Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Poraba od 7,1 do 8,6 litrov na 100 km!

 

A ste nori?!

 

Mislim, da bomo mi kar ostali še naprej na starem potratnem enoprostorcu s požrešnim dvolitrskim turbo-dizlom, ki take porabe dosega samo, če nas je v njem vsaj šest, zadaj pa pripeta prikolica z vsaj 500 kg skupne teže...

 

Če pa se z prazno BTjko brez prikolice odpravim na umirjeno in nežno izvenmestno vožnjo v režimu DeSUS, pa tudi pridem z 8,6 litri na 100 km, pa gre v bistvu za tovorno vozilo s štirikolesnim pogonom...

  • Všeč 2
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Poraba od 7,1 do 8,6 litrov na 100 km!

 

A ste nori?!

 

Mislim, da bomo mi kar ostali še naprej na starem potratnem enoprostorcu s požrešnim dvolitrskim turbo-dizlom, ki take porabe dosega samo, če nas je v njem vsaj šest, zadaj pa pripeta prikolica z vsaj 500 kg skupne teže...

 

Če pa se z prazno BTjko brez prikolice odpravim na umirjeno in nežno izvenmestno vožnjo v režimu DeSUS, pa tudi pridem z 8,6 litri na 100 km, pa gre v bistvu za tovorno vozilo s štirikolesnim pogonom...

Dobro, Slivka, ti tukaj mešaš sofisticirane SUV-e z delovnimi dizl stroji. Pa še benzinarji so povrh, kjer motorja na mestu in med vožnjo sploh ne slišiš in se lahko šepetaje pogovarjaš s svojo drago. 

Ob tem pa imaš radio nastavljen na glasnost 9, kar je četrtina glasnosti. 😉

 

 

Napisano
pred 23 minutami je Alex napisal:

Dobro, Slivka, ti tukaj mešaš sofisticirane SUV-e z delovnimi dizl stroji. Pa še benzinarji so povrh, kjer motorja na mestu in med vožnjo sploh ne slišiš in se lahko šepetaje pogovarjaš s svojo drago. 

Ob tem pa imaš radio nastavljen na glasnost 9, kar je četrtina glasnosti. 😉

 

Ja, sm kmet an s hribu doma, pa se ne zastopm prou preuč na vrhunsko tehnologijo, ma useen bi neki še reku:

 

1.) Mazda 5 ni ravno delovni stroj, je pa resnično praktičen in uporaben enoprostorec, kar ga uvršča med osebna vozila in ne med delovne stroje.

 

2.) Dvolitrski dizelaš iz Mazde 5 ne rezgeta tako divje, kot si ti očitno misliš.

 

3.) Mogoče dvolitrski dizelaš iz Mazde 5 rezgeta malo bolj, kot novi bencinarji, a tudi kar zavidljivo potegne (pa ne iz rezervoarja) - česar pa ti itak ne boš verjel...

 

4.) Pri petih otrocih v avtu radia ne slišim niti, če je na 29...

 

5.) Če greva pa z ženo sama, pa ni potrebe, da bi šepetala. In glede na to, da greva že počasi v leta, bova vedno bolj naglušna in šepetanje ne bo prišlo v poštev za komunikacijo...

 

6.) Če so res tako zelo blazno sofisticirani in imajo komponente iz najnovejše vesoljske tehnologije in so oh in sploh, zakaj imajo porabo primerljivo 14 let staremu delovnemu stroju v obliki Mazde BT-504x4 z 2,5 litrskim turbo-dizlom?

 

  • Všeč 1
  • Haha 3

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 42 minutami je Slivka napisal:

 

Ja, sm kmet an s hribu doma, pa se ne zastopm prou preuč na vrhunsko tehnologijo, ma useen bi neki še reku:

 

1.) Mazda 5 ni ravno delovni stroj, je pa resnično praktičen in uporaben enoprostorec, kar ga uvršča med osebna vozila in ne med delovne stroje.

 

2.) Dvolitrski dizelaš iz Mazde 5 ne rezgeta tako divje, kot si ti očitno misliš.

 

3.) Mogoče dvolitrski dizelaš iz Mazde 5 rezgeta malo bolj, kot novi bencinarji, a tudi kar zavidljivo potegne (pa ne iz rezervoarja) - česar pa ti itak ne boš verjel...

