Skoči na vsebino

Ali ?elite, da Lojz zapusti forum


Symon

Ali ?elite, da Lojz zapusti forum?  

56 uporabnikov je glasovalo

  1. 1. Odgovor

    • Da
      33
    • Ne
      23


Priporočeno sporočilo

Lojz, ti raj povej, kdaj lohk uletimo na Harmonka - party! :danzoman::bravo:

 

 

 

Hmmm, zadeva mora dozoret. Za enkrat ne ka?e najbolje. Preve? je tukaj uporabnikov ki bi mi zaradi mojega opozarjanja na preveliko hitrost in mojega pljuvanja po vinjetah, najraje o?i skopali. Pa v anketi tud ne ka?e preve?, da bi si to tukaj?nji forumovci preve? ?eleli.

 

Sem pa imel Harmonka party pretekli vikend. Jaz sem vleku za meh, dekleta pa so plesala na mo?. Najraj? sem igral hitre polke, da so se punce hitreje vrtele in so se zarad centrifugalne sile njihove kiklce pomaknile vi?je. Verjem da je to lepo za pogledat. Se o?i kar spo?ijejo. In ko so dekleta zaradi hitrega plesa vsa utrujena in pre?vicana je njihovo dihanje mo?nej?e, maj?ke imajo mokre in plju?na kapaciteta se jim neverjetno pove?a. Tud lepo za videt.

Uhhh ?e zdaj mam to pred o?mi. Jaz pa? u?ivam v tem, ne u?ivam v hitri vo?nji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 318
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pa sej vodijo NE-ji. A ni dober ob?utek, da te ve?ina ?e vedno toleriramo navkljub temu, da v?asih gre? ?ez mejo dobrega komuniciranja?

 

No ja.....ampak....

Boss, prosm, samo o tolerantnosti pa res ne bi tukaj. Men se je osebno in dobesedno reklo, da sem kreten, bedak, debil, bolnik, itd...pa ni blo ni? hudga. Celo opozorilo se je te govorce ?ele potem, ko sem jaz moderatorja vpra?al kaj je zdaj to. In to opozorilo je blo pa itak bolj za lase prvle?eno. Kot bi jih s kurjim perjem po riti ?e?kal.

Jaz nisem nobenmu osebno reku, da je bedak kreten ali debil, pa sem pokasiral veliko ve? opozoril kot oni. Dobival sem celo gro?nje o banu itd... pa ni blo treba ni? prosit moderatorja, ?e? kaj ?aka. Je sam vedu. Tako da o tolerantnosti kar lepo tiho....

In kadar sem jaz uporabil npr. kak?no tako besedo kot je, "neumen" in podobno...sem jaz tako besedo uporabil na druga?en na?in. Jaz take termine uglavnem uporabljam v pogojnikih.

Primer: A si ti neumen? ?e si pa tako neumen, pa naj bo, itd...torej ne re?em in ne trdim, "Ti SI neumen" in podobno. A lo?i? razliko?

Torej, vi men konkretno v ksiht, "bedak si", jaz pa vas v pogojnikih, "?e pa si tak bedak, potem pa". Torej (?e) je v mes. Nevem, ?e sem bil razumljiv, ker slovnica....?

Uh, nisem si mislu, da bom moral tukaj kdaj slovnico razlagat, ker sploh nisem tako dober v slovnici. Ampak eni kot ka?e ste ?e slab?i.

Vidi?, spet sem uporabil besedo, ki nakazuje na pogoj- dvom (kot ka?e). Nisem zatrdil da ste vi ?e slab?i v slovnici, ampak sem rekel "kot ka?e". Boss, to morate lo?it preden meni o?itate, da koga ?alim.

Zdaj pa ?ekiraj nazaj pa bo? vidu kdo resni?no in ve? ?ali in kdo ne.

Pol bomo pa lahko ?e kak?no o toleratnosti povedal.

 

PS: No pa saj tukaj nekako niste n? druga?ni kot je bil usodni moderator na Alter. si. On in ?e enih par je videlo samo tiste ?aljivke, ki jih je hotel in tiste katere sem jaz vra?al v samoobrambi. Ni pa hotel videt kdo je najprej za?el ?alit in kdo je najprej za?el podjebavat. ?eprav je 90% foruma?ev bilo na moji strani in so videli, da sem uglavnem zmeraj jaz prvi kasiral ?aljivke, pa ?ele potem vra?al nazaj, ni pomagalo ni?. Nekaj podobnega se dogaja tukaj.

Vidi? kar ho?e? videt, ?e ima? pa ?e mo? v roki ali na mi?ki, pa ni problem likvidirat nasprotnika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta debata je ratala ?e prava milo-drama. On je rekel, da sem jaz ….ti si rekel, da moje mnenje za k…. in, da sem b…, i…. ipd…

Dejstvo je, da na forumih, vsaj na tem vlada pravilo osjega gnezda, ?e nekdo preve? dreza in se napihuje dobi efekt napadalnega osjega roja. Prijatelji po forumu stopijo skupaj in se medsebojno »branijo«. Seveda niti Lojz ni nedol?na ov?ka, svoje mnenje razume kot absolutno edino mo?no in se proti »osam« brani kot napadeni sr?en. Pika vse po prek, tudi tiste, ki so dobrohotno »stopili« v debato.

