Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Enkrat se morava zmenit, da peljem tvojo en krog. Da vidim, kake so razlike :-)

 

komot - mam feeling da bi zlahka dosegla 1000km.

Sicer bomo pa videli trenutno na 350km, se 400 do doma potem pa na izi s prikolico do rovinja :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ma? relacije..ala 120 , 130kmh na AC potem komot.

Jaz se jaj?kam po Lj med drugim, pa naredim tam blizu 900 km..malo manj.

 

no tud po medvodah, 2km do ?ole, 2km naprej do vrtca, 500m do Pe?jaka ( :D ) 1km do star?ev itd...ne gre ?ez 7

 

Me prav zanima koliko bo s 1000kg kravo konec septembra :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a samo meni tako ekstremno la?e BC? gor mam konstantno 7,8 in konc....pa lahko vozim samo dolge ture ali po mestu... zdej sem ?esti? al sedmi? tankal in po ro?nem izra?unu imam porabo med 6,6-6,8 l/100km... tut kilometrov naredim s polnim tankom ca. 900. :angry:

 

avto je M6, 2.0D 140KM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja poraba zadnjih 1.000 km : 10,0 litra. M6 krava - van, 120 KM dizl, za tiste k me ne poznajo

 

Relacija: Litija-Bogen?perk-Bi?-Novo mesto-Metlika-Bosiljevo-Primo?ten-10 dni mestne drkarije 100km-nazaj po isti poti. Tempomat na 145 km/h na prazni AC, dobesedno skoz ista hitrost. dodatna oprema: 2x bicikel 1x ozka truga, 2 odrasla in 2 pam?a. Za moj okus je to ene 4 litre preve?, realno pa vsaj 2 preve?.

 

 

 

Bemti japonca Ampak se ne sekiram. Zdej se sam ?e re?im. Pomagat se itak ne da, ?e grem prodajat, moram skor ?enkat (tolk o tem d M dr?i ceno). Edin ?e za?nem vozit za romunskimi kamionarji v zavetrju. Pa ?e takrat bo zaradi pregrevanja verjetno ?rl 8. Sarkazem off.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... 10 litrov na 100 km je pa ogromno za 120 KS dizla ... kakorkoli se ga ze vozi... Jaz nisem med tistimi, ki bi dosegal nizko porabo... pa sem imel s prejsnjo sestico (2003, 121KS, dizel) povprecje 7,41l / 100 km ... s sedanjo (2008, 140KS, dizel) pa 7,52l / 100 km ... To je poraba po podatkih na www.poraba.com ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

come on, bodimo realni. Z vsem kar si na?tel ho?e? da ti kuri 6l????

 

sej sm lepo napisu za moj okus. S tem da do 8 neb ni? zameru. 10 ji pa zlo.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se te porabe zdijo ogromne. Definitivno, ?e ti ?ere 10l/100 je nekaj hudo narobe. Zdej mam jest na moji po BC 9,2l/100km. ?e vedno nismo razkopali in ugotovili napake. Predvidoma gre na secirno mizo drugi teden. Moram prist stvari do dna. Ta avto nebi smel pit pri moji vo?nji ?ez 7l, pa da se jeb... Ko sem pa govoril o tisti kravi je pa na enoosni prikolici. Je pa za ta avto prete?ko, na ?alost :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ok. 10 je itak preve?, ampak 6litrov je pa tko no :-) Kaj vem..da? 2 kolesa na streha pa ma? takoj 2 ali pa 3 deci ve?jo porabo..

 

 

2 do 3 deci ja... ne pa 2 do 3 litre :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK se strinjam da ?e si oblo?en da pije ve?. Ampak da ti pa ?ere kot meni npr. 9,2l brez ni? je pa tudi fuuuuuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllll. Sem ?e prav ?iv?en :angry2:

 

Kake so pa dimenzije pnevmatik? :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK se strinjam da ?e si oblo?en da pije ve?. Ampak da ti pa ?ere kot meni npr. 9,2l brez ni? je pa tudi fuuuuuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllll. Sem ?e prav ?iv?en :angry2:

 

A ni men ve? ljudi reklo kolk bom za benz zmetal na MPS-ki ?

 

Za 10 litrov se peljem kot ?lovek in precej prehitro, v?eraj Poljane - Grobnik - Poljane, parkrat krepko preko 2.., poln prtlja?nik ?are,6 platojev pir?ka, in 2 osebka, za reci pi?i 9,8 litra, po BC(ka?e od 0,5 do 1 litra preve?), danes bom videl to?no kolk ker grem tankat na isto pumpo kot v torek.. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, sigurno :) Kmalu bo? pri?el na 6.8 :)))))

 

Prlet okol, pa bo? sam vidu, na porabo pod 9 nisem nikol ra?unal, to je bolj iluzija.

 

Samo ne kapiram dizel navor, 300 kil la?ji s 120 konji, al pa te?ka kanta, s stalnim 4X4 in 260+ konji, porab pa skor tam tam.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prlet okol, pa bo? sam vidu, na porabo pod 9 nisem nikol ra?unal, to je bolj iluzija.

 

Samo ne kapiram dizel navor, 300 kil la?ji s 120 konji, al pa te?ka kanta, s stalnim 4X4 in 260+ konji, porab pa skor tam tam.

 

Dej poglej kaj je napisal, da je mel polno nalo?en avto s kolesi na strehi pa s trugo, pa po hribih se je vozil pa po mestu 10 dni.

 

Poraba ?e ima? pri hitrosti 145km/h kolesa in trugo na strehi se pove?a tudi za dva litra!! Vi?ja kot je hitrost ve?ja je razlika v porabi.

 

?e ma pri normalni uporabi brez tovora, koles, truge in gore dole po klancih porabo tam nekje 7 do 7,5 se sploh ne ?udim, da je bla zdele desetka (?eprav bi verjetno bilo kakih 9 do 9,5 bolj realnih). Ajvar ti bi jo mel pri takih pogojih vsaj 13. :hudicek:

 

Ne gledat porabe pri teh po?itni?kih ekspedicijah, k ma vsak tadrug avto nalo?en prek dovoljene obremenitve s celim kupom neaerdinami?ne opreme gor s klimo na ful pri 32°C z verjetno premalo napumpanimi gumami za tako te?o pa ?e kaj bi se na?lo.

 

Primerjavo porabe med vozili je edino relevantno na isti cesti ob istih pogojih in z isto hitrostjo in z enako obremenjenostjo avtomobila. Potem bi ?ele bilo relevantno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primerjavo porabe med vozili je edino relevantno na isti cesti ob istih pogojih in z isto hitrostjo in z enako obremenjenostjo avtomobila. Potem bi ?ele bilo relevantno.

 

In isti sofer... ker veliko pri tem je tudi odvisno od soferja in nacina voznje ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.