Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Zaradi zdrsa tovornih vozil je zaprta primorska avtocesta med priklju?koma Razdrto in Seno?e?e v obe smeri.

Nepopolna informacija. Avtocesta je bila vsaj 2uri in pol zaprta tudi pri Postojni pa ?iv boh ni poro?al o tem. ?el slu?beno v Ilirsko Bistrico in za 2,5 ure obti?al samo kilometer pred odre?ilnim izvozom z avtoceste.

 

Zanimivo je bilo opa?anje kako funkcionira razvr??anje za ustvarjanje re?evalnega pasu po sredini. Niti en voznik se ni pravilno razvrstil. Narazen jih je potem razrinil ?ofer avtovleke ki se je z besnim trobljenjem in mahanjem skozi odprto okno prebijal skozi. Nastali koridor je potem s pridom izkoristil nekdo z bosansko registrsko na ML-u, kmalu za njim se je vmes zapodil nekdo v trenirki s srbsko registracijo in za njim gospod v kravati s koprsko registrsko, Obadva je potem zablokiral kamijonar, pri?lo je do kraj?ega pregovarjanja, do pretepa pa ne kar je ?koda. 

 

?e mili?niki niso sposobni pokasirat od kamijon?ij, zakaj ne po?ljejo na avtocesto mestno redarstvo, kar precej kamionov je bilo napa?no parkiranih na prehitevalnem pasu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Ni zime za eksime" pravijo :)

 

 

2630063-FB_IMG_1510576240611.jpg

Verjetno pa je bil hitrejsi vceraj od javnega promera in avtov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, kon?no so nehal ?parat jezike in so povedali, kdo je povzro?al zastoje na AC in nato, ko so promet preusmerili na lokalno so ?leperji ?e tam naredili zastoje na klancih. En kamionar je bil celo tako drzen, da je nato na lokalni cesti prehiteval celo kolono ?akajo?ih avto, da je nato zdrsnil in zviznil s kamionom v jarek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav neoriginalni. Jo?ko je neko? ?e davno izjavil: Ne priznajem ovaj sud. Sedaj pa ko papige za njim izrek ponavljajo vsi, ki sicer pjuvajo po njem. Od dosmrtnega precednika najbolj demokrati?ne slovenske stranke pa do hr?kov ki jim je fa?izem od nekdaj zelo doma?. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav neoriginalni. Jo?ko je neko? ?e davno izjavil: Ne priznajem ovaj sud. Sedaj pa ko papige za njim izrek ponavljajo vsi, ki sicer pjuvajo po njem. Od dosmrtnega precednika najbolj demokrati?ne slovenske stranke pa do hr?kov ki jim je fa?izem od nekdaj zelo doma?. 

Ivan pa Ivo sta bila velka frenda... kljub temu, da je Ivo v zaporu bi Ivan ?e kar vabil usta?oide, da bi po Sloveniji koncertrirali in zganjali skrajno desni?arske fore. Sicer pa Ivo; ivan, Slobo pa ?e cela hrva?ka oblast so Josipov govor totalno pre?tudirala in so ga izvajali kjer koli jim prav pride. Je pa najve?ja ironija pri nas recimo to, da ti nato kak?na SDS-ovca poziva k spo?tovanju pravne dr?ave - pa samo ve?ji nabiralnik je treba Ivanu kupit pa bo precej bolje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ampak tale plenkovi?ev pa zmaga "Politika prvega hrva?kega predsednika Franja Tu?mana v zvezi z Bosno in Hercegovino je bila vedno usmerjena k njeni ozemeljski celovitosti. Zgodovinska dejstva bodo pokazala, da je Hrva?ka tista, ki je vedno stala BiH-u ob strani in ga podpirala," izjavo Plenkovi?a navaja HRT."

Haha Franjo pa Slobo sta se pa pogovarjala kako si bosta banjco sladoleda razdelila - hr?ki res mislijo, da so vsi drugi naivni in neumni.