Nekaj mi je pri Lojzu zanimivo. Nekako sklepam, da je desni po prepri?anju. Obna?a se kalimerovsko tako, kot veliki J. Za njih, za »desne« nare?, je zna?ilno, da so si kar prilastili tisto Ku?anovo o diskvalifikacijah in likvidacija in jo kar lepo demago?ko zlorabljajo za »dokazovanje« svoje ogro?enosti. Nekako je pri njih ta krilatica postala sestavni del biblijskega izro?ila, ki v nekem poglavju govori o hudih nasprotnikih njihove »vere« in pravi »Bog nas obvaruj tistih, ki diskvalificirajo in likvidirajo.«

 

Mislim, da je ?as, da prenehate s temi prepucavanji in se »udarite« v neki novi temi, ker je ta ?e po?teno izpeta.

 

In Gospod je dejal, MIR med vami.

 

Govoril sem. Hawk!!!!

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Sirius: itaq...

 

p/s: ?e se jaz ne motim, se napi?e "Howgh" :)

 

>>In the language of the Lakota Sioux this word means 'hello'. Nowadays it's frequently used in the end of some monologue. Means something like "thats all I wanted to say, your turn".

 

I would like to discuss our problem face to face so we can solve it once and for all.

Howgh! <<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz,..zakaj se pa sam ne odlo??, ?e ho?? bit na forumu al ne?

 

Pomanjkanje pozornosti v mladih letih?

Objavljena slika

 

Ne bi reku.

Do zdaj sem se zmeraj sam odlo?u al bom na forumu ali ne. Jaz zapustim forum kadar se mi z raznimi gro?njami ne dovoli izra?ati svojega mnenja in kadar se mi prepove vra?at udarce. Jaz udarce zmeraj vra?am. Nikol ne udarim prvi. Je pa res, da jaz potem v?asih nazaj udarim tudi mo?neje kot pa sem jih fasal.

Lahko ti dam primer zakaj sem zapustu Mobisux; Ne nisem dobil bana, da ne boste prehitro preve? veseli.

Jaz sem na Mobisuxu ve?krat napopal kak?en link od prometne nesre?e, ki se je zgodila zaradi bedarije, objestnosti, alkohola, norosti itd... in....ne boste uganili....zaradi prevelike hitrosti. Vse to sem po?el z namenom, da bi se kdo ob pogledu na te nesre?e, zamislu. In tamkaj?nja moderatorka (pozabu sem kak?no uporabni?ko ime je imela) mi je zagrozila, ?e?, ?e ne bom nehal te linke popat, me bo banala. Od?el sem predno me je banala, saj jaz mislim, da se ob prikazovanju nesre? mogo?e kdo pa vendarle zamisli in sam pri sebi obljubi da ga ni vredno po cesti srat. Moderatorki je ?lo to moje prikazovanje nesre?, na ?ivce, ?e? kaj nam ti to krvavo svinjarijo ka?e?, mi ?e vemo kaj delamo itd....nehaj, al bo? pa letel ....Pa sem ?el, preden bi poletel. Pa? nisem smel izra?at svojega mnenja.

In ?e zdaj mislim, da bi blo koristno marsi komu pokazat, tako divjakom, telefoncem, pijancem, objestne?em in podobnim, kaj se lahko zgodi, ?e po?nejo to kar po?nejo.

In ?e bo tukaj?nja anketa pokazala, da moram odkorakat, bo to prav tako pomenilo, da se meni tukaj ne pusti izra?at svojega mnenja. In bom od?el.

To je to.

 

Kako si pa ti kaj...druga??

 

Mislim, da je ?as, da prenehate s temi prepucavanji in se »udarite« v neki novi temi, ker je ta ?e po?teno izpeta.

 

In Gospod je dejal, MIR med vami.

 

Govoril sem. Hawk!!!!

 

Najbr? bi bla tukaj kak?na tema na ra?un cerkve podobna in odziv podoben, kot ?e se kaj re?e ?ez neprilagojeno hitrost. Tukaj je ?utiti nestrpnost do vere, cerkve in verujo?ih. To sem ?e porajtal ja.

Stavim, da bo zdaj padu kak?en "DA" v moji anketi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej Lojz, mben ti ne? no?e, ampak vsi se pa? ne strinjajo s teboj, s tem se mora? sprijaznit, a se obenem ne obremenjevat in sekirat zaradi tega! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej Lojz, mben ti ne? no?e, ampak vsi se pa? ne strinjajo s teboj, s tem se mora? sprijaznit, a se obenem ne obremenjevat in sekirat zaradi tega! :D

 

Kako da mi noben ni? no?e? Kaj pa jures?

Saj ni? ne re?em Saj to je ?ist legitimno, da se z mano ljudje ne strinjajo/te. To je OK in to je pravica vsakogar. Tud jaz se z vami ne strinjam.

NI pa uredu to, da se meni potem grozi zaradi nestrinjanja z mano. In ni uredu to, da se moje osebne popodatke tukaj prodaja po medmre?ju in mene zaradi nestrinjanja potem poizku?a likvidirat iz foruma z raznimi poznanstvi v moji firmi itd...To pa ni uredu. Ker jaz tud zaradi nestrinjanja z vami nisem nobenemu z ni?emer grozil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz premalo si samokriti?en al pa pozablja? stvari. Ve? ljudem tudi ni v?e?, da se jih zmerja z divjaki, ?e to niso, pa da si obto?il vse, da smo krivi za tako ?rno statistiko, kot da mi na forumu ubijamo po cestah. To so resne obto?be, ki niso na nivoju dobrega komuniciranja. Zato si tudi fasal kak?no ?aljivko, ki je kazala na tvoj psihi?ni nivo - upravi?eno ali ne je drugo vpra?anje.

