Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Pa dobr no... od kje ta fama okol porabe, da so ne vem neki HDI-ji pa JTD-ji TDI-ji ne vem kaki ?parov?ki napram Mazdi. Spodaj podani podatki so od uporabnikov www.spritmonitor.de in mislim, da je to najbolj realen podatek v nekem povpre?ju, ki se tudi najbolj pribli?a tistemu kar se v resnici dogaja pri primerjavi avtomobilov v istem razredu, da ne bi bilo me?anja hru?k in jabolk.

 

 

Se pravi torej ?e enkrat res ne vem od kod ljudem (tudi na tem forumu), da je Mazda 6 diesel po?re?ne? :ne vem:

 

Jst povem po pravic kolk mi ?re. Po mojem ob?utku je to pa? preve?. Ne glede na vsa dejstva. Evo ravno v?er iz Linza - spet 880 km, po BC 7,8. Tempomat na 150. Res pa je bilo po tankanju 7,5, ko sem zra?unal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst povem po pravic kolk mi ?re. Po mojem ob?utku je to pa? preve?. Ne glede na vsa dejstva. Evo ravno v?er iz Linza - spet 880 km, po BC 7,8. Tempomat na 150. Res pa je bilo po tankanju 7,5, ko sem zra?unal.

 

Zakaj pa ne na?tela? BC-ja,da ti vsaj pribli?no poka?e prav. :P

 

Verjemi da je HDI veliko pred vsemi, ne vem zakaj ma? toliko proti a HDI je pionir na tem podro?ju.

 

Spet smo tam.To je vse relativno in statisti?no gledano (ne maram statistike sploh).

Realno in objektivno-isti ?ofer,ista relacija,prazna cesta,enake dimenzije gum in znamka.

Potem bi bila nekje realna primerjava.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa ne na?tela? BC-ja,da ti vsaj pribli?no poka?e prav. :P

Spet smo tam.To je vse relativno in statisti?no gledano (ne maram statistike sploh).

Realno in objektivno-isti ?ofer,ista relacija,prazna cesta,enake dimenzije gum in znamka.

Potem bi bila nekje realna primerjava.

 

to sem pa ze rekel da na primer poraba.com ni merodajna ker vsak po svoje vozi, za moj avto ima nekdo v povprecju 2L manj....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa ne na?tela? BC-ja,da ti vsaj pribli?no poka?e prav. :P

Spet smo tam.To je vse relativno in statisti?no gledano (ne maram statistike sploh).

Realno in objektivno-isti ?ofer,ista relacija,prazna cesta,enake dimenzije gum in znamka.

Potem bi bila nekje realna primerjava.

 

To ni potrebno. Ker pri ve?jem ?t. kilometrov prihaja v veljavo zakonitosti o naklju?nosti ipd.

Jaz sem vozil Hondo Accord (2.2 140 KM) cca 46.000 km in mi je rabila 6,2 litra. Pol sem vozil Vectro (1.9 120 KM) in mi je rabila 6,9-7 litrov. Zagotovo lahko trdim, da je Honda Accord s tistim motorjem rabila manj. Oba avtomobila sta bila 4 vratna limuzina, hond aje bil amalce bolj te?ka.

 

Mazada 6 je karavanin (slaba aerodinamika) cca 200 kg te?ja od honde ali Vectre ima 130 KM in poraba bo zagotovo ve?ja od Honde, jaz celo mislim da bo ve?ja celo od Vectre ampak bomo videli.

Bom poro?al.

 

Dejansko me niti ne zanima kateri motor rabi manj ampak bolj kateri avto rabi manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni potrebno. Ker pri ve?jem ?t. kilometrov prihaja v veljavo zakonitosti o naklju?nosti ipd.

Jaz sem vozil Hondo Accord (2.2 140 KM) cca 46.000 km in mi je rabila 6,2 litra. Pol sem vozil Vectro (1.9 120 KM) in mi je rabila 6,9-7 litrov. Zagotovo lahko trdim, da je Honda Accord s tistim motorjem rabila manj. Oba avtomobila sta bila 4 vratna limuzina, hond aje bil amalce bolj te?ka.

 

Mazada 6 je karavanin (slaba aerodinamika) cca 200 kg te?ja od honde ali Vectre ima 130 KM in poraba bo zagotovo ve?ja od Honde, jaz celo mislim da bo ve?ja celo od Vectre ampak bomo videli.

Bom poro?al.

 

Dejansko me niti ne zanima kateri motor rabi manj ampak bolj kateri avto rabi manj.

