Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Ponosno izobesil dr?avno 3-barvnico v ?ast 2-dnevnega dr?avnega praznika, ki sta pred vrati.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U, ?ment, mi pa ?e i??emo nosilec in drog, da ne bomo kar na ?tilu od metle obe?ali zastavo... Pred vsakim praznikom se spomnimo, da moramo to ?e nabavit, po vsakem prazniku zmerno do prete?no uspe?no pozabimo... sramezljiv

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U, ?ment, mi pa ?e i??emo nosilec in drog, da ne bomo kar na ?tilu od metle obe?ali zastavo... Pred vsakim praznikom se spomnimo, da moramo to ?e nabavit, po vsakem prazniku zmerno do prete?no uspe?no pozabimo... sramezljiv

Pri toliko gmajne iscete stil?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te dni mineva 10 let odkar vozim na avtoplin. Takrat je bil vgrajen pri Dora Autogas (mojster Zoran Doroslavac) v Novem Sadu. Cena je bila 800? za sekven?ni sistem, pri nas takrat izpod 1500 nisem nikjer videl, pa tudi doma?a strokovnost je bila ?e dokaj vpra?ljiva oz. nisem toliko poznal scene, tega ma?ka iz Novega Sada pa so vsi priporo?ali (mu vozili stroje iz tujine na vgradnjo), ker se je ?e desetletja ukvarjal s tem in tudi tik pred tem sva ?la s prijateljem tja vgradit LPG v njegovo Mx3 V6. Moja prva zadeva je bila Toyota Celica T18, takoimenovana PLINSKA CELICA.  :ph34r:

 

V tem ?asu se je pri meni zvrstilo 8 vozil na avtoplin in ?e zmeraj ga lahko le priporo?im vsem ki spra?ujejo. stro?ek vo?nje pa itak  :ouje:

 

EDIT; dodal fotko plinske celice :)

post-185-0-83582100-1541173607_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te dni mineva 10 let odkar vozim na avtoplin. Takrat je bil vgrajen pri Dora Autogas (mojster Zoran Doroslavac) v Novem Sadu. Cena je bila 800? za sekven?ni sistem, pri nas takrat izpod 1500 nisem nikjer videl, pa tudi doma?a strokovnost je bila ?e dokaj vpra?ljiva oz. nisem toliko poznal scene, tega ma?ka iz Novega Sada pa so vsi priporo?ali (mu vozili stroje iz tujine na vgradnjo), ker se je ?e desetletja ukvarjal s tem in tudi tik pred tem sva ?la s prijateljem tja vgradit LPG v njegovo Mx3 V6. Moja prva zadeva je bila Toyota Celica T18, takoimenovana PLINSKA CELICA.  :ph34r:

 

V tem ?asu se je pri meni zvrstilo 8 vozil na avtoplin in ?e zmeraj ga lahko le priporo?im vsem ki spra?ujejo. stro?ek vo?nje pa itak  :ouje:

Jaz sem z xsaro naredil do sedaj 90t km (3leta in pol) odkar je predelana na plin. Kalkurator, svincnik in papir so ob odlocanju za predelavo naracunali 3-3,5eur prihranka na 100km... torej sem do sedaj na gorivu prihranil vsaj 2700eur... za predelavo sem dal 1200eur. Torej vec kot 1500eur prihranka. Bilo bi ga ?e vec, ampak zadnje leto dela avto s5 konkretno manj km, kot 2leti vmes... ampak ?e zmeraj... 500eur prihranka na leto... to ni malo.

 

Za1x brez kakrsnihkoli tezav. Trkam po lesu. Pa sem bil precej skepticen ob predelavi.

 

Zmaj, to si 10let prevozil z isto plinsko napeljavo? Koliko km?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, z isto napravo vsekakor ne, ker to pa ne vem kdo bi ?elel prestavljat, mojster bi me nabrcal kot konja. Najve? z eno napravo v Mazdi6 GG, nekih 97000km. Skupno pa v tem ?asu prevozil preko 300000km s svojimi vozili. Privar?eval pa (domnevam) napram vo?nji na osnovno gorivo, kakih 10 tiso?akov aktualne valute. Ve?ina je imela LPG ?e noter.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, z isto napravo vsekakor ne, ker to pa ne vem kdo bi ?elel prestavljat, mojster bi me nabrcal kot konja. Najve? z eno napravo v Mazdi6 GG, nekih 97000km. Skupno pa v tem ?asu prevozil preko 300000km s svojimi vozili. Privar?eval pa (domnevam) napram vo?nji na osnovno gorivo, kakih 10 tiso?akov aktualne valute. Ve?ina je imela LPG ?e noter. :jupiii:

?e se ne motim pride 'tranplantacija" napeljave iz avta v drug avto okoli 300eur

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

300?, potem pa seveda ponovni a test in vpis v karton, ?e ?eli? imeti legalno na cesti. Pri tem mora sistem v celoti ustrezati vozilu nasledniku (npr. velikost rezervoarja, zmogljivost uparjalnika, kompatibilnost LPG ra?unalnika, itd.), sicer se stro?ki tak?nega prenosa precej zvi?ajo.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M-ovember se pri?el in brki ?e pridno rastejo.  :P

 

Za tiste, ki ne vedo o ?em pi?em, pa tule razlaga;

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Movember

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.