Skoči na vsebino

Kalori?na vrednost LPG (UNPlina)


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zdravo eksperti za razli?na goriva!

 

Nekaj mi je izredno ?udno in sicer, ko tega mojga Renoja furam na LPG, do zdej me je lep cajt neki hecal (trokiru ko zme?an, totalna ne-posko?nost itd.), potem pa sem v?eraj po doolgem ?asu spet tankal LPG na Verov?kovi (kje je na sre?o tut dale? najcenej?i LPG) no in zadeva je prakti?no izginila (malo bi bilo treba samo ?e na?telat prosti tek, ostalo ?tima)!

 

Moje vpra?anje je naslednje; ali je mo?no, da je kalori?na vrednost plina, ki sem ga v predhodnem obdobju kupoval na Petrolu oz. ko sem se po Hrvatariji fural, majo tam Ina in ?e par firm, torej da je kalori?na vrednost tega z Verov?kove, tolko bolj?a, da so mi te?ave postale takoreko? zanemarljive s tistimi prej. Ali je to mo?no???

 

P.S. Dvomim, da mu samo temperature malo nad 0, tolko ustrezajo, da je to vse po?timalo glede nagajanja pri vo?nji na LPG!

 

Rad bi sli?al va?a mnenja oz. izku?nje! :danzoman::bravo:

 

LP!

 

B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js prej nisem smel tankat na barju, je bl samo sranje, kjerkoli drugje pa bp.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem samo to da Petrol zaradi zunanjih cistern na nizkuih temperatur manj?a vrednost enega izmed obeh v me?anici (propan/butan) - ne spomnim se zdaj katerega, in je posledi?no temu me?anica slab?a.

 

Meni se je 2x zgodilo da je CX-7 cukal ker ni dobil dovolj hrane in preklopil na benz, pa nisem edini.

 

Mislim, da ima petrol to obe?eno na netu, bom malo pobrskal.

 

Za tvoj primer to pomeni da te je** bogatej?a me?anica = izgorevanje??

 

Nekaj sem ?e najdu..... :vskalo:

Avtoplin 0,739?

 

Druga?e pa lepo vpra?aj tukaj

http://www.petrol.si/povej

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tole se je men dogajal - trokiru k svina, preklaplju na benz pa ?e kej bi se najdlo, enako z Ina gorivom LPG! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tole se je men dogajal - trokiru k svina, preklaplju na benz pa ?e kej bi se najdlo, enako z Ina gorivom LPG! :hudicek:

 

Pol je treba samo nastavit glede na me?anco, samo ti ma? neki supa dupa bratski sistem :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sistem ?pila k zmaj, ma ?e nekih 45Kkm za seboj (injektorji pa so ganc novi), tko da ni da ni, mogo?e samo ?e "fine tuning" pa pi?imo dalje, do naslednjega rednega servisa! :danzoman:

 

EDIT - popravu moj del, zdej ga mora? ?e ti, da izgine v celoti! :danzoman::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okeeej!

 

Imam pa ?e vpra?anje, ali naj bi na?eloma LPG bolje deloval pri ni?jih temperaturah (npr. okrog 0 C) ali pa pri npr. 25 C plusa? :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem ravno ekspert za avtomobile na plin, o plinu pa nekaj le vem. Torej: butan ima kurilno vrednost nekaj manj kot 122000 kJ/m3. Vendar potrebuje vi?jo temperaturo, da se teko?a faza uplini. Zato ga me?ajo z propanom, ki se uplinja pri ni?ji temperaturi, a ima le nekaj manj kot 93000 kJ/m3.

 

Od tu naprej pa je malo ve?ja znanost: butan se pri nizki temperaturi ne uplinja tako, kot bi se moral, sesalna cev pa se zaradi uplinjanja butana ?e dodatno ohlaja. Zato se plin ne zme?a dobro z zrakom in zgorevanje ni tako, kot bi moralo biti. Torej je bolje, ?e je ?isti propan, ki ima sicer ni?jo kurilno vrednost, a se pri nizkih temperaturah vseeno lepo uplinja. Vedeti je treba, da je plin v injektorju ?e v teko?em stanju in da ima najve? 20 cm poti, kjer se uplinja in me?a z zrakom. Pri hitrosti zraka v sesalnem kolektorju pa je to zelo malo ?asa. Vendar pa ni?ja kurilna vrednost pomeni slab?e odzivanje motorja oziroma ve?jo porabo.