 

Lahko si prebere? ?e enkrat in bo? videl, da takrat nisi pisal v nobenem pogojniku ampak si kar obto?il. Tako pa? ne gre, ker ?e si pri?akoval, da na to ne bo odziva si kot ka?e naiven. Ampak mislim, da prav i??e? fajt in ogor?eno debato, ker u?iva? v prepucavanju in merjenju ...

 

Zase priznam, da bi te lahko davno dal na ignore, ampak se mi je vseeno zdelo vredno s tabo debatirat in ti posku?at predstavit tudi drugo plat medalje.

 

?e si opazil sem se vedno obregnil le ob tvoje navedbe s katerimi se nisem strinjal in se mi zdijo preveliko posplo?evanje ter na varnost nimajo takega vpliva kot ga ti ?eli? prikazat. V zadevah kjer si imel prav ti pa? nisem kontriral kar mislim, da je logi?no al bi ti moral eksplicitno re?i, da ima? prav?

 

 

Se pa popolnoma strinjam s Siriusom glede prevzemanja govora rumeno modre politi?ne stranke in uporabo njihovega ?argona, ki je milo re?eno primitiven in na nivoju vrtca. Tudi to je pa? eden izmed vzrokov, da pri marsikomu vzbuja? antipati?nost saj vse preve? zveni? kot razni Grimsi, Tankoti, ?erna?i, Jerov?ki in podobni. ?al pa? ti liki niso simpati?ni saj toliko sovra?tva, kot ga sejejo tile gospodje, redko najde? in tudi zato je pa? odziv dostikrat tak?en kot je.

 

Lahko da v?asih tudi neupravi?eno ampak ?e napade? na polno res ne more? pri?akovati, da se bomo poskrili v mi?je luknje in prestra?eno gledali iz njih.

 

Mo? namre? ni v tem kdo je bolj aroganten in glasen ampak v tem kdo ima bolj prepri?ljive argumente in ?al Lojz tvoji argumenti so stra?no ?ibki in veliko premalo prepri?ljivi, da bo? lahko preobrnil mnenje ve?ine na svojo stran.

 

Z jokanjem, igranjem ?rtve, kazanjem naokrog kdo je ?e vse kriv ali pa celo bolj kriv se ljudem pa? ne bo? prikupil - vsaj tistim ne, ki imajo pospravljeno podstre?je.

 

MATR STE BOLANI! ENI STE V ZADNJEM ?ASU ?IST UNI?LI FORUM! JAO BEDAKI :angry2::angry2::angry2:

 

No no... uni?uje? ga ti s takim kri?anjem in zmerjanjem. Dekle drago malo se umiri, ker ti nih?e ni? no?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj bi, ko pa ?elimo pomiriti strasti, pa se Lojz ne da, in ?e naprej tera svoje, ter pogreva tisto, kar je minilo...

 

pa ?etudi mu na lep na?in pove?, da se v grobem strinja? z njim, pa da mu nih?e ni? no?e, bo ?e enkrat za?el s tistim, kar je bilo...

 

psiholo?ki profil takega ?loveka za bralce in ?lane foruma ?al ni simpati?en ali pa celo odvra?a...

on pa pa? na ta na?in i??e samopotrditev...

 

prej se boste ostali sprijaznili z njim, prej se bo mogo?e v kako debato pa vklju?il na "normalen" na?in

 

je pa en redkih uporabnikov foruma, ?e ne celo ediini, ki si je zaslu?il svojo temo in to obenem zelo ob?irno :rolleyes:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz,..vse lepo in prav,...ampak pretiravat pa tud ni treba z debatam in prepri?evanjem. Hm,..le zakaj so vsem antipati?ni jehovci? Ker so nadle?ni. Simple as that.

Druga? sem pa super, pa ti?

 

Btw,..kje se pa skriva suicidal,..on je en lep primerk, ki vedno voz po omejitvah, ne divja,..pa vseen ni zganjal take drame po forumu,.. :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao dejmo ?e nehat s temi forami okol Lojza, ?e ?e nima sam tolk "jajc" da se sam odlo?i ali gre dol ali ne pa naj bo tu, samo se bo pa? mogu sprijaznit, da nas ve?ina tle ima druga?no mnenje od njega, mogo?e ma v dolo?enih primerih delno prav, samo zadeve pa? v?asih malo preve? vidi enobarno, samo Lojz ?ivljenje, ?e ?e ne ve? in nisi skusil ni samo belo ali ?rno, vedno je skupek vsakega nekaj in prej kot bo? pri?el do tega spoznanja la?je ti bo in za konec mislim, da nas je tle ve?ina povpre?nih voznikov, tistih divjakov za katere nas mas vse pa ne vem, ?e jih je sploh kaj, ker tistim je hobij vse kaj druga kot kaiki taki forumi in tak moje mnenje je, da ?e nekdo vozi nekaj malega nad omejitvijo, no da ne bo kdo mislu, da je to tam, ?ez vse razumne meje ot takih hitrostoh, o katerih ste eni ?e pisal v kaki rubriki tudi, samo sklepam, da je to blo bol tisto dati si malo du?ka, da ?lovek vidi kolk njegov avto potegne in ni to rutina, da vozite tako vsak dan, ker ?e je tako kot sem napisal zame ?e niste divjaki, druga je to, ?e je to njegomu stalna praksa in zato kr?i ?e zraven ne vem kere vse CPP, tisti pa res niso za na na?e ceste, sam ve?ina takih ima ?e kako sre?o, ker jih v ve?ini primerov na?i policaji tako ne dobijo in ti so ravno ?ele nevarni vozniki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Se pa popolnoma strinjam s Siriusom glede prevzemanja govora rumeno modre politi?ne stranke in uporabo njihovega ?argona, ki je milo re?eno primitiven in na nivoju vrtca. Tudi to je pa? eden izmed vzrokov, da pri marsikomu vzbuja? antipati?nost saj vse preve? zveni? kot razni Grimsi, Tankoti, ?erna?i, Jerov?ki in podobni. ?al pa? ti liki niso simpati?ni saj toliko sovra?tva, kot ga sejejo tile gospodje, redko najde? in tudi zato je pa? odziv dostikrat tak?en kot je.

