Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Imel sem malce preve? ?asa in sem naredil zanimiv, ?eprav precej nepotreben, preizkus saj me konstantno jezi nakladanje nekaterih lastnikov dieselskih golfov, ki trdijo da jim avto kuri 4litre/100km.

 

In glej ga vraga tudi meni je uspelo z Mazdo 6 dose?i porabo 3,4l/100km po BC oz. realno je to nekje 4,1l/100km ?zmeden? In to na relaciji 215km od Ljubljane do Kr?kega in nazaj.

 

Evo zdajle vas je ve?ina sko?ila pokonci, da si zmi?ljujem.

 

No zdaj pa ?e postopek za doseganje takega rezultata: Na avtocesti sem se enostavno vozil cca 20 metrov za tovornjakom v njegovem zaveterju s hitrostjo 90km/h. Na drugih cestah pa je bila itak kolona in smo se vozili med 70-80km/h.

 

To je bila moja do danes najbolj dolgo?asna in brezvezna vo?nja, a kot ka?e enaka kot pri vseh tistih, ki jim TDI kurijo 4 litre :hudicek:

 

Ej stari, ampak najcenej?a tud!!! Si ?el lahko potem ?e na kavico... No saj vem, da je ne pije?, ampak po taki vo?nji bi jo pa rabil :ouje:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej stari, ampak najcenej?a tud!!! Si ?el lahko potem ?e na kavico... No saj vem, da je ne pije?, ampak po taki vo?nji bi jo pa rabil :ouje:

 

hja, saj vse kar pri?para? s tako vo?njo pol zapravi? s sedenjem v kak?nem lokal?ku s pitjem brezalkoholnih pija?ki in pomirjanju ?iv?kov :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja, saj vse kar pri?para? s tako vo?njo pol zapravi? s sedenjem v kak?nem lokal?ku s pitjem brezalkoholnih pija?ki in pomirjanju ?iv?kov :D

 

Je tako! Zato gas na ve?, pa manj v lokale!

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem malce preve? ?asa in sem naredil zanimiv, ?eprav precej nepotreben, preizkus saj me konstantno jezi nakladanje nekaterih lastnikov dieselskih golfov, ki trdijo da jim avto kuri 4litre/100km.

 

In glej ga vraga tudi meni je uspelo z Mazdo 6 dose?i porabo 3,4l/100km po BC oz. realno je to nekje 4,1l/100km ?zmeden? In to na relaciji 215km od Ljubljane do Kr?kega in nazaj.

 

Evo zdajle vas je ve?ina sko?ila pokonci, da si zmi?ljujem.

 

No zdaj pa ?e postopek za doseganje takega rezultata: Na avtocesti sem se enostavno vozil cca 20 metrov za tovornjakom v njegovem zaveterju s hitrostjo 90km/h. Na drugih cestah pa je bila itak kolona in smo se vozili med 70-80km/h.

 

To je bila moja do danes najbolj dolgo?asna in brezvezna vo?nja, a kot ka?e enaka kot pri vseh tistih, ki jim TDI kurijo 4 litre :hudicek:

 

Imam idejo kako spustiti porabo na "nulo".

Zakaj bi vozil 20 m za kamionom, ?e pa bi se lahko na njem peljal ... nalo?en. :danzoman::danzoman::jupiii:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam idejo kako spustiti porabo na "nulo".

Zakaj bi vozil 20 m za kamionom, ?e pa bi se lahko na njem peljal ... nalo?en. :danzoman::danzoman::jupiii:

 

:hohoho::hohoho::bravo:

Dobra finta,samo pol si odvisen od poti vo?nje tovornjaka.... :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam idejo kako spustiti porabo na "nulo".

Zakaj bi vozil 20 m za kamionom, ?e pa bi se lahko na njem peljal ... nalo?en.