 

Dogajalo se je celo to, da so posode s plinom "zamrzovale": plin se je toliko ohladil, da v posodi ni bilo ve? nadtlaka, ki bi plin porival iz posode ven. Predvsem, ?e je bil v posodi ?isti butan. In takrat je avtomatika navadno preklopila na bencin. Ko pa se je posoda spet segrela, je nastalo dovolj nadtlaka, da je avtomatika preklopila nazaj na plin. Baje da se je pri nizkih temperaturah na posodah za plin nabral celo sre?. ?e prav ni bilo druge re?itve (zmanjkalo bencina), so posode polivali z vro?o vodo - nekaj ?asa je pomagalo.

 

In, Jo?a Lupiko?a, upam, da sem odgovoril tudi tebi: pri katerih temperaturah naj bi LPG bolje deloval? Odvisno od tega, kaj ti nato?ijo. Pri +25°C bo butan zagotovo deloval celo bolje kot bencin. Pri 0°C pa sploh ne bo deloval. Tam pa se bo bolje izkazal propan. Ki pa bo ?e vedno deloval bolje od bencina v kak?nem starem bencinarju s klasi?nim uplinja?em, ker se pri tej temperaturi tudi bencin slab?e uplinja in me?a z zrakom (resnici na ljubo - teh je dandanes zelo malo). A se bo propan zaradi slab?e kurilne vrednosti zelo slabo izkazal pri +25°C.

 

Kak?no je torej pravo razmerje med propanom in butanom v dolo?enem letnem ?asu? Nimam pojma. Vpra?ajte tam, kjer to?ite in upajte, da prodajalec ve, kaj prodaja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izku?nja po prevo?enih cca 8k km: kjekoli tankam nimam te?av! M5 1.8

In zaenkrat ?e nisem opazil da bi kaj manj vleku avto! al pa da bi cukal! ?e nikol mi ni!

 

?igav sistem ima? vgrajen in cena.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izku?nja po prevo?enih cca 8k km: kjekoli tankam nimam te?av! M5 1.8

In zaenkrat ?e nisem opazil da bi kaj manj vleku avto! al pa da bi cukal! ?e nikol mi ni!

 

Pri meni tudi ni razlik...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj sistem je pa sme?en, kadar je bolj de?evno vreme, me zna mal pohecat (prosti tega ga preve? pikira), ko pa je suho (oz. suh sne?ni mraz magari), pa laufa k sto matr! <_< Vrjetno bo treba kej malga na?tela, kej hujga naj ne bi blo! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Pozdravljeni!

 

Da ne odpiram nove teme, bom tole staro obudil in obrisal z nje paj?evino!

 

Dilema je pa tak?na;

 

ponavadi sem hodil LPG tankat na Verov?kovo (ne boste verjeli - pri polnem kestlu pri?param cca. 2 EUR, kar ni ravno razlog za tja hodit, hehe). No pa mi je tale mazda kar nekoliko trokirala oz. ko sem ?elel pospe?evati z bolj nizkimi obrati, je cuknil prvi? pri npr. 2000, drugi? pa pri 3500 obratih.

 

Potem sem pa se odlo?il menjat taktiko, ?el mal k Petrolu to?it avtogas, pa opazoval kaj se dogaja.

 

Avto mi je postal precej bolj odziven oz. posko?en, nikakor ne trokira, zvezno pospe?uje.

 

Zaj pa jaz vas fpra?am (bi reku reporter Milan) - ali je mo?no da je trenutno gorivo na Petrolu bolj?e kvalitete kakor na Verov?kovi (plinski center), ker men se zdi vo?nja precej bolj?a s telim petrolskim in grem z veseljem tankat za tistih 3 cente dra?ji liter goriva, k njim!

