Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

in dela? kje, da ve? ?e se pozna ali ne? 

 

Kje delam, konec koncev niti ni pomembno. Pozna se pa, da je zdaj precej manj povezav npr: Most na So?i, - Ljubljana, kot jih je bilo pred npr. desetimi leti... Pa ?e te, ki so, so presneto "po?asne". 

 

Vem, da je ?la na?a nona z vlakom iz Nove Gorice v Ljubljano in se je vozila 3 ure in pol. Na vlak sem jo pripeljal v Novo Gorico okoli 5:30 in v Ljubljani je bila okoli 9ih (to?nega ?asa se ne spomnim ve?). Baje pa, da je bila to ena hitrej?ih povezav, da druga?e vozijo tudi po ?tiri ure. Za primerjavo, z avtom sem v eni uri... Pla?ala pa je 10? in dobila vrnjeno nekaj drobi?ja (vrnili so manj kot en evro...). Kadar le imamo ?as, jo raje peljemo z avtom. Za 10? dobimo ve? kot 7 litrov nafte, toliko je pa do Ljubljane ne pokurim...

 

Zato imam, recimo temu ob?utek, da se nikjer ne pozna. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans se mal ?efa po?utim, ker sem spet uspe?no opravil s krvodajalsko akcijo. ?e so ?e ravno na terenskem poslovanju v Kamniku, je bilo pa? treba it.  :ouje:

 

@Slivka, upam da res pride g. Pe?jak na na?e dru?enje, ker je o?itno pravi zavedni MAZDA?.  :rispekt:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne rabim brat.. ampak ti samo poglej konec tega eseja.. bolj to?no ti povem... ''Viri'' :)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje delam, konec koncev niti ni pomembno. Pozna se pa, da je zdaj precej manj povezav npr: Most na So?i, - Ljubljana, kot jih je bilo pred npr. desetimi leti... Pa ?e te, ki so, so presneto "po?asne". 

 

Vem, da je ?la na?a nona z vlakom iz Nove Gorice v Ljubljano in se je vozila 3 ure in pol. Na vlak sem jo pripeljal v Novo Gorico okoli 5:30 in v Ljubljani je bila okoli 9ih (to?nega ?asa se ne spomnim ve?). Baje pa, da je bila to ena hitrej?ih povezav, da druga?e vozijo tudi po ?tiri ure. Za primerjavo, z avtom sem v eni uri... Pla?ala pa je 10? in dobila vrnjeno nekaj drobi?ja (vrnili so manj kot en evro...). Kadar le imamo ?as, jo raje peljemo z avtom. Za 10? dobimo ve? kot 7 litrov nafte, toliko je pa do Ljubljane ne pokurim...

 

Zato imam, recimo temu ob?utek, da se nikjer ne pozna. 

 

manj povezav pa seveda da je, ker ima tudi vsak posameznik svoj avto in kaj se ti spla?a potem imeti narejene trase za vlake, ker bi za tistih 5-10 ljudi na vo?njo delal samo en velik minus iz dneva v dan. ?e bi se ljudje ve? vozili z vlaki, bi seveda bilo z tem tudi ve? povezav in tudi cenej?e. Evo primer, ko bo ko?evska proga kon?ana (sedaj smo 10 km pred ko?evjem) bo vo?nja iz Ko?evja v center LJ samo okoli 55 minut, brez gu?ve direktno v center:)

 

Se ne morm bolj strinjat z tabo:).. spremembe pa tud niso vidne preko no?i. lahko samo tko re?em, leta in leta se ni ?isto ni? vlagal v ?eleznico (?eleznica kot proga in ne podjetje), in je sedajn?ne stanje kakr?no je, proga je dotrajana, ljudi je premalo, prometa premalo. Vse se je speljalo na ceste (kamioni, prevozi...).. evo primer na katerem sem delal do lani, ko?evska proga, tirnice iz leta 1908, pragi iz leta 1956 ni ?udno da ni bil ta odsek v uporabi. Lani smo renovirali do Ribnice, in se je takoj za?elo preva?ati nafto (z vagoni in ne kamioni) iz ortneka, les za izvoz (z vagoni in ne kamioni). Ampak se je teh 37 km proge delalo 4 leta, ker proga ni cesta in zahteva ve? ?asa in dela da se nekaj realizira, tudi meritve so v milimetrih in ne cm.

Delal sem tudi na Tovorni postaji Koper, Kozina, Diva?a.. vse tri postaje so sklop drugega tira. In predno se gre v izgradnjo tira je bilo pa? potrebno prenoviti prvo postaje. Koper se v roku meseca dni kon?a, Kozina je kon?ana, Diva?a pa se kon?a do drugega poletja. Je pa tu druga stvar ki na cesti ni tako zelo problemati?na, promet. Delamo vikende, praznike, vedno takrat ko je manj prometa, in take stvari ti naredijo veliko zamude.

