Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Če ga že plačam kot Japonski avto, potem nočem, da ga delajo Mehičani. Ali pa Tajvanci. Ali pa Rusi. Če bi želel Rusko kvaliteto, bi vzel Lado - ki ima tudi Rusko ceno... Pa ne mi zdaj, da to Japonci nadzirajo, delajo pa Tajvanci. Ker me ne bo nihče prepričal, da vse rezervne dele prepeljejo iz Japonske na Tajvan in tam sestavijo motor. Vsaj vijake kupujejo pri lokalnih proizvajalcih. In gotovo še kakšne druge rezervne dele delajo lokalni, se pravi Tajvanski proizvajalci. Torej je vsaj del motorja Tajvanske kvalitete... Ja, še Yugo je zdržal 8 let, res je, ampak kolikor mi je znano, za Yugota nisi plačal 15.000€... Je bil narejen, kakor je bil narejen. Če pa nekaj plačam kot Japonski izdelek, bi pa rad, da je res Japonski izdelek. Ne pa, da ga plačam kot Japonsko kvaliteto, dobim pa Madžarsko kvaliteto - in kar je najhuje, to je še dobra kvaliteta, so še slabši - pa čeprav jih plačaš kot Nemški, Francoski, Italijanski proizvod... Če bi Mehičani, Tajvanci in Madžari znali narediti vrhunsko kvaliteto, bi Ferrarija delali na Kitajskem za eno tretjino cene... 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je globalizacija naredila svoje. Ni več nemški, francoski, japonski avto. Imaš pa Bosch, ate, continental, Tanaka, Delphi, Unior, Cimos, mlm, iskra mehanizmih, HELLA, odelo, TPV, TBP, Magna... komponente iz katerih je vozilo sestavljeno. Država sestavljanja je skoraj vseeno katera je. Bolj je pomembno katere in na kakšnem nivoju so narejeni sestavni deli.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če kupiš kak "nemški" avto tudi dobiš vse drugo, samo nemškega avta ne. Ja, moj je res pristno japonski, narejen v Hirošimi za nemški trg. Ne verjamem, da so ga štrihali kje drugje kot na Japonskem.Ja,težko je dan danes kupiti kak originalen izdelek. Recimo kupiš gorenje pralni stroj. In glej ga zlomka, na njemu lepo piše made in china. Na sigurni strani si edino, če kupiš vzhodnoevropski avto, ker ga drugi pač nočejo delati in je res vzhodnoevropski.Tu ni debate. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

Če ga že plačam kot Japonski avto, potem nočem, da ga delajo Mehičani. Ali pa Tajvanci. Ali pa Rusi. Če bi želel Rusko kvaliteto, bi vzel Lado - ki ima tudi Rusko ceno... Pa ne mi zdaj, da to Japonci nadzirajo, delajo pa Tajvanci. Ker me ne bo nihče prepričal, da vse rezervne dele prepeljejo iz Japonske na Tajvan in tam sestavijo motor. Vsaj vijake kupujejo pri lokalnih proizvajalcih. In gotovo še kakšne druge rezervne dele delajo lokalni, se pravi Tajvanski proizvajalci. Torej je vsaj del motorja Tajvanske kvalitete... Ja, še Yugo je zdržal 8 let, res je, ampak kolikor mi je znano, za Yugota nisi plačal 15.000€... Je bil narejen, kakor je bil narejen. Če pa nekaj plačam kot Japonski izdelek, bi pa rad, da je res Japonski izdelek. Ne pa, da ga plačam kot Japonsko kvaliteto, dobim pa Madžarsko kvaliteto - in kar je najhuje, to je še dobra kvaliteta, so še slabši - pa čeprav jih plačaš kot Nemški, Francoski, Italijanski proizvod... Če bi Mehičani, Tajvanci in Madžari znali narediti vrhunsko kvaliteto, bi Ferrarija delali na Kitajskem za eno tretjino cene... 

Jugo je bil 2500€ in temu ustrezne kvalitete, to pomeni, da ni bil nateg glede na ceno.

 

Če že pi... zaradi neadekvatne kvalitete oz natega ko ti prodajo japonski avto ki to ni, upam da ti je v tolažbo vsaj to, da s tem ko se pustiš globalno nategnit, pripomoreš k večji dolžini jahte gospoda kapitalista. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

 Na sigurni strani si edino, če kupiš vzhodnoevropski avto, ker ga drugi pač nočejo delati in je res vzhodnoevropski.Tu ni debate. 

Spet ni res. Vzhodnoevropske avte delajo v severni Afriki.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bo ta debata še malo potekala v tej smeri, kot je začela, bom za sebe sam naredil prevozno sredstvo. Pa četudi bo to samo konjska vprega...

