Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je TiEn napisal:

A sm jst edini k mu niso trojanski krofi sploh baš nekaj ?

Včasih so bili, potem so pa ratali še en industrijsko naštancan proizvod. Danes večina pekarn naredi boljše krofe, trojanske pa gor drži samo še ime.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi edini. So pa Trojanski krofi najslavnejši daleč naokoli. In nekoč so res bili nekaj posebnega, dokler to ni postala "industrija". Saj tudi za Toyote pravijo, da so neuničljive. Ja, bile nekoč, zdaj imajo pa Peugeotov motor in Citroenov menjalnik... Pa tudi zame so v vojski govorili, da sem brihten in da bi lahko šel za podčastnika in puškarja, zdaj sem pa kmet s hribov doma, za povrhu pa sem kupil Mazdinega dizla. Celo dva, ne le enega!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Nisi edini. So pa Trojanski krofi najslavnejši daleč naokoli. In nekoč so res bili nekaj posebnega, dokler to ni postala "industrija". Saj tudi za Toyote pravijo, da so neuničljive. Ja, bile nekoč, zdaj imajo pa Peugeotov motor in Citroenov menjalnik... Pa tudi zame so v vojski govorili, da sem brihten in da bi lahko šel za podčastnika in puškarja, zdaj sem pa kmet s hribov doma, za povrhu pa sem kupil Mazdinega dizla. Celo dva, ne le enega!

Sam res... Menjalniki v Toyoti so res neuničljivi. 😎 Kreativtehnoloži pa to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je curko napisal:

Letel v kungoto po novo kljucavnico po poti nazaj sem se se vstavil na trojanih da sem nabavil krofe popoldne pa nazaj mazdo sestavil da se zdaj zaklepa. Pa seveda pelu se hcerko na pusta

Uspesen dan 20220226_182840.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

 

Je bil kriv actuator ane? 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
Je bil kriv actuator ane?
Res je sam smo po usposobl tastarega da je zacel nazaj funkcionirati tako da imam drugega zdaj se mal za rezervne dele.

Edino zdaj mi daljinec nice zakleniti avta odklene ga zakleniti ga pa noce kot da ne dobi komande. Na kljuc pa vse normalno funkcionira

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 2. 2022 ob 7:53 je Alex napisal:

Evo, rezultat je tu. Po prevoženih 550 kilometrih do Dolomitov in nazaj se je poraba s tem super duper dizlom ustavila pri 6,1 l/100. V avtu smo bili štirje odrasli, poln prtljažnik robe in thule na strehi. Po avtocesti sem vozil kulturnih 130 ( tempomat), ostalo po regionalkah - po omejitvah. 

Zadnjič sem z navadnim dizlom, podobno naloženim avtom do Zoncolana (razen prtljažnika, ki je bil prazen) pristal na 6,3l/ 100. S tem, da sem vozil malenkost  počasneje po avtocesti (tempomat na 125km/uro).

Moje mnenje je, da je poraba res malenkost manjša s tem gorivom. Tudi motor, imam vsaj tak občutek, da deluje bolje. 

Ni pa to nekaj, kar bi tankal vsakokrat. No, ko pa vidiš cene navadnega dizla ponekod v Italiji  (tudi 2€/liter je že) je ta naš maxx dizel še vedno dokaj poceni proti njim. 😊

Evo moj vaginalni rezultat. 400 km, hitrost AC 130 km/h, ostalo po omejitvah, truga 530L, 2 odrasla in 3 otroci + vsa prtrljaga, točno 9L/100km.

Pomoje mi je truga spila dober liter/100km.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S kolegicama primerno opremljeni na današnji dan norcev, da niso bile na delovnem mestu prisotne zgolj kisle face, kot ponavadi, hehe

IMG_20220301_122256.jpg

IMG_20220301_143220.jpg

IMG_20220301_143204.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

S kolegicama primerno opremljeni na današnji dan norcev, da niso bile na delovnem mestu prisotne zgolj kisle face, kot ponavadi, hehe

IMG_20220301_122256.jpg

IMG_20220301_143220.jpg

IMG_20220301_143204.jpg

Luštne bejbe.....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z družbo naredili dobro delo in 3h preživeli v skladišču ,kjer se zbira pomoč za Ukrajino (sortiranje pomoci in izdelava paketov ) . Malo za spremembo,da se ne bomo dobivali zgolj na kolesu in Šmarni gori.

