Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 7 minutami je MazdaBoy napisal:

Je popravu mojster na 11,5k eur

Sej, zato pa vsi vzel ročni menjalnik, če bi se vsakodnevno vozil v LJ, pa pol cijazil v gužvi pa 1.,2. prestava, pa spet prva, druga itd... bi hitro razmislil o AT, kjer lagano gas + premza 😊👍

Ne bi, se vozim tudi po Italiji prva, druga pa ne pogrešam robotskega menjalnika. Sem že enkrat napisal, da jaz vozim avto in ne on mene. 😉

Pri tem mislim na to, da menjam, kadar se mi zahoče in ne, kadar se sprdne avtu. 

  • Všeč 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 3. 2023 ob 19:53 je Z M A J napisal:
SIOL.NET

Bruto domači proizvod (BDP) na prebivalca, izražen v standardih kupne moči, se je leta 2022 v Evropi...

 

 

Mene bl skrbi ker so nas Cehi skoraj prehitel, 20 let nazaj smo mi imeli dvakrat visji BDP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah ja, to zgodbico poslušamo pa res že vsaj 20 let. Skos isto, kako nas Čehi prehitevajo in ne vem kaj še... dve desetletji nas prehitevajo pa so še zmeri zadi, še kamionarji uspejo v tem času en druzga na AC prehitet.

 

Podatki iz leta 2003, kar je 20 let nazaj, povedo, da je slovenija imela takrat 77% povprečja BDP-ja EU, Češka pa 69% Se pravi niti v sanjah 2x višji BDP.

 

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Matick napisal:

Mas prov, ni bil x2, je bil pa nas $16k na prebivalca, ceski pa $11

Sedaj je pa nas $25, ceski pa $23. Pa se kot zanimivost,nas GDP je bil ze leta 2010 $23k

 

Ni kaj, čez par let na bodo prehiteli po levi. Čeprav so oni z levaštvom opravili. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ni kaj, čez par let na bodo prehiteli po levi. Čeprav so oni z levaštvom opravili. 😉

 

Sej majo tudi levake, do še ne dolg nazaj so imeli komuniste v desni vladi. Mislm da je bl pomembno to da so oni v 90ih spucal stare komuniste iz politike, pri nas se pa še kar svaljkajo po parlamentu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Matick napisal:

 

Sej majo tudi levake, do še ne dolg nazaj so imeli komuniste v desni vladi. Mislm da je bl pomembno to da so oni v 90ih spucal stare komuniste iz politike, pri nas se pa še kar svaljkajo po parlamentu

 

Alex se je že zagrel zate, sam zdej k si stare komuniste omenu, bo pa znoru 😀

  • Haha 1
  • Ljubim 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden?

 

N1INFO.SI

Srbski cariniki so med nadzorom državne meje odkrili prebežnico, ki je mejo nelegalno poskušala prestopiti...

 

  • Začuden 2
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha tako kot smo nekoč Kranju rekli Kransterdam bomo očitno Kopru rekli po novem Kokoper.

 

Že zjutri nakokan

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/prometna-nesreca-pri-predoru-markovec-ustavila-promet-na-primorski-hitri-cesti.html

  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Aha tako kot smo nekoč Kranju rekli Kransterdam bomo očitno Kopru rekli po novem Kokoper.

 

Že zjutri nakokan

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/prometna-nesreca-pri-predoru-markovec-ustavila-promet-na-primorski-hitri-cesti.html

 

Rahlo netipično za koprčana 

SIOL.NET

Mednarodna raziskava o uporabi prepovedanih drog za leto 2022, opravljena z analizo odpadnih voda...

 

 

 

Popravljeno od Matick
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Freak napisal:

Power-Trip-2023-Featured.jpg?fit=1800,12

 

 

Če bi imel pa kaj viška denarja , bi šel pa na ta festival 😎

Iron Maiden spremljam od njihovih začetkov. Srečo sem imel, da sem lahko kupoval njihove LP sproti ob izdajah. 😊

Spomnim se, kakšen pretres je naredila izdaja njihovega prvega pravega albuma "Killers". Tudi na njihovi prvi evropski turneji sem bol (l. 1981 v Italijanski Gorizzi). Drugače pa sem bil na osmih njihovih koncertih. Leta 2000 (09.06.2000) sem bil tudi v organizacijski odboru za organizacijo koncerta na Izolskem stadionu). 

Leta 1996 ( 21.01.1996) smo imeli srečo, da so nas izbrali za preskupino na "X factor touru" v Hali Tivoli v Ljubljani. Takrat smo se dodobra spoznali z vsemi člani skupine. 😊 Tudi skrivnost njihovega "Eddie"- a smo takrat razvozlali. 😊

IMG_20230402_100250.jpg

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.ZURNAL24.SI

Nemška agencija za ugotavljanje kakovosti Dekra je objavila poročilo o najmanj zanesljivih avtomobilih. Z...

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:
WWW.ZURNAL24.SI

Nemška agencija za ugotavljanje kakovosti Dekra je objavila poročilo o najmanj zanesljivih avtomobilih. Z...

 

Zanimivo, da japoncev ni med njimi. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Dva sta.... 😊😉

Subaru in Suzuki. Ptički že čivkajo, da boxer dizel ni biser. Suzuki pa me res preseneča...

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da te srat pritisne!

 

V članku je kar sedemkrat omenjena težava z menjalnikom ali sklopko. Pa to pri 100.000 km. Zakaj imam občutek, da je minil čas, ko smo z avtomobili prevozili preko 300.000 km, preden so šli na odpad?

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.