Skoči na vsebino

Terenec


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1 ...tale je radni?ki, lahk rudo preva?a? ?e je treba :hohoho:

Ja se strinjam da naj bi bili pick up-i namenjeni za delo itd., ampak kot je uporabnik napisal, ga kar nekaj stvari moti in da bi lahko bila bolj "robustna" izdelava. Kot vidim po cesti jih ima dosti tele pick up-e bolj za kazati. Ne vem mogo?e nekako primerjava kot da bi rekel da je X5, Q7 terenc za na Camel Trophy :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niste me ravno prepri?ali s temi svojimi odgovori. Na Triglav nih?e ne gre bos. Tudi v Dubrovnik nih?e ne gre v gojzarjih. Je res? Zakaj bi potem imel "poltraktor" za kazat se naokoli. Za ?minkiranje in zbujanje pozornosti si pameten ?lovek omisli nekaj takega kot je http://www.binz-limousines.com/?lang=de , pa bo veliko bolj opa?en. ?e pa se pripelje? z ne?im takim, kot je BT 50, se pa ?e na dale? vidi, da si kmet in s hribov doma. In taki pri ve?ini mestnih frajlic niso ravno iskana populacija, kak?ni "biznismeni" pa na take kar malo zvi?ka gledajo, ?eprav imajo za pol metra ni?ji avto.

 

Vsaj po moji kme?ki logiki je tako. Ali sem se zmotil?

 

In kaj je pri vsem skupaj tako sme?no?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niste me ravno prepri?ali s temi svojimi odgovori. Na Triglav nih?e ne gre bos. Tudi v Dubrovnik nih?e ne gre v gojzarjih. Je res? Zakaj bi potem imel "poltraktor" za kazat se naokoli. Za ?minkiranje in zbujanje pozornosti si pameten ?lovek omisli nekaj takega kot je http://www.binz-limousines.com/?lang=de , pa bo veliko bolj opa?en. ?e pa se pripelje? z ne?im takim, kot je BT 50, se pa ?e na dale? vidi, da si kmet in s hribov doma. In taki pri ve?ini mestnih frajlic niso ravno iskana populacija, kak?ni "biznismeni" pa na take kar malo zvi?ka gledajo, ?eprav imajo za pol metra ni?ji avto.

 

Vsaj po moji kme?ki logiki je tako. Ali sem se zmotil?

 

In kaj je pri vsem skupaj tako sme?no?

 

Nvem, za kakim Mitsubishijem L200 folk kr pogleda :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ?e bi razmislili ?e o Zetorju?

Pa tudi New Holland ni napa?en, da o John Deeru sploh ne govorimo. In tudi JCB je kar v redu. ?ez Caterpillar ga pa itak ni. Sploh za ozke mestne ulice, kjer manjka parkiri?? in je zrak mo?no onesna?en.

 

In nato mene zmerjajo, da sem kmet. Ali pa me s tem le pohvalijo? Meni ?e vedno dela nekaj zdrave kme?ke pameti. Tamestnim je pameti ve? kot o?itno ?e zdavnaj zmanjkalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka v mestu bo? s svojim terencom glavni. Mah ne vem, zgleda spet neka moda. ?e en cajt opa?am...vidim iz slu?be direktno na ajpes...in skos ve? teh pick up-ov, tudi od Mazde, malo ve? pa Mitsubishijevih. Ne vem no, kar vidim za delat so kak?ni Sprinterji s kesonom zadi in polno materiala gor nalo?enga. Isto vrpa?anje bi lahko bilo kaj ti bo Q7 za po centru se vozit...jah ?minka pa to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so sme?ni izgovori v stilu "sm kupu Q7/X5 itd., da so ?ena pa otroci bolj varni"......yeah right! :whatever:

 

v resnici je mislu takole: ?eni sem rekel, da bodo otroci in ona bolj varni, da mi je dovolila kupit to garo s katero se zdaj hvalim naokoli

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka v mestu bo? s svojim terencom glavni.... ?e en cajt opa?am...vidim iz slu?be direktno na ajpes...in skos ve? teh pick up-ov, tudi od Mazde, malo ve? pa Mitsubishijevih....

A mi lahko kdo to razlo?i: v mestu si najve?ji frajer, ?e ima? "poltraktor", na vasi pa si najve?ji frajer, ?e ima? Mazdo 6, Volvo V70 ali S80, Toyoto Corolo, Hondo insight in podobne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e ste to temo obrnili povsem na obna?anje v snegu, mislim pa da vpra?uje za terenca na kopnem... :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mi lahko kdo to razlo?i: v mestu si najve?ji frajer, ?e ima? "poltraktor", na vasi pa si najve?ji frajer, ?e ima? Mazdo 6, Volvo V70 ali S80, Toyoto Corolo, Hondo insight in podobne.