 

 

 

Ajaaaa , a to je to? Zvenim vam kot razni Grimsi, Tankoti, ?erna?i, Jerov?ki in podobni? A zato me ne marate? Jah vi men pa zvenite kot kak?en Potr?, Ku?an, Drnov?ek, Anderli?, Jankovi?, pa kot tist model, ki je v ljubljani spet skomandiral Titovo ulico, itd....ki so na oblasti ?e celo ve?nost in ki ho?ejo bit na oblast ?e kar na prej in ki se ?e zdaj ne morejo sprijaznit, da mogo?e pa kdo ?e kaj druga? misli kot se je mislilo 65 let. A ni to zanimivo kako zvenimo drug drugmu? In na tem forumu ( pa ne samo na tem, da ne bo pomote) se je tud do zdaj mislilo samo enotno. Hmmm, zdaj je pa pri?el en Lojz, ki pa ne misli tako kot misli ve?ina. Kaj pa zdaj? To je to, preve? ste enotni v svojem po?etju. Je pa verjetno tud res, da je ?e veliko slab?ih in hitrej?ih voznikov kot ste vi. To je pa najbr? tud res. Ampak to ni opravi?ilo.

Pa ve? kako ?e vi men zvenite? Kot tisti, ki divjajo po cesti. Nekako tako mi zvenite. ?al. Vsi samo govorite da pa? vozite hitreje kot smete, ampak pravte, da niste divjaki. Kaj pa ste pol, ?e vozite hitreje kot se sme vozit? Tist, ki vozi po?asneje od omejitev je za vas po?asne in nesposobne?, kaj je pa pol tisti, ki vozi hitreje od omejitev?

In do zdaj ?e noben divjak ni priznal da je divjak. Kot tudi ?e noben, ki krade ni priznal da je lopov. Tud ?udno, a ne? Vsak divjak ka?e samo ?e na huj?e divjake od sebe in vsak lopov ka?e na tiste ki kradejo ?e ve? kot on. To je pa? zna?ilnost tistih, ki se jih zasa?i in tak?na konkretna zadeva ti?e. ?e? glejte ga on pa goni hitreje od mene itd....pa ga nih?e ne ustavi. Ja, kje pa so potem vsi ti, ki me vsak dan prehitevajo, pa vozim striktno po omejitvah? V nobenem forumu jih ?e nisem zasledil.

Vsi, ki se poklicno ukvarjajo s prometno problematiko vedo in vidijo polno prehitrih voznikov na cesti. Cela strokovna evropa to vidi. Ampak v avtomobilskih forumih pa takih prehitrih voznikov, kao, ni? Ja na kak?nih forumih pa se pol zbirajo cestni divjaki, ?e ne v avtomobilskih? A na kleklarskem forumu mogo?e, al pa na forumu o zdravi prehrani itd...?

In zakaj za boga se vi tako prizadeto po?utite ?e vam kdo napi?e, da ste verjetno tudi vi divjaki? Kaj se tolk sekirate na to izjavo, ?e pa pravte da niste divjaki? Men tle tud pravte, da sem pijanc pa po?asne itd...pa me boli krta?a, saj jaz zase to?no vem da to nisem in zato mene sploh ne prizadane, ?e vi v temo brcate s takimi svojimi izjavami. Je pa najbr? tukaj prisoten rek; "kadar ma?ku stopi? na rep, zacvili". In vi tukaj tud cvilite na mo?. Zakaj pol tolko cvilenja? A vas trebuh boli?

Preve? se vi obremenjujete, KAKO kdo kaj pove. Va?no je KAJ kdo pove. Za prikaz problemov je va?na vsebina debate.

 

PS: Pa ?e to. Ti men o?ita? da i??em prepir. Ni res. Prepir i??ete vi.

Primer: Jaz vas vpra?am, ?e se vi kaj zamislite ob pogledu na nesre?o itd....ti pa men nazaj servira?, ?e? mi se ?e zamislimo, vi, ki pa hodite v cerkev, pa porinete 100? ?upniku in va?a vest je ?ista. A ni to podjebavanje? Da ne re?em kako v vsaki debati skoz podjebavate s tisto vinjeto itd...

Ampak vi sebe ne vidite, men pa o?itate premajhno samokriti?nost...sebe ?ekirajte

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"kadar ma?ku stopi? na rep, zacvili"

?e ena "cvetka" tistih, ki da so bili 65 let v "senci", oziroma so bili loleki, ki si niso ni?esar upali.

 

Danes se mi je "posvetilo". Nekaj se mi je prikazalo, pa ne vem, ali je bila to vesela marija, ali kaka druga fata morgana. Me na marija in ne fata, lojz meje "presvetlil".

 

Kon?no sem s pomo?jo Lojza pri?el do zaklju?ka, da sem morebiti neki pretekli "um" in, da ste tu na forumu sami divjaki, brez sposobnosti kriti?ne presoje. Pri tem bi ?e posebej izpostavil Bossa, ki je na podro?ju prometne varnosti prikazal veliko "ignoranco".