 

 

:hohoho::hohoho::hohoho::hohoho::aaaaa::hohoho::hohoho::hohoho:

 

 

Sirius..... ekonomska ra?unica bi bila optimalna.... :D:D:D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Toma? - ?e mal pa me bo? prepri?al, da ?e sam probam, zgubit itak nimam kaj, razen da me pride kak?en servis pol udarit po ?epu za cca 200 jur?kov! <_<

 

Va?no da obstaja alternativa, kako zmanj?at stro?ke! :jupiii:

 

Boss - ob tvojem sistemu "cinca marinca" za kamjonarji in v kolonah, bi se mi najbr? po parih minutah (kolkor traja moj najlup?i komad ki me pomirja - Ti Sento, Matia Bazar) totalno odtrgal, pa bi prehitel kar v dvojno polno ?rto, pol pa bi verjetno (glede na mojo sre?o) tam itak ?e stala lizika policijska in bi biv biznis! :D

 

Take ?ofije, ki jim "pol?i traktorski" ?rejo 4 litre, bi jaz samo pono?i spu??al na ceste, da nebi delal zastojev, ker ob taki vo?nji ga zihr loh z mojo specjalko biciklom prehtim, brez zavetrja! :angry:

 

Skratka vo?nja s cca. 4 litre popre?no porabe sploh ni vo?nja, ampak sanjanje pri belem dnevu!!! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, saj si to?no ugotovu, kaj sem hotel dokazati - in tisti, ki tulijo kolk jim TDI mal pokuri delajo natan?no to non stop, kar sem jaz posku?al v dobrih 200km in mislim, da ne bom nikoli ve?. Ker to res ubije voljo in duha, ?eprav bi bilo res lepo, da bi lahko z enim tankom prevozil 1300km :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, saj si to?no ugotovu, kaj sem hotel dokazati - in tisti, ki tulijo kolk jim TDI mal pokuri delajo natan?no to non stop, kar sem jaz posku?al v dobrih 200km in mislim, da ne bom nikoli ve?. Ker to res ubije voljo in duha, ?eprav bi bilo res lepo, da bi lahko z enim tankom prevozil 1300km :(

 

Saj lahko, malo ga pove?aj pa bo... :hohoho::hohoho::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa, da kar v prtlja?nik nato?im nafto (enkrat sem ?e :hohoho: ) - 500 litrov se kar dobro sli?i, eno tankanje na 8500km :bravo:

 

Ja, pa eno luknico nardi? za povezavo in to je to! :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa, da kar v prtlja?nik nato?im nafto (enkrat sem ?e :hohoho: ) - 500 litrov se kar dobro sli?i, eno tankanje na 8500km :bravo:

 

 

Ah dobro 100 jur?kov za tank in si dober za cel mesec.... super!! :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dobro 100 jur?kov za tank in si dober za cel mesec.... super!! :aaaaa:

 

David, 100 jur?kov za cel mesec???????? ?zmeden??zmeden??zmeden?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David, 100 jur?kov za cel mesec???????? ?zmeden??zmeden??zmeden?

 

No tolk lih ne... malo manj pa ja... :prstgor:

 

pust ti njega, on ma bencinarja heheh :evil smile:

 

Pred tem sem imel traktorja... sam mi je lih tolko kuril.... in smo spet na istem.... :hudicek:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tako hud pa aceton ne more biti, da bi v razmerju 11,5 ml na 50 litrov goriva(velja za bencin) in 7,5 ml na isto koli?ino dizla, povzro?il kako veliko ?kodo. Druga?e je zelo agresivno topilo. Z njim so v?asih stare uplinja?e o?istili, da zo izgledali kot novi.

Druga? pa :bravo: ... pri puncah poglejte, ?e imajo ?e nohte gor po odstranjevanju laka, potem ni tako ?zmeden? stra?en....

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

crpalke iscejo izkljucno zasluzek...tko de vrejtno ne bi sli promovirat neki, kar zmanjsa porabo goriva, razn ce bi s tistim preparatom tolk zasluzil in not prnesli izgubo.

Sicer pa o tem v zvezi z acetonom ne vem nic

 

LP

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi vsi ti preparati naj pomagali, zakaj potem ne dodajajo to ?e na ?rpalkah?

 

No ja,zakaj pa teh stvari ne dodajajo ?e serijsko,?e so tako u?inkovite???? :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja,zakaj pa teh stvari ne dodajajo ?e serijsko,?e so tako u?inkovite???? :whatever:

 

?e bi ga dodajal serijsko, bi imelo pol avtomobilov raz?rto barvo. Edino na kar je potrebno paziti je, da se ne polije po barvi. Jaz sem ga ?e 2-krat natankal in nimam nobenih problemov, le manj?o porabo. Sicer pa si preberi tukaj, tukaj, tukaj pa ima? forum razpravo. Vsi linki so v angle??ini, v Sloveniji ?e nih?e ne pozna te zadeve.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.