U bistvu kar sem htel povedat je to da je ?al stanje ?eleznice zelo slabo, ter da se zadnja leta res veliko ve? dela na tem. Ampak to so dolgi in dragi projekti ampak na taki rekonstrikciji je pa tudi rok trajanja dosti dalj?i kot na cestah, na novih progah po 20-30 let nima? nobenega dela, ne kot na cestah.

?e bi se malo ve? vlagalo tudi v ?eleznico leta in leta nazaj, bi mogo?e sedaj bilo manj kamionov po cestah, bile bi lep?e ceste, tovorni promet bi za?ivel na progi. Sami plusi, razno za kamionarje seveda:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

manj povezav pa seveda da je, ker ima tudi vsak posameznik svoj avto in kaj se ti spla?a potem imeti narejene trase za vlake, ker bi za tistih 5-10 ljudi na vo?njo delal samo en velik minus iz dneva v dan. ?e bi se ljudje ve? vozili z vlaki, bi seveda bilo z tem tudi ve? povezav in tudi cenej?e.

No, to je pa zdaj "tisti" krog. ?e je ceneje in hitreje z avtom, zakaj bi ?el z vlakom? Saj nismo mazohisti. ?e bi pa vlak bil hitrej?i in cenej?i ter bi bile povezave ve?krat na dan, bi se pa ljudje raje odlo?ali za vlak. V Solkanu, Novi Gorici in ?empetru na primer je brezpla?en mestni promet. In avtobus nikoli ni prazen, razen kadar gre iz gara?e ali v gara?o... ?e jaz velikokrat parkiram v Solkanu in grem po opravkih do knji?nice, ob?ine,... raje z avtobusom. Ker pripelje skoraj pred vrata, ni te?av s parkiranjem, vozi pa na vsakih 20 minut. Ko bodo ?eleznice to dosegle, zagotovo ne bodo prazni vagoni... Dokler pa se z vlakom potuje dra?je kot z avtom, poleg tega pa trikrat dalj ?asa, ja, bodo pa vagoni prazni. Kot sem ?e na za?etku napisal: to je pa "tisti" krog.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to ja:) Sj nekega dne ko bo bencin res luksuz ratal, se bodo spet vlaki polnil:)

 

in moje mnenje?.. vlake pocenit, prevoz do LJ ali ve?jih mest pospe?iti, ko pa pride? recimo v LJ ali pa kak?no ve?je mesto, pa da ti v primeru da si pri?el z vlakom, pripada ?e prevoz z mestnim prevozom. Ter ?e najbol pomembno, tovornjake toliko podra?iti da se jim enostavno ne spla?a ve? vozit (saj tudi najve? uni?ujejo avtoceste, ceste), ter ves tovor preselit na ?eleznico in tukaj se za?ne potem obra?at denar:)

 

je pa res da smo ratal tako komot, da v?asih se je dalo videti po ve? ljudi v avtu na poti v LJ na ?iht, sedaj pa vidi? samo po enega, max 2 v avtu. Jp, ne da se nobenemu ?akati niti pol ure da bi z kom od?el skupaj domov. Ni ga ?ez komot:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to ja:) Sj nekega dne ko bo bencin res luksuz ratal, se bodo spet vlaki polnil:)

 

in moje mnenje?.. vlake pocenit, prevoz do LJ ali ve?jih mest pospe?iti, ko pa pride? recimo v LJ ali pa kak?no ve?je mesto, pa da ti v primeru da si pri?el z vlakom, pripada ?e prevoz z mestnim prevozom. Ter ?e najbol pomembno, tovornjake toliko podra?iti da se jim enostavno ne spla?a ve? vozit (saj tudi najve? uni?ujejo avtoceste, ceste), ter ves tovor preselit na ?eleznico in tukaj se za?ne potem obra?at denar:)

pa bojo lohk za?el nazaj gradit ?eleznico Velenje - Slovenj Gradec :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to ja:) Sj nekega dne ko bo bencin res luksuz ratal, se bodo spet vlaki polnil:)

 

in moje mnenje?.. vlake pocenit, prevoz do LJ ali ve?jih mest pospe?iti, ko pa pride? recimo v LJ ali pa kak?no ve?je mesto, pa da ti v primeru da si pri?el z vlakom, pripada ?e prevoz z mestnim prevozom. Ter ?e najbol pomembno, tovornjake toliko podra?iti da se jim enostavno ne spla?a ve? vozit (saj tudi najve? uni?ujejo avtoceste, ceste), ter ves tovor preselit na ?eleznico in tukaj se za?ne potem obra?at denar:)

