Skoči na vsebino

pije olje in hladilno teko?ino


Priporočeno sporočilo

Zaradi "malenkosti" kot je zama?eno cedilo motor zariba in ?e to ni oreng okvara pa ni? no?em. :whatever:

 

Dr?i, samo to je napaka zaradi pomanjklivega vzdr?evanja - pa s tem ne mislim uporabnika ampak predvsem servisa, ki opravlja redni servis. ?e pa servisira? izven poobla??encev oziroma sam doma in tega ne naredi? pa pa? boh pomagaj. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 148
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja, takrat je bilo re?eno, da se to obnavljati (turibno za mazdo) ne da. Tko da..No pol je tako ali tako naneslo, da sem dobil novo. :) S cevjo, delom vred mal?ek ?ez jur?ka :)

 

Kje so ti to rekli? Na uradnem servisu bodo raje prodali novo in jo zmontirali kot naredili reklamo nekomu, ki jo obnavlja.

 

Dr?i, samo to je napaka zaradi pomanjklivega vzdr?evanja - pa s tem ne mislim uporabnika ampak predvsem servisa, ki opravlja redni servis. ?e pa servisira? izven poobla??encev oziroma sam doma in tega ne naredi? pa pa? boh pomagaj. :ne vem:

 

?akaj malo to se je dogajalo z original Mazda oljem, avtom, ki so bili servisirani na uradnih servisih! ?e me spomin ne vara je ravno Yavarye celo nekje na forumu napisal, da je izvedel, da samo, ?e vlije? kak?no bolj?e olje se problem re?i. :whatever: In nekako dvomim, da je bilo v originalu kdaj mi?ljeno, da se cedilo vsake toliko ?asa ob rednem servisu spuca ker to se ne po?ne, ?e je vse narejeno kot je treba.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozanimaj se ?e imajo mazde iste turbine kot Fordi, kar bi ti znalo znatno pove?at izbiro (rabljene), verjetno pa tudi nabavno ceno te zadeve! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, samo to je napaka zaradi pomanjklivega vzdr?evanja - pa s tem ne mislim uporabnika ampak predvsem servisa, ki opravlja redni servis. ?e pa servisira? izven poobla??encev oziroma sam doma in tega ne naredi? pa pa? boh pomagaj. :ne vem:

 

jaz od 0km pa do zdaj (255.000km) sem vedno samo na uradnem servisu pa mi je mal manjkal, da tudi meni zariba...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri Beji sem spra?eval, pa je bilo re?eno, da se ravno te nekako ne da obnovit. Pol neke rabljene bi se dalo za okol 700e takrat dobit, novo sem pa dobil za dobro ceno, tko da se je bolj to spla?alo. Uradna cena na servisu je 2200 nekje.

To je pa 2 ma? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz od 0km pa do zdaj (255.000km) sem vedno samo na uradnem servisu pa mi je mal manjkal, da tudi meni zariba...

 

 

Ampak, ?e je to tako a je potem to tudi izto?ljivo? Servisi namre? vedo, da se sito ma?i in ?e niso prepre?ili napake za katero vedo, da lahko obstaja na?eloma lahko zadevo izto?i? - sploh, ?e redno servisira? avto na servisu in na?eloma kot uporabniku ti ni treba vedet za tehniko in delovanje.

 

Ni? ne trdim, se samo spra?ujem saj gre v tem primeru lahko tudi za stvarno napako, ker sistem ne deluje tako kot je predvideno, da bi moral delovati.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, ?e je to tako a je potem to tudi izto?ljivo? Servisi namre? vedo, da se sito ma?i in ?e niso prepre?ili napake za katero vedo, da lahko obstaja na?eloma lahko zadevo izto?i? - sploh, ?e redno servisira? avto na servisu in na?eloma kot uporabniku ti ni treba vedet za tehniko in delovanje.

 

Ni? ne trdim, se samo spra?ujem saj gre v tem primeru lahko tudi za stvarno napako, ker sistem ne deluje tako kot je predvideno, da bi moral delovati.

