Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

Imam en problem, pa ne vem, kje se to naredi. Zaradi HACCP moram izvajat dnevne meritve temperature. Po enem letu sem se odlo?il, da bi rezultate spravil v excelovo razpredelnico in narisal graf, ker bo verjetno lep?e, kot ?e ri?em ro?no. In tako bi v OS Windows XP in Excelu potreboval v prvi vrstici datume za celo leto. Jih lahko kako "uvozim" ali moram 365 krat tipkat datum, da potem v drugi stolpec zraven napi?em izmerjeno temperaturo? Ko imam v prvem stolpcu datume in v drugem temperaturo, je ustvarit graf igra, ne delo. Tudi temperature ni tako te?ko vpisat. Pri datumih pa gre po?asi. Zato me zanima, kje in kako lahko v prvi stolpec excel sam dobi datume za prekleto leto?

 

Sorry za OT. Ampak tale HACCP je pa najbolj neumna stvar ki sm kdajkoli pocel ...to je pa res kr neki..sploh pa vpisovanje temperature hladilnikov...uglavnem krneki..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa nekaj zanima, sicer je pa povezan z SD karticami.. A ko jo enkrat formatira?, potem ne more? ve? dobiti slik z nje, niti z raznimi programi, ki ti povrnejo podatke, ki si jih izbrisal ?e dolgo nazaj? Zanima me tako, nisem ni? ponesre?i zbrisala :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam en problem, pa ne vem, kje se to naredi. Zaradi HACCP moram izvajat dnevne meritve temperature. Po enem letu sem se odlo?il, da bi rezultate spravil v excelovo razpredelnico in narisal graf, ker bo verjetno lep?e, kot ?e ri?em ro?no. In tako bi v OS Windows XP in Excelu potreboval v prvi vrstici datume za celo leto. Jih lahko kako "uvozim" ali moram 365 krat tipkat datum, da potem v drugi stolpec zraven napi?em izmerjeno temperaturo? Ko imam v prvem stolpcu datume in v drugem temperaturo, je ustvarit graf igra, ne delo. Tudi temperature ni tako te?ko vpisat. Pri datumih pa gre po?asi. Zato me zanima, kje in kako lahko v prvi stolpec excel sam dobi datume za prekleto leto?

 

 

V prvo polje v stolpcu vpises prvi datum, v drugo pod njim drugi datum... Nato oznacis oba in z misko primes spodaj in potegnes navzdol in drzis.... Pa se datumi sami filajo...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

 

Tukaj imas ze narejeno za leto 2012 >> http://1x.si/datumi_2012.xls

 

Mene pa nekaj zanima, sicer je pa povezan z SD karticami.. A ko jo enkrat formatira?, potem ne more? ve? dobiti slik z nje, niti z raznimi programi, ki ti povrnejo podatke, ki si jih izbrisal ?e dolgo nazaj? Zanima me tako, nisem ni? ponesre?i zbrisala :D

 

 

Da se ... z raznimi orodji za resevanje izbrisanih podatkov... Vendar pa je problem, ce je bilo ze veckrat cez kaj posneto... ker se z vsakim shranjevanjem zmanjsa moznost, da dobis kaj nazaj... oz. je tega vedno manj ... :) ...

 

http://goo.gl/ZuJxVN

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js ho?m to narest, da se ne da ve? re?t :D No sej bom kr formatirala in itak se bojo na novo slike ?ez zapisovale..

 

 

Ce hoces tako narest, da se ne da resit, moras uporabit kaksen program, ki je temu namenjen... Vecino imajo v imenu shrd ali shredder... >> http://goo.gl/8C7Iia ... Vcasih se imenujejo tudi "secure delete" >> http://goo.gl/s00u0p

 

Ti programi veckrat ce z prepisujejo nakljucne nize... Zato tudi brisanje traja mal dlje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa nekaj zanima, sicer je pa povezan z SD karticami.. A ko jo enkrat formatira?, potem ne more? ve? dobiti slik z nje, niti z raznimi programi, ki ti povrnejo podatke, ki si jih izbrisal ?e dolgo nazaj? Zanima me tako, nisem ni? ponesre?i zbrisala :D

 

Popolnoma vse se da dobiti se nazaj, zato financne institucije tudi v garanciji ne vracajo okvarjenih diskov ker je edina resitev najprej demagnetiziranje in nato se presanje v palacinko.

 

 

To je bilo lani, letos nadgradimo :)

Cehi pa drugo leto dobijo od nas 4. najvecji superkampjuter v EU

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislil sem preteklega leta, ne prekletega...

 

Ja, je trapasto. Ampak mora bit. Kaj jim morem? Bi si pa rad olaj?al delo, kolikor se pa? da.

In kako ve?, da moram vpisovat temperaturo hladilnikov, saj hladilnike nisem nikjer niti omenil?

 

Js govorim zase uglavnem..morm vpisat temperaturo za ene 10 hoadilnikov..uglavnem krneki..in rabim pol ure da zjutraj in popoldne vpisem te podatke..tudi plan ciscenja itd..vse kr spada zravn... Uglavnem birokracija bo nas ubila..

 

Mislil sem preteklega leta, ne prekletega...

 

Ja, je trapasto. Ampak mora bit. Kaj jim morem? Bi si pa rad olaj?al delo, kolikor se pa? da.

In kako ve?, da moram vpisovat temperaturo hladilnikov, saj hladilnike nisem nikjer niti omenil?

