Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 35 minutami je Jest napisal:

Verjetno kaksnemu "poslovnezu", ki je navajen bivanja v hotelih z imeni, kot so Plaza, Intercontinental, Holiday Inn, ... teh 200€ ne bo dovolj niti za eno noc, kaj sele za cel vikend... Ampak realno gledano... takim ta vrsta pomoci niti ni namenjena... Je pa tudi tako, da eni ne morejo mimo tega, da bi kritizirali vsako potezo politikov :):P ... Karkoli bodo naredili, enim ne bo vsec ... Res je, da bomo to morali placati vsi... Ampak placati bomo morali tako ali drugace ... zakaj ne bi enkrat tudi nekaj dobili kot zamenjavo... Meni osebno je ta "dodatek" cisto OK ... Se sicer ne bi branil tudi kaj vec... ampak nek ljudski pregovor pravi: "Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni!🤔

Popolnoma enako razmišljam tudi sam. Pa zakaj ne bi enkrat za izjemo tudi mi imeli nekaj od tega, če že moramo financirati stalno neke  izgube. j.Druga opcija je, da se zmeče en kup denarja v turizem brez vavčerjev  pa spet ni rečeno, da se bodo vsi pobrali in da bodo vsi zadovoljni. 

Da me ne bo kdo narobe razumel, tudi če bi Mesec to predlagal, ali bilo kdo drugi, bi sam to potezo pozdravil. 

In jo tudi izkoristil.Kolegica je rekla, kaj pa mi, ki bomo šli na Hrvaško poleti? To ni pravično do takih, kot smo mi. Ja pa ljuba duša, kdo vas sili  it čez? A so vam dali komando, da morate kot vsako leto it k sosedom? Meni gre na živce, ko vidim okoli sebe same negative, vsi nekaj nergaho a nobenemu nič ne manjka v življenju.Tisti pa, ki bi res upravičeno jamrali so pa tiho in se znajdejo in so v večini primerov dobre volje. Mislim, da smo globoko zabredli z  našo razvajenostjo in negativizmom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem nivoja inteligence tukaj prisotnih, ko nekateri kamne okoli vratu imenjujejo bonbončki.

 

Pa a se je že kdo vprašal, koga bomo z reševanjem "slovenskega" turizma v resnici reševali? Odgovor: srpske hotelirje.

 

Mislim keri bumbarji. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ne razumem nivoja inteligence tukaj prisotnih, ko nekateri kamne okoli vratu imenjujejo bonbončki.

 

Pa a se je že kdo vprašal, koga bomo z reševanjem "slovenskega" turizma v resnici reševali? Odgovor: srpske hotelirje.

 

Mislim keri bumbarji. 

Lahko pa gremo vsi v koče. Tam pa ne bomo reševali srpske hotelirje. 

 

In,jbg, če nam že "dajo" vavčarje (oziroma ... Kako naj napišem... Ko jih bomo prejeli?" ), jih bom izkoristil. Svet se ne bo podrl zaradi tega in tudi sveta ne bom rešil , če ga ne bom izkoristil. Se bom pa vsaj imel fajn . Za letos je bil itak plan , da večji del dopusta preživim v Sloveniji in jo raziskujem.

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Alex napisal:

Da me ne bo kdo narobe razumel, tudi če bi Mesec to predlagal, ali bilo kdo drugi, bi sam to potezo pozdravil. 

In jo tudi izkoristil.Kolegica je rekla, kaj pa mi, ki bomo šli na Hrvaško poleti? To ni pravično do takih, kot smo mi. Ja pa ljuba duša, kdo vas sili  it čez?

Nekateri ne razumejo, da so to ljudem dali ne zato, da bojo zdaj oni zastonj uživali ampak zato, da bojo reševali turizem pri nas. Teh 200€ po osebi je namenjenih slovenskim turističnim delavcem. In dajte no, za 200ˇpa tudi že lahko gre vsak na kako turistično kmetijo, v toplice, v hotel za kak dan 2. Še nikoli slišali za pregovor, da se podarjenemu konju ne gleda v zobe?

 

pred 19 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Pa a se je že kdo vprašal, koga bomo z reševanjem "slovenskega" turizma v resnici reševali? Odgovor: srpske hotelirje.