 

Tolk dale? je ?lo vse skupi s hr?ki, da bo morala evropska komisija dejansko stopit na stran ene od ?lanic EU, ker druga ne spo?tuje odlo?itev sodi??. Mogo?e bost ?ele zdaj TImmermans in Juncker spregledala, kako te?ko se je s hr?ki karkoli zmenit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolk dale? je ?lo vse skupi s hr?ki, da bo morala evropska komisija dejansko stopit na stran ene od ?lanic EU, ker druga ne spo?tuje odlo?itev sodi??. Mogo?e bost ?ele zdaj TImmermans in Juncker spregledala, kako te?ko se je s hr?ki karkoli zmenit.

Upanje umre zadnje. Ker sprenevedati se za dogodke dobrih 20 let nazaj je res ?e pateti?no. 

 

?eprav roko na srce, ?al nikoli ne bomo videli Sarkozya, Obame, Blaira in podobnih na sodi??u zaradi uni?enja Libije, Iraka itd...  :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v angliji so jih baje ?e prepovedali 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko smo pa mi druga?ni od Hrvatov?

 

Mislim, za?etek tegale naslova: MEDNARODNI UGLED HRVA?KE NA PSU: NE SPADAJO V EU, SAJ SLAVIJO VOJNEGA ZLO?INCA....

 

Pri nas se na veliko poveli?uje, recimo, Borisa Kidri?a. Njegov spomenik stoji sredi Ljubljane in mimo hodijo na?i najvi?ji demokrati?no izvoljeni politiki, ki predstavljajo (vsaj naj bi predstavljali) vse tiste vrednote, ki jih Kidri? ni: demokracija, svoboda, prosti trg, enakost pred zakonom itd.

 

Pa, recimo, Janez Stanovnik, ki je trdil, da so bili povojni poboji zakoniti in pravno utemeljeni. In mo?akar ima kar nekaj spomenikov po Sloveniji.

 

Pa recimo Ivan Ma?ek, Milka Planinc, Simo Dubaji?, in ?e bi se dalo na?tevati, ?e bi imela ?as...

 

In na koncu seveda Tito. In ne mi govorit, da on pa o tem ni ni? vedel. ?e imamo milijon pobitih, je za poboje odgovoren tisti, ki je tedaj obvladoval dr?avo z voja?ko in policijsko mo?jo. Torej, oblast ? vrh hierarhije je bil Tito, pod njim pa je odgovorna vsa komanda do vklju?no izvr?evalcev teh pobojev.

 

Leta 1945 je bilo v Sloveniji 25 tiso? partizanov, danes pa Slovenija ?e vedno pla?uje 25 tiso? bor?evskih pokojnin, bor?evska organizacija pa ima poseben, privilegiran, polo?aj in zato od dr?ave dobiva izjemno velika sredstva. Od leta 2010 so prejeli osem milijonov evrov, prav toliko denarja pa je dr?ava Slovenija namenila za re?evanje povojnih mori??, kjer le?ijo bor?evske ?rtve. Od kod njim tak status, saj se nikoli niso borili za samostojno Slovenijo, temve? za komunisti?no oblast. Veterani vojne za Slovenijo so v bistveno slab?em polo?aju, nekateri pa skoraj razgla?eni za zlo?ince... Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov? Oni ?astijo ?loveka, ki se je "boril" za samostojno Hrva?ko...

 

Jaz pa imam 400 metrov od hi?e brezno, za katerega se ?epeta (na glas se tega ?e vedno ne sme govoriti!), da je v njem 70 ljudi. In ve se, kdo je dal ukaz za poboje in ve se, kdo jih je vozil (naj po?iva v miru) in ve se, kdo je streljal (dva ?e vedno ?iva). In potem se Ferlinc pojavi na "pogrebu" v Mariboru. Mislim, vi?ek vi?kov. Naj sedi v pisarni in pi?e obto?nice! Ampak, ne, mi poveli?ujemo vojne in povojne zlo?ince, trupla pa le?ijo po Sloveniji, kamor koli zapi?i? lopato, je mo?no, da kak?no najde?.

 

Pa ne mi zdaj s tisto staro "prekopavanje kosti", ker ni prav ni? lepo hodit z otroki na sprehod mimo mori??a in grobi??a, ki sploh ni urejeno, ampak so ljudje zmetani noter kot... ... ... Ma, ?e smeti so bolje pospravljene!

