Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 10 minutami je marko91 napisal:

Moja starsa sta imela v danasnji valuti 900€ skupaj pa je slo, nisem edinec, gradila sta bajto samo s pomocjo Kardelja. Jaz govorim o danes. Ker tema je o situaciji danes.

bcasij je yuho tudi bil 3000€ danes pa je najcenejsi avto 10.000€

Tudi jaz govorim o samo 5 let nazaj in do danes ni nič boljše ali slabše!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kdo delal v trgovini? 

Jaz sem 5 let v enem trgovskem centru (06 - 12), 5 let pa pri privatniku (92 - 97).

Pri privatniku vsak dan za jutri izvedel, kdaj delam, ur nisem sešteval, delal vse...ni da ni... Plača nikakva, brez regresa in dodatkov... Je pa žalostno, da sem to spoznal kasneje. 

Pri velikem trgovcu pa tudi mizerna plača, regres je bil, dela veliko. Če ne probaš, ne veš. Med letom 06 in 12 imel 550€ plače plus malica in prevoz... Pa je šlo. Nedelja je bila mislim da okoli 20€ zraven, sobota pa mogoče 10. Se pravi, če sem delal zjutraj, sem bil vikend fraj, če pa popoldan, pa celo soboto in nedeljo in ponedeljek zjutraj... Se splača? 

  • Žalosten 3
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Shrek napisal:

Je kdo delal v trgovini? 

Jaz sem 5 let v enem trgovskem centru (06 - 12), 5 let pa pri privatniku (92 - 97).

Pri privatniku vsak dan za jutri izvedel, kdaj delam, ur nisem sešteval, delal vse...ni da ni... Plača nikakva, brez regresa in dodatkov... Je pa žalostno, da sem to spoznal kasneje. 

Pri velikem trgovcu pa tudi mizerna plača, regres je bil, dela veliko. Če ne probaš, ne veš. Med letom 06 in 12 imel 550€ plače plus malica in prevoz... Pa je šlo. Nedelja je bila mislim da okoli 20€ zraven, sobota pa mogoče 10. Se pravi, če sem delal zjutraj, sem bil vikend fraj, če pa popoldan, pa celo soboto in nedeljo in ponedeljek zjutraj... Se splača? 

Jaz sem delal zgolj v trgovini s prehranskimi dopolnili pri privatniku. Plača 180t sit (kar leta 2005 sploh ni bilo slabo), pon-petek po 8h, vikende frei,  malica ter prevoz... Zgleda kakor naletiš.

 

Je pa tole kar si napisal res žalostno. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo, da smo izrazili svoja mnenja, stališča in pomisleke. Bila je lepa in konstruktivna  debata. Trgovine so še naprej zaprte. Psi lajajo karavana gre naprej.Welcome to the jungle.😏

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Lepo, da smo izrazili svoja mnenja, stališča in pomisleke. Bila je lepa in konstruktivna  debata. Trgovine so še naprej zaprte. Psi lajajo karavana gre naprej.Welcome to the jungle.😏

 

In resili smo svet. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Shrek napisal:

Je kdo delal v trgovini?

