Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Počak na dvig DDV - boš potem lahko kikirikal kolk visoka bo inflacija zarad tega... kr luštno bo, aja pa seveda Golob bo kriv.

 

Avstrija 3,7% ima skoraj enako kot Slovenija 3,8%, medtem, ko Hrčki pa 4,9%. Ja zelo velik vpliv ima očitno golob v teh dveh državah, sploh Hrčke je dobr zajebal.

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Počak na dvig DDV - boš potem lahko kikirikal kolk visoka bo inflacija zarad tega... kr luštno bo, aja pa seveda Golob bo kriv.

 

Avstrija 3,7% ima skoraj enako kot Slovenija 3,8%, medtem, ko Hrčki pa 4,9%. Ja zelo velik vpliv ima očitno golob v teh dveh državah, sploh Hrčke je dobr zajebal.

Koliko imajo drugje inflacijo ni relevantno za nas. Za nas je važno le to, kako visoko inflacijo nam je zapustil frfotajoči. Se pravi "uspehi" prejšnje vlade so: velika luknja v proračunu, nadpovprečno visoka inflacija, veliko ljudi je brez svojega zdravnika, nenormalne čakalne vrste v zdravstvu, kaos na deloviščih po vsej Sloveniji, firme selijo svoje uprave iz Slovenije, visoke cene hrane, pomanjkanje goriva na črpalkah itd, itd...

Dobre stvari: da so zapustili oder.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Ja zdaj bodo pa rožce cvetele, a ne? Janšari bo rešil vse probleme. Višj DDV, adijo božičnica, adijo prazniki. A tole bodo uspehi? Zraven se bo pa preusmerjalo vodo na lastne mline. 

 

Drugač ima pa inflacija v območju skupne valute pač efekt vseh držav, ki si delimo skupno valuto. Je pa tako, da inflacija je navadno vezana tudi na gospodarsko rast. Nižja kot je inflacija, to lahko pomeni da država prehaja v gospodarsko krizo. Predvsem Nemčija in tudi Francija in Italija se bližajo temu in tam se tudi inflacija niža. Če bi te države imele svojo valuto bi pa gospodarska kriza pomenila devalvacijo valute in na drugi strani zato visoko inflacijo. Če se vrednost valute zniža to avtomatsko pomeni dvig inflacije. To se lepo vidi pri državah, ki nimajo Evra pa so v EU.

 

Drugač pa visoka cena Energije najbolj vpliva na ta kazalnik, kot se je to zgodilo leta 22 sploh ob energetski krizi in vojni v Ukrajini. Takrat je šla inflacija na 10% pa se nisi nič pridušal. Situacija je praktično skoraj v istem obdobju tudi letos, ko je bila sprožena kriza z napadom Amerožidov na Iran. Zanimivo, za takrat boš našel opravičilo pa gre za 3x višjo inflacijo, za trenutno situacijo je pa kriv samo en a ne?

33112_1.png

Napisano
dne 18. 6. 2026 ob 15:10 je Mraušk Mčk napisal:

 Si imel pa res zelo pozno otroke.

Misliš zgodaj.... 😁😉 

Napisano
dne 18. 6. 2026 ob 15:10 je Mraušk Mčk napisal:

 Si imel pa res zelo pozno otroke.

Misliš zgodaj.... 🤔 😁😉 

Napisano
dne 19. 6. 2026 ob 10:10 je Boss napisal:

Ja zdaj bodo pa rožce cvetele, a ne? Janšari bo rešil vse probleme. Višj DDV, adijo božičnica, adijo prazniki. A tole bodo uspehi?

Ja...in za to boš krivil Janšo,ne pa Goloba...pameten si ti-vidim.

 

dne 19. 6. 2026 ob 10:10 je Boss napisal:

Zraven se bo pa preusmerjalo vodo na lastne mline. 

Če pa ni vode!!!

Napisano
WWW.24UR.COM

Bitka pri Karansebesu velja za eno od največjih fars v vojaški zgodovini in neverjeten primer slabe komunikacije, panike in verige človeških napak, ki so ušle izpod nadzora. V kaotični epizodi avstrijsko-turške...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Ja...in za to boš krivil Janšo,ne pa Goloba...pameten si ti-vidim.

 

Ja koga pa če bo JJ dvigal DDV in davke, pa kradel božičnico in praznike zato, da bodo imeli bogatuni še bolj polne riti - Južna&Co so navdušeni nad ukrepi trenutne falange.