Pa pustimo Lojza v njegovem "pravi?nem" svetu in ?rno-belem pogledu.

 

Naj ?e nekaj dodam, ko govorimo o varnosti ?ivahne vo?nje.

 

KO sem zadni? navedel parolo, hitrost ubija, sem se zmotil.

Hitrost ne ubija. Ubija pa naglo zaustavljanje. ?lovek je v bistvu ena velika fla?a vode (70%) in zaradi tega so vsi pojemki ve?ji od 3g (trikratna te?nost) nevarni. Pri naglem zaustavljanju pri 140 km/h izpadejo o?i, ob naletu na varnostni pas po?i vratna arterija. Da ne govorimo kaj se dogaja z mo?gani. Na precej manj?ih hitrostih pokajo kosti. ?e ima? sre?o, jo na takih pojemkih odnese? z ohromelostjo od vrata navzdol, ob nekaj ve? sre?e "samo" od pasu na v zdol.

Tu pa tam na TV vidimo kako oddajo o ljudeh, ki so v trenutku postali trajno odvisni od tuje pomo?i. In skoraj vsi so verjeli, da se njim pa to ne more zgoditi.

 

Trenutek u?itka in sre?e se lahko pretvori v trajno nesre?o.

Za to ne bi bilo napa?no, ?e bi si pogosto v sabi ponavljali misel,

tudi meni se lahko zgodi.

 

Druga?e pa mislim, da je na to temo skoraj vse ?e ve?krat ponovljeno in se pretvarja v "prepucavanje".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sirius kar zanimiv spis si napisal.

Le nekaj bi te popravil, ?e dovoli?. Na tisto, ko si reku, da si nekateri niso ni?esar upali. Mislim da tista primerjava ni na mestu. ?e na cesti vozi? hitreje kot se sme, to ne pomeni da si ti nakaj ve? upa? kot ostali. To pomeni, da nisi prilagojen civilizacijskim normam in da se ne zaveda? da s tem ko se, kao, "upa?", ogro?a? sebe in ostale ve? kot je potrebno ogro?at. Lopov tud pravi da si upa krast. Ampak to ni vrednota, ki ji re?emo hrabrost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O mater, tole je pa huj? kot kak?na ?ajfnica z 200 nadaljevanji... ?zmeden?

 

Glasoval sem z NE. Se ne mislim na nobeno stran postavljat, ampak nobena re?itev ni nekoga skenslat. Udele?enci tega konflikta se dobite na piru in se zmenite kot normalni ljudje. Tisti, ki pa tega no?e oziroma se temu izogiba (pa kdorkoli ?e to je), je pa po mojem tud ena rit :blink: .

 

Mir z vami. (pa nisem "desni") :rozico:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kako na mestu je ta primerjava s preteklostjo.

Sem eden od tistih redkih, ki si je v preteklem sistemu marsikaj upal in sem zaradi tega bil na nek na?in tepen. Pa kljub temu nisem prista? velikega J. Na jetra mi gredo razni konvertiti, ki sedaj zatrjujejo, da smo v preteklost ?iveli v totalnem mraku in popolni nesvobodi, za berlinskim zridom ("kao"), niso si pa ni?esar upali in so lezli v rit ta glavnim. Danes pa so v prvih vrstah pri ma?i, da se vidi kako so "verni". In tepejo po preteklosti, da je kaj.

Ne vem kam spada? ti? Si pa prevzel nekatere ta glavne parole novih "revolucionarje" prevzel kot svoje in to mi se ne dopada prav zaradi navedbe v drugem stavku.

 

To seveda s temo nima ni? skupnega, vendar sem zaradi izziva to moral napisati.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajaaaa , a to je to? Zvenim vam kot razni Grimsi, Tankoti, ?erna?i, Jerov?ki in podobni? A zato me ne marate? Jah vi men pa zvenite kot kak?en Potr?, Ku?an, Drnov?ek, Anderli?, Jankovi?, pa kot tist model, ki je v ljubljani spet skomandiral Titovo ulico, itd....ki so na oblasti ?e celo ve?nost in ki ho?ejo bit na oblast ?e kar na prej in ki se ?e zdaj ne morejo sprijaznit, da mogo?e pa kdo ?e kaj druga? misli kot se je mislilo 65 let.

 

Ja Lojze, temu se re?e demokracija, ?e ?e nisi tega vzel. V kolikor ve? ljudi voli eno opcijo pomeni, da jim druga ni v?e?. A ti bi rad spet uvedel diktatorski re?im s to razliko, da bi rde?e zamenjal s ?rnimi?

 

Poglej si na?in vodenja prej?nje opcije pa malo primerjaj z ostalimi diktatorskimi re?imi in bo? hotel gledati bo? na?el ogromno podobnosti kot za ?asa Titeja, ?eprav po?tenim in delovnim ljudem tudi takrat, v tako imenovanih "?eleznih ?asih" ni bilo ni? posebej hudega. Brezdelne?i in kriminalci, barabe vseh vrst pa? ta sistem najbolj pljuvajo, ker niso mogle trpat nakradenega v svoj ?ep. Zdaj?nji sistem jim pa to veselo omogo?a zato pa je za nekatere prava meka.

 

Pa pustmo politiko, ker se bomo spet u?gali brez razloga in prepucavanje itak ne bo prineslo re?itve.

