Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Prvič se je potrebno pravilno zadeve  lotit, potem imaš Zvezo potrošnikov Slovenije, pa Tržno inšpekcijo. Odvetnik je šele na koncu, če prej nič od omenjenega ne učinkuje.

 

V konkretnem primeru bi morda veljalo poskusiti na način: Prodajalcu se priporočeno s povratnico pošlje dopis, v katerem se zahteva eno od zahtev iz 37.c člena. Prodajalec mora na zahtevo odgovoriti v roku 8 dni. Če ne odgovori, je v prekršku in je uveljavljanje lažje preko Tržne inšpekcije. 

 

 

slika.thumb.png.770e60ee11b1b8d5f4540e9b77d6bf97.png


slika.png.1577b0d1b667e89c1e6a6a6db42ce67a.png

Jaz sem prišel do tržne inšpekcije, dlje se mi ni dalo. 

Če imaš veliko časa na razpolago in se ti da s takimi stvarmi ubadati potem bo mogoče kaj dosegel. Je pa težko dokazovati take pomanjkljivosti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Nejc1986 napisal:

Jaz osebno bi se najprej pozanimal o strošku popravila. Če je zgolj kakšna malenkost , se nebi ukvarjal z izterjavo plačila skode od prodajalca. Ni vsak avto ki zamaka tudi zaleten.

Zna bit, da je samo kje kaka tesnila guma slaba. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je scania napisal:

zakuriš v avtu pa vidiš kje ven piha, tam gre voda not.

Malo heca ampak drugače pa res se uporabljajo te aparature ki jih imajo glasbeniki za efekt dima.

Res je. Jaz sem imel tak problem na Peugeotu.Na koncu so ugotovili, da pušča okoli tesnila na sprednji šipi. 

Izgleda, da ko so mi montirali novo šipo na servisu, niso dali povsod okoli pravilno  tesnilne mase. 

In res je prišel skozi linico "dim" aka suhi led. Je pa ta "dim" totalno brez vonja in neškodljiv. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam nekoga, ki je imel podobno zadevo (poplavo) po nevihti na praktično novem avtu. Se je razburjal pri prodajalcu, na servisu, ... Niso ugotovili nobene napake. Na koncu se je človel spomnil, da je imel v tisti deževni noči skozi vrata zataknjeno senčilo na armaturi ...

slika.png.c9ed5f5698ac5eb8d204032e9f6fae89.png

 

Ampak @canyon pravi, da je povsod mokro, tudi v prtljažniku, po vsej verjetnosti nekaj drugega ...

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Po 29ih letih spet gips. Padec v sredo le ni bil povsem nedolžen....

IMG20211003104557_00.jpg

Uff... Upam, da boš hitro "pokrpal" zadevo in potem zopet na polno naprej. 😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Kaj pa imaš polomljeno - gips ti ne dajo kr tko, da bi izgledal kot heroj?

Boleča navikularka..  prvi RTG takoj po padcu ni pokazal zloma , današnji RTG pa pokazal neko zarezo... Ne vejo a je žila ali pa pok/zlom.

 

S(m)o se raje odločili za gips. Nezdravljen zlom navikularke ni nekaj kar bi si človek želel.

 

Me pa tolaži to,da je že v štartu bila gibljivost povsem normalna,nič otekline ali modrice...

 

Le ob določenih gibih zaboli... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff, navikularka je ena od kosti, ki se izredno slabo celi in je dostikrat potrebna operacija. Ampak glede na to, da si mel normalno gibljivo zapestje verjetno ne bo nič hudega. Kolk so ti pa rekli za gips, da naj bo gor? Navadno se tak zlom celi ene 6 tednov, ampak če ne boš mel pol dobre gibljivosti ne odlašat in probaj dobit kakega kirurga. Ampak to je verjetno res manjša možnost, da bo potrebno tako, da palce gor in čimhitrejše okrevanje :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Uff, navikularka je ena od kosti, ki se izredno slabo celi in je dostikrat potrebna operacija. Ampak glede na to, da si mel normalno gibljivo zapestje verjetno ne bo nič hudega. Kolk so ti pa rekli za gips, da naj bo gor? Navadno se tak zlom celi ene 6 tednov, ampak če ne boš mel pol dobre gibljivosti ne odlašat in probaj dobit kakega kirurga. Ampak to je verjetno res manjša možnost, da bo potrebno tako, da palce gor in čimhitrejše okrevanje :bravo:

Hm.... Glede na to ,da sploh ne vedo a je zlom in da sem že takoj po padcu imel polno gibljivost brez otekline ali modrice, ostajam optimist.