 

4.) Pri petih otrocih v avtu radia ne slišim niti, če je na 29...

 

5.) Če greva pa z ženo sama, pa ni potrebe, da bi šepetala. In glede na to, da greva že počasi v leta, bova vedno bolj naglušna in šepetanje ne bo prišlo v poštev za komunikacijo...

 

6.) Če so res tako zelo blazno sofisticirani in imajo komponente iz najnovejše vesoljske tehnologije in so oh in sploh, zakaj imajo porabo primerljivo 14 let staremu delovnemu stroju v obliki Mazde BT-504x4 z 2,5 litrskim turbo-dizlom?

 

No, tukaj bi pa ti potreboval eno dobro predavanje iz motoroznanstva. Razlika dizel-benzinski motorji. Kar urno kake take  knjige v roke, ne samo pornografije prebirat. 😉

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

No, tukaj bi pa ti potreboval eno dobro predavanje iz motoroznanstva. Razlika dizel-benzinski motorji. Kar urno kake take  knjige v roke, ne samo pornografije prebirat. 😉

 

Zato pa vprašam tebe. Saj ni treba odgovorit na vseh šest vprašanj, dovolj je samo odgovor na šesto vprašanje.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 34 minutami je Slivka napisal:

 

Zato pa vprašam tebe. Saj ni treba odgovorit na vseh šest vprašanj, dovolj je samo odgovor na šesto vprašanje.

In zopet ti svetujem en šnel kurs iz motor znanstva. 

Na kratko, da boš razumel, benzinar je lipicanec, dizel je osel. Prvi je hiter, drugi je garač in trmast. Tako nekako bi definitiral razliko med obema 

 

 

Napisano (urejeno)

V tem članku sem dobil jasen odgovor, kdo je letošnjim kupcem Mazd plačal "zastonj" prvi servis v vrednosti 240 € in lepi Mazda skodelici. 😲 😀

 

Itak, kot vse, kar nam podari država iz naših žepov. :)

 

V tej covid-ukrajinski krizi se jih je veliko na račun krize fino namastilo, pa eni (tudi trgovinska zbornica) so tolk jokali, kako so bogi in naj jim država (beri davkoplačevalci) pomaga. In sedaj bom tem plačeval še elektriko? 🙃 🙄

 

image.png

 

https://siol.net/avtomoto/novice/izkupicek-najvecjega-avtotrgovca-manj-prodanih-le-se-leta-1992-594895

 

Popravljeno od Janez007
  • Začuden 1
  • Jezen 1
Napisano (urejeno)
pred 19 minutami je Janez007 napisal:

V tem članku sem dobil jasen odgovor, kdo je letošnjim kupcem Mazd plačal "zastonj" prvi servis v vrednosti 240 € in lepi Mazda skodelici. 😲 😀

 

Itak, kot vse, kar nam podari država iz naših žepov. :)

 

V tej covid-ukrajinski krizi se jih je veliko na račun krize fino namastilo, pa eni (tudi trgovinska zbornica) so tolk jokali, kako so bogi in naj jim država (beri davkoplačevalci) pomaga. In sedaj bom tem plačeval še elektriko? 🙃 🙄

 

image.png

 

https://siol.net/avtomoto/novice/izkupicek-najvecjega-avtotrgovca-manj-prodanih-le-se-leta-1992-594895

 

seveda, saj so se avti ki so bili pred časom v rangu 20-25k € podražili za 10k plus (zadnjič sem bral članek o P308, ki je sedaj osnovni model že kar 28k €, če gre pa za priključni hibrid je pa že kar 40k€)....ne vem no, včasih je bil to srednji nižji razred avtomobilov in so bile cene okrog 20k € ali pa sem jaz že vse pozabil :), sedaj so pa ti avti lepo okrog 30k€.....glede Porsche SLO pa verjetno ni težko, če prodajajo verjetno v povprečju avte ki so dražji od 40k€ in več kot takih prodajo večje so marže.....(in po drugi strani kateri in koliko znamk že oni zastopajo, pomojem oni naredijo polovico celotne prodaje v SLO, če ne celo več....), glede na to koliko po cestavi videma raznih A4/A6 zadnjih modelov in raznih BMW5, pa imajo kot kaže SLO veliko denarja in jim nakup takega avta, ki v štartu verjetno stane 50k € plus ni težava....