 

Kaj pa ?e ma? belga Golfa? Al pa ?e si Dolenjc, pa ima? Cliota? A si pol frajer ali si tradicionalist? Mislim, pr men nekak tkole zgleda, ker se vozim slu?beno z Golfom, da vsak pri?akuje, da bom ven zlezu v gumjastih ?kornjih, malo umazanih z gnojem in da bom namesto poslovnega kov?ka ven privlekel vile. Ah ja... predsodki :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e ma? belga Golfa? Al pa ?e si Dolenjc, pa ima? Cliota? A si pol frajer ali si tradicionalist? Mislim, pr men nekak tkole zgleda, ker se vozim slu?beno z Golfom, da vsak pri?akuje, da bom ven zlezu v gumjastih ?kornjih, malo umazanih z gnojem in da bom namesto poslovnega kov?ka ven privlekel vile. Ah ja... predsodki :hohoho::hohoho:

 

Kar se golfa ti?e, ne bom komentiral. ?e vedno jezdi na stari slavi, ?eprav sova??ani vedno bolj ugotavljajo, da ni ve? to, kar je bil v?asih (mo?akar je za poro?no darilo dobil novega golfa, zdaj pa se njegovi ?e ne polnoletni vnuki po gozdu preganjajo s tisto starino)

 

Kar se pa Cliota ti?e, pa poslovni kov?ek res ni za v njega. Saj je tak kot stari trabant - ves je plasti?en. In ves je narejen v Aziji (Kitajska, Mongolija, Tajvan, Indija,...) in v vzhodni Evropi (Slova?ka,...), nato pa sestavljen v Sloveniji in je originalni francoski avto. V Franciji prodajo ve? Dacij kot pa Renaultov. Le zakaj?

 

 

 

 

Jures, terenc je terenc, na kopnem ali v snegu. No, ja, za moje pojme je za terenca kopno v gozdu in na vasi, ne v mestu. In sem ?e napisal, kako se BT obna?a tako na kopnem kot v snegu.

 

 

In pri odlo?anju za terenca je treba vzet v ra?un ?e eno ne tako nepomembno malenkost: zimske gume so OD 180? naprej za kos. In ?e mora? kupiti vse ?tiri, potrebuje? dobro pla?o, da ti ostane ?e za tankat in ?e za polo?nice in vse ostalo. Za tehni?ni pregled, zavarovanje, cestno takso itd. pa gre tudi precej ve? kot za osebni avto: vsako leto preko 400 ?. Pa ?e servis (vsaj) enkrat na leto. ?e ga potrebuje?, ga pa? potrebuje?, tako kot jaz. ?e pa ga ne potrebuje?, je pa za razmislit, ?e so taki stro?ki smiselni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ga potrebuje?, ga pa? potrebuje?, tako kot jaz. ?e pa ga ne potrebuje?, je pa za razmislit, ?e so taki stro?ki smiselni.

 

?e vedno govorimo o terencih.

V?asih so bili ti v uporabi samo v vojski, nato so se za?eli ?iriti tudi na civilna podro?ja. Danes se nekatere lastnost terencev vse bolj prena?ajo na cesto in tudi v mesto. Nekatere stvari (?tirikolesni pogon) so za tiste, ki veliko vozijo, v raznih pogojih, koristne nekatere pa bolj modne muhe. Reduktor pride 95% uorabnikom le redko v po?tev, vendar je potrebno upo?tevati tudi tovrstno modo. Vsak, ki nekaj proizvaja sledi povpra?evanju na trgu, v?asih le tega tudi umetno spodbuja. Danes pri dolo?enem delu uporabnikov, ki nimajo te?av z denarjem, ni ve? vpra?anje ali nekaj potrebuje, ali ne. Bolj je pomembna moda, oziroma ali nekaj priti?e njegovemu statusu, ali ne. To ne velja samo za mestno gospodo, velja tudi za kmete. Le pogleje po na?ih modernih kmetijah koliko novi, te?kih (velikokrat prete?kih) traktojev so si nabavili zadnje ?ase.

 

Tako pa? to je, potro?ni?ka dru?ba pa? in tudi miselnost.

?e gledamo v globalu verjetno ima? tudi ti Sivka, kako stvar, ki jo nujno ne potrebuje?, npr. motorno ?ago priznanega proizvajalca. Mogo?e bi ?la tudi kaka od drugega, skoraj enako kvalitetna, vendar manj draga. To sicer ni popolnima enaka primerjava kot pri terencih, je pa smisel nekje v tem, da imamo nekaj kar nujno ne potrebujemo, si pa lahko privo??imo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gledamo v globalu verjetno ima? tudi ti Sivka, kako stvar, ki jo nujno ne potrebuje?,

 

