Skoči na vsebino

Pohvale servisov - serviserjev


YavarYe X6V6

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Koliko vas pa pride servis na uradnem servisu ? Recmo nek klasicen 2.0 benz z vsemi filtri ?

 

Za bencinarja ne vem, vem pa da dizla. Ampak o ?tevilkah ne bi takole "naglas". Vsekakor, ?e primerjam ra?un za mojo BTjko in ra?un za tastovo laguno (tista pa je bencinar), je pri meni vsota skoraj pol manj?a. ?eprav je BTka skoraj "pol ve?ja"...

 

Kar je pri vsemu skupaj najpomembnej?e: jaz sem na servisu enkrat na leto, on pa mora vmes vsaj ?e enkrat. Pa ?eprav gre za podoben letnik in podobne prevo?ene kilometre, njemu v plus pa gre dejstvo, da so moji kilometri precej "te?ji" od njegovih. In vendar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko ni Vsemogo?ni Bruce... Ravno tako mora kupiti nadomestne dele, ravno tako mora pla?ati elektriko, ravno tako mora pla?ati delavce, ravno tako mora pla?ati vse prispevke za zaposlene,... "Privar?uje" lahko le z vgradnjo neoriginalnih delov, ki so lahko cenej?i. Vsaj na kratek rok... In za toliko je lahko cenej?i pa ni? ve?.

 

Poleg na?tetega je pa ?e vpra?anje strokovnosti. Mazdini poobla??eni serviserji se na Mazde spoznajo. Majes ti bo na pamet povedal, kateri klju? potrebuje? za katero re?. Tudi Pelko se spozna na stvari. Kak?en va?ki mehanik je pa lahko pol cenej?i od Pelkota ali poobla??enega servisa - dokler ti ?esa ne za?u?tra...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem, ne vidim racunice da bi uradni servis naredil servis ceneje od pelkota kaj sele kaksen vecji poseg...

Ni vedno vse v ceni... neuradni servisi pac ne more narediti in nuditi vsega... ena stvar je recimo MES... pa zapis v DSK.... tega recimo Pelko ne more narediti... Prav tako bos tezje uveljavljal kaksno garancijsko napako ali vpoklic, ce avto pooblascenega servisa ne bo videl...

 

Nimam nic proti Pelku... je strucko... ampak za novejse Mazde (do 10 let recimo) se mi zdi boljsa izbira pooblasceni servis... sploh ce je se v garanciji.... Tudi sam recimo drugi avto (Citroen C3, 2002, prej Mercedes A160 1997, se prej Seat Cordoba 1996) vozim k Pelku na redni servis...

 

Tako da tudi z moje strani pohvala tako Pelkotu kot tudi Majesu ter Juretu v Acosmosu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler je avto v garanciji seveda zame ni nobene dileme,uradni servis ali ne.Ko pa vozilo ni ve? v garancije se ( vsaj zame) situacija precej spremeni. Pred nekaj tedni sem menjal kompletne zavore na CX 7. Na uradnem servisu so mi povedali cene originalnih (Akebono) delov in me je seveda vse minilo..Diski + obloge ve? kot 800 ?. Samo menjava sprednjih v okviru Mazda fair service bi stala 395 ?. Halo? Za ta denar dobim vrhunske ECB diske z Yellow stuff oblogami,ki so svetlobna leta bolj?i kot OEM. pa ?e 100 ? mi ostane. Na koncu sem iz DE naro?il ATE,,zanje pla?al to?no polovico manj kot zahteva eden izmed najve?jih slo trgovcev. Na koncu je vse skupaj stalo 284 ? + Pelku 60 ? za skoraj 3 urno ?raufanje in ?mirglanje.

Ker je prej?nji lastnik avto vozil k uradnemu serviserju imam na razpolago tudi ra?une.

Ko mi bo nekdo dokazal da je Dexelia olje,ki je v stvari Elf vredno 28 ? na liter in so OEM filtri ?nj x bolj?i od Mahlejevih pa bom tudi sam vozil na uradni servis,ki ga imam pred nosom,da ne bo kdo mislil,da se vozim v Senico zaradi lepe narave. Uradni servis ima seveda uradne cene in cenik. kako pa se hendla z uradnim servisom,pa jaz ne vem,?eprav se da tudi na tem forumu prebrati,da se to da.

Tukaj sem opisal samo svojo izku?njo-odlo?i pa se naj seveda vsak sam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zveste stranke dobijo tudi kaksen popust ... tako pri Majesu kot tudi pri Pelkotu ... :) Na racunu zadnjega servisa za sestico na pooblascencu vidim, da je olje zaracunano po 9? na liter (5,10 litrov olja je bilo 45,90?... in na to pride gor DDV in se odsteje 6% popusta) ... 

 

Finder-20161217-101422.jpg

 

Tudi sam ne bom nikogar prepriceval... samo napisem svoje mnenje in izkusnje ... Vsak se bo ze sam odlocil, kaj mu bolj pa?e :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest odvisno kaj...recimo pri zavorah si videl razliko

Meni so dal olje se po nizji ceni :-P

 

Ampak so druge zadeve, ki odtehtajo to ... Ampak ni vse za na forum ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko vas pa pride servis na uradnem servisu ? Recmo nek klasicen 2.0 benz z vsemi filtri ?

 

Mene je zadnji servis na 120 000km pri?el 210?. Menjali so mi olje, vse filtre tudi kabinskega, 4x sve?ke, pa ?e naredili so kontrolo menjalnika (olje in vodila), ker sem jim pojamral,da mi v?asih za?krta pri prestavljanju iz prve v drugo prestavo. Liter original olja sem dobil po 7?/l  B)

 

Sej ne re?em, pri pelkotu ?e nisem nikoli bil, samo mi bli?ina btc-ja odtehta, pa ?e use lahk naredim med ?ihtom :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Denis Vene, avtoplinski extra obvladac se je vceri s5 izkazal, pa ceprav je bila le rutinska zadeva, si je takoj vzel cajt za moj wagen. :)

 

Res car med mojs3!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A-Cosmos v BTCju.  :)

 

G.Majes in mehanik Jure.  :jupiii:

 

Na?a petka pa z 200.000 km.  :zoom-zoom:

 

Cena pa :rispekt:

 

Kljub "decembrskim izdatkom" za ?est ?lansko dru?ino (+ dva ne?aka, ki sta na obisku) je po servisu ?e ostalo nekaj denarja... :D

 

A kaj, ko me zdaj ?aka prazen rezervoar in letna vinjeta. Pa bo ?lo 150?... :o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je zadnji servis na 120 000km pri?el 210?. Menjali so mi olje, vse filtre tudi kabinskega, 4x sve?ke, pa ?e naredili so kontrolo menjalnika (olje in vodila), ker sem jim pojamral,da mi v?asih za?krta pri prestavljanju iz prve v drugo prestavo. Liter original olja sem dobil po 7?/l B)

 

Sej ne re?em, pri pelkotu ?e nisem nikoli bil, samo mi bli?ina btc-ja odtehta, pa ?e use lahk naredim med ?ihtom :D

Pri Pelkotu pa 120? isto na 120000 edino kontrolo menjanika ni delal

 

Poslano z mojega SM-G925F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.