 

Mislim keri bumbarji. 

Kdo pa dela v teh hotelih? OK, imaš tudi tuje delavce ampak kdo te sili, da greš v hotele kjer postrešček ne zna slovensko. Janez s kmečkim turizmom na Goričkem bo vesel tvojega obiska, vidva s tvojo bosta veselo kolesarila med unimi griči. Lojze v toplicah bo tudi vesel obiska. Marko z glampingom bo ful zadovoljen s temi 200€ od mladega para. Borut, ki ponuja nočitev na Krasu z degustiranjem vin in pršuta ne bo obupal ter se zadrgnil ampak bo še naprej ponujal zanimivo izkušnjo... Tako nekako gledam na to.
In še nekaj. Mogoče bojo ljudje ugotovili, da imamo pri nas kar nekaj zanimive ponudbe. 

Je pa res, se strinjam, nimamo ogromno otokov in veliko morja. Ampak za 2 dni obiskati kak lep konec Slovenije pa tudi ni slabo. Še vedno greste potem lahko na morje z lastnim denarjem ne s temi vrednostnimi boni, ki se jim po novem za brezveze reče "vavčerji" iz tujke voucher. 

Popravljeno od Symon
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon, točno tako . Se povsem podpisem. Točno tako kot si opisal,se jaz in večji del moje družine trudimo preživljati dopuste  (ali pa vsaj vikende) zadnjih par let... 

 

Ja,pade kakšen teden Kvarnerja in bajka v Dolomitih,ampak večina vikendov je pa na turističnih kmetijah 50km stran ali pa zgolj na sosednjem gricu.

 

To je zame živeti lokalno,ne pa zgolj narocevanje predragih kremšnit na Bledu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Symon, točno tako . Se povsem podpisem. Točno tako kot si opisal,se jaz in večji del moje družine trudimo preživljati dopuste  (ali pa vsaj vikende) zadnjih par let... 

 

Ja,pade kakšen teden Kvarnerja in bajka v Dolomitih,ampak večina vikendov je pa na turističnih kmetijah 50km stran ali pa zgolj na sosednjem gricu.

 

To je zame živeti lokalno,ne pa zgolj narocevanje predragih kremšnit na Bledu.

Ka pa dopuste boste dobili za koriščenje? Nejc ono za storitev je tako, da najmanj zajtrk ti morajo nudit poleg nočitve, ne pa samo zajtrk, ker potem bi vsi oddajali samo sobe itd in služili to pa mislim, da ni ravno pomoč turizmu... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Ka pa dopuste boste dobili za koriščenje? Nejc ono za storitev je tako, da najmanj zajtrk ti morajo nudit poleg nočitve, ne pa samo zajtrk, ker potem bi vsi oddajali samo sobe itd in služili to pa mislim, da ni ravno pomoč turizmu... 

Ja saj oni bodo nudili kosila,vecerje ipd,ampak ne boš mogel plačati s tem bonom tega.

 

Zakaj pa nebi mogli dobiti dopusta? Jaz ga imam že pisanega za sredi julija. :)

 

 

cec47a73479dbd6d5795.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Minister Zdravko Počivalšek je pojasnil nekaj podrobnosti, povezanih z boni, ki jih bodo prejeli državljani za dopustovanje v Sloveniji.

 

Popravljeno od Nejc1986
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Ne razumem nivoja inteligence tukaj prisotnih, ko nekateri kamne okoli vratu imenjujejo bonbončki.

 

Pa a se je že kdo vprašal, koga bomo z reševanjem "slovenskega" turizma v resnici reševali? Odgovor: srpske hotelirje.

 

Mislim keri bumbarji. 