Tokrat si udaril malo mimo! :P

Sem zelo prera?unljiv in raje vzamem "?tevilko premajhno" kot "?tevilko preveliko". Zato pa vse stvari, ki jih imam, po?nejo nemogo?e stvari in sam se ?udim, koliko pravzaprav zdr?i en stroj, mi pa ga tako pedenamo in crkljamo. Konkretno motorka: sicer je Jonsered, ki je zelo priznana firma, je pa letnik 1987. Pred kratkim sem zamenjal cilinder in bat, ostalo dela kot urica. Naprej: da ne grem s "poltraktorjem" v mesto, imam Pando letnik 1995: majhna, okretna, prakti?na in ima preko 320.000 km. In ?e vedno te?e. In tako naprej. In ravno zaradi tega ne razumem, zakaj mestni ljudje kupijo terenca. Kak?na moda? Kaj ni bolj moderno imeti kak?no Mazdo 6 ali Hondo Insight ali Citroëna C5 ali BMW 7 ali Audi A8 ali kaj podobnega? Kaj nisi ve?ji frajer? Vsekakor pa bo na mestnih ulicah in na avtocesti pokazal ve? od kateregakoli terenca! Kakorkoli, ne glede na modo naj si vsak kupi to, kar potrebuje. In ?e nekdo misli, da potrebuje terenca, sem napisal svoje izku?nje z Mazdo BT-50 > kar ne pomeni, da je najbolj?i in edina prava izbira.

In nisem Sivka ampak Slivka, tako, mimogrede.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

In nisem Sivka ampak Slivka, tako, mimogrede.

 

Tipkarska pa tudi vizualna disleksija.

Glede odgovora mora? vzeti v zakup, da niso vsi tako racionalni kot ti.

V demokraciji ima vsak svoj prav.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipkarska pa tudi vizualna disleksija.

Glede odgovora mora? vzeti v zakup, da niso vsi tako racionalni kot ti.

V demokraciji ima vsak svoj prav.

 

To je res, samo da mam jaz vedno bolj prav kot drugi in ?e se kdo ne strinja s tem mi kr?i svobodo govora in ga bom to?il - jebemu kam nas je ta demokracija pripeljala :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res, samo da mam jaz vedno bolj prav kot drugi in ?e se kdo ne strinja s tem mi kr?i svobodo govora in ga bom to?il - jebemu kam nas je ta demokracija pripeljala :harhar:

 

Pravim vam jaz,da mi nismo zreli (?e mnogo let) za demokracijo. ;)

Mi v Kopru imamo ?upana,ki ne poslu?a nobenega in naredi vse takoj,po svojih idejah in na koncu izpade vse v redu. :bravo:

Vidi?,nobenih jebe..h sestankov,pa nobenih sej in ni? filozofiranja-naredi? in ba?ta.?e ti ni kaj prav se ?ali na forumu. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravim vam jaz,da mi nismo zreli (?e mnogo let) za demokracijo. ;)

Mi v Kopru imamo ?upana,ki ne poslu?a nobenega in naredi vse takoj,po svojih idejah in na koncu izpade vse v redu. :bravo:

Vidi?,nobenih jebe..h sestankov,pa nobenih sej in ni? filozofiranja-naredi? in ba?ta.?e ti ni kaj prav se ?ali na forumu. :P

 

 

Popo kralj.. hahahahahahah

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja otok rabimo ker na morju ga ?e-ve? nimamo.Imamo samo re?ne in jezerske otoke in zakaj ?e nebi imeli enega morskega.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi v Kopru imamo ?upana,ki ne poslu?a nobenega in naredi vse takoj,po svojih idejah in na koncu izpade vse v redu. :bravo:

Vidi?,nobenih jebe..h sestankov,pa nobenih sej in ni? filozofiranja-naredi? in ba?ta.?e ti ni kaj prav se ?ali na forumu. :P

 

Samo je res tako. V?asih kaka trmasta in poslovno naravnana oblast naredi ve? kot neka demokrati?na "reva", ki bi se za vse nekaj pogajal in pregovarjal. Tako bo, pika! Poglejte LJ. Eni ga pljuvajo kak pezdetek in ju?njak je Jankovi?, da samo nase gleda, da je zagaman. OK, pa? parkira kjer koli, jebat ga. Realno pogledano vsi politiki na oblasti ?e se le da kaj naredijo sebi v prid. Ampak ko gre za dolo?ene zadeve, ki zadevajo vseh ob?anov pa stori kot je treba pa se ?ali komur se ho?e?. Poglejte samo vrti?karje. Je rekel dovolj in tako je bilo. Nisem iz LJ ampak vseeno opa?am, da se povsod nekaj dela, da ima pa? poslovno ?ilico s pridihom balkanske trme. In o?itno je to kar dober recept za narediti red. Trenutno je celo mesto gradbi??e, je aktiven kot bi igral kak SimCity in lovil highscore v dolo?enem obdobju. :hohoho:

 

EDIT: O fak, kam smo za?li v tej temi sploh nisem dojel, da govorimo o terencih. sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.