Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Renold megane dci, ki je do sedaj v družini veljal za nepokvarljivega, se je izneveril.

 

Po dobrih 14letih in 270Kkm mu je crknila kuplunga.😐

Za tista leta so bili koliko, okoli 17k če si vzel gt line? To pomeni da si dal cca jurja na leto, lepo izkoriščen denar je to za moje pojme!!!

Napisano
pred 9 minutami je NevLado napisal:

Za tista leta so bili koliko, okoli 17k če si vzel gt line? To pomeni da si dal cca jurja na leto, lepo izkoriščen denar je to za moje pojme!!!

 

S popustom na žlahto v revozu in z doplačilom za xenon je bil 16,5K€

Megane kot drugi avto v teh 14 letih odličen prav zaradi nizkih obratovalnih stroškov.

 

Čisto nesrečen sem, ko gledam kaj bi lahko kupil. Ampak ziher nisem edini nesrečnež, ker tale avtomobilski trg je postal katastrofa. Pa še na slabše gre. Najbolje da kupim dva avta in enega potem v garaži pokrijem z deko (ga šparam za po letu 2035).

  • Všeč 1
  • Haha 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Renold megane dci, ki je do sedaj v družini veljal za nepokvarljivega, se je izneveril.

 

Po dobrih 14letih in 270Kkm mu je crknila kuplunga.😐

Taki kilometri in taka leta je čist ok zdržala.

Na M2 je dosti manj. 180€ me je stalo vse skupaj.

Napisano
pred 4 minutami je godlike napisal:

Taki kilometri in taka leta je čist ok zdržala.

Na M2 je dosti manj. 180€ me je stalo vse skupaj.

 

Čakaj, kaj?

 

Sklopko menjate prej kot po 300.000 prevoženih kilometrih? Ja, kako pa speljujete? Kot Smolar: Čist počas?

 

 

Mani po hribih pa včasih tudi s prikolico zdrži po 300.000 in več. B bistvu je na nobenem avtu do zdaj nisem menjal - niti na petki, ki ima že 355000 km...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

97k km. Druklager je v roki pošteno hreščal, na nogi se čutilo, da ne gre vedno gladko.

 

Avto je vožen samo mestno. In ja, sklopka je bila polna "mesa", tako da ne speljujemo kot Adi. 😉

Napisano
pred 49 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

S popustom na žlahto v revozu in z doplačilom za xenon je bil 16,5K€

Megane kot drugi avto v teh 14 letih odličen prav zaradi nizkih obratovalnih stroškov.

 

Čisto nesrečen sem, ko gledam kaj bi lahko kupil. Ampak ziher nisem edini nesrečnež, ker tale avtomobilski trg je postal katastrofa. Pa še na slabše gre. Najbolje da kupim dva avta in enega potem v garaži pokrijem z deko (ga šparam za po letu 2035).

Kupi novega megana :D 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18328881&display=Renault Megane

 

Napisano
pred 4 urami je Slivka napisal:

 

Čakaj, kaj?

 

Sklopko menjate prej kot po 300.000 prevoženih kilometrih? Ja, kako pa speljujete? Kot Smolar: Čist počas?

 

 

Mani po hribih pa včasih tudi s prikolico zdrži po 300.000 in več. B bistvu je na nobenem avtu do zdaj nisem menjal - niti na petki, ki ima že 355000 km...

Ženske noge pa to.....😊😉

Napisano
pred 22 minutami je Bini napisal:

Ženske noge pa to.....😊😉

Napaka.

 

Ni bila izrabljena lamela. Zanič je bil potisni ležaj.

To pa trpi na mestni vožnji z dosti speljevanja in menjavanja. Pa tudi stanje na sklopki v križišču.

Napisano
pred 1 minuto je godlike napisal:

Napaka.

 

Ni bila izrabljena lamela. Zanič je bil potisni ležaj.

To pa trpi na mestni vožnji z dosti speljevanja in menjavanja. Pa tudi stanje na sklopki v križišču.

To zadnje se ne dela......😉

Napisano

Vem.

 

Se pa vsakemu kdaj zgodi. Al pa kje, ko misliš, da boš speljal in čakaš luknjo.....

Napisano

Se opravičujem vsem v tej debati, netočna informacija z moje strani. Moja najdražja mi je predala info o zanič sklopki - da je sklopka zanič ji je zatrdil voznik avtovleke ki ji je peljal avto na servis.

Danes mi je mehankar rekel, da je crknil ventil??? sklopke. A ima sklopka kakšen ventil ali je mislil cilinder?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano (urejeno)
pred 6 urami je Slivka napisal:

 

 

Sklopko menjate prej kot po 300.000 prevoženih kilometrih? Ja, kako pa speljujete? Kot Smolar: Čist počas?

 

 

Mani po hribih pa včasih tudi s prikolico zdrži po 300.000 in več. B bistvu je na nobenem avtu do zdaj nisem menjal - niti na petki, ki ima že 355000 km...

 

Ok po zadnji info je sama sklopka še ok.

 

Pri mazdi 6 I. generacije mi je šla sklopka pri 250Kkm, po informacijah na tem forumu je bilo to tedaj za šestico normalno. 

 

BTjko primerjat z mazdo 6 ki je imela pri nizkih vrtljajih navora nič ali pa še manj, se ne da. (sem jo pa tudi jaz uporabljal v hribih, včasih bolj konkretnih kot je tam pri vas v padski nižini)

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

... ... ... ... 

BTjko primerjat z mazdo 6 ki je imela pri nizkih vrtljajih navora nič ali pa še manj, se ne da. (sem jo pa tudi jaz uporabljal v hribih, včasih bolj konkretnih kot je tam pri vas v padski nižini).

