Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Gumice amprtizerjev znajo biti. Na 5ki so bili serijska napaka. Pod nulo na lezecem policaju me je blo kar sram ce je kdo not sedel ...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za idejo.Verjetno bo kaj takega.Pelko pravi,da lufta ni.Ja mene je tudi sram,ker se sli?i v stanovanje,ko parkiram pod okno.Za?elo pa se je z mrazom in menjavo gum

Pred par dnevi poslu?al enega Bmw 5 novej?e serije, kako je pri?kripal mimo mene. Res je grozen zvok. In sem takrat razmi?ljal ali je kaj s fedri al kaj za vraga?  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uceri se skori ubil na avtocesti... Normalno se peljem grem skozi tunel.. Lih pridem vn iz tunela pa najvecji snezni metez nism vidu ne svojih luci kaj sele cesto in to ksne 2 km nakoncu sm biu ze tko blizu roba vozisca da sm zadel ta plasticen kolicek... Ce bi sel se malo v desno bi biu greben neizbezn.. Res 2km na slepo furat obup... Dons pa poslusam se je en ponesrecu ravno tam... K sm stopu vn iz avta si ga nism upu sploh pogledat. Sam avto ko nov brez praske.. Poclo je pa kr fajn.. Loh pa da sm na sneg zagazu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa, da si imel sne?en oklep na odbija?u, pa je ubla?ilo udarec. Mo?u se je enkrat na ?ipa toliko snega nabilo spredaj, da je skoraj zakuhal. ?ip, ne mo?...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne samo v filmih. Tudi v ?epovanski dolini vidi? kaj takega. Posebno zanimivo je pono?i, ko se vra?am s popoldanske izmene... Vidim, da mi lu?i spredaj svetijo. To je pa tudi vse, kar vidim. In potem na cesti napiha ?e kak?en metrski zamet in je potrebno vitlo potegnih in niti ne vidim, kje je drevo. In ko ga slu?ajno najdem, se po zajli vrnem nazaj do avta. Ja, kar, kako bi rekel, recimo takole: zabavna re?. Ni dolg?as...

 

Upam, da ne bo kdo tu u?aljen, a po takih adrenalinskih pustolov??inah so mi hecni nekateri, ki kar malo ponorijo, ko pade 5 cm snega in gredo na parkiri??e in se iz?ivljajo in driftajo. Kar malo dolgo?asno in preve? predvidljivo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ima BTjka precej nosilnosti, ma vseeno mi ne toliko nakladat...

 

Na avtocesti ne sme? ustaviti. A daj no mir. Dobro, ne sme? ustaviti kar tako malo, da si pretegne? noge in gre? scat za ograjo. Za take primere so po?ivali??a. ?e pa je vi?ja sila, pa pa? ustavi?. ?e je pred teboj zastoj, ne bo? na polno pribil noter ampak se bo? pa? ustavil. Pa ?eprav je avtocesta. 

 

Ne vem za tvoj primer, poznana pa mi je lokacija pri Postojni. In enako se dogaja tudi na nekaterih lokacijah po Vipavski dolini. pa tudi v ?epovanski dolini je ta pojav poznan. In ?e ko vozi? proti temu, vidi? kot da bi reka tekla ?ez cesto, ko veter nosi sneg. In lahko predvidi?, da bo tam notri slaba vidljivost. In tu se za?ne cel kup malenkosti:

 

- veliko ljudi ?e pri rahlem rosenju na?ge zadnjo meglenko. V taki situaciji se pa nanjo redko kdo spomni...

- ?e zmanj?a? hitrost in bi rad opozoril druge, da si v te?avah (in tako slaba vidlivost je precej resna te?ava), pri?ge? vse ?tiri smernike. Kar pa se v taki situaciji spet malo kdo spomni.

- dodatno lahko nase opozori? zadaj voze?e ?e z rahlim pritiskom na zavoro, ker se pri?gejo zavorne lu?i, ki so mo?nej?e od pozicijskih. Sploh "tretja zavorna lu?" je precej opazna...