 

Obra?un zmagovalcev in obra?un novih oblasti s pora?enci in nato z razrednimi in politi?nimi dejanskimi ter nami?ljenimi nasprotniki je bil izvr?en brez sodnih postopkov. Zlo?in pa se je "stopnjeval" ?e z zaukazanim molkom in odvzemom pravice do groba.  Njihova grobi??a so bila desetletja na?rtno in skrbno zamol?ana. Skoraj vsako mesto v Sloveniji je imelo mori??e, kjer so OZN-ovci likvidirali doma?ine ali celo bogato gospodo, da so se lahko polastili njihovega premo?enja. Vedo tudi za mno?i?na grobi??a. Nau?eni so, da je bolje o njih mol?ati. In mi to podpiramo in branimo zlo?ince, kdor pa omeni ?rtve brez groba, je pa "zdrahar". Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov?

 

Sovjeti so po revoluciji dokazali tezo, ki je temelj komunisti?ne diktature; to, kar dr?i dr?avljane v strogi pokor??ini, je smrtni strah. V Stalinovih ?istkah so postavili pravilo: ?e odpeljejo od tri do pet odstotkov prebivalcev, bodo ostali popolnoma pokorni. Tako so smrtni strah vcepili tudi v zavest Slovencev. Nau?ili so nas: "misli si svoje in govori tisto, kar se spodobi." To sem opazila tudi pri svojih sosedih, ki vsi vedo za to mori??e, ampak "o tem se ne govori". Potem sem bila pa jaz tagrda, ko sem borce ob neki prilo?nosti vpra?ala, zakaj na spominski plo??i dru?ini Kralj - ?uligoj (v hi?i je ?ivela ?est ?lanska dru?ina. Mimo so pri?li nemci in zaradi nesporazuma (enako krajevno ime) so bili prepri?ani, da je mo? sodeloval pri napadu in uni?enju neke nem?ke izvidnice. Zato so jih vse pobili v hi?i, nato pa za?gali s hi?o vred) vsakih pet let priredijo ?alno komemoracijo za ?estimi ?rtvami, 450 metrov naprej pa je brezno s 70-timi ?rtvami, pa niti znamenja ni, kaj ?ele ?alne komemoracije. Njegovega izbruha tu ne bom opisovala...Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko smo pa mi druga?ni od Hrvatov?

 

Mislim, za?etek tegale naslova: MEDNARODNI UGLED HRVA?KE NA PSU: NE SPADAJO V EU, SAJ SLAVIJO VOJNEGA ZLO?INCA....

 

Pri nas se na veliko poveli?uje, recimo, Borisa Kidri?a. Njegov spomenik stoji sredi Ljubljane in mimo hodijo na?i najvi?ji demokrati?no izvoljeni politiki, ki predstavljajo (vsaj naj bi predstavljali) vse tiste vrednote, ki jih Kidri? ni: demokracija, svoboda, prosti trg, enakost pred zakonom itd.

 

Pa, recimo, Janez Stanovnik, ki je trdil, da so bili povojni poboji zakoniti in pravno utemeljeni. In mo?akar ima kar nekaj spomenikov po Sloveniji.

 

Pa recimo Ivan Ma?ek, Milka Planinc, Simo Dubaji?, in ?e bi se dalo na?tevati, ?e bi imela ?as...

 

In na koncu seveda Tito. In ne mi govorit, da on pa o tem ni ni? vedel. ?e imamo milijon pobitih, je za poboje odgovoren tisti, ki je tedaj obvladoval dr?avo z voja?ko in policijsko mo?jo. Torej, oblast ? vrh hierarhije je bil Tito, pod njim pa je odgovorna vsa komanda do vklju?no izvr?evalcev teh pobojev.

 

Leta 1945 je bilo v Sloveniji 25 tiso? partizanov, danes pa Slovenija ?e vedno pla?uje 25 tiso? bor?evskih pokojnin, bor?evska organizacija pa ima poseben, privilegiran, polo?aj in zato od dr?ave dobiva izjemno velika sredstva. Od leta 2010 so prejeli osem milijonov evrov, prav toliko denarja pa je dr?ava Slovenija namenila za re?evanje povojnih mori??, kjer le?ijo bor?evske ?rtve. Od kod njim tak status, saj se nikoli niso borili za samostojno Slovenijo, temve? za komunisti?no oblast. Veterani vojne za Slovenijo so v bistveno slab?em polo?aju, nekateri pa skoraj razgla?eni za zlo?ince... Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov? Oni ?astijo ?loveka, ki se je "boril" za samostojno Hrva?ko...