 

Js govorim zase uglavnem..morm vpisat temperaturo za ene 10 hoadilnikov..uglavnem krneki..in rabim pol ure da zjutraj in popoldne vpisem te podatke..tudi plan ciscenja itd..vse kr spada zravn... Uglavnem birokracija bo nas ubila..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Android maherji rabm mal pomo?i...a je mo?no aplikacije z partisa (obi?ajno pla?ljive na google play) update-at ter kako? :cheers:

 

 

Pomoje samo tako, da iz istega vira snames novejso verzijo... In jo namestis preko obstojece...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok ne gre o racunalniku ampak o telefonu in sicer o galaxy S2. Malo sem ze brsku po netu pa za1x nism se zaslediu odgovora ki bi ga hotu imet ... fora je da se je pred parimi tedni telefonu mal zalustal in mi dolocenih programov nemore posodobit, tudi slik nemorem odpirati, menjati ozadja, melodije se sicer dajo nastavit samo ko se telefon ugnasne in prizge nazaj je spet use po starem nastavljeno, ko hocem shranit doloceno datoteko mi napise da imam zaklenjen disk. v nastavitvah nikjer ne najdem kje bi to lahko spremenu pa tud po netu ko sem mal brsku da bi telefon rootu bi ga mogu resetirat na tovarniske nastavitve, jest pa nocem izgubit podatkov ki jih imam na telefonu ... ko pa probam naredit backup iz samsung kies pa mi 7/10 stvari noce naredit backup.

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok ne gre o racunalniku ampak o telefonu in sicer o galaxy S2. Malo sem ze brsku po netu pa za1x nism se zaslediu odgovora ki bi ga hotu imet ... fora je da se je pred parimi tedni telefonu mal zalustal in mi dolocenih programov nemore posodobit, tudi slik nemorem odpirati, menjati ozadja, melodije se sicer dajo nastavit samo ko se telefon ugnasne in prizge nazaj je spet use po starem nastavljeno, ko hocem shranit doloceno datoteko mi napise da imam zaklenjen disk. v nastavitvah nikjer ne najdem kje bi to lahko spremenu pa tud po netu ko sem mal brsku da bi telefon rootu bi ga mogu resetirat na tovarniske nastavitve, jest pa nocem izgubit podatkov ki jih imam na telefonu ... ko pa probam naredit backup iz samsung kies pa mi 7/10 stvari noce naredit backup.

 

Lahko sam premal frej placa na telefonu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko sam premal frej placa na telefonu.

 

mislm da 2.3 Gb nebi smel bit problem ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K fotru sm po dolgem ?asu prnesla svoj leptop, v katerem je ?e bilo shranjeno njegovo brez?i?no omre?je, ko ho?em iti na internet pa tole odpre za vsako stran..

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Sm ?e ugasnila povezavo preko ra?unalnika, pa spet pri?gala, ?e vedno isto kao da je povezan, sam ne prika?e pa nobene strani. Sem ?e resetirala tud ?katlico pa ?e vedno ni?. Ka?e pa kot, da bi bil povezan..

 

Kak?na ideja zakaj ne pove?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K fotru sm po dolgem ?asu prnesla svoj leptop, v katerem je ?e bilo shranjeno njegovo brez?i?no omre?je, ko ho?em iti na internet pa tole odpre za vsako stran..

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Sm ?e ugasnila povezavo preko ra?unalnika, pa spet pri?gala, ?e vedno isto kao da je povezan, sam ne prika?e pa nobene strani. Sem ?e resetirala tud ?katlico pa ?e vedno ni?. Ka?e pa kot, da bi bil povezan..

 

Kak?na ideja zakaj ne pove?e?

 

Ali ti da IP (ima router na?timan DNS?) - na pi?kru se ne vidi hieroglifov spodaj desno

pa a ma? v internet settingsu druga?e kak proxy vpisan, ker ga rabi? drugje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ra?unalni?arji,

 

dajte mi kak?no mnenje o Lenovo Thinkpad Yoga2Pro v kombinaciji z Onelink-om pro (se pravi ?e dva dodatna zunanja monitroja)

 

ostaja kak?na alternativa temu? (mali notebook z tuchscreenom mo?nost tablice, potem pa docking z uporabo dveh ekranov za pisarno)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js govorim zase uglavnem..morm vpisat temperaturo za ene 10 hoadilnikov..uglavnem krneki..in rabim pol ure da zjutraj in popoldne vpisem te podatke..tudi plan ciscenja itd..vse kr spada zravn... Uglavnem birokracija bo nas ubila..

Js govorim zase uglavnem..morm vpisat temperaturo za ene 10 hoadilnikov..uglavnem krneki..in rabim pol ure da zjutraj in popoldne vpisem te podatke..tudi plan ciscenja itd..vse kr spada zravn... Uglavnem birokracija bo nas ubila..

 

Mam cenovno zeloooo ugodno re?itev zate, ziher ti bo v?e? ker si malenkost ?tromarja.

Znebi? se zgornjega odebeljenega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rihtam bankanet na NKBM za dru?tvo. Pred prijavo dig. potrdila moram namestiti program?ek zDocSign, s katerim se lahko podpi?em. Imam te?avo ker mi tega programa no?e nalo?it. Za take stvari uporabljam IE9 na drugih brskalnikih je ista te?ava.

Klical sem prvo na banko, kjer mi niso znali pomagati, nato so me preusmerili na firmo kateri je ta program izdelal - Microcop.

Rekli so mi da imam nekaj blokirano, da me ne pusti in?talirati programa. Poizkusil sem vse kar znam, izklopil antivirusni program, po?. zid...

Pred tem kar vidite na sliki me je vpra?alo ali naj namestim program, sem potrdil, nato se ne zgodi ni?, samo pu??ica se premika,kao da downloada. V trenutku bi morala v tistem sivem okvirju postati zelena kljukica da je progam name??en.Program je velik 100k.

Mi je pa v Mozzili napisalo, to: Error: TypeError: netscape.security.PrivilegeManager is undefined

Bi kdo vedel kje je problem?

post-6207-1390682356_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.