 

 

Ta zadnjega stavka ne razumem najbolj?eRabi manj koga-vode,olja,vzdr?evanja,manj bab noter? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjemi da je HDI veliko pred vsemi, ne vem zakaj ma? toliko proti a HDI je pionir na tem podro?ju.

 

Se pravi, ?e prav razumem 35 uporabnikov pri Peugeotu in 44 Pri Citroenu la?e o svoji porabi in bi moral biti precej ni?ja :ne vem:

 

Oziroma cca 400 uporabnikov ?estic la?e, da ima tolk nizko porabo. Sorry ampak sem ?ist zbegan kaj bi radi nekateri povedali.

 

Meni osebno, ?e pi?e povpre?na poraba vseh uporabnikov z dolo?enim avtomobilom in tipom motorja se mi zdi, da je to dale? dale? najbolj to?en podatek kolk tak avto realno porabi. Tukaj zginejo vse anomalije dolo?enih ekstremnih vo?enj v plus ali minus saj bolj kot je vzorec velik bolj to?en je podatek.

 

Al jest karkoli ne razumem? Pa seveda se pogovarjamo samo in zgolj o porabi, nobenih drugih zadev ni tukaj omenjenih (vsaj z moje strani ne). Hotel sem pa samo z zelo mo?nimi DEJSTVI in PODATKI pokazat kaj je res in ne neke ?ank debate v stilu: "men pa BMW 330D pije 5,9 litrov, ?e ga teram" ipd.

 

Se sploh ne kregam ampak se mi zdi nerazumljivo, da dam podatke realnih uporabnikov (ne neko fiktivno laboratorijsko testiranje) pa se jim ne verjame medtem, ko po drugi strani pa je brez argumentov in podatkov dovolj le beseda, da je nek podatek tak?en in edini relevanten, da je mazdin diesel po?re?en, HDI, TDI pa ne vem kaj ?e vse so pa ?isti ?parov?ki :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst povem po pravic kolk mi ?re. Po mojem ob?utku je to pa? preve?. Ne glede na vsa dejstva. Evo ravno v?er iz Linza - spet 880 km, po BC 7,8. Tempomat na 150. Res pa je bilo po tankanju 7,5, ko sem zra?unal.

 

Nikoli nisem rekel, da pi?e? neresnice glede svoje porabe, ker od tega res ne bi imel ni? ne ti ne jaz. Tudi moje mnenje je, da je tvoja poraba previsoka in da nekaj ni ?isto tko kot bi morlo biti. Moje mnenje je da ima? nek feler, lahko tudi na DPF, ki se ti ali prezgodaj vklaplja ali pa ?as regeneracije traja predolgo in zato ti toliko dviguje povpre?je.

 

?e mene osebno vpra?a? ti po moje serje kak?en ERG ventil ali pa je napa?na prebogata me?anica in ti spu??a preve? saj. Tega seveda ne vidi?, ker ti jih prestre?e DPF se pa ta zato prej zaba?e in spro?a regeneracijo v bistveno kraj?ih intervalih.

 

Po tistem kar si ti napisal kako vozi? bi tvoja poraba moral biti na omenjeni relaciji med 6 in 6,5 litra (razen ?e goni? konstantno ve? kot 150km/h), druga?e v normalnem povpre?ju pa okoli 7 litrov ali raje kak deci pod.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js lahko povem da v turi 1100km js z mazdo moj kolega z BMW 525d letnik 2005 sva vozila skupaj vcasih on spredaj vcasih js tko da o zaveterju ne moremo govorit sem imel porabo 7.3l on je imel 8.9 l...

 

evo se slika nekej km voznje.

post-1307-1301600874_thumb.jpg

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js lahko povem da v turi 1100km js z mazdo moj kolega z BMW 525d letnik 2005 sva vozila skupaj vcasih on spredaj vcasih js tko da o zaveterju ne moremo govorit sem imel porabo 7.3l on je imel 8.9 l...

evo se slika nekej km voznje.

 

Najve?ja hitrost je... pazi Lojz vse vidi :hudicek:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli nisem rekel, da pi?e? neresnice glede svoje porabe, ker od tega res ne bi imel ni? ne ti ne jaz. Tudi moje mnenje je, da je tvoja poraba previsoka in da nekaj ni ?isto tko kot bi morlo biti. Moje mnenje je da ima? nek feler, lahko tudi na DPF, ki se ti ali prezgodaj vklaplja ali pa ?as regeneracije traja predolgo in zato ti toliko dviguje povpre?je.