Jaz sem v računalniški trgovini leta 1999/2000. Sobote smo imeli odprte tako, da več ali manj je bila frej samo nedelja. V decembru pa smo delali tudi nedelje od 8 do 15 ure. Tako, da je bil naš veseli december veselo deloven non-stop.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj naj jaz napisem k nevem kdaj sem bil nazadnje frej za vikend. V letu 2020 nevem ce sem bil vsega skupaj dva vikenda frej. Aja pozabil sem napisati da imam 2k place (joke). Bi se pa spotaknil o tistem komentarju, da samo trgovci nimajo "dodatka". Vec ali manj vsi, ki delajo za privatnika nimajo teh dodatkov. Mogoce so na papirju napisani, ampak te pa pri drugi postavki nategne. Te dodatke vidijo samo javne oz. drzavne sluzbe pa se to je bolj mizerno in se konec meseca ne splaca! Se pa strinjam z uporbnikom jest, ker kot je omenil zakaj so trgovci lahko frej ostali pa ne. Da smo si na jasnem vec ali manj trgovci ne delajo vseh vikendov in enkrat dela en drugic drug (sobote). Nedelje so pa itq samo do 12 ali do 15h odprte. Kaj naj na to gostinci recejo, ko delajo po cele dneve in lokali nisi niti en dan v tednu zaprti? ko se dela za petke svetke, bozic, novo leto, prvi in drughi maj itd. Da ne govorim, da je na ta dan obisk podvojen ce ne celo potrojen pa za to niso niti malo bolj placani. Jaa vem vsak ima izbiro poklica in za to obstajajo sindikati, da se kregajo, ampak pustimo sedaj politiko in tudi malo v tej smeri razmislimo. Nimam nic proti trgovcem in jim privoscim da so frej, ampak oni so zadnji k bi se lahko kurcili, da so vikende frej, ker tudi ce delajo imajo vsaj nekej od vikenda! Eno do dve soboti na mesec naredijo ter isto velja za nedelje in sicer delajo samo do 12 ali 15h. Praznike frej. Govorim za 80% trgovin. Seveda obstajajo izjeme kjer je drugace razporejen delovni cas...

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Kaj naj jaz napisem k nevem kdaj sem bil nazadnje frej za vikend. V letu 2020 nevem ce sem bil vsega skupaj dva vikenda frej. Aja pozabil sem napisati da imam 2k place (joke). Bi se pa spotaknil o tistem komentarju, da samo trgovci nimajo "dodatka". Vec ali manj vsi, ki delajo za privatnika nimajo teh dodatkov. Mogoce so na papirju napisani, ampak te pa pri drugi postavki nategne. Te dodatke vidijo samo javne oz. drzavne sluzbe pa se to je bolj mizerno in se konec meseca ne splaca! Se pa strinjam z uporbnikom jest, ker kot je omenil zakaj so trgovci lahko frej ostali pa ne. Da smo si na jasnem vec ali manj trgovci ne delajo vseh vikendov in enkrat dela en drugic drug (sobote). Nedelje so pa itq samo do 12 ali do 15h odprte. Kaj naj na to gostinci recejo, ko delajo po cele dneve in lokali nisi niti en dan v tednu zaprti? ko se dela za petke svetke, bozic, novo leto, prvi in drughi maj itd. Da ne govorim, da je na ta dan obisk podvojen ce ne celo potrojen pa za to niso niti malo bolj placani. Jaa vem vsak ima izbiro poklica in za to obstajajo sindikati, da se kregajo, ampak pustimo sedaj politiko in tudi malo v tej smeri razmislimo. Nimam nic proti trgovcem in jim privoscim da so frej, ampak oni so zadnji k bi se lahko kurcili, da so vikende frej, ker tudi ce delajo imajo vsaj nekej od vikenda! Eno do dve soboti na mesec naredijo ter isto velja za nedelje in sicer delajo samo do 12 ali 15h. Praznike frej. Govorim za 80% trgovin. Seveda obstajajo izjeme kjer je drugace razporejen delovni cas...

Jaz sem bil letos reci in piši 1 vikend frei... 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je marko91 napisal:

caki mal, a nisi ravno ti pisal da ga ni denarja....zdaj pa pravis da niti vikenda nimas???

Kaj sem pisal? Da ga ni denarja? Zelo verjetno si zamesal kaj je kdo rekel. 

Napisal sem, da mi ni problem delati vikende in da jih ubistvu rad delam. Oziroma da sem raje frei med tednom. 

 

In, ne... Ne jamram da delam skoraj vse vikende. Samo povem, da nas je kar nekaj ki delamo tudi vikende. 

 

Saj veš... Beseda da besedo... Nekdo reče da dela vikend, jaz dodam da jaz tudi.... In tako gre debata v neko smer, ki verjetno res nikogar ne zanima... Neškodljiv small talk... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
23fc4ceff1390eb11c58_62520774.jpg?v=403c
WWW.24UR.COM

Po tem, ko je bil pred dnevi sprejet v bolnišnico, je umrl po hujši obliki pljučnice. Srbski...

