Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je Nejc1986 napisal:

A to so 15ke? Kaj je to fiat ducato? Sem najprej mislil da so 16ke. 

 

po felgah sodeč je to Peugeot Boxer

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vcerajsnji sneg mi je rahlo prekrizal nacrte za danasnje hribe, ko koristim nadure in sem frei. Sem pa toliko bolj aktiven na kripto/borzah, kjer besno pritiskam orderje, hehe.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je jeba, k ovreme preseneti! Bi za tole prehodno obdobje moral imeti v avtu/kombiju 2kpl gum, da na parkingu premečeš, ko je treba :D

 

@Z M A J, moja ženka tudi te dni koristi lanski dopust z namenom ,da bi vrtičkala. Tak opa sneg šafla... :D:D:D

Popravljeno od Damijani
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Nejc1986 said:

A to so 15ke? Kaj je to fiat ducato? Sem najprej mislil da so 16ke. 

jap to so 15ke .... tole je boxer 2018, 2.0 120kw ... na naslednem kombiju bojo baje 16ke gor 

 

6 hours ago, Deeyan said:

 

po felgah sodeč je to Peugeot Boxer

maš res ... konec tega meseca al pa začetek naslednega pa dobim ducatota 2016 letnik z 2.3 motorjem k bo usaj v klanc bolš vleku, teli peguotovi motorji nemarajo neki klancev pa še kokr se skos natovorjen furam, je pa res da ma kombi za sabo že 486000 km, motor k je pa zdele notr pa 264000 km

 

 

Dons bo spet pestro .... 

1830434_Screenshot(4).thumb.png.89bf6048032e12e6a12d6095e184252a.png

 

Popravljeno od canyon

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo moram pojamrat na temo Spotify. Dosedaj sem bil uporabnik Apple Music, ampak Spotify me je preprical z boljsim App-om na Windows OS. No, po 1 dnevu Premium subscription opazim, da mi Spotify App javlja da nekdo poslusa na Chrome Web Playerju - seveda to nisem jaz. Izgleda da je nekdo ze pohack-al moj racun. In ravno to me je razjezilo, ker ob ustvarjanju racuna sem ze jamral kako to da ni nobenega dodatne Security Featureja:

- Kje je MFA?

- Kje je kaksen Geolocation based log-in detection?

- Kje je kaksen E-mail notification, da se je nekdo loginal s sumljivega / nenavadnega IP-ja?

Katastrofa... verjetno grem nazaj na Apple Music, ampak res skoda. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je DavidMazda napisal:

Malo moram pojamrat na temo Spotify. Dosedaj sem bil uporabnik Apple Music, ampak Spotify me je preprical z boljsim App-om na Windows OS. No, po 1 dnevu Premium subscription opazim, da mi Spotify App javlja da nekdo poslusa na Chrome Web Playerju - seveda to nisem jaz. Izgleda da je nekdo ze pohack-al moj racun. In ravno to me je razjezilo, ker ob ustvarjanju racuna sem ze jamral kako to da ni nobenega dodatne Security Featureja:

- Kje je MFA?

- Kje je kaksen Geolocation based log-in detection?

- Kje je kaksen E-mail notification, da se je nekdo loginal s sumljivega / nenavadnega IP-ja?

Katastrofa... verjetno grem nazaj na Apple Music, ampak res skoda. 

O čem je tu govora? 90% tega sestavka ne štekam. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, Alex said:

O čem je tu govora? 90% tega sestavka ne štekam. 🤔

 

Mah.. Spotify, to je App za poslusanje glasbe, ki nima implementirane Multi-Factor Avtentikacije. Torej deluje samo po principu Uporabnisko Ime + Geslo, kar je danes zelo hitro ukradeno oz. zelo lahko se ga "brute force"-a, ker nimajo implementiranih nobenih zascit proti temu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je DavidMazda napisal:

 

Mah.. Spotify, to je App za poslusanje glasbe, ki nima implementirane Multi-Factor Avtentikacije. Torej deluje samo po principu Uporabnisko Ime + Geslo, kar je danes zelo hitro ukradeno oz. zelo lahko se ga "brute force"-a, ker nimajo implementiranih nobenih zascit proti temu. 