 

Boss this is Slovenia.....kjer uporabnik neprimerno uporablja avto....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss this is Slovenia.....kjer uporabnik neprimerno uporablja avto....

 

Vem, da se da na to zgovarjat samo, ?edalje te?je, ker se v dobi interneta informacije ?irijo neomejeno. Zelo hitro se najdejo podatki, ki jih spretni odvetnik lahko lepo izkoristi. :hudicek:

 

Pametni servis bi opozoril uporabnika na mo?nost zama?enega cedila in na uporabnikovo ?eljo izvedel ?i??enje in to tudi zabele?il v servisno knjigo. Seveda bi ?i??enje tudi zara?unal. Tako bi bili kriti in eni in drugi - zdej pa kolk je volje s strani servisa, da vpelje tak sistem je pa pa? druga zadeva. Samo ?e ne opozarjajo strank in je napaka pogosta ter znana imajo odvetniki precej mo?i.

 

Slu?ajno imam vpogled v neko zadevo zlorab in o?itno bo o?kodovanec na komaj verjetni malenkosti dobil to?bo saj je v postopku proti podjetju ?ibkej?a stranka in s tem veliko bolje za??itena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no,samo mislim,da je vzrok za zaribanje turbine -pomanjkanje olja-ne mazanje turbine, oz,?rtje le tega.

In to vse zaradi podlo?k,ki so 15 ?.

 

To ni prvi ne verjetno zadnji primer.Ne vem,zakaj ne greste takoj,ko vam ?ere nenormalno olja zamenjate te

famozne podlo?ke?? :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no,samo mislim,da je vzrok za zaribanje turbine -pomanjkanje olja-ne mazanje turbine, oz,?rtje le tega.

In to vse zaradi podlo?k,ki so 15 ?.

 

To ni prvi ne verjetno zadnji primer.Ne vem,zakaj ne greste takoj,ko vam ?ere nenormalno olja zamenjate te

famozne podlo?ke?? :(

 

vzrok pri meni ni bilo to, saj sem olje redno spremljal, da ga slu?ajno ne bi zmanjkalo, saj se v tem primeru lahko zgodi ?e kaj veliko huj?ega..... :P

 

zelo pogost(najpogostej?i) vzrok je, da npr. goni? avto polne ture, nato pa na hitro obstoji? in takoj ugasne? avto->turbina se zelo segreje, ko ugasne? avto je pa ni? ve? ne hladi...

to naredi? parkrat (10x) in turbina je fu?!!! tako je bilo meni povedano...to se je verjetno zgodilo tudi v mojem primeru, samo tega ne morem vedeti, ker imam avto komaj par mesecev...jaz pa tega nisem delal.

 

?e pa se brez olja vozi? pa mislim, da bi prej kaj drugega zaribalo kot pa turbina...

 

?e pa ima? prav, pa bo pa moj avto ?e vedno pil olje...meni je pa ta tip rekel, ki sem ?el k njemu glede turbine, da te podlo?ke ne morejo vplivat na to...tak da jaz jih ne bom menjal :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzrok pri meni ni bilo to, saj sem olje redno spremljal, da ga slu?ajno ne bi zmanjkalo, saj se v tem primeru lahko zgodi ?e kaj veliko huj?ega..... :P

 

zelo pogost(najpogostej?i) vzrok je, da npr. goni? avto polne ture, nato pa na hitro obstoji? in takoj ugasne? avto->turbina se zelo segreje, ko ugasne? avto je pa ni? ve? ne hladi...

to naredi? parkrat (10x) in turbina je fu?!!! tako je bilo meni povedano...to se je verjetno zgodilo tudi v mojem primeru, samo tega ne morem vedeti, ker imam avto komaj par mesecev...jaz pa tega nisem delal.

 

?e pa se brez olja vozi? pa mislim, da bi prej kaj drugega zaribalo kot pa turbina...

