Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Hoce povedat da je doat da rocko samo tipnes pa imas 3x blink.

 

Glede zakona smo edini ki dosledno sledimo kot ovce spet, italijani, francozi, hrvatje, avatrijci ....nihce ne vozi z lucmi podnevi.

 

V franciji ti celo blendajo ce mas prizgane

Ta blink je priceless sem ga dal tudi v petko spet, ampak ja je just a bunch of crap ce ga ne aktivira clovek.

 

Fotrova panda ma pa celo 5x blink, jao meni ce se zmotis al pa da imas za rondojem takoj kak izvoz ker ga mimopeljes z desnim smernikom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Call me stupid sam kakor je meni znano je v Franciji obvezna uporaba dnevnih lu?i in kazen 50?, ?e me spomin ne vara. Tudi Italija ima obvezne dnevne vendar samo pri vo?nji na AC in izven naselij, kazen pa je podobna. Hrva?ka pa ima obvezne v zimskem ?asu od za?etka novembra pa do za?etka aprila. Tako, da ne vem od kod tebi te informacije, da niso obvezne.

 

Dejansko pa niso obvezne v Avstriji, BeNeLux, Irska, VB, Liehenstain, Malta. Tur?ija, Nem?ija (niso obvezne so pa priporo?ljive) edino Gr?ija pa iam v Evropi zakonodajo, da je uporaba lu?i podnevi celo prepovedana.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil letos 3x tam in v ita , seveda vsak vikend na HR. Voznja z lucmi je utopija.

Kakor vem so naknadno omilili zakon da so obvezne na avtocesti ter situacijah kot je dez itd cez dan

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi je direktiva Eu 2008/89/EC en bullshit, ker je nih?e ne upo?teva v svojih zakonodajah?

 

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/ALL/;ELX_SESSIONID=81LnJLKPj3mmHnVl2HbvnG1q4Mf4SdSBTfLW1RGl7LpkcbndhNRT!283099387?uri=CELEX:32008L0089

 

 

Aja pa ne me imet za zagovornika pri?ganih lu?i, ker sem bil vedno skepti?en a je to dejansko res tak plus kot ga prikazujejo ali ni celo mogo?e la?no vzbujanje ob?utka varnosti. Na kratko re?eno - vsi se zana?ajmo, da bodo imeli avti vedno pri?gane lu?i, ?e pa jih kdo nima pa pomeni, da ga tam pa? ni.


Tale ?tudija oziroma postavljanje pravih vpra?anj najbolj razkriva ali je DRL res pomembna zadeva za varnost ali ni le to la?en ob?utek.

 

They comment that statistics about DRLs from eight European countries over a 15-year period show that road fatality rates dropped faster in non-DRL countries such as Austria, Belgium and the Netherlands than fatalities in pro-DRL countries such as Finland, Norway and Sweden.

 

ve? na

 

http://vastmeridian.blogspot.com/2011/08/do-we-really-need-daylight-running.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ker smo glih pri tej debati bom ?e enkrat kritiziral Mazdino avtomatiko v novi 6-ki, 3-ki in CX-5 in sicer ta avtomatika NE ZNA pri?gati lu?i v de?ju. To je za moje pojme ?isto navadna ?lamastika saj se da ravno ta problem re?it s povezavo na senzor za de? in vklop brisalcev. Se pravi takoj, ko senzor zazna, da gre za de? bi moral sporo?iti avtomatiki, da vklju?i lu?i tudi, ?e je dovolj svetlo.

 

Z Juresom sva imela ravno tako situacijo lani (?eprav imam ob?utek, da je pozabil na to situacijo), ko sva delala "poraba test" in se je uscalo kot pri norcih, 6-ka pa ni pri?gala lu?i ampak je bila na dnevnih. Ker je bilo dovolj svetlo, dejansko izza volana nisem vedel, da mi lu?i ne gorijo oziroma gorijo samo dnevne. Stikalo za lu?i je bilo na poziciji AUTO in to?no zaradi tega ogromno ljudi potem vozi brez lu?i pa v ve?ini sploh niso krivi za nastalo situacijo. Pa ne da bi koga zagovarjal ali pa tudi, samo ?e je avtomatika potem naj bo popolna ne pa samo delna in mislim, da je to zares en velik minus za Mazdine in?enirje in sr?no upam, da se tega zavedajo. Verjetno pa je podoben problem tudi pri marsikateri drugi znamki.

ne razumem...