Aha... in kaj lahko poslušaš na tej platformi? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, Alex said:

Aha... in kaj lahko poslušaš na tej platformi? 


Prakticno - vso glasbo na svetu. Imas pa tudi Podcasts moznost (ravno zaradi tega tudi testiram, ker Apple pa ima to posebej aplikacijo (ni del Apple Music)). 

Kul mi je ker bom ravno na Mazdi lahko prvic uporabljal Apple CarPlay in tako preko Spotify upravljal liste za poslusanje glasbe v avtu. Dosedaj sem moral preko USB, ker avti niso imeli Apple CarPlay... ampak to ni bilo ravno fajn, ker se mi nikoli ni dalo posodabljat seznama na USB (moras glasbo downloadat ter potem se prenest na USB). Sedaj bo to dosti lazje + BOSE zvocniki :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je DavidMazda napisal:


Prakticno - vso glasbo na svetu. Imas pa tudi Podcasts moznost (ravno zaradi tega tudi testiram, ker Apple pa ima to posebej aplikacijo (ni del Apple Music)). 

Kul mi je ker bom ravno na Mazdi lahko prvic uporabljal Apple CarPlay in tako preko Spotify upravljal liste za poslusanje glasbe v avtu. Dosedaj sem moral preko USB, ker avti niso imeli Apple CarPlay... ampak to ni bilo ravno fajn, ker se mi nikoli ni dalo posodabljat seznama na USB (moras glasbo downloadat ter potem se prenest na USB). Sedaj bo to dosti lazje + BOSE zvocniki :)

Kaj ni lažje dati CD-ja v avto in poslušati kvaliteten zvok napram mp3, kjer je shranjenega  samo 80% zvoka originala? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, Alex said:

Kaj ni lažje dati CD-ja v avto in poslušati kvaliteten zvok napram mp3, kjer je shranjenega  samo 80% zvoka originala? 

Uh, CD-jev pa ze dolgo nisem videl. Tudi na racunalniku nimam CD-ROM vec :)  Tako da mi zal ta opcija odpade. Mislim da je dosti bolj dostopno ti razni Streaming Services kot je Spotify, lahko kadarkoli zamenjas glasbo na neakj novega ipd. 

 

No, kar se tice kakovosti glasbe, pa imas verjetno prav, na CD bi bila najboljsa ja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ja... kakovost glasbe pa nazaj. 😬

Žal res... pa ne samo glasba, tud filmi, kultura na splošno. Kot da znamo samo še remajke, koverje, tribute delat. Vse samo za denar, nič več neke osebne note pol pa one hit wonders, ki jih čez dve leti nihče ne pozna več ampak svoje milijone so pa zaslužili in to je to.

 

Včasih me kr malo zvije v žalosti, ko pomislim, kaj pa če smo vse najboljše že videli slišali in da je to to. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda knjige so edino se neko upanje za izvirnost. Drugace pa ja, filmi, ki so popularni so navadno adaptacije kaksnih priznanih knjig / stripov. Kaj se trenutno najbolj caka? Verjetno Amazonova LOTR serija, ki je spet nekaj kar smo ze prebrali IN videli. 

 

Glasbo sicer poslusam bolj Rock, morda malce ze tudi Metal in tu je nekaj bendov, ki so izvirni, iscejo neko svojo pot in mi je vsec glasba, ampak jih lahko prestejem na prste ene roke. Za POP / Rap sceno v glasbi pa se ne poznam dovolj, meni zveni bolj ali manj vsi komadi na isto noto. 

 

Gledalisca pa res ne pomnim kdaj sem nazadnje sel gledat kaksno novo delo, vse kar sem bil so bile predstave / igre znanih del. Bi bilo zanimivo kaj novega in kvalitetnega videti tudi v gledaliscih. 

 

Verjetno pa je to rezultat vseh teh novih tehnologij in storitev, ki so nam na voljo. Pravtako efekt instantnega zadovoljstva, ki ga imamo sedaj na voljo (zaradi tehnologije), namrec v par sekundah lahko ustavim en film, ker mi prvih 10min ni vsec in ze grem gledat drugega. Malo se manjka, da se VR dovolj razvija in bomo ziveli kot v Ready Player One filmu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Kaj ni lažje dati CD-ja v avto in poslušati kvaliteten zvok napram mp3, kjer je shranjenega  samo 80% zvoka originala? 