- ?e se bli?a? temu toku snega z vetrom, lahko predvidi?, da so notri tudi zgubljeni in ?e prej zmanj?a? hitrost. Tako vsaj zmanj?a? po?kodbe (tako na ljudeh kot na vozilih) v primeru nesre?e

- ?e se bli?a? temu toku snega z vetrom, lahko predvidi?, da bo na tem delu ve? snega na cesti kot drugod, ker burja pa? rada dela zamete. In v takem je vodljivost vozila vpra?ljiva. Zato ni priporo?ljivo sunkovito reagirati, ker ga ni stabilizacijskega programa, ki bi v takem primeru popolnoma prepre?il zdrs in ohranil smer. In spet je prednost, ?e v tako situacijo pripelje? vsaj za odtenek po?asneje

- ?e se bli?a? temu toku snega z vetrom in ve?, da je notri slaba vidljivost, zavira? pred tem, kjer te tisti za teboj ?e vidi. Bolje, kot na slepo vozit skozi to. Ker ?e po?i? nekam in se ustavi?, te tisti zadaj ne bo videl in bo po?il vate.

 

Kot omenjeno, to govorim za te lokacije, ki jih poznam. Ne vem, kaj to?no je bilo pri tebi, ker na Gorenjskem nekako ni navada, da bi pihala Burja...

 

Se pa strinjam, da se situacije na cesti hitro spreminjajo in da tudi izku?enega voznika lahko preseneti kak?na re?. To prav hitro rata...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja v mojem primeru sem ravno to jest naredil use 4 sem uklopil + zadnjo meglenko in hitrost sem pa zmanjsal na 50. ce bi se pa ustavu je pa sam uprasanje casa kdaj bo en mene nabrisu in verizno trcenje kot je blo zej dol na primorskem. Sem pa ja dobesebno na blef furu pac volana nism nic kej prevec premiku ter sm ga drzu naravnost... sam ker pac cesta ni lih skos  naravnost sm se hitr znasu na drugi strani ceste. in te use 4 in zavorna zadnja luc in meglenka ti pou kurca nc ne pomagata k te ta pizdarija dobi.. jest sm u avtu sam slisu kko mi use 4 ropotajo vidu jih pa nism nikjer kaj selee ksn avto 10m za mano... Je pa kljucnega pomena ja da se ne ustavlas na avtocesti cne bos meu spet verizno trcenje 51 vozil... raj na blef furam pa se sam zvrnem kokr pa da se ustavm sred ceste pa sam cakam kdaj bo pokal... na nasi avtocesti to je iz jesenic do bleda pa sploh ni odstavnega pasu ampak samo odstavne nise.. sam sej tud nima pomena ker dobesedno nic ne vids pa je lahko nevem kaksn odstavni pas zravn..

 

In ja da se nesmes ustavt nism mislu s strani zakona pa najmanjsa dovoljena hitrost 60km/h pa bla bla mislu sm iz varnostnega vidika.
Drgac pa ce misls da se to ze kej prej vid se mots niti mal se ne vid en cajt se furas normaln drug cajt se vetru dvigne kurac pa zacne na polno pihat pa si u pizdi... Sej ta vetr ne piha 5ur zaporedoma da se folk lahko pripravi na to alpa da se clo ze 2km prej vid..
V mojem primeru je biu le to zegn da je bla ura 22:00 in ni blo toliko prometa, ?ne bohvet kva bi blo.. Ta veri?na tr?enja so pa lih zarad tahik bumbarjov k se ustavlajo gor pol pa se mal spolzko vozisce pa ke nebo pokal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A, potem imate pa malo druga?ne situacije. Pri nas burja dobi pas brez ovir in tam nese sneg (ali pa celo zemljo, veje, strehe,...) kot reko ?ez cesto. In to lepo vidi?. In ?e se prej ne pripravi? in ne namota? volana, te tako lepo odnese hudi?u v rit, da ?e sam ne ve?, kje si. Tako da pri nas ne pomaga dr?at volan naravnost... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj je ?e nazadnje sne?ilo? Ljubljanskim cestarjem menda ?e do danes ni uspelo pospraviti kupa snega s ceste ... 

 

skitched-20150106-123949.png

 

Vir fotke: FB profil oddaje Volan

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.