 

?e mene osebno vpra?a? ti po moje serje kak?en ERG ventil ali pa je napa?na prebogata me?anica in ti spu??a preve? saj. Tega seveda ne vidi?, ker ti jih prestre?e DPF se pa ta zato prej zaba?e in spro?a regeneracijo v bistveno kraj?ih intervalih.

 

Po tistem kar si ti napisal kako vozi? bi tvoja poraba moral biti na omenjeni relaciji med 6 in 6,5 litra (razen ?e goni? konstantno ve? kot 150km/h), druga?e v normalnem povpre?ju pa okoli 7 litrov ali raje kak deci pod.

 

Ne vem, on ima Karavanko in ko vozi? z njo ?ez 160 kmh (dobor on je napisal 150, vpra?anje kaj je res) avto rabi ?ez 7 litrov, odvisno od ceste. Na poti LJ- KP - LJ, vo?nja med 160 in 180 kmh odvisno od cestnih in prometnih razmer, 4 potniki je bila meni poraba 8,8 l.

 

Glede na tisto statistiko, ki je bila predstavljena prej za skoraj vse avtomobile v tej kategoriji. Se popolnoma strinjam, da je to verjento najbolj to?en podatek. In po tisti statistiki je mazda kar dobra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli nisem rekel, da pi?e? neresnice glede svoje porabe, ker od tega res ne bi imel ni? ne ti ne jaz. Tudi moje mnenje je, da je tvoja poraba previsoka in da nekaj ni ?isto tko kot bi morlo biti. Moje mnenje je da ima? nek feler, lahko tudi na DPF, ki se ti ali prezgodaj vklaplja ali pa ?as regeneracije traja predolgo in zato ti toliko dviguje povpre?je.

 

?e mene osebno vpra?a? ti po moje serje kak?en ERG ventil ali pa je napa?na prebogata me?anica in ti spu??a preve? saj. Tega seveda ne vidi?, ker ti jih prestre?e DPF se pa ta zato prej zaba?e in spro?a regeneracijo v bistveno kraj?ih intervalih.

 

Po tistem kar si ti napisal kako vozi? bi tvoja poraba moral biti na omenjeni relaciji med 6 in 6,5 litra (razen ?e goni? konstantno ve? kot 150km/h), druga?e v normalnem povpre?ju pa okoli 7 litrov ali raje kak deci pod.

 

Sej vem. sej se ne kregamo tle. Hja, lej, nazadnje je bil avto na servisu pri 80.000 zdele jih je 90.000. NAj bi blo vse preverjeno in vse B.P. Sevede lahk pelem avto spet kam gledat in pla?evat nekaj v 3 krasne a ne vem....

 

Zadevo imam sicer namen re?iti z zamenjavo avta, a ni nekega interesa na anetu..... Bomo ?e nekak.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi z 18kami mi bo ratalo pod 6, res pa da se je treba ?e pomatrat, prej je bilo to normalno...seveda relacija, cel tank bo okoli 7, ki je moja stalnica z vrtci in kratkimi razdaljami poleg relacij.

:D

post-2637-1301648139_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi z 18kami mi bo ratalo pod 6, res pa da se je treba ?e pomatrat, prej je bilo to normalno...seveda relacija, cel tank bo okoli 7, ki je moja stalnica z vrtci in kratkimi razdaljami poleg relacij.

:D

 

Eni smo skoz na 18. Tko da moje povprecje je se vedno ok.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eni smo skoz na 18. Tko da moje povprecje je se vedno ok.

 

Pa dela? ti dnevno ene 10 fur po 1km? :):)

 

Ni panike sploh glede porabe - je pa razlika o?itna od prej?njih 16, to ho?em povedat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa ne na?tela? BC-ja,da ti vsaj pribli?no poka?e prav. :P

 

 

 

Ker ne znam, niti se mi ne da s tem ukvarjat. Ker je navada zelezna srajca, vedno zracunam dejanske natocene litre ceprav je tud to relativno, ker je znano da petrol in ostali dajejo manj, kot je dejansko iztoceno. Ampak to je ze druga tema. Moji navedki porabe niso nikoi na BC ampak po natocenih litrih.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Miata se 'pobira' po 3 letnem spanju, po 3h tankih kon?no zgleden rezultat. Ra?unam da se bo ustalila 7,5 do 8,5. odvisno od relacij

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=10304

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

5.7l/100km :jupiii:

 

Ha ha...a si upo?teval prvih 1500 lagano... :bravo:

P.S. A kaj la?e BC?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.