 

A CD s posnetimi MP3ji? 🤪 ... CDji so socer fajn... samo na glasbenem CDju je posnetih par komadov, potem je pa konec ... in moras stalno menjat... ali pa posulsat stalno eno in isto :D ... Pri posulsanju v avtu tako ali tezko slisis razloki, ko je toliko drugih virov zvoka, ki moti poslusanje ... tako da ce gledamo iz parkticnega stalisca je streamanje bolj prakticno... ze predvajanje MP3 (iz CDja, USB kljucka, pomnilniske kartice ali direktno s telefona) je bolj prakticno kot menjavanje CDjev ... 

 

Apple Music recimo streama z bitratom 256 kbps... Spotify Premium, Deezer Premium, Google Play Music,...  nudijo sicer tudi 320kbps, nekateri tudi vec (Deezer HiFi, Tidal HiFi, Amazon Music HD,...)... ampak za v avtu to res skoraj vseeno ... Za volanom se moras koncetrirati bolj na cesto in ne na kakovost glasbe ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je DavidMazda napisal:

 

Mah.. Spotify, to je App za poslusanje glasbe, ki nima implementirane Multi-Factor Avtentikacije. Torej deluje samo po principu Uporabnisko Ime + Geslo, kar je danes zelo hitro ukradeno oz. zelo lahko se ga "brute force"-a, ker nimajo implementiranih nobenih zascit proti temu. 

No ja, če daš geslo dolgo vsaj 15 znakov in da uporabiš velike in male črke, številke pa še kak poseben znak vmes, ti ga ne morejo tako hitro ugotoviti...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je tadrugi in zadnji dan, da pokoristim sluzbene nadure, pa se mi je sanjalo, da sem pomotoma vseeno prisel v sluzbo in biw tarca posmeha. Pravi podjeb party, klinc pa take sanje, hehe

  • Haha 2
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

 

A CD s posnetimi MP3ji? 🤪 ... CDji so socer fajn... samo na glasbenem CDju je posnetih par komadov, potem je pa konec ... in moras stalno menjat... ali pa posulsat stalno eno in isto :D ... Pri posulsanju v avtu tako ali tezko slisis razloki, ko je toliko drugih virov zvoka, ki moti poslusanje ... tako da ce gledamo iz parkticnega stalisca je streamanje bolj prakticno... ze predvajanje MP3 (iz CDja, USB kljucka, pomnilniske kartice ali direktno s telefona) je bolj prakticno kot menjavanje CDjev ... 

 

Apple Music recimo streama z bitratom 256 kbps... Spotify Premium, Deezer Premium, Google Play Music,...  nudijo sicer tudi 320kbps, nekateri tudi vec (Deezer HiFi, Tidal HiFi, Amazon Music HD,...)... ampak za v avtu to res skoraj vseeno ... Za volanom se moras koncetrirati bolj na cesto in ne na kakovost glasbe ... 

Govorim o kvaliteti posnetka vsaj FLAC ali pa original CD. Res je, da so se ljudje že navadi na poslušanje slabše kvalitete zapisa(slušalke + telefon) in Mp3. Dan danes skoraj nihče več ne posluša doma vinilk,( kjer je zvok, mimogrede najbližji približek originalu) še manj pa hi-fi z CD-ji.Zanimivo bi bilo, če bi bili zraven, ko se snema v studiu, pa ko se masterizira, to pretvori v digitalen zapis (CD) in na koncu da se to zapeče še na CD kot mp3. 

Kaj ostane od originala. 🤪

Tudi je res, da je v avtu en kup morilcev, ki vplivajo na zvok. Ampak še vedno se sliši razlika na dobrem avto ozvočenju(ali pa tudi povprečnem). Najbolj me moti skompresiranost zvoka in poudarjanje napihnjeni basov in manjko visokih, ki jih po režejo, da dobijo manjši zapis. Nekje se mora to poznati. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz spotify že kar nekaj časa uporabljam in je top. Poslušam doma, v avtu, v službi, na telefoni...itd...povsod isti vmesnik, iste liste..isti predlogi ...