 

A ti bi pa Goloba krivil, ki ni ne sprejel nek horuk interventni zakon niti ni podpiral Superhikovstvo (upam, da si dovolj star, da veš kaj je to). 

33112_1.png

Napisano (urejeno)
dne 21. 6. 2026 ob 12:13 je Boss napisal:

 

Ja koga pa če bo JJ dvigal DDV in davke, pa kradel božičnico in praznike zato, da bodo imeli bogatuni še bolj polne riti - Južna&Co so navdušeni nad ukrepi trenutne falange.

 

A ti bi pa Goloba krivil, ki ni ne sprejel nek horuk interventni zakon niti ni podpiral Superhikovstvo (upam, da si dovolj star, da veš kaj je to). 

Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motim,ker ona je "naša"...

 

Ajd,da vidim,kakšno teorijo si boš sedaj izmislil😄😉

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motim,ker ona je "naša"...

Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil?

Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.

Napisano
pred 47 minutami je godlike napisal:

Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil?

Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.

Ker ni vode!

Napisano
WWW.24UR.COM

Nizozemska turista sta v kampu Madronič ob meji s Hrvaško v objektiv ujela medvedjega mladiča, ki je s hrvaške strani prečkal reko Kolpo. Rjavi medved, po oceni lastnika kampa star dobri dve leti, je...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja, kako drugače kot da bo zaobšel Slovenijo...

 

WWW.DNEVNIK.SI

Italijanski orient ekspres zaobide Slovenijo, madžarski pa se pri nas občasno tudi ustavi.

 

 

 

Saj vse resne povezave zaobidejo Slovenijo. Tako, kot je Golob ob neko priložnosti povedal: Slovenija je otok.

Ni pa povedal, da vse transportne reke drvijo okoli Slovenije. Saj se še iz Nove Gorice v Radlje vozijo z vlakom čez Italijo in Avstrijo, ker je ta povezava za dve uri hitrejša kot čez Slovenijo.

 

Samo 20.000€ za enosmerno vozovnico... Saj je to hotel na kolesih in to zelo luksuzen hotel, samo 4.000€ na dan je pa vseeno kar zasoljena cena...

 

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Katero pivo je to..... .🤔
    • Ja to ni ravno idealna nastavitev za ohlajanje celotne notranjosti avtomobila,ker ostaja hladni zrak pri tleh pod streho-glavo je pa še vedno toplo. Je pa res,da vsakemu paše kot mu paše.🥵 Že pri nakupu avta sem ugotovil,da so te prezračevalne reže za tretjino premale in še na ne najbolj posrečenih mestih,vse to pà  predvsem zaradi idealno oblikovane armature,ki je zaradi tega bolj prečiščena in elegantna. 
    • Ja, kako drugače kot da bo zaobšel Slovenijo...   20 tisoč evrov za enosmerno vozovnico: kdo so potniki, ki si to privoščijo? WWW.DNEVNIK.SI Italijanski orient ekspres zaobide Slovenijo, madžarski pa se pri nas občasno tudi ustavi.       Saj vse resne povezave zaobidejo Slovenijo. Tako, kot je Golob ob neko priložnosti povedal: Slovenija je otok. Ni pa povedal, da vse transportne reke drvijo okoli Slovenije. Saj se še iz Nove Gorice v Radlje vozijo z vlakom čez Italijo in Avstrijo, ker je ta povezava za dve uri hitrejša kot čez Slovenijo.   Samo 20.000€ za enosmerno vozovnico... Saj je to hotel na kolesih in to zelo luksuzen hotel, samo 4.000€ na dan je pa vseeno kar zasoljena cena...    
    • Turista mislila, da je medved v kampu udomačena atrakcija | 24ur.com WWW.24UR.COM Nizozemska turista sta v kampu Madronič ob meji s Hrvaško v objektiv ujela medvedjega mladiča, ki je s hrvaške strani prečkal reko Kolpo. Rjavi medved, po oceni lastnika kampa star dobri dve leti, je...  
    • Zdajle pijem enega KOST-a in sicer po 2h odbojke v dvorani, sem gi ga presneto prizslužil, haha   P.S. je pa hecna cena tega KOST-a v Dojči, nekih 65 centov na steklenico, okus pa (meni) enako dober kot Bernard Černy, skratka pornič od piva, matrwola  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.