 

je pa res da smo ratal tako komot, da v?asih se je dalo videti po ve? ljudi v avtu na poti v LJ na ?iht, sedaj pa vidi? samo po enega, max 2 v avtu. Jp, ne da se nobenemu ?akati niti pol ure da bi z kom od?el skupaj domov. Ni ga ?ez komot:)

 

Kako bi vsi radi nekaj dra?ili. Zakaj ne bi raje na drugi strani pocenili? Bencin enostavno ne sme ratat luksuz samo zaradi petih krakov ?eleznice. Kaj pa vsi tisti kraji, kjer ?eleznice ni? Jaz imam do najbli?je ?elezni?ke postaje 25 km (do slu?be pa 29). In gotovo so ljudje, ki imajo ?e ve?. Vsi bi pa bencin dra?ili, da se vagoni napolnijo. Enostavni ni druge, kot da ti napi?em: bedak! Bencin je ?e zdaj predrag (pravzaprav je na bencin obe?ena previsoka tro?arina).

 

Tovornjake podra?it? Ah, spet ni druge, kot da ti napi?em: bedak! Potem na?o tovarno v Lokovcu lahko kar zaprejo, ker bo prevoz predrag, ?eleznica pa je 25 km stran. In ker veliko delajo za Italijo, je tovornjak v eni uri v Italiji, ?e pa damo na vlak pa... Konkreten primer: z Jesenic smo poslali tovornjak v ?uro ?akovi? v Slavonski Brod. Zjutraj je ?tartal, popoldan je bil tam. Ko smo naslednji? enak tovor dali na ?eleznico (skladi??e na Jesenicah), je do ?uro ?akovi?a v Slavonskem Brodu potovalo ?tiri dni. Ja, ?ez komot ga ni: podra?it tovornjake namesto narediti ?eleznico u?inkovitej?o.

 

Najenostavneje je dra?it. Ni pa to najbolj?a re?itev.

 

Glede ?tevila potnikov v avtu pa: ja, res je, da se velikokrat sosedje, ki so tudi sodelavci, vozijo v slu?bo vsak s svojim avtom, kar se mi nikakor ne zdi prav. Se pa tudi jaz vozim sam. Ker je najbli?ji sodelavec od mene oddaljen 18 km. In ker sosed za?ne slu?bo 2 uri kasneje in jo tudi kon?a dve uri kasneje. ?e pa imam popoldansko, je pa sploh nemogo?e. Tako da zasedenost vozila spet ne more? posplo?it. Nimajo vsi takih pogojev, kot na primer tisti, ki ?ivijo na Vrhniki in delajo v Ljubljani...

 

?eprav moram pa priznat, da tale ideja z vozovnicam sploh ni slaba: ?e kupi? vozovnico za vlak do Ljubljane, ti za tisti dan pripade brezpla?na Urbana. ?e kupi? mese?no za vlak, ti pripade mese?na brezpla?na Urbana. Poskusimo to kje predlagati? ?eprav se bojim, da na to uho ne bodo hoteli sli?ati... ?e pa ?e bodo, bodo pa podra?ili vozovnico za vlak, pa smo spet tam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavni ni druge, kot da ti napi?em: bedak!

 

6. Pogoji objave prispevkov:

  • Prepovedano je vsakr?no spodbujanje k narodni, rasni, verski ali drugi neenakopravnosti
  • Prepovedano je vsakr?no razkrivanje identitete drugih uporabnikov foruma.
  • Prepovedano je obrekovanje, raz?alitev, opravljanje in podcenjevanje drugih uporabnikov foruma.
  • Naslovi tem morajo odra?ati vsebino.
  • Prepovedano je odpiranje enakih ali podobnih tem v ve? forumih.
  • Prepovedana je uporaba kletvic in ?aljivk.
  • Prepovedano je vsakr?no objavljanje zasebnih sporo?il.
  • Objava zasebnih sporo?il je dovoljena le s privoljenjem avtorja zasebnega sporo?ila in moderatorja foruma, kjer ?elite to zasebno sporo?ilo objaviti.
  • Pi?ite slovni?no pravilno
  • Administrator in moderatorji imajo, brez predhodnega obvestila pravico: ne objaviti, kraj?ati, izbrisati ali spremeniti prispevke.

 

Moderatorji?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moderatorji?