Pri novi 6-ki lahko nastavlja? ob?utljivost senzorja za lu?i in pri meni deluje avtomatika ustrezno (lu?i se vedno pri?gejo ?e ob najmanj?em pr?u ali v megli). Prav tako ima? lu?ko na armaturi, ki zasveti, ko se pri?gejo xenonke in zadnje lu?i, tako, da to?no ve? kdaj svetijo samo dnevne in kdaj vse lu?i.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Z Juresom sva imela ravno tako situacijo lani (?eprav imam ob?utek, da je pozabil na to situacijo), ko sva delala "poraba test" in se je uscalo kot pri norcih, 6-ka pa ni pri?gala lu?i ampak je bila na dnevnih. Ker je bilo dovolj svetlo, dejansko izza volana nisem vedel, da mi lu?i ne gorijo oziroma gorijo samo dnevne. Stikalo za lu?i je bilo na poziciji AUTO in to?no zaradi tega ogromno ljudi potem vozi brez lu?i pa v ve?ini sploh niso krivi za nastalo situacijo. Pa ne da bi koga zagovarjal ali pa tudi, samo ?e je avtomatika potem naj bo popolna ne pa samo delna in mislim, da je to zares en velik minus za Mazdine in?enirje in sr?no upam, da se tega zavedajo. Verjetno pa je podoben problem tudi pri marsikateri drugi znamki.

 

 

Noja... to, da izza volana pri novi Mazdi ne ves, ali gorijo dnevne (LED) luci ali so prizgane zasencene ne drzi... Ce Imas rocico v polozaju AUTO se takrat, ko je zunaj dovolj temno, prizge lucka, ki signalizira, da so prizgane zasencene (kratke) luci...

 

skitched-20141026-102503.jpg

 

Pa tudi osvetlitev armature manj sveti (ce imas sveda tako nastavljeno) ... 

 

Se pa strinjam, da bi lahko to naredili v povezavi s senzorjem za dez, da se tudi takrat samodejno prizgejo, ko je zunaj se dovolj svetlo, vendar je vidljivost zmanjsana... Se vedno pa je treba ob meglenem dnevu luci prizgati rocno... saj takrat senzor za dez ne zazna nic, svetlo je se vedno dovolj... vidljivost pa je zanic :) ... 

 

Zal je se vedno tako, da se 100% ne da vsega avtomatizirati... Eno velikonapako pa so naredili tisti, ki pisejo zakone, da so dali obvezne dnevne LED luci samo spredaj... Veliko varneje bi bilo, ce bi bile dnevne luci se zadaj... ker bi bilo veliko manj "od zadaj nevidnih" v tunelih ali ob mraku ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... to, da izza volana pri novi Mazdi ne ves, ali gorijo dnevne (LED) luci ali so prizgane zasencene ne drzi... Ce Imas rocico v polozaju AUTO se takrat, ko je zunaj dovolj temno, prizge lucka, ki signalizira, da so prizgane zasencene (kratke) luci...

 

skitched-20141026-102503.jpg

 

Pa tudi osvetlitev armature manj sveti (ce imas sveda tako nastavljeno) ... 

 

O?itno se nismo glih razumeli kaj sem ?elel napisat. V ta avto sem se usedel iz mojega, kjer na auto VEDNO gorijo zasen?ne lu?i, tako da ne rabim mislit ali so lu?i pri?gane ali ne in ravno tako mi zadeva deluje na vseh slu?benih VW-jih, ki jih vozim. Se pravi, zadnjih 6 let mi deluje zadeva dejansko najbolj v skladu z zakonom in varnostjo nato pa se usedem v ?isto nov avto, ki bi moral biti ?e toliko bolj?i pri teh zadevah pa moram naenkrat ponovno za?eti misliti na lu?i ... in ja, ker ga prej nisem niti 1x ?e peljal v de?ju nisem niti pomislil, da ne zna v de?ju pri?gati zasen?nih lu?i, ?e me ne bi Jures na to opozoril.

