Skoči na vsebino

Motorno olje Dexelia


Priporočeno sporočilo

Z tem oljem,Castrol Edge 5W30 nisem zadovoljen.Tako ga hvalijo,pa mi ga je po 1000 km popapcalo ?e 2 dcl.

O?itno se ne ujame z na?imi diesli ali pa je normalna ve?ja poraba tega olja. :whatever:

Prej sem imel noter Mobil 1, 5W30, pa ga nisem do drugega servisa dollil niti dcl.

 

F**k,sem postal povr?n.Gledal sem ?ipko olja,ko je avto ornk visel nazaj. sramezljiv

Dejansko je vse v redu z oljem.Se opravi?ujem Castrolu. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbol? je da se da not olje katerga priporo?a znamka auta. ni va?na ferma, va?na je gostota pri toplem oz hladnem motorju. to pa zato ker so pri izdelavi morotja vedl kok ima "lufta" med le?aji na glavni gredi in ?e da? preredkega ti nebo fajn mazal, ?e pa pregostga se ti bo pa natedu oljni film samo po sredini in spet ob straneh nebo mazano. ?e pa ma? auto ki ima preko cca 150K prevo?enih pa zvi?a? cefre olja. :)

concept.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

est morm re?t da sm ful zadovoljen iz oljem Q8 10W40 ... pozimi je poraba olja na 10.000 km ravno tok da iz ?ibke ?e par kapljic olja dol kapne <_< ... poleti pa sam kak liter na 10.000 km :zvizga: ... mi pa to ne predstaval problema ker tko al tko delam servis na 10.000 km B) ... avto ma drga? ?e skoraj 260.000 km sramezljiv ( ?e ni ?tevc clo ?e kej nazaj vrten :huh::wacko::blink: )

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebesh dexelio, sploh ?e maz dizlaka, ma? pol bolj za zaiher sranje.

Js sem v?eraj malo po?ekiral olje po 3000+ km, in je ?e vedno na zgornji piki, mam pa motul eco-tech. :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebesh dexelio, sploh ?e maz dizlaka, ma? pol bolj za zaiher sranje.

Js sem v?eraj malo po?ekiral olje po 3000+ km, in je ?e vedno na zgornji piki, mam pa motul eco-tech. :harhar:

 

 

 

Bil prica pri kontroli olja. :D

 

 

Zarnce svetjo k pr norcih se enkrat hvala :bravo::jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil prica pri kontroli olja. :D

Zarnce svetjo k pr norcih se enkrat hvala :bravo::jupiii:

 

Ni panike, sam da si zadovoljen. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

A mi lahka kdo pove ce je to vredu da das v mazdo 6 dizel 136 brez dpf 5w40 olje notr ker predpisano je 5w30? :ne vem: :unsure:

 

 

meni so na servisu dvakrat dali 5w40. Pa tudi predpisano je (kolikor vem) 5W40. Tudi, ?e gre? na online kataloge razli?nih proizvajalcev olj, ti vr?e vn za ta motor 5W40. Poleg tega se pa ?e obnese najbolje-vsaj pri meni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni so na servisu dvakrat dali 5w40. Pa tudi predpisano je (kolikor vem) 5W40. Tudi, ?e gre? na online kataloge razli?nih proizvajalcev olj, ti vr?e vn za ta motor 5W40. Poleg tega se pa ?e obnese najbolje-vsaj pri meni...

 

 

Men pise v knjigi 5w30 in nic druzga sam jaz mam italijansko mazdo mogoce majo ke drgac :ne vem:

 

 

Pa katerega naj vzamem po vasem nenju?

 

MOTUL 8100 X-cess 5W-40 5L 39,90?

 

Castrol EDGE TD 5W-40 5L 42,50?

 

Castrol EDGE 5W-30 4L 38,90? + 9,90? 1L

 

MOTUL 8100 Eco Energy 5W-30 5L 59,50?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svetujem da napi?e? Zasebno Sporo?ilo Ajvarju - YavarjeX6V6, on je totalni obvlada? Mazdojcev in pa njihovih ?avbic, zihr ti bo pravilno svetoval! :bravo::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pise v knjigi 5w30 in nic druzga sam jaz mam italijansko mazdo mogoce majo ke drgac :ne vem:

Pa katerega naj vzamem po vasem nenju?

 

MOTUL 8100 X-cess 5W-40 5L 39,90?

 

Castrol EDGE TD 5W-40 5L 42,50?

 

Castrol EDGE 5W-30 4L 38,90? + 9,90? 1L

 

MOTUL 8100 Eco Energy 5W-30 5L 59,50?

 

 

 

Tudi moja je italijanska, samo nimam knjige...Ne vem, jaz imam ?e 80kkm notri 5W40 in je vse ok. Imel pa sem vmes ?e motula 5W30. Problem je bil samo z valvoline 5w40, katere mi je v slabih 15kkm popilo 1 liter. Motula pa mi ne pije nic-pa tudi castrola txt 5W40 mi ni popilo nic.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekaj mi ni jasno: orignial olje je Dexelia, ki ga da mazda notr? Eni pravite da ni vredu, drugi spet da je. V ?em je slabost tega olja,ga ?re?

 

?re ga ne, oz.ni? bolj kot druga. Kaj bi bilo z njim poleg visoke cene narobe bo pa kdo drug povedal.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mazde brez dpf-ja je celo 9? liter :jupiii:

 

http://www.avto-olja.si/olja/index.php?opt...5&Itemid=17

 

 

Mi lahka se kdo pove zakaj je dexalia tolk slaba?Ker ma iste onake kot motul eco energy ki ga imam zdaj notri.

 

Dexalia Ultra 5w30 Ima oznake

 

ACEA 02:A5/B5

API : SL/CF

 

 

Motul x-cess 5w40 ima pa oznako:

 

ACEA : A3/B3/B4

API: SL/CF

 

Motul eco-energy 5w30 ima oznako:

 

ACEA : A5/B5

API: SL/CF

 

Pa kaj sploh te oznake pomenjo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.