 

In če bo šlo tako naprej, kot govori ta debata, bomo z odpadov zvozili nazaj domov vse, kar smo tja že odpeljali - ker bo boljše, kot če kupimo novo...

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Slivka napisal:

Če bo ta debata še malo potekala v tej smeri, kot je začela, bom za sebe sam naredil prevozno sredstvo. Pa četudi bo to samo konjska vprega...

 

In če bo šlo tako naprej, kot govori ta debata, bomo z odpadov zvozili nazaj domov vse, kar smo tja že odpeljali - ker bo boljše, kot če kupimo novo...

Kje je ta odpad?:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če primerjam svoj škodilak letnik 2015 (Scout 4WD DSG 185konj) s škodilakom ki ga vozim v službi (Kodijak 4WD DSG 150kojn) ki pa je letnik 2020, sta oba po ceni 35-36 jurjev. Po kakovosti izdelave je pa novejši slabši. 

 

Slivka, tako pač je, razvoj gre v obratni smeri kot gredo dobički.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Že pred službo prispeval v državni proračun, via MNZ, pa z Geckotom, ampak sem kazen (verjetno prvič v lajfu) sprejel brez besed, slabe volje in zanikanja povzročenega prekrška, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 6. 2020 ob 19:09 je Slivka napisal:

Vitara Hibrid, 1,4 bencinar, samo sprednji pogon, kljuka, rezervna guma (ne tiste samotesnilne župce, ki ti zapackajo še senzor tlaka, pa da te sezuje, ko zveš ceno originalnih ventilčkov...), zraven takoj še štiri jeklena platišča (s senzor-ventilčki) za zimske gume in verige,...

Zelo dobra odločitev. Sicer je avto notri plastičen (in 1.4 bencin ima klasični problem direktnega vbrizga v povezavi s turbino) ampak je cena temu primerna. Pa tudi kvaliteta izdelave definitivno boljša kot da bi kupil kakšnega zahodnega evropejca. Sem ga probal in bil prijetno presenečen zato se verjetno vitare tudi tako dobro prodajajo v slo. Edino ta hibrid je bolj dodatna teža k autu kot pa nek resen hibrid ala Toyota. Ubistvu je ta hibrid isto kokr nove Mazde.... 

 

Srečno vožnjo. B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, če je tak kot Mazdin, bo to odlično delovalo.

 

Enkrat je na MPL Zmaj pripeljal eno testno Mazdo s hibridnim pogonom - nek kondenzator, ki se je pri spustih polnil, v breg pa poganjal elektromotor. Ker je pri nas zelo razgiban teren, je zadeva odlično delala in na koncu se je možakar vrnil v Ljubljano s porabo okoli 5 litrov bencina na 100 km kljub vožnjam po planoti, ki ima dolge in strme vzpone...

 

Saj Zmaj se bo tega gotovo še spomnil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

A te že preveč dobro poznajo da bi lahko zanikal:lol:

Imew sem zdaj ene 2 leti NULA kazenskih tock, je pa res, da sem biw vmes vecino casa zivu v Deutschlandu :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od danes mi 3ka karavanka lepo 6-valjno prepeva pi nizji tarifi, ker je dobila avtoplin, huhu

 

vgradili smo ji tistega iz ex Mx6 V6 in bil ven vzet.

 

Skratka prijetno s koristnim in se prah ne nabira vec v garazi.

 

G1 sistem je to, mojster Ljubisa je vgradil. Obvlada zadevo avtoplinsko :)

Popravljeno od Z M A J
Napaka

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Scr3am napisal:

Kolk si dal, da ti je premaknil ?

Odmontirano je itak že bilo, se pravi ne gre za celotno premontažo, tako da je le vgradil v karavana. Vse skupaj 335€ (bo tudi poskrbel za vpis homolacije), sicer pa so v tej ceni tudi nove svečke (ja, dejansko jih rabim 6 in okrog 11€ komad) in poln tank plina. Skratka UGODNA CENA :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Poln tank plina je pa res strošek, tako da je res ugodna cena...😛

 

Posoda ima 35 litrov, cena je pa 0,546€ na liter (če sem si prav zapomnil)...

Me zanima kdaj si mi IZMERIL prostornino LPG rezervoarja? Moj je namreč 63 litrski. (kot zanimivost sem imel v GG 6-ki "bojler" s prostornino 90 litrov). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Me zanima kdaj si mi IZMERIL prostornino LPG rezervoarja? Moj je namreč 63 litrski. (kot zanimivost sem imel v GG 6-ki "bojler" s prostornino 90 litrov). :)

Na nekem MPLju ste se pogovarjali, da v tiste balončke, ki pridejo namesto rezervne gume, točite po 35 litrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.