 

Samo ho?em povedati in mogo?e objasnit zakaj se ve?ino pri novej?ih avtih dogaja ta fenomen vo?nje z dnevnimi lu?mi tudi v de?ju in megli. Sem 100% prepri?an, da marsikdo od teh ni namensko tako neumen ampak dejansko ne ve kaj se z lu?mi dogaja sploh, ker te v reklamnih katalogih prepri?ujejo, da ima sistem avtomatskega pri?iganja lu?i. Ker ta sistem ne deluje kot je ogla?evano bi se ga lahko reklamiralo kot stvarno napako.

Pri novi 6-ki lahko nastavlja? ob?utljivost senzorja za lu?i in pri meni deluje avtomatika ustrezno (lu?i se vedno pri?gejo ?e ob najmanj?em pr?u ali v megli). Prav tako ima? lu?ko na armaturi, ki zasveti, ko se pri?gejo xenonke in zadnje lu?i, tako, da to?no ve? kdaj svetijo samo dnevne in kdaj vse lu?i.

 

a to se da iz kabine nastavljat oziroma, kje naj bi to bilo - sam nisem tega opazil 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ste nekaj pome?al. ?isto lepo vidi? lu?ko, ko se pri?gejo zasencene lu?i. Moja je 2012 letnik.

Ufff ne vem kako naj ?e bolj razlo?im - v moji generaciji 6-ke ne glede ali gori lu?ka na armaturi ali ne, so skos pri?gane zasen?ne lu?i. Ravno tako gori ta lu?ka, ?e pri?ge? samo pozicijske lu?i brez zasen?nih ?arometov. Se pravi se ne more? zanesti na to, da ?e gori lu?ka na armaturi, da ti dejansko gorijo zasen?ni ?arometi. Tak na?in delovanja je vzpostavljen z modulom, ki ga vgrajujejo v avtomobile, ki se prodajajo v dr?avah, kjer je  DRL obvezen. V ostalih dr?avah dajo drugi modul, ki uga?a zasen?ne lu?i, ko jih ne rabi in tako je tudi pri novih modelih s to razliko, da skozi gorijo samo LED dnevne lu?i avtomatika pa samodejno vklaplja in izklaplja zasen?ne ?aromete. In ?e presedla? z avtomobila, kjer ne rabi? razmi?ljat o lu?eh v takega, kjer se ne more? ravno zanesti na avtomatiko se ti pa? lahko zgodi, da spregleda?, da kaj ne gori, ko bi moralo goret.

In potem mora? v bistvu pomislit, da je potrebno v de?ju iz AUTO preklopit na ro?no pri?gane lu?i, da delujejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff ne vem kako naj ?e bolj razlo?im - v moji generaciji 6-ke ne glede ali gori lu?ka na armaturi ali ne, so skos pri?gane zasen?ne lu?i. Ravno tako gori ta lu?ka, ?e pri?ge? samo pozicijske lu?i brez zasen?nih ?arometov. Se pravi se ne more? zanesti na to, da ?e gori lu?ka na armaturi, da ti dejansko gorijo zasen?ni ?arometi. Tak na?in delovanja je vzpostavljen z modulom, ki ga vgrajujejo v avtomobile, ki se prodajajo v dr?avah, kjer je  DRL obvezen. V ostalih dr?avah dajo drugi modul, ki uga?a zasen?ne lu?i, ko jih ne rabi in tako je tudi pri novih modelih s to razliko, da skozi gorijo samo LED dnevne lu?i avtomatika pa samodejno vklaplja in izklaplja zasen?ne ?aromete. In ?e presedla? z avtomobila, kjer ne rabi? razmi?ljat o lu?eh v takega, kjer se ne more? ravno zanesti na avtomatiko se ti pa? lahko zgodi, da spregleda?, da kaj ne gori, ko bi moralo goret.