 

 

 

Bom presko?il direkten komentar na Lojzovo razlago hitrosti, divjakov, lopovov in ne vem ?esa ?e. Pripomnim samo to, da cela Evropa se ne ukvaraj samo s problemom hitrosti kot ti namiguje? in to dogmatizira ?lender. Cela Evropa se ukvaraj s CELOTNO cestno problematiko in zato nastajajo taki spoti kot je tisto tipkanje SMS-jev. S tem se ukvarja Evropa, ker so ?e davno ugotovili, da je hitrost v manj?i meri problem, ?eprav zgleda kot glavni je ve?inokrat samo kon?ni vzrok, ker je druge te?ko dokazat, kar si ugotovil tudi ti Lojz.

 

V Evropi so ?e davno ugotovili, da je treba tudi z reklamami opozarjat, kaj vse naj ljudje NE PO?NEJO med vo?njo, navkljub temu, da se te zadeve ne pojavljajo v statistikah, ker so te?ko dokazljive ampak so pa stalno prisotne. Zato Lojz je nastala cela debate, ker ti pa? zavra?a? vse kar je te?ko dokazljivo in zaradi tega ker se zato ne da ljudi kaznovat.

 

Ti bi namre? samo kaznoval za hitrost in ni? ne naredil za preventivo in opozarjanje NA VSE napake, ki jih ljudje po?nejo pa so ?e mnogo bolj smrtonosne kot nekaj kilometrov ?ez omejitev. Evropa se zaveda tega problema v Sloveniji pa ?al veliko premalo saj dokler bodo vedrili in obla?ili raznorazni ?lendri bodo pravi strokovnjaki in eksperti bili uti?ani. Tudi Brane Legan in Brane K?zmi?, ki se ukvarjata z varno vo?njo sta vse preve?krat uti?ana saj je za njiju hitrost samo en od pedesetih faktorjev varne vo?nje.

 

Ve? Lojz kredibilen strokovnjak ni tisti, ki nikoli v ?ivljenju se ni kaj dosti ukvaral s prometno problematiko, zdaj pa je v jeseni svojega ?ivljenja, ko mu je ?e vo?nja s kolesom prehitra, pa postavlja zakone. In tak?ni ljudje so bili glavni pri pisanju ZVCP-ja. Ker dokler bodo notri take anomalije in nelogi?nosti tudi pri kaznovanju pa? ZVCP ne bo veliko pripomogel, k zve?anju varnosti oz. zmanj?evanju nesre? in ?tevila ranjenih ter mrtvih.

 

Pa ?e nekaj in zaklju?im. Lojz je pred ?asom dejal, da se najbolj boji divjakov na cestah, jaz osebno pa se najbolj bojim, da bo na ravni cesti nekdo naenkrat zapeljal brez razloga v levo direktno vame. To je moj najhuj?i strah saj na to nimam nobenega vpliva in ?e se bo to zgodilo po omejitvah na regionalki je to kre? s se?tevkom hitrosti 180km/h. Oba bi vozila po omejitvah in bila varna voznika a verjetno bi bila oba na koncu mrtva.

 

Lojz zato upam, da razume? zakaj se jaz veliko bolj bojim uporabe mobitela med vo?njo, ?altanja po radiu, umirjanja te?nih otrok, sr?nih bolnikov, predvsem pa alkoholizirancev. Ker vsak od teh mi lahko naredi to?no to kar sem opisal pa tega ne more prepre?iti noben radar in nevem kako kaznovanje. Lahko pa osve??amo ljudi, da se teh stvari ne sme delati med vo?njo in naj se takrat ukvarjajo le in samo z vo?njo. Alkohol za volanom pa naj postane kaznivo dejanje tako kot je to v Ameriki in presene?eni bomo kako se bo varnost izbolj?ala.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Pa pustmo politiko, ker se bomo spet u?gali brez razloga in prepucavanje itak ne bo prineslo re?itve.

Bom presko?il direkten komentar na Lojzovo razlago hitrosti, divjakov, lopovov in ne vem ?esa ?e. Pripomnim samo to, da cela Evropa se ne ukvaraj samo s problemom hitrosti kot ti namiguje? in to dogmatizira ?lender. Cela Evropa se ukvaraj s CELOTNO cestno problematiko in zato nastajajo taki spoti kot je tisto tipkanje SMS-jev. S tem se ukvarja Evropa, ker so ?e davno ugotovili, da je hitrost v manj?i meri problem, ?eprav zgleda kot glavni je ve?inokrat samo kon?ni vzrok, ker je druge te?ko dokazat, kar si ugotovil tudi ti Lojz.

 

V Evropi so ?e davno ugotovili, da je treba tudi z reklamami opozarjat, kaj vse naj ljudje NE PO?NEJO med vo?njo, navkljub temu, da se te zadeve ne pojavljajo v statistikah, ker so te?ko dokazljive ampak so pa stalno prisotne. Zato Lojz je nastala cela debate, ker ti pa? zavra?a? vse kar je te?ko dokazljivo in zaradi tega ker se zato ne da ljudi kaznovat.

 

Ti bi namre? samo kaznoval za hitrost in ni? ne naredil za preventivo in opozarjanje NA VSE napake, ki jih ljudje po?nejo pa so ?e mnogo bolj smrtonosne kot nekaj kilometrov ?ez omejitev. Evropa se zaveda tega problema v Sloveniji pa ?al veliko premalo saj dokler bodo vedrili in obla?ili raznorazni ?lendri bodo pravi strokovnjaki in eksperti bili uti?ani. Tudi Brane Legan in Brane K?zmi?, ki se ukvarjata z varno vo?njo sta vse preve?krat uti?ana saj je za njiju hitrost samo en od pedesetih faktorjev varne vo?nje.