 

Izku?nje z LPG gorivi? :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Da ne odpiram nove teme, bom tole staro obudil in obrisal z nje paj?evino!

 

Dilema je pa tak?na;

 

ponavadi sem hodil LPG tankat na Verov?kovo (ne boste verjeli - pri polnem kestlu pri?param cca. 2 EUR, kar ni ravno razlog za tja hodit, hehe). No pa mi je tale mazda kar nekoliko trokirala oz. ko sem ?elel pospe?evati z bolj nizkimi obrati, je cuknil prvi? pri npr. 2000, drugi? pa pri 3500 obratih.

 

Potem sem pa se odlo?il menjat taktiko, ?el mal k Petrolu to?it avtogas, pa opazoval kaj se dogaja.

 

Avto mi je postal precej bolj odziven oz. posko?en, nikakor ne trokira, zvezno pospe?uje.

 

Zaj pa jaz vas fpra?am (bi reku reporter Milan) - ali je mo?no da je trenutno gorivo na Petrolu bolj?e kvalitete kakor na Verov?kovi (plinski center), ker men se zdi vo?nja precej bolj?a s telim petrolskim in grem z veseljem tankat za tistih 3 cente dra?ji liter goriva, k njim!

 

Izku?nje z LPG gorivi? :ne vem:

 

Ne me narobe razumeti - ampak a se ne vozi? ti z chk engine lu?ko? Preden o plinu razpravljamo je potrebno imeti avto bp... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Petrol je dobil ?e kar nekaj slabega imid?a v preteklosti in ne bi se ?udil, da posku?ajo to popravit. Je pa mo?no, da je to samo preblisk in je zgolj slu?ajno. Na tvojem mestu bi pa? tankal Petrol in ?e bi se kaj spremenilo ?ez ?as na slab?e bi probal spet z drugim oziroma nazaj na verov?kov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta imiđ je predvsem zimski, ker ga skladi??ijo v zunanjih cisternah in so prisiljeni spreminjati razmerje butan/propan - enega od njiju (ne vem ?e katerega) je pozimi potrebno dodajati veliko manj da 'pre?ivi' plin minus....

 

To se je vedno in se ?e ?uti na cukanju pri pospe?evanju pozimi

 

Ob vsem je pomembno, kdo je dobavitelj Petrolu, sedaj tudi OMVju ki na veliko ?iri mre?o in ostalim...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jure, lu?ka gor ali dol (ob?asno se mi celo izklaplja sama od sebe, pa spet pri?ge itd.), ampak gori mi v primeru OBEH goriv, se prav izhodi??e imata oba ponudnika identi?no, kar se moje ki?te ti?e! :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jure, lu?ka gor ali dol (ob?asno se mi celo izklaplja sama od sebe, pa spet pri?ge itd.), ampak gori mi v primeru OBEH goriv, se prav izhodi??e imata oba ponudnika identi?no, kar se moje ki?te ti?e! :harhar:

 

Vseeno mi je to nedopustno..a sem pol jaz picJzl... :blush:

Ce vedno gori je pol to sigurno napaka motorja ki lahko samo zaradi tega cuka - lambda, narobna mesanica itd itd, daj enkrat prebrat napako ob lucki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ?e mu na benz ne sveti je avto ok, in so nastavitve plina malo povr?no narejene.

?e pa sveti na benz pa je treba pogledat, kaj ga daje ker pri vo?nji na LPG je napaka-problem vsaj 5X bolj opazen.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ?e mu na benz ne sveti je avto ok, in so nastavitve plina malo povr?no narejene.

?e pa sveti na benz pa je treba pogledat, kaj ga daje ker pri vo?nji na LPG je napaka-problem vsaj 5X bolj opazen.

 

ampak gori mi v primeru OBEH goriv

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej Jure, obe gorivi sta pa mi?ljeni Verov?kova in Petrol! :ne vem:

 

Aaaaa jaz sem razumel benz in LPG... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.