljubljane, bo verjetno res zelo malo... Vecina jih bo verjetno koristila za letovanje na slovenski obali ali pa v kaksnih termah ali kocah po hribih ... 

 

Pocakajmo pa tudi na ponudbe, s katerimi bodo vabili slovence, da izkoristijo svoj vavcer :) ... Takrat se bo pokazalo, kako iznajdljivi znamo biti :D ... Verjetno bo podobno, kot je bilo pred mnogimi leti z obveznicami... Eni so iz tega nekaj iztrzili, drugim je vse skupaj propadlo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Jest napisal:

Na dokoncna pravila, kje in kako jih bo mozno uveljavljati, bo treba pomoje se malo pocakati ... Sicer pa lahko koristis tudi za recimo apartma ali bungalov, pa si za jest sam prineses s seboj... Jest moras tako doma, kot tudi drugje... tako da to ne more biti izgovor, da se ne da z 200€ na osebo priti skozi za vikend ... 

 

Se vedno pa se mi zdi bolje, da je tako, kot pa da bi samo turisticni sektor filali z denarjem v obliki kaksnih subvencij ali kako drugace ... Res pa je, da s tem ne bodo resili mestnih hotelov, kot je ze omenil Boss ... Ker takih, ki bi ta vavcer izkoristili zato, da bodo sli prespat recimo v Hotel Union ali Slon v centru Ljubljane, bo verjetno res zelo malo... Vecina jih bo verjetno koristila za letovanje na slovenski obali ali pa v kaksnih termah ali kocah po hribih ... 

 

Pocakajmo pa tudi na ponudbe, s katerimi bodo vabili slovence, da izkoristijo svoj vavcer :) ... Takrat se bo pokazalo, kako iznajdljivi znamo biti :D ... Verjetno bo podobno, kot je bilo pred mnogimi leti z obveznicami... Eni so iz tega nekaj iztrzili, drugim je vse skupaj propadlo ... 

Točno to. Kdor pa z 200eur ne more preživeti fajn vikenda,pa tud ne vem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno kaksnemu "poslovnezu", ki je navajen bivanja v hotelih z imeni, kot so Plaza, Intercontinental, Holiday Inn, ... teh 200€ ne bo dovolj niti za eno noc, kaj sele za cel vikend... Ampak realno gledano... takim ta vrsta pomoci niti ni namenjena... Je pa tudi tako, da eni ne morejo mimo tega, da bi kritizirali vsako potezo politikov :):P ... Karkoli bodo naredili, enim ne bo vsec ... Res je, da bomo to morali placati vsi... Ampak placati bomo morali tako ali drugace ... zakaj ne bi enkrat tudi nekaj dobili kot zamenjavo... Meni osebno je ta "dodatek" cisto OK ... Se sicer ne bi branil tudi kaj vec... ampak nek ljudski pregovor pravi: "Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni!🤔

  • Všeč 3
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jest napisal:

Verjetno kaksnemu "poslovnezu", ki je navajen bivanja v hotelih z imeni, kot so Plaza, Intercontinental, Holiday Inn, ... teh 200€ ne bo dovolj niti za eno noc, kaj sele za cel vikend... Ampak realno gledano... takim ta vrsta pomoci niti ni namenjena... Je pa tudi tako, da eni ne morejo mimo tega, da bi kritizirali vsako potezo politikov :):P ... Karkoli bodo naredili, enim ne bo vsec ... Res je, da bomo to morali placati vsi... Ampak placati bomo morali tako ali drugace ... zakaj ne bi enkrat tudi nekaj dobili kot zamenjavo... Meni osebno je ta "dodatek" cisto OK ... Se sicer ne bi branil tudi kaj vec... ampak nek ljudski pregovor pravi: "Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni!🤔

Ko sem Začel brati tvoj odgovor glede poslovnežev,sem si v glavi mislil točno to,kar si potem že sam napisal; to ni ciljna skupina teh vavcarjev :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.