 

Zabolelo me je zgolj recimo pri prestavljanju v prvo prestavo (v avtu) ali ko sem odklepal vrata. Bolecina je bila čedalje manjša, niti nisem vzel nič analgetikov. Ampak ker sem ziheras in vem,da se marsikdaj zlom ne vidi na prvem rtg ,sem šel danes ponoviti slikanje.

 

Čez 10dni imam kontrolo, verjetno bodo takrat vsaj vedeli a sploh je zlom. 14dni po poškodbi se bo že pokazalo kaj in kako. Saj pravim,glede na to ,da je bila bolečina čedalje manjša in da sem 3dni skoraj normalno funkcioniral brez analgetikov,pričakujem da ne bo hujšega.

 

seveda,če bodo bolečine tudi po 6ih tednih,grem brez strahu pod nož.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

Na tole napisano, skoraj ziher ne bo nič in te boli bolj zaradi samega udarca kot pa zaradi morebitnega zloma. Ampak vseeno ni slaba odločitev za gips...

Tudi sam tako mislim (vsaj racionalni del mojih možganov),ampak jaz sem malo hipohondra/overthinkerja in grem itak takoj brati vse mozne peezdarije na net ,kjer pa itak vsi objavljajo samo najhujše scenarije :)

 

Se pa strinjam da je gips fajn odločitev . Malo mirovanja za roko,za katero se ne ve kaj je z njo, ni napačno. 

 

saj bodimo iskreni... Koliko ljudi  bi sploh šlo na urgenco in to 2x v treh dneh,s tem da so bolečine že skoraj izzvnenele 😂😂

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

spet karavanke na pou ure izmenicno zaperajo 🙄🙄

 

IMG_20211013_044535.thumb.jpg.82eae4e1b1d76a216b8688760171ec30.jpg

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O šment, berem v sosednji temi, da je ta, nekdaj moj najljubši forum šel v "maline", sicer sem čedalje manj gor, ker me večina tematik totalno ne zanima, v prepire in diskusije se pa nerad zapletam. Kakorkoli, škoda če gre vse dosedanje v nič, saj smo se nekateri od nas veliko družili, postali ne zgolj znanci, ampak tudi prijatelji, itd.

 

Pa lep uvod v wikend vsem (klinc pa Net, pejte na zrak in kakšne športe v prijetni družbi, ne zgolj EKRANSKE športe, matrwola nooo). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor se je dan pač lepo začel, se je pač obupno končal.

 

Najprej mi je pač na naši petki crknil radio. Pravzaprav radio sam pač dela, crknil je pač CD predvajalnik. Čeprav ima noter pač 6 CDjev, ne prepozna nobenega, in tudi izvrže jih ne.

Potem mi je pa še ena srna pač priletela pred avto in sem jo pač zadela - in pač razbila meglenko. In niti z divjačinskim golažem se pač ne bom mogla tolažit, ker srna se je pač pobrala in stekla v gozd.

 

Ima mogoče kdo pač kakšno dobro idejo, kako zdaj pač rešit CD predvajalnik in meglenko?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

dostavijo nov monitor .... škatlo je najbrž mal manj k vrgu na štenge pozvonu pa odpelu .... mislm WTF 😤😤

ok odprem škatlo, postavim monitor in F**K .... 

Screenshot_20211027_122645.thumb.jpg.10274242ed9afb0caf0f41d4fadffe6c.jpg

 

DPD dostava mi je bla bolj ušeč, prej so te kontaktiral, pa kontaktiral so te ob dostavi .... in je bilo zmeraj dostavljeno kot je treba, izdelki zmeraj nepoškodovani .... pošta slovenije jim pa zgleda dol maha kako delajo z paketi 🤬🤬🤬

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker naročam tedensko in veliko iz tujine bi sam razvrstil hitre pošte glede hitrosti in korektnega odnosa do strank takole: 1. Gls, 2. DPD potem pa daleč nič in šele nato pošta Slo. Pošta, slo. je zadnja leta katastrofa. Paketi iz tujine ležijo pri njih tudi po teden in več, pustijo ti listek v nabiralniku, da te ni bilo doma, čeprav si bil in čakal na paket. To se mi je v kratkem zgodilo že trikrat. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.