In potem mora? v bistvu pomislit, da je potrebno v de?ju iz AUTO preklopit na ro?no pri?gane lu?i, da delujejo.

Ampak pri tebi je druga?e, ker ne more? biti brez zasen?enih in nima veze s tem kar govorimo, razen ?e res nima? na parkirnih ali na nuli, bo? ti osvetljen kot je treba

Pri ostalih, tudi spektrovi ti pa ta lu?ka deluje skupaj z avtomatiko, ker kot prvo nima vklopljenih stalnih zasen?enih ampak jih mora? dati ali:

- ro?no

- ali na auto, da jih ob temi vklopi sam

s tem da na auto pomeni, da si brez vsega ob dnevu, zato sem jaz dodal LED, in lepo dela.

?E VEDNO pa mora? imeti v glavi da v slabem dnevnem vremenu preklopi? sam! Ker te avtomatika poleni, in ti se zana?a? in ne gleda? tiste ku lu?ke.

 

Je pa tukaj tudi velika krivda pri prodaji avtov, ne ne gospod, ta ima ?e vse avtomatsko ni? vam ni treba delat. Pa se kupcu zdi. zdelo se mu bo tudi ko bo pala?inka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja pa sej o tem govorim - o?itno sem marsovec, ker me nih?e ne razume. :jezicek:

 

 

Je pa tukaj tudi velika krivda pri prodaji avtov, ne ne gospod, ta ima ?e vse avtomatsko ni? vam ni treba delat. Pa se kupcu zdi. zdelo se mu bo tudi ko bo pala?inka.

 

 

to je bistvo cele debate... vbijajo ti v glavo, da itak zna avto vse sam in zato ima? take primere, ki si jih navedel in zaradi katerih je nastala ta debata.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ravi se ne more? zanesti na to, da ?e gori lu?ka na armaturi, da ti dejansko gorijo zasen?ni ?arometi. Tak na?in delovanja je vzpostavljen z modulom,

 

Tole si marsovsko napisal, ker v bistvu se ti ni treba zanasat (pri tebi), ne pa da se ne mores....

 

Razen parkirne seveda

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak, ?e pre?alta? s takega avta na drugega in ne spozna? novih "lastnosti" pa? lahko zajebe? tako kot sem zajebal sam pa verjetno ?e marsikdo. Sploh pri misli, da v 5 let mlaj?em avtu je pa ziher ?e vse bolj avtomatizirano pa pa? ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to se da iz kabine nastavljat oziroma, kje naj bi to bilo - sam nisem tega opazil 

Ja, na radiju lahko nastavlja? razli?ne stvari tudi kar se avtomobila ti?e v Setup >> Vehicle:

 1. Door Locks (razne nastavitve za delovanje klju?avnic)

 2. Light Control (razne nastavitve lu?i)

 3. Wipers Control (razne nastavitve delovanja brisalcev)

 

Pri Light Control lahko nastavi? ob?utljivost senzorja za svetlobo kdaj naj se zasen?ene lu?i pri?gejo. Ima? pet stopenj na voljo in lahko nastavi? od, da se lu?i pri?gejo ?e ob zelo malo zmanj?ani svetlobi (rahel de?, megla, temni oblaki), pa do, da mora biti res zelo temno, da se pri?gejo...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Privzeto je pa na kolk? Kot ka?e bi verjetno moralo biti na Light ali pa na Medium Light, da bi se v de?ju pri?gale.

 

 

Mislim, da je privzeto na light ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm.... pol pa ?e vedno ne vem zakaj men testna ni pri?gala lu?i v nalivu.

 

Ker je bilo verjetno presvetlo... Senzorja za dez zal ne uposteva ... In se najdejo situacije, ko je fajn, ce rocno prizges luci ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Privzeto (tovarni?ka nastavitev) je na Medium. Jaz sem si prestavil na Light in se lu?i vklopijo ?isto OK (morda ?e malce prezgodaj).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A vas v mrzlih jutrih ?e kej zebe? Jz nikakor ne najdem idealne kombinacije kako se oble?t, ker na soncu pa je na fertig vro?e.  :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.