 

Primerjal sem Mazdo 5, ne BTjko.

 

Padska nižina na višini 950 metrov nad morjem in več? Ja, to mi je všeč, se bo še kje uporabilo...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Ženske noge pa to.....😊😉

V glavnem, ista vozniak in ista tura, pa je Clio mel na števcu 200k s prvo kuplungo.

 

Tak da ni način vožnje kriv. Izgleda da Mazda montira tempirane dele. Ker je Marjan reko, da je isti dan v službi menjaval sklopko na podobni dvojki.

 

Pa kolega, ki je potnik in mi dele rihta, je reko, da španer mikrojermena tudi ne bi smel it pri 95k km.

Napisano

Povem z prve roke, da za nove bmw-je, veliko delov podvozja in motorne periferije zdrži pod 100Kkm. Taki materiali namensko. 

Cikel testiranja je ponavadi na 150Kkm. 

Da ko crkne, je že izven garancije 😁

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 21 minutami je Slivka napisal:

O, pa gre.

 

Krepko preko 95.000.

Ti primerjaš tvoj dizl delovni stroj s sklopko, ki je bila razvita za Xedos?

Tebi pač kaj drugega crkne.

 

Nima veze. Poceni je blo rešeno. Naj vozi naprej. ABS enota je bla krepko dražja. Pa je imel avto 7 let.

Napisano
pred 9 urami je godlike napisal:

Ti primerjaš tvoj dizl delovni stroj s ... ... ... ... ...

 

Še enkrat: primerjal sem z Mazdo 5 in ne z Mazdo BT-50. Slednja je itak poglavje zase. Mazda 5 je pa povsem običajen civilni družinski enoprostorec...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Da crkne kaj točno po poteku garancije, je glavni posel razvojnih inženirjev. 

So pa tako pri mazdi kot pri renoldu opravili slab posel pri programiranju kdaj crkne pleh. Pri renoldu po 14letih ni najmanjše pikice rje, pri mazdi je bilo po 4letih potrebno rezat zadnje blatnike dol. Edino pri podvozju je mazdi ratal točno - menjave točno po izteku garancije pri 100Kkm

 

Pa niso samo avti. Bratec dela v firmi z farbami. Trdi, da je pri njih razvoj izključno za to, da čimbolj neopazno postopoma znižujejo kakovost farbe. Na moje začudenje je pojasnil razlog - ker to isto počne tudi konkurenca, in bi tako propadli če nebi počeli isto.

 

A ne uči kapitalistična ideologija, da je konkurenca gonilo napredka kakovosti? 

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

 

Še enkrat: primerjal sem z Mazdo 5 in ne z Mazdo BT-50. Slednja je itak poglavje zase. Mazda 5 je pa povsem običajen civilni družinski enoprostorec...

to sem spregledal.

 

Si pa le napisal, da imaš vse, razen Honde, dizle. Ker so druge sklopke, ker so za dizle, saj morajo več navora prenest....

 

Evo moja sklopka, je imela največjo obremenitev 125KM, navora pri atmosfercih, pa tak ni baš nekaj:

nullimage.png

 

Drugače pa nima smisla, da meljemo naprej.

Crkujejo, jebat ga, ni kriva "ženska" ali nepravilna uporaba. 🙃

Napisano
pred 21 urami je Slivka napisal:

O, pa gre.

 

Krepko preko 95.000.

Heh, sem šel dol pogledat in mam napokan mikro jermen. 😄 V ponedeljek grem očitno po novega. Sem na 104.000 km, ampak sem mislu avtomatsko vzet še šponer, a ni to nekak stalna praksa?

Napisano

Praksa je za to, da te vdrapne mehanik vsaj 1h dela. In potem se ti splača oboje menjat. Ker je ura dela na uradnem, več kot jermen.

 

Večina menja vse.

Ker sem delal sam, sem pa jermen leta nazaj. Letos pa španer.

 

Tu se moreš sam odločit.

Napisano

Menju bom v lastni režiji, ja. Nisem pa še tega počel in ne vem kako naj bi zgledal, če je potreben menjave, ali pa še ok 😅  In če ga imam na rezervi je verjetno bolš, kot pri podrtem avtu ugotovit ''o fak zdej bom pa še šponer rabu'', zato bom pomoje kr oboje zamenju. Pa magar šponer kar preventivno, sej škodi lahko samo denarnici. Pomoje bi tudi @scania podprl tako razmišljanje 😄

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Jaz sem imel čusni zvok ob hladnem avtu in sem šel pač diagnosticirat zadeve.

Ko sem jermen dol vzel in zavrtel rolco, so pošteno ležaji peli. Tudi lufta je mel krepko, ko si ga levo desno požokal.

Napisano
pred 36 minutami je samSimon napisal:

Menju bom v lastni režiji, ja. Nisem pa še tega počel in ne vem kako naj bi zgledal, če je potreben menjave, ali pa še ok 😅  In če ga imam na rezervi je verjetno bolš, kot pri podrtem avtu ugotovit ''o fak zdej bom pa še šponer rabu'', zato bom pomoje kr oboje zamenju. Pa magar šponer kar preventivno, sej škodi lahko samo denarnici. Pomoje bi tudi @scania podprl tako razmišljanje 😄

 

Po navadi je tako:

- če ga kupiš, boš pri menjavi ugotovil, da je stari boljši od novega

- če ga ne kupiš, boš pri razdrtem avtu ugotovil, da je zanič in da rabiš novega...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.