Neeeee... Pizda... Ob njegovi glasbi sem odraščal... Starša sta nora na njegovo glasbo... :(

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:
23fc4ceff1390eb11c58_62520774.jpg?v=403c
WWW.24UR.COM

Po tem, ko je bil pred dnevi sprejet v bolnišnico, je umrl po hujši obliki pljučnice. Srbski...

Neeeee... Pizda... Ob njegovi glasbi sem odraščal... Starša sta nora na njegovo glasbo... :(

 

Ko sem bil v JNA smo šli na njegov koncert v Apatin in poleg vstopnice še dobili gratis pivo, Jelen pivo. Res je bil faca.....:prstgor: slava mu.😭

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:

Ko sem bil v JNA smo šli na njegov koncert v Apatin in poleg vstopnice še dobili gratis pivo, Jelen pivo. Res je bil faca.....:prstgor: slava mu.😭

Ja, car je bil. Več kot glasbenik. Umetnik. Pronicljiv, nagajiv, družbeno kritičen, zajebantski, ampak nikoli žaljiv. Uzivač. Jaz sem bil na kar nekaj njegovih koncertih in ce se v tebi pretaka vsaj malo balkanske krvi, oziroma ti je situacija Yuge vsaj malo blizu,  ti je bil tudi on vsaj malo blizu. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Ja, car je bil. Več kot glasbenik. Umetnik. Pronicljiv, nagajiv, družbeno kritičen, zajebantski, ampak nikoli žaljiv. Uzivač. Jaz sem bil na kar nekaj njegovih koncertih in ce se v tebi pretaka vsaj malo balkanske krvi, oziroma ti je situacija Yuge vsaj malo blizu,  ti je bil tudi on vsaj malo blizu. 

 

Mislim, da tuki nacionalnost oz balkanska kri nimata čisto nobene veze. Če nekdo ustvarja odlično glasbo nima veze nacionalnost. 

Sam sem drugače hard core fan pink floydov , pa led zeppelinov, deep purplov... pa mi vseeno kdaj zapaše tudi Balašević, crvena jabuka, Iztok Mlakar, Adi Smolar...,klasična glasba...  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Freak napisal:

 

Mislim, da tuki nacionalnost oz balkanska kri nimata čisto nobene veze. Če nekdo ustvarja odlično glasbo nima veze nacionalnost. 

Sam sem drugače hard core fan pink floydov , pa led zeppelinov, deep purplov... pa mi vseeno kdaj zapaše tudi Balašević, crvena jabuka, Iztok Mlakar, Adi Smolar...,klasična glasba...  

Res je. Zato ker si normalen in ne zavračas aprori Balkan glasbe. Je pa res, da nekdo ki je odraščal malo juzneje včasih lažje doživi tisti "klik" z njihovo glasbo, besedili... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Scr3am napisal:

Vceraj je bil Bled povhn. Je ze vsa golazen prilezila ven.

Obala tudi. Ha, ha, trenutno smo mi na obali najhujši razširjevalci kovida, pa se bodo sedaj gostje iz drugih regij okužili od nas. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej, še več se testirajte pa vas bodo kmalu zaprli. Baje ste tam čist ponoreli za testiranjem in se je celo promet ustavil v Kopru zaradi tega.

 

ec36043d0e525300169a_62513735.jpg?v=66f7
WWW.24UR.COM

Koprski policisti so zgodaj zjutraj posredovali pred zdravstvenim domom v Kopru, kjer poteka množično testiranje s hitrimi testi. Tega se je...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Scr3am napisal:

Vceraj je bil Bled povhn. Je ze vsa golazen prilezila ven.

Pol te “golazni” je bilo na Krvavcu in ostalih smuciscih... Vsi pa nimajo tako dobrih prihodkov in si smucanja ne morejo privosciti... Zakaj je potem to narobe, ce pride “golazen” in se sprehodi okoli jezera...? Ko bodo pa lokali odprti, pa boste se veseli te “golazni” ce vam prinesejo kaksen evro ;) ... 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.