 

Boss, saj to je to. A ve? v ?em je va? problem? Ker ne priznavate da se na?i strokovnjaki tipa ?lender itd...ukvarjajo tudi z ostalimii dejavniki ki so vzrok za nesre?e. To je va? oproblem in TO bi vam jaz rad dopovedal. Vi SKOZ in KAR NAPREJ trdite, da se pri nas vse nesre?e strpa v en ko?, in ta ko? je "neprilagojena hitrost" TO NI RES! TO JE VA?A LA? IN VA?A TRAVMA. Vas pa? ta ko? najbolj moti. Kdo ve zakaj? ?eprav se meni dozdeva zakaj.

IN DA SE V NA?E STATISTIKE NAPI?E TUDI OSTALE DEJAVNIKE IN VZROKE NESRE?, JE DOKAZ LINK, KI SI GA PRAVKAR TUKAJ NAPOPAL. Vidi?, tam niso napisali neoprilagojena hitrost ampak nepravilna stran vo?nje. Sam si zdaj tukaj napopal dokaz, vi pa skoz in vehementno trdite, da na?i policaji pi?ejo SAMO neprilagojena hitrost. NI RES.

 

Tudi pri nas, tako kot v evropi se prav tako ukvarjajo z ostalimi razlogi za nesre?e. Tudi pri nas skoz prosijo in opozarjajo da se med vo?njo ne sme telefonirat. Tudi pri nas skoz prosijo in opozarjajo da se ne sme? pijan usest za volan. Tudi pri nas opozarjajo da se ne sme med vo?njo ?minkat, jest sendvi?ev ITD...ITD... A ?e nisi sli?al za ta opozorila in za te film?ke, ki kro?ijo povsod po internetu, televiziji radiu, cajtengih? Vse to se dela. A ne vidite in ne sli?ite te kampanje? Tega je vse polno samo sli?at je treba. Sli?i pa samo tisti, ki ho?e sli?at. Na vsaki radijski postaji je polno takih in druga?nih opozoril in pro?enj. Ampak ?e nek mulac namesto radijskih poro?il raje v radiu poslu?a svoj CD in rep musko, ta mulac pa? teh opozoril ne bo sli?al, ker si ziher na ta CD ni prometnih opozoril napeku.

Ampak ti ne more? nekomu z radarjem prepre?it, da ne bo pil ali da ne bo telefoniral med vo?njo. To lahko zgolj samo opozarja? in potem kaznuje?. In to SE dela! Na tem projektu ?lender in ostali delajo. Mogo?e ne dovolj ampak to je spet stvar debate. Tud jaz mislim, da se telefonistov premalo ujame, saj vsak drugi, ki ga sre?a?, dr?i telefon na u?esu. Dvomim, da je vsak drugi, ki ga sre?a? pijan. In kot veste, je telefoniranje med vo?njo popolnoma enako nevarno kot biti pijan. Tako eni kot drugi ne vedo kaj takrat po?nejo. Ampak kako to prepre?it? Kako prepre?it mamici da ne bo med vo?njo svojega otroka v sede?u pedenala? Kako prepre?it nekomu da ne bo po radiu med vo?njo ?a?kal. In kako prepre?it pijancu da se ga ne bo napil in potem vozil? Vidi?, to ne more? z nobenim radarjem ugotovit. ?e manj pa je mogo?e nekoga, ki se med vo?njo igra z radiom, mobitelom, svojim otrokom itd...na licu mesta ustavit in ga ?trafat. To se ne da delat. Ne more policaj vsazga kar med vo?njo ustavit in ga sred ceste obravnavat. Ne da se to. Fizi?no in prakti?no se to ne da. Pa polcajev tud ni dost, da bi to lahko u?inkovito urejali. Policaj lahko ?aka nekje na konc ceste, ampak takrat, ko bo kr?itelj zagledal policaja, se ne bo noben kr?itel po telefonu zajebaval, z radiom ?pilal in svojim frocem ukvarjal. Takrat bodo vsi kar naenkrat angel?ki.

Vidi? Boss, realnost je druga?na kot si jo mi ?elimo. Ti sicer ve? za probleme, ne zna? jih pa re?it. Tako kot jih tudi ne znajo re?it drugje. Ti nisi realen z svojimi pogledi na re?itve.

 

Pa ti povej!

Kako pa drugje po svetu prepre?ijo, da se mama ne bo ukvarjala s svojim otrokom med vo?njo? Kako dugje po svetu prepre?ijo, da se nekdo ne usede pijan za volan? Kako pa drugje po svetu prepre?ijo, da se nekdo ne igra z mobitelom med vo?njo? Kako drugje po svetu prepre?ijo, da se vozniki med vo?njo ne ukvarjajo z ?raufi na radiu. No povej! Povej prosim kako oni to re?ujejo, ker pravi?, da drugje to znajo delat, pri nas pa ne. Upam, da bo? odgovoru na to. ?e pa ne zna?, naj pa kdo drug.

In to je GLAVNI problem. NEUPO?TEVANJE PREDPISOV. Jaz sem te ?a parkrat vpra?al. Kako do?e?t, da se bo pri nas predpise spo?tovalo in ravnalo po njih? Pa mi no?e? odgovort. Zakaj ne? Zakaj i???e? razloge in izgovore drugje? Po svetu so pa? dosegli, da vozniki predpise bolj dosledno spo?tujejo. Pri nas pa to ne moremo dose?t. Kaj naredit pol?