 

Kaj moderatorji? Napisana beseda ni nujno, da je kletvica >> http://goo.gl/uitYBi ... Vcasih ni treba vsega tako dobesedno vzeti... Saj smo vec ali manj vsi polnoletni...  :angry2:  :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj moderatorji? Napisana beseda ni nujno, da je kletvica >> http://goo.gl/uitYBi ... Vcasih ni treba vsega tako dobesedno vzeti... Saj smo vec ali manj vsi polnoletni... :angry2::cheers:

Mene si kregu :)

 

Zato obstaja funkcija ignore, zato tud ne vem zakaj se gre....vem samo da Me Slivka pobere na poti v toplice

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep esej. Zdej pa to?no citiraj, kje je navedeno da gre denar iz cestnin v prora?un S?ja. Potem te bom pa popravil z dokazi :)

 

Pa da ?e malo pomagam s ?tevilkami:

TRR od Letnih dajatev:

a ) 01100-8450169874    "Letna dajatev za uporabo vozil v cestnem prometu od pravnih oseb" in

b ) 01100-8450169971    "Letna dajatev za uporabo vozil v cestnem prometu od fizi?nih oseb in zasebnikov"

 

TRR od Slovenskih ?eleznic:

02923-0019346887

 

 

A ti tud delas na zeleznicah, da jih tako zagovarjas? Vem da casi niso ravno roznati... vem pa tudi, da na SZ niso ravno najbolj racionalni, kar se denarja tice... Sem vcasih kar nekaj delal z njimi... in verjamem, da se od takrat do danes ni spremenilo nic na bolje... kvecjemu na slabse ... :( 

Mene si kregu :)

 

Zato obstaja funkcija ignore, zato tud ne vem zakaj se gre....vem samo da Me Slivka pobere na poti v toplice

 

 

Nisem "kregu"... podobno sem napisal... ker eni so res ko otroci... in znajo samo jokcat, ko mislijo, da se jim godi krivica ... Forum ni kaj dosti moderiran... samo v primerih, da res ne gre drugace... In prav je tako...  :pepsi: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, ne delam na S?. Sem pa delal oz. ?e delam neposredno v povezavi z letnimi dajatvami. Niti mi nista tuja JU in dr?avni prora?un, zato me pa zmoti, ko se o teh dveh stvareh kaj govori ''na pamet''.

 

 

Samo od nekod so mogli tudi mediji pobrati te informacije, da gre veliko prevec denarja, ki je namenjen vzdrzevanju cest v druge zadeve... med drugim menda tudi v zakelj brez dna SZ ... Ali si mediji take zadeve kar izmisljujejo in lazejo? Tudi nisem bral, da bi se te zadeve kaj dosti demantirale oz. da bi se taksna nesogalsja resevala na sodiscu.... Ce po pravici povem, sem tukaj prvic bral o tem, da to, da denar namenjen vzdrzevanju cest NE gre v SZ... Situacija pa je vidna... denarja se pobere precej... rezultatov pa ni videti... oz. so videti rezultati nevzdrzevanja. Se tisto, kar se naredi, se naredi izredno nekakovostno... pa to velja tako za avtoceste kot tudi za regionalne in lokalne ceste... torej tako DARS, kot DRSC in ostali, ki so odgovorni za vzdrzevanje, ocitno ne opravljajo svojega dela... 

 

Najvecji absurd pa so razne zapore dotrajanih mostov, kot je recimo tisti v Mednem... po drugi strani pa tudi dolgotrajna zapora, semaforji, fizikalci z lizikami in policisti, ki urejajo promet tam ob konicah niso zastonj... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa samo neki ?e da povem, nikakor nism simpatizer S?-ja, ker sami delamo z njimi in vem kako se vse komplicira, vle?e in tako, denarja pa itak nikoli ni. Vse kar sm pisal v tej temi je izklju?no blo mi?ljeno na ?eleznico kot objekt in ne podjetje.

 

bi blo pa zelo zanimivo debato v tej smeri poslu?ati/brati, med ljudmi ki dejansko vedo za kaj se gre. Ker ?al, mi ne bomo temu nikoli pri?li do konca:)

 

Z tem pa tud zaklu?ujem to debato, ker neki je debatiranje, da sem pa ko omenim svoje mnenje (ki ga nisem ne razglablal, ampak samo posplo?eno na?teval) ozna?en kot parkratni bedak, potem pa Slivka, nisi vreden ve? nobene moje besede.

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni me odnesl, ne boste se oddahnl pred mano !!!!! :hudicek:  :hudicek:  :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje ma tvoj avto sedaj pred zra?nim ?e ribji filter.

 

pa ribji ?ar nad ma?ino....

All in one ? :jezicek:  :jezicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eri naredil pomemben izpit, obenem pa ?e prostvoljno prepe?a?il preko 10km, ko je glih debata kaj je najbolj kamot, jaz prav rad uporabljam noge in to ne le za kick boks.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.