Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

SE kr strinam z dravni-jem, ker pr men je ?e par tankov pokazal to sceno, sicer pa kdo ve kaka je resnica???

 

Ko je konj ?ejen mu itak mor? dat pit, drga? hitr dobi? kajlo in to je edino, v kar sem 100% zihr! :)))

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Xedos 6 1.6 16V 79kw/108KM

 

Ra?unano na pe? po tem ko sem ga kupil kak mesec nazaj:

 

Prvi tank - 10,5 l

Drugi - 10,0

Tretji - 9,5

...

..

.

Pod 9.5 nikoli - vse s klimo na polno - julijska vro?ina pa?.

 

Servis (pri 150k km), menjava olja, filtrov, sve?k,....

 

Prvi tank- 8,1 ?zmeden? ..... :jupiii::bravo: ampak sem ga res "?paral", Avtocesta max 140, brez klime, itd

drugi 8,9 <_<

vsi nadaljni od 8,8 do 9,0 :huh:

 

Vse so ve?inoma relacije, mestne vo?nje 10-20 %

 

Glede na porabo Xayar-jeve X6V6 se mi zdi moja ogromna. Kak?na ideja zakaj je temu tako :huh:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji Mazdi 3 CD 110 je poraba konstantno 5-6l. Pri tem je okrog 30% mestne vo?nje, ostalo pa avtocesta (v povpre?ju okrog 150km/h) in normalna cesta. Se mi zdi, da mi poleti in pozimi porabi pribli?no isto (klima oziroma zimske gume). Pri mestni vo?nji res pazim, da ga ne priganjam od semaforja do semaforja, ampak da raje menjam malo prej. Zunaj mesta pa po prazni cesti mal sprobavam turbino, v?asih pa se grem turizem v koloni.

Jaz sem preveril, pa mi ra?unalnik ka?e pravo porabo...

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e jaz napi?em porabo Mazde GT-R :P

 

Najmanj?a poraba kar mi je uspelo je 9L - vo?nja z 130km/h in bog ne daj, da se pri?ge lu?ka za turbino :hohoho:

Po mestu z ob?asnimi izpadi 13L in

Po mestu z non stop izpadi 19,5L (probal samo enkrat :vesel: )

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj verjetno to ?e veste, ampak...

 

Pri gumah niso pomembne samo dimenzije ampak tudi kotalni upor - ki je odvisen od profila in (verjetno) same sestave gume. Ta stvar pa se razlikuje od proizvajalca do proizvajalca in jasno tudi med modeli

istega proizvajalca.

 

To tudi vpliva na porabo. Koliko, je pa meni te?ko ugotovit. Predlagam branje kak?nega testa pnevmatik v Motoreviji.

 

No, samo tako za info.

 

IPB Image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je vedno zanimiv poslu?at, ko (normalni ?oferji), pravite kako vam pozim kak?en liter ve? pokuri! :bravo:

 

Pr men je vedno polet kontra, mogo?e glih zato ker se tut pozim glih preve? ne upam konjenice prtiskat, da nebi ona mene kam prtisnla ob cesti! <_<

 

Mi pa zdele polet ma?inca (sicer je blo kar neki klime) konstantno kuri okol 9 pa do 10 litrov! :(

 

Vo?nja pa je ouuuujea, kar pomen da kar velikrat ?altamo tik pred blokado, pa saj ?e ?e pije, naj pije po?teno i naj si benz tut u resnic zaslu?i! :hohoho:

 

Sem pa danes nalil od Siriusa nek dodatek za bencin (megalene), pa bomo vidli, ?e bo kak?en rezultat! Bom vam poro?al v kratkem! :ouje:

 

 

Javar je pa o?itno maher s svojo V6, ker to je res fajn poraba za tako ma?inco (pa ?e glih nova ni ve?)!

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e omenja? gume ne pozabit, da je eden najpomembnej?ih faktorjev, koliko so gume napolnjene. Premalo napolnjene gume lahko pove?ajo porabo za 10-15%.

 

Tako je, redno preverjajte tlak! 0.2 Bar-a manj od predpisanega ?e pove?a porabo (to sem nekje bral).

 

Hvala za reminder Boss! :D

 

Aceton? You're kidding, right? <_<

 

No, kdo si upa? :unsure:

 

IPB Image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz ne :)

 

mal me glava boli ko sem zvedu kok mi bo prisel servis pri 120.000km (plus diski)...cca 200.000 sit..jaoo

no ja, bo ze nekak

 

 

200 000 k sit??? ?zmeden? That's a lot of money..... :aaaaa:

 

 

?aki kaj pa ti zamenjajo pri 120000km??

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preberte, na linku vse pi?e, ni nevarnosti za po?kodbe. Edino na kar je treba paziti je, da ga ne polije? po barvi, ker jo raz?re. Za bencinarja ga nalije? 2,3 ml na 10 litrov bencina (za dcl izra?una?: ?t.litrov * 0,023) , za dizla pa 1,5 ml na 10l nafte. Jaz sem probal na Xedosu 1,6. letnik 98. Nobenih problemov, bolj?e v?iga, kuri vsaj 1l manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jermene in sponarje in vse ostalo...pazi to glupi sponar stane cca 40.000sit...nice a?

 

Hmmm, meni so tudi menjali sponar (ker je bil slab), ampak kolikor sem bral na tujih forumih to ni pravilo. Ve kdo kaj vec o tem? Sem pa tudi prebral na tujih forumih, da je bilo kar nekaj reklamacij sponarja v garanciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem malce preve? ?asa in sem naredil zanimiv, ?eprav precej nepotreben, preizkus saj me konstantno jezi nakladanje nekaterih lastnikov dieselskih golfov, ki trdijo da jim avto kuri 4litre/100km.

 

In glej ga vraga tudi meni je uspelo z Mazdo 6 dose?i porabo 3,4l/100km po BC oz. realno je to nekje 4,1l/100km ?zmeden? In to na relaciji 215km od Ljubljane do Kr?kega in nazaj.

 

Evo zdajle vas je ve?ina sko?ila pokonci, da si zmi?ljujem.

 

No zdaj pa ?e postopek za doseganje takega rezultata: Na avtocesti sem se enostavno vozil cca 20 metrov za tovornjakom v njegovem zaveterju s hitrostjo 90km/h. Na drugih cestah pa je bila itak kolona in smo se vozili med 70-80km/h.

 

To je bila moja do danes najbolj dolgo?asna in brezvezna vo?nja, a kot ka?e enaka kot pri vseh tistih, ki jim TDI kurijo 4 litre :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he,bravo Boss! :P Jaz ne vem,?e bi mel ?ivce cincat za tovornjaki... :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.