 

?e pa ima? prav, pa bo pa moj avto ?e vedno pil olje...meni je pa ta tip rekel, ki sem ?el k njemu glede turbine, da te podlo?ke ne morejo vplivat na to...tak da jaz jih ne bom menjal :D

 

Zato pa imam jaz "zlatkota" not.. :bravo: za vsak slu?aj..... :danzoman: Kmalu pa imam servis na 100.000 pa bomo snel dol karter, pa bom poslikal kak?no je sito....samo ne na uradnem servisu.... :vesel:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzrok pri meni ni bilo to, saj sem olje redno spremljal, da ga slu?ajno ne bi zmanjkalo, saj se v tem primeru lahko zgodi ?e kaj veliko huj?ega..... :P

 

zelo pogost(najpogostej?i) vzrok je, da npr. goni? avto polne ture, nato pa na hitro obstoji? in takoj ugasne? avto->turbina se zelo segreje, ko ugasne? avto je pa ni? ve? ne hladi...

to naredi? parkrat (10x) in turbina je fu?!!! tako je bilo meni povedano...to se je verjetno zgodilo tudi v mojem primeru, samo tega ne morem vedeti, ker imam avto komaj par mesecev...jaz pa tega nisem delal.

 

?e pa se brez olja vozi? pa mislim, da bi prej kaj drugega zaribalo kot pa turbina...

 

?e pa ima? prav, pa bo pa moj avto ?e vedno pil olje...meni je pa ta tip rekel, ki sem ?el k njemu glede turbine, da te podlo?ke ne morejo vplivat na to...tak da jaz jih ne bom menjal :D

 

Pri teh podlo?kah je ?tos ta,da se ti zapacka sito,skozi katerega gre olje.In tudi,?e olje doliva?(ker ti ga konstantno manjka in gre? na uradni servis in ti re?ejo,da je poraba 1 litra olja na 5000 normalna :( ),ker nimajo pojma o tej zadevi,in posledi?no ti zariba turbina,kar je ?e najmanj,ker mnogo njim v Italiji (in tudi pri nas) je zaribala kar ma?ina.

Zaradi mene ni treba nikomur menjavati ni?,ker nobenega ni? ne silim.

Lahko samo zase povem,da odkar sem menjal podlo?ke in tip olja,mi ni v 8000 km popil avto niti pol dcl. olja.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri teh podlo?kah je ?tos ta,da se ti zapacka sito,skozi katerega gre olje.In tudi,?e olje doliva?(ker ti ga konstantno manjka in gre? na uradni servis in ti re?ejo,da je poraba 1 litra olja na 5000 normalna :( ),ker nimajo pojma o tej zadevi,in posledi?no ti zariba turbina,kar je ?e najmanj,ker mnogo njim v Italiji (in tudi pri nas) je zaribala kar ma?ina.

Zaradi mene ni treba nikomur menjavati ni?,ker nobenega ni? ne silim.

Lahko samo zase povem,da odkar sem menjal podlo?ke in tip olja,mi ni v 8000 km popil avto niti pol dcl. olja.

 

Jaz imam not Mobil SHC Synthese 0w-40, 5l za 53? iz Nem?ije in pa zlatkota, pa mi po 18.000 Km ni porabu NI?, je pa res, da ga ne teram ve? ?ez 200... :zvizga:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ena bencinarska.

Kupi ene ?enska novo M6 MPS in jo pripelje prvi? na servis po 60 kkm ker nekaj ?udno ropota v motorju in NI crknila ne turbina in ne noben le?aj v motorju ampak ?ponar ki napenja verigo odmi?nih gredi.

Si predstavljate 60 kkm brez kontrole in menjave olja pri navornikih ?

Pa MPS-k ima servis na 15 kkm in ne na 20 kkm !

 

Zgornje lahko potrdijo na gama servisu v BTC.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ena bencinarska.

Kupi ene ?enska novo M6 MPS in jo pripelje prvi? na servis po 60 kkm ker nekaj ?udno ropota v motorju in NI crknila ne turbina in ne noben le?aj v motorju ampak ?ponar ki napenja verigo odmi?nih gredi.

Si predstavljate 60 kkm brez kontrole in menjave olja pri navornikih ?