 

Jaz pa imam 400 metrov od hi?e brezno, za katerega se ?epeta (na glas se tega ?e vedno ne sme govoriti!), da je v njem 70 ljudi. In ve se, kdo je dal ukaz za poboje in ve se, kdo jih je vozil (naj po?iva v miru) in ve se, kdo je streljal (dva ?e vedno ?iva). In potem se Ferlinc pojavi na "pogrebu" v Mariboru. Mislim, vi?ek vi?kov. Naj sedi v pisarni in pi?e obto?nice! Ampak, ne, mi poveli?ujemo vojne in povojne zlo?ince, trupla pa le?ijo po Sloveniji, kamor koli zapi?i? lopato, je mo?no, da kak?no najde?.

 

Pa ne mi zdaj s tisto staro "prekopavanje kosti", ker ni prav ni? lepo hodit z otroki na sprehod mimo mori??a in grobi??a, ki sploh ni urejeno, ampak so ljudje zmetani noter kot... ... ... Ma, ?e smeti so bolje pospravljene!

 

Obra?un zmagovalcev in obra?un novih oblasti s pora?enci in nato z razrednimi in politi?nimi dejanskimi ter nami?ljenimi nasprotniki je bil izvr?en brez sodnih postopkov. Zlo?in pa se je "stopnjeval" ?e z zaukazanim molkom in odvzemom pravice do groba.  Njihova grobi??a so bila desetletja na?rtno in skrbno zamol?ana. Skoraj vsako mesto v Sloveniji je imelo mori??e, kjer so OZN-ovci likvidirali doma?ine ali celo bogato gospodo, da so se lahko polastili njihovega premo?enja. Vedo tudi za mno?i?na grobi??a. Nau?eni so, da je bolje o njih mol?ati. In mi to podpiramo in branimo zlo?ince, kdor pa omeni ?rtve brez groba, je pa "zdrahar". Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov?

 

Sovjeti so po revoluciji dokazali tezo, ki je temelj komunisti?ne diktature; to, kar dr?i dr?avljane v strogi pokor??ini, je smrtni strah. V Stalinovih ?istkah so postavili pravilo: ?e odpeljejo od tri do pet odstotkov prebivalcev, bodo ostali popolnoma pokorni. Tako so smrtni strah vcepili tudi v zavest Slovencev. Nau?ili so nas: "misli si svoje in govori tisto, kar se spodobi." To sem opazila tudi pri svojih sosedih, ki vsi vedo za to mori??e, ampak "o tem se ne govori". Potem sem bila pa jaz tagrda, ko sem borce ob neki prilo?nosti vpra?ala, zakaj na spominski plo??i dru?ini Kralj - ?uligoj (v hi?i je ?ivela ?est ?lanska dru?ina. Mimo so pri?li nemci in zaradi nesporazuma (enako krajevno ime) so bili prepri?ani, da je mo? sodeloval pri napadu in uni?enju neke nem?ke izvidnice. Zato so jih vse pobili v hi?i, nato pa za?gali s hi?o vred) vsakih pet let priredijo ?alno komemoracijo za ?estimi ?rtvami, 450 metrov naprej pa je brezno s 70-timi ?rtvami, pa niti znamenja ni, kaj ?ele ?alne komemoracije. Njegovega izbruha tu ne bom opisovala...Pa mi zdaj povejte, koliko smo pa mi bolj?i od Hrvatov?

Lepo napisano. Bojijo pa se ljudje ?e dan danes, ker so do leta 90 bile to tabu teme in so se ljudje pa? po 40 letih ustrahovanja in "prave" vzgoje ?e vedno bali te stvari komentirati javno. Sej tudi v severni koreji bo podobno, ko bodo kon?no do?iveli svobodo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.