Popravljeno od sportman333
Napisano

Teh gratis servisov pri Mazdi ni veliko in tudi strošek ni velik.(cca 50-60€)To kamot pokrijejo sami pri A.hiši.... 😊Nam pa tudi pride prav... :prstgor:

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 43 minutami je Bini napisal:

Teh gratis servisov pri Mazdi ni veliko in tudi strošek ni velik.(cca 50-60€)To kamot pokrijejo sami pri A.hiši.... 😊Nam pa tudi pride prav... :prstgor:

Se strinjam. Če zaslužiš pri prodanem avtu 5 jurčkov in daš 1% nazaj kupcu, so vsi zadovoljni.  😆

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 34 minutami je Janez007 napisal:

Se strinjam. Če zaslužiš pri prodanem avtu 5 jurčkov in daš 1% nazaj kupcu, so vsi zadovoljni.  😆

Verjemi, da niso takšne marže na prodaji avtov. Vem iz prve roke, ker je Jereb (avto jereb) moj kolega. Največ zaslužijo na servisih in prodaji rezervnih delov. 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 33 minutami je Alex napisal:

Verjemi, da niso takšne marže na prodaji avtov. Vem iz prve roke, ker je Jereb (avto jereb) moj kolega. Največ zaslužijo na servisih in prodaji rezervnih delov. 

 

Sem včasih na lastne oči videl marsikaj, tudi marže. In ja, se strinjam, od primera do primera so marže različne, med avtomobilskimi znamkami in med modeli znotraj znamke. Odvisno od politike prodajalca. Je pa dejstvo, da rekordni dobički prodajalcem avtomobilov v 2022 niso padli iz neba. :)  

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Verjemi, da niso takšne marže na prodaji avtov. Vem iz prve roke, ker je Jereb (avto jereb) moj kolega. Največ zaslužijo na servisih in prodaji rezervnih delov. 

Ja ne zdej gledat samo končnega prodajalca..imaš tu še kup dobaviteljev in uvoznikov

Napisano

Seveda se to niti v sanjah ne bo zgodilo, samo FIFA je potiho vseeno favorizirala Argentince pa če si še tako govorijo, da ni res. Niti ena reprezentanca ni dobila tolk 11-metrovk kot prav oni in če se ne motim celo rekordno vseh pervenstev.

 

Pri tako izenačenih ekipah je dodelitev ene sporne 11-m argentini in v istem polčasu nedodelitev podobne franciji je pač že to dovolj, da te porine do prvaka prvenstva.

 

Aja pa vseeno mi je za Argentino al pa Francijo in bi napisal isto, če bi bili katerikoli drugi reprezentanci v taki situaciji.

33112_1.png

Napisano
pred 5 minutami je Slivka napisal:

Tisti, ki to imate, poročajte, koliko se bo poznalo na položnicah!

He, he, kje so zdaj paničarji, ki so govorili, da nas bo zeblo zato, ker nimamo ruskega plina. Sedaj je vse potihnilo. 😄

 

 

Napisano
pred 29 minutami je MazdaBoy napisal:

Špekulacije take in drugačne 😁

Večinoma so to paniko zganjali občudovalci putkota. 😉

 

 

Napisano (urejeno)

Malo na tele borzne cene vpliva tudi mila zima in so se špekulanti ustrašili, da vsega le ne bodo prodali tako, kot so si zamislili. Moji dobavitelji so verjetno že kupili "moj" plin za 2023 po 300 €/MWh in "mojo" elektriko za 2023 po 500€/MWh. 😲 🤣

 

Za nazaj vsi ti grafi izgledajo tako preprosto in logično. :) 

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)

Tole za 2023 sem "ukadel" iz zadnjega Avtofokusa, za vsakega Mazdaša nekaj, upam, da ga bo tudi kdo kupil, Avtofokus :) 

 

za @NevLado

 

image.png

 

za @Slivka

 

image.png

 

za @Bini

 

image.png

 

in za @Alex

 

image.png

 

Ostali pa se bomo morali zadovoljiti s kakšnim drugim ciljem. 😀

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)

Se ne bi branil tega, kar mi je Janez določil. Prava makina.👍

 

 

Mimogrede: Bogi Petrol. Revčki imajo izgubo in ubogi delničarji tudi. Toliko o solidarnosti do navadnega človeka. Navadni vojni dobičkarji. 😡

Popravljeno od Alex

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.