Pa MPS-k ima servis na 15 kkm in ne na 20 kkm !

 

Zgornje lahko potrdijo na gama servisu v BTC.

 

Ma to ?e jaz potrdim k sm stal zraven te MPS-ke :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, v?eraj zve?er je mehanik dobil dol turbino in kaj ugotovi...da me je tip po?teno nategnil, je rekel, da ?e vsi vijaki niso bili pritrjeni na turbini, vse zlepljeno (tudi izolirpant), pa? narejeno skup->samo da gre...

 

kolega mi je rekel, da naj premislim, ?e ga bom to?il??? a kdo ve kaj o tem?

jezen pa sem jezen...kupljen pri zasebniku->po 2 mesecih in pol in 2500 kilometrih izdahnil :angry2::angry2::angry2:

 

ima kdo izku?nje tudi o tem???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, v?eraj zve?er je mehanik dobil dol turbino in kaj ugotovi...da me je tip po?teno nategnil, je rekel, da ?e vsi vijaki niso bili pritrjeni na turbini, vse zlepljeno (tudi izolirpant), pa? narejeno skup->samo da gre...

 

kolega mi je rekel, da naj premislim, ?e ga bom to?il??? a kdo ve kaj o tem?

jezen pa sem jezen...kupljen pri zasebniku->po 2 mesecih in pol in 2500 kilometrih izdahnil :angry2::angry2::angry2:

 

ima kdo izku?nje tudi o tem???

 

upm da to ni tista pri porsche verov?kova? - ?e ne si preberi to temo, oba sta uspela vrniti (isti) avto zaradi skritih napak

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ena bencinarska.

Kupi ene ?enska novo M6 MPS in jo pripelje prvi? na servis po 60 kkm ker nekaj ?udno ropota v motorju in NI crknila ne turbina in ne noben le?aj v motorju ampak ?ponar ki napenja verigo odmi?nih gredi.

Si predstavljate 60 kkm brez kontrole in menjave olja pri navornikih ?

Pa MPS-k ima servis na 15 kkm in ne na 20 kkm !

 

Zgornje lahko potrdijo na gama servisu v BTC.

 

A je to mrbit celo ta srebrna LJ-30... Sem jo v?erja videl na dvori??u na?e firme in jo je vozila ena priletna koka, po?trihana na blond. Glede na pojavo voznice bi rekel, da sodi v profil napisanega :hudicek:

 

no, v?eraj zve?er je mehanik dobil dol turbino in kaj ugotovi...da me je tip po?teno nategnil, je rekel, da ?e vsi vijaki niso bili pritrjeni na turbini, vse zlepljeno (tudi izolirpant), pa? narejeno skup->samo da gre...

 

kolega mi je rekel, da naj premislim, ?e ga bom to?il??? a kdo ve kaj o tem?

jezen pa sem jezen...kupljen pri zasebniku->po 2 mesecih in pol in 2500 kilometrih izdahnil :angry2::angry2::angry2:

 

ima kdo izku?nje tudi o tem???

 

:(:(

 

Tole pa je bil oreng nateg in nekako bo? moral ukrepat. Poskusi od njega dobiti denar za popravilo turbine, ?e pa ne pa bo treba z odvetniki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kei tazga k moja bivsa...

bmw 316i letnik 99...in enkrat leta 2004 jo sprasujem kdaj si nazadnje bla na servisu?

ona pa : nikol...

:rispekt: za vzdrzevanje

 

Ne vem zakaj bi ?la na servis, ko ni ni? crknil, itak je pa to Bavaria, halo (pa? ?enska logika)! :hudicek::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

grem popoldne na posvet z enim pravnikom...pa da vidimo kak je kaj s tem,

 

druga?e pa ga moram obvestit v 8 dneh o napaki, imam pa 6 MESECEV od nakupa, ?e je karkoli oz. ?e se ugotovi stvarna napaka , ki je bila prikrita oz. je bil prodajalec o njej obve??en oz. je vedel za njo...

 

tak da mislim da bom stopil v akcijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.