Noja... zaposleni v turizmu so vecinoma slovenski drzavljani... ali pa vsaj "gastarbeiterji", ki v Sloveniji placujejo davke ...Kdo je lastnik, tukaj nima ravno nekega velikega pomena. "Cesar" bo v vsakem primeru vzel svoje in placali bomo mi... Tako bomo vsaj eno drobtinico od tega lahko koristili. Ce ne bi denarja razdelili na tak nacin, bi ga pokradla le pescica... na koncu pa bi bilo za nas navadne drzavljane se vedno isto ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim, da bo veliko nas tu gor to možnost izkoristilo. Lepo je, da bomo spoznavali lepote Slovenije in da bomo hkrati tudi pomagali vsaj malo, da se turizem postavo na noge. Verjamem, da v "srbske" hotele ne bo drla množica ampak tudi tisti, ki bo šel tja, bo pomagal našim zaposlenim,ki delajo v njih.Mislim,da bodo tudi v sosednjih državah reševali turizem z podobnimi bonbončki(ala plačan prevoz, polovico stroškov bivanja časti država itd..).

Skratka, turizem moramo reševati ali tako ali drugače. V vsakem primeru bomo to morali vračati s tem, da bomo vsaj tokrat tudi mi deležni nekaj od tega. 

pred 51 minutami je Bini napisal:

Ka pa dopuste boste dobili za koriščenje? Nejc ono za storitev je tako, da najmanj zajtrk ti morajo nudit poleg nočitve, ne pa samo zajtrk, ker potem bi vsi oddajali samo sobe itd in služili to pa mislim, da ni ravno pomoč turizmu... 

Mi, ki smo bili stalno v "prvih bojnih linijah" imamo poleti prednost pri izbiri datuma in trajanje dopusta. Jaz bom najverjetneje kar tri tedne skupaj potegnil. 😁🏊‍♀️

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:) Klasika, tast pravi, kaj to, toj brez veze...kaj to dajejo. Grem prespat pa zajtrk, kaj pa pol kosilo in večerja? To pa ni všteto. :)

 

In veliko jih razmišlja tako, in vaucher ne bo koriščen. Nekdo ki ima majhne dohodke more res preklopit, da si nekaj privošči. Ker ni navajen zunaj jesti recimo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je SpEkTr napisal:

:) Klasika, tast pravi, kaj to, toj brez veze...kaj to dajejo. Grem prespat pa zajtrk, kaj pa pol kosilo in večerja? To pa ni všteto. :)

 

In veliko jih razmišlja tako, in vaucher ne bo koriščen. Nekdo ki ima majhne dohodke more res preklopit, da si nekaj privošči. Ker ni navajen zunaj jesti recimo..

Lahko pa gre v apartma in si skuha enako ,kot bi si doma.. jaz delam tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Nejc1986 napisal:

Jst bom tud moral iti k babici na obisk :)

Ono prej sem pa narobe razumel,no še 100 evr bo treba vzet pa bo. Dopusti bodo problem,ker bodo vsi hotel koristit bon in to samo v pol leta,dela v firmah bo pa na jesen ful! Upam da do tega nebo prišlo......:whatever:  Ps,pohiti če vas je več.......

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Jaz mislim da bo tudi kup zlorab, v stilu ti boš nekomu ki oddaja sobe dal vaucher on tebi denar minus provizija. Tako bo. Večino starostnikov bo tako naredilo, oz jim bodo vnuki emoji2960.png

Seveda da bodo zlorabe. Saj to je vendar slovenski nacionalni  šport. 😁

Me zanima koliko Švedov bi to zlorabilo? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je LabiGT napisal:

Nikjer ni napisano oz sem spregledal kako dobis bone?

 


O tem tudi jaz se nisem zasledil.... niti kdaj naj bi jih dobili... Pocivalsek je vceraj samo izjavil, da bodo vavcerji elektronski tiskani ... karkoli ze to pomeni... 😆 ... in da naj bi veljali od 1. junija dalje... in da so vezani na davcno stevilko... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Jest napisal:


O tem tudi jaz se nisem zasledil.... niti kdaj naj bi jih dobili... Pocivalsek je vceraj samo izjavil, da bodo vavcerji elektronski tiskani ... karkoli ze to pomeni... 😆 ... in da naj bi veljali od 1. junija dalje... in da so vezani na davcno stevilko... ;)

Če se ne motim, naj bi jih dobili po pošti?? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa nekaj drugega zanimivo:

 

Ukrep naj bi bil za pomoč turizmu in naj bi pomagal, da bi poleg vavčerja ljudje potegnili še kakih 200 EUR iz svojega žepa in doplačali za dodatnih nekaj dni. Ok, do tu vse lepo in prav, ker za oživljanje ekonomije in turizma pač mora denar krožit.