IMG20220304090916_00.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Nejc1986 napisal:

Z družbo naredili dobro delo in 3h preživeli v skladišču ,kjer se zbira pomoč za Ukrajino (sortiranje pomoci in izdelava paketov ) . Malo za spremembo,da se ne bomo dobivali zgolj na kolesu in Šmarni gori.

IMG20220304090916_00.jpg

👍👍Izredno lepa gesta. Bravo. Jaz sem danes tudi odnesel pol nakupovalnega  vozička čistil, toaletnih potrebščin in drugega za trpeči narod Ukrajine, ki trpi pred napadi podivjane ruske vojske. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

👍👍Izredno lepa gesta. Bravo. Jaz sem danes tudi odnesel pol nakupovalnega  vozička čistil, toaletnih potrebščin in drugega za trpeči narod Ukrajine, ki trpi pred napadi podivjane ruske vojske. 

Lepo.  Tudi meni se 20eur ne pozna in če jih imam lahko za vse kave na kolesarskih potepanjih in za vse izlete pa za feltne pa nevem kaj, potem bom pa tudi za njih dal. In namesto da smo doma poležavali ,smo naredili nekaj dobrega. So bili zelo hvaležni in presenečeni da pridemo delati prostovoljci, ki nimamo nobene neposredne povezave z Ukrajino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preživel top dopust v Franciji. Sicer sem bolj občasen smucar (nabere se kakšnih 5-6dni na sezono; Krvavec, Vogel ipd.),ampak sem sprejel povabilo in šel za 1teden v Francijo. Nazadnje sem hodil za 1teden v Dolomite skoraj 20let nazaj. 

 

Smučalo se kot v dobrih starih časih; cakajoc na prvo gondolo pred 9to in z zadnjo sedeznico na vrh. Vmes pa 10' za kavo. Sendviči po Balkanski navadi v ruzaku in seveda se jih poje na sedežnici; karto treba izkoristiti 😂.

 

Ja, bilo je več kot super (nabralo se čez 800km in 98tisoc visincev).

IMG-536c8f4406e7e433d0d0f4601db06061-V.jpg

IMG-011b5f6d1de1b990734b0b85b5203e12-V.jpg

IMG-25db397f720679a97ed8147815d1e8e0-V.jpg

IMG20220309140833_00.jpg

IMG20220309085033_00.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Preživel top dopust v Franciji. Sicer sem bolj občasen smucar (nabere se kakšnih 5-6dni na sezono; Krvavec, Vogel ipd.),ampak sem sprejel povabilo in šel za 1teden v Francijo. Nazadnje sem hodil za 1teden v Dolomite skoraj 20let nazaj. 

 

Smučalo se kot v dobrih starih časih; cakajoc na prvo gondolo pred 9to in z zadnjo sedeznico na vrh. Vmes pa 10' za kavo. Sendviči po Balkanski navadi v ruzaku in seveda se jih poje na sedežnici; karto treba izkoristiti 😂.

 

Ja, bilo je več kot super (nabralo se čez 800km in 98tisoc visincev).

IMG-536c8f4406e7e433d0d0f4601db06061-V.jpg

IMG-011b5f6d1de1b990734b0b85b5203e12-V.jpg

IMG-25db397f720679a97ed8147815d1e8e0-V.jpg

IMG20220309140833_00.jpg

IMG20220309085033_00.jpg

 

Samo v Franciji čez 800 km? ?zmeden?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

 

Samo v Franciji čez 800 km? ?zmeden?

Toliko je pokazala Strava in kaže kar prav . Šteje (nazalost ) tako vzpon z napravo ,kot spust. Vsak dan od 9h do 17:20 brez pavze (ok,5' za WC in prva dva dni 20' za kavo ) in brez gneče na napravah.

 

8h / dan in se kar nabere .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Toliko je pokazala Strava in kaže kar prav . Šteje (nazalost ) tako vzpon z napravo ,kot spust. Vsak dan od 9h do 17:20 brez pavze (ok,5' za WC in prva dva dni 20' za kavo ) in brez gneče na napravah.

 

8h / dan in se kar nabere .

Aja. Če šteje tudi sedežnice in gondole zdraven  potem ja. Jaz sem imel povprečje v Dolomitih nekje 65 km/ dan. To so samo spusti. Meni garmin ura zazna, ko ne smučam. Pa tudi, ko sem pogledal na superski dolomiti s pomočjo karte prevožene proge, mi je dalo enake rezultate. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.