 

Ni nujno, da si to pohekali, mogoče si se prijavil, pa si se pozabil odjavit ali kaj podobnega. Sicer pa lahko narediš da ti odlogira vse seje, in potem zamenjaš geslo oz probaš še enkrat, če se ti bo res prijavil nekje kar sam od sebe..

 

Je pa res tudi to, da reciimo premium spotify account ima max setting za bitrate 320kbps. To je pa že kar precej dobro. Veliko primerjav na netu obstaja, marsikje so rekli da so se prav namatrali, da bi slišali razliko med CD kvaliteto in 320kbps. Se pravi ni to več tako grozno kot včasih ko je bilo bolj ali manj 128kbps že hudo carsko.

 

Pač praktičnost zmaga - se pravi ni tok slabši zvok, kolikor pridobiš z vidika prenosljivosti , praktičnosti..ipd..Seveda, pa je važno tudi kje poslušaš ter ali si audiofil ali ne :D

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 minutes ago, SpEkTr said:

Jaz spotify že kar nekaj časa uporabljam in je top. Poslušam doma, v avtu, v službi, na telefoni...itd...povsod isti vmesnik, iste liste..isti predlogi ...

 

Ni nujno, da si to pohekali, mogoče si se prijavil, pa si se pozabil odjavit ali kaj podobnega. Sicer pa lahko narediš da ti odlogira vse seje, in potem zamenjaš geslo oz probaš še enkrat, če se ti bo res prijavil nekje kar sam od sebe..

 

Je pa res tudi to, da reciimo premium spotify account ima max setting za bitrate 320kbps. To je pa že kar precej dobro. Veliko primerjav na netu obstaja, marsikje so rekli da so se prav namatrali, da bi slišali razliko med CD kvaliteto in 320kbps. Se pravi ni to več tako grozno kot včasih ko je bilo bolj ali manj 128kbps že hudo carsko.

 

Pač praktičnost zmaga - se pravi ni tok slabši zvok, kolikor pridobiš z vidika prenosljivosti , praktičnosti..ipd..Seveda, pa je važno tudi kje poslušaš ter ali si audiofil ali ne :D

 

Tocno to sem prebiral Spektr, da ni nujno da je bil account pohekan. Znajo imeti bug, kadar imas Spotify Desktop App prizgan in ti gre racunalnik v Sleep (ker te ni zraven npr) in ko ga obudis, ti naenkrat pise da se Spotify predvaja v Chrome. 

Bitrate, ki ga omenjas, pa je bila moja prva inciativa zakaj sploh potestirati Spotify, ker ima visji kot Apple Music. Sicer nevem ce sem dovolj veliki audiofil da bi to zaznal..ampak zaenkrat je vec prednosti za isti denar za Spotify (edino je vecji minus tale security).


Ne, saj v tistem prvotnem postu sem pretiraval, ne bom switchal nazaj na Apple Music, pac enostavno ima Spotify boljsi UI in UX (kar je sicer cudno, ker Apple se ponavadi tu potrudi). Malce me moti to da ni MFA, ampak lej, CE slucajno so mi res pohekali pa zdaj vsaj vem da tisti moj password je nekje leakan.. in je dobro da sem to odkril ter pricel menjavat povsod kjer sem imel to geslo. Pac drugje kjer sem ga uporabljal je tudi MFA enabled in potem posledicno nisem nikoli ugotovil, da je geslo bilo kje zlorabljeno / objavljeno.

 

Sem si pa sedaj tudi uredil Password Managerja (Keeper Security), in bom imel tam vsa gesla ter naj mi jih kar on generira (dovolj kompleksna). Kul je, da imajo opcijo skeniranja Dark Web-a, ce v katerih Password Leaks se nahaja kaksno geslo, ki ga imam v Keeperju. In ja.... ko sem testiral tisto prejsno geslo.. mi ga je Keeper dejansko oznacil kot 'High Risk', da je bil najden v leaked bazah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.