 

Večje je vprašanje zakaj lahko vavčer menjaš samo v okviru sorodstva, do drugega kolena al pa prvega umetnega kolka (pač kakor gledaš na situacijo). Če so namenjeni pomoči turizmu bi moralo biti vseeno kdo jih porabi, saj bi s tem še lažje finančno podprli turizem. OK, nekdo bo rekel, da se bo vzpostavila črna borza in recimo bodo ljudje prodajali 200 EUR vavčerje za 100 EUR gotovine. Pač nekdo bolj potrebuje tistih 100 EUR, vavčer se bo pa še vedno uporabil za pomoč turizmu.

 

Torej kaj zdaj, zakaj razlagajo eno po drugi strani pa ravno to bremzajo? Al se mogoče dejansko vrag skriva v podrobnostih, ki so napisane zgoraj v drugem stavku? Se pravi je vseeno želja, da ljudje čim več svojega denarja pustijo v turizmu in je vavčer samo vaba in da je želja, vseeno čim manj vavčerjev spraviti v promet a vseeno čim več denarja v turizem iz denarnic državljanov?

 

Ampak, kakorkoli že, vseeno bo slej kot prej prišlo do spoznanja, da brez tujih turistov pač ne bo šlo. Avstrija je točno to ugotovila in zato je odprla vse svoje meje, le na jug v Slovenijo in Italijo ne. Pa to ni protikoronski ukrep, to je poskus zadržati druge turiste (sploh Nemce), da ne bi potovali proti jugu in da bi jih čim več zadržali pri njih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Meni je pa nekaj drugega zanimivo:

 

Ukrep naj bi bil za pomoč turizmu in naj bi pomagal, da bi poleg vavčerja ljudje potegnili še kakih 200 EUR iz svojega žepa in doplačali za dodatnih nekaj dni. Ok, do tu vse lepo in prav, ker za oživljanje ekonomije in turizma pač mora denar krožit.

 

Večje je vprašanje zakaj lahko vavčer menjaš samo v okviru sorodstva, do drugega kolena al pa prvega umetnega kolka (pač kakor gledaš na situacijo). Če so namenjeni pomoči turizmu bi moralo biti vseeno kdo jih porabi, saj bi s tem še lažje finančno podprli turizem. OK, nekdo bo rekel, da se bo vzpostavila črna borza in recimo bodo ljudje prodajali 200 EUR vavčerje za 100 EUR gotovine. Pač nekdo bolj potrebuje tistih 100 EUR, vavčer se bo pa še vedno uporabil za pomoč turizmu.

 

Torej kaj zdaj, zakaj razlagajo eno po drugi strani pa ravno to bremzajo? Al se mogoče dejansko vrag skriva v podrobnostih, ki so napisane zgoraj v drugem stavku? Se pravi je vseeno želja, da ljudje čim več svojega denarja pustijo v turizmu in je vavčer samo vaba in da je želja, vseeno čim manj vavčerjev spraviti v promet a vseeno čim več denarja v turizem iz denarnic državljanov?

 

Ampak, kakorkoli že, vseeno bo slej kot prej prišlo do spoznanja, da brez tujih turistov pač ne bo šlo. Avstrija je točno to ugotovila in zato je odprla vse svoje meje, le na jug v Slovenijo in Italijo ne. Pa to ni protikoronski ukrep, to je poskus zadržati druge turiste (sploh Nemce), da ne bi potovali proti jugu in da bi jih čim več zadržali pri njih.

A drugače pa so nam prejšnja leta cel dopust plačali? 🤗

Nikjer ne piše niti ni zaukazano, da moraš bit nekje cel teden, če ti ne paše doplačati za en obrok dnevno. Si toliko, kot di odpustijo finance.Lahko si tudi samo štiri dni. 

Tisti, ki veliko potujete veste, da se da tudi dokaj poceni priti skozi,če se le malo znajdeš. Če pa greš z agencijo allinclusive je pa seveda tudi cena temu primerna. 

Vse skupaj me spominja na razvajene ga  froca, ki dobi avto v dar. 

Pa še pritoži, da kaj sedaj bo pa moral sam tankati, ali kako? 😏

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.