 

In tukaj govorite, kot da druge evropske dr?ave pa nimajo radarjev in kamer. Imajo jih. In to celo ve? kot pri nas. A to pomeni da tud v ostalih dr?avah ne vedo kaj delajo? A so se tud v ostalih evropskih dr?avah nalezli ?lerndrove teorije? Saj oni imajo tudi radarje.

 

Tud jaz se bojim tega. Torej povej, kako prepre?it to!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz samo ena beseda, ki je zate skoraj bogokletna ali kaj - PREVENTIVA

 

In lepo prosim, da mi najde? nekaj teh reklamnih prispevkov, ki jih publicira ?lendrov svet za preventivo in blabla. ?e ne ve? oni dobijo denar, da nato izvedejo take propagandno osve??evalne akcije. In zadnjih nekaj let je na tapeti samo hitrost in vse okrog tega (ja ?lender ho?e dr?avi prodat radarje) ostalih vzrokov pa se ne dotaknejo.

 

Tudi alkota ni bilo nikjer. Samo tisto za motoriste so dali, ki pa je bila tako nesre?no prikazana, kot da je krivec samo ?ofer avta in da naj gleda v vzvratna ogledala. Da pa je motor prletel kot snet kladu pa nobenga ne zanima.

 

Aja zakaj motoriste ne opozarjajo na to da naj zmanj?ajo hitrost. Hja nima smisla, ker radar motorista ne bo ujel saj nima tablice spredaj tako, da je ?isto vseeno al se kdo z njimi ukvarja ali ne - motoristi pa? ne opravi?ujejo nakupa radarjev in zato jih ?lender zavestno umika iz prvega plana saj z radarji ne bo zmanj?al njihovo umiranje.

 

A kako prepre?iti, da se mama ne bo ukvarjala z otrokom pa da smrklja ne bo pisala SMS-ov. Za zadnje je zelo lepa reklama, ki pa seveda ni na?a in jo tudi ?lendrovi ne bodo uvrstili med propagandne akcije.

 

Ravno tako se da reklamo s sitnimi otroki narest - ?e veliko bolj se da prikazat kot problem. Mogo?e napotke star?em, kako pripraviti otroka za vo?njo ipd. Glej Lojz vse se da samo, ?e ej volja in interes. Ni? ni nemogo?e ?e se zadeve lotimo na pravi na?in.

 

Premalo policistov pravi?... pa sej sem razlo?il kam naj gre denar od radarjev, a res ne bere? ni?? Dve leti lahko s tem denarjem financiramo 100 dvo?lanskih posadk, ki bodo nadzirale ?e marsikatero drugo neprimerno ravnanje na cestah. Avti naj bodo civilni z vso snemalno tehniko in ravno tako kot lahko radar po?ilja slikce na dom lahko po?ljejo tudi video prekr?ka na dom. Bo ?e bolj zaleglo pa ni treba nobenga lovit pa tud ne ustavljat.

 

Bo? videl kako se bo ve?ina usrala, ko nikoli ne bodo vedeli kje se vozi kaka patrulja. ?e danes je prav sme?no pogledat kako ljudje me?ejo telefone z u?es, ko zagledajo policaja in se pripenjajo s svetlobno hitrostjo. Kako misli?, da bodo pa reagirali z mislijo v glavi, da je lahko katerikoli avto na cesti opremljen s provido ali pa kakim drugim sistemom snemanja in nadzora prometa?

 

Vi? tolk dale? ?lender ne se?e in ti pa o?itno ?e manj, ker dokler bo? govoril tako, da prekr?ke, ki jih te?ko bele?imo pa? nima smisla, da jih vsaj posku?amo sankcionirati toliko ?asa bodo ljudje med vo?njo po?eli vse mogo?e brez strahu, da bi jih gdo za?opatil.

 

 

Pa ?e nekaj - pripravlja se zakon, da bodo alkoholizirani povzro?itelji pla?evali zdravljenje oseb, ki so jih po?kodovali tako, da bo ?e veselo in pestro. Korak v pravo smer za odstranitev alkohola s cest. Aja predlog ni nastal pri ?lendru ampak na ministerstvu za zdravje ;)

 

Tud jaz se bojim tega. Torej povej, kako prepre?it to!

 

A kako? Nesre?o s te?jimi posledicami je treba obravnavati zavzeto, da se posku?a odkriti vzrok. Da se ugotovit ali je povzro?itelj telefoniral, ali je imelo vozilo defekt, ali ga je zadela kap, ali je bil pijan? To se vse da, ne pa da takoj zaklju?ijo zaradi neznanega vzroka.

 

Da se pogledat "zgodovino" voznika, zdravstveno stanje, v ve?ini novej?ih avtomobilov se shranjujejo podatki o hitrosti, pritisku noge na gas in ?e in ?e parametrov. Vse se da odkrit in dober forenzik bo to znal narediti amapak samo ?e je volja in interes.

 

?e ga pa ni bo pa samo pisalo v statistiki, napa?na stran in smer vo?nje al pa neprilagojena hitrost al pa kaj podobnega ampak to je le zadnji vzrok za trk. Kaj pa je tisti predvzrok, ki je nesre?o prvotno sploh zakrivil pa nih?e ne bo odkril in zadeva bo zaklju?ena tako kot bo pa? zaklju?ena. Slabo in nedosledno.

 

Prepre?it ne more? tega tako kot ne more? prepre?iti ?e marsikaj drugega lahko pa pri odkritem pravem vzroku da? povdarek na kaznovalnem delu ZVCP-ja za tovrsten vzrok oz. lahko izvede? preventivne akcije osve??anja ljudi.

 

?e ve? prave vzroke ve? tudi pravilno reagirat glede osve??anja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.