Skoči na vsebino

Zimske gume 2011


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Ja eni smo pa ?e imel test zimskih gum. Pri nas se ga je nabralo cca 30cm.

Tu se je pa lepo vidlo kdo ima zimske in kdo letne gume (pa so plu?il sneg).

lp

 

Pri 30cm pa res nima? kej praskat - za tolk snega znajo bit ?e zimske premalo sploh, ?e avto sede s podnom na sneg.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ko gleda? avte s letnimi gumami na snegu, pa tud ?e je ravno splu?ena, te kar ?alost prime.

Pa ?e v?eraj je bil zlo ju?ni sneg. Cel teden so opozarjal na sneg, pa se najdejo junaki in delajo zastoje in to konkretne.

Da ne govorim o tovornjakarjih. Brez besed.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e so imeli pa tele gumenjake gor, kao zimske;

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi

 

Ko sli?im NANKANG; dobim prebavne motnje, podn od podna, slab?e gume se ne da kupit pomoje! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry Jures ampak tukaj se pa ne bom nikoli strinjal. Tole so vse subjektivne ocene sploh, ker take gume kupujejo nepoznavalci in temu primerno jih ocenijo, saj ?e jim je vseeno (in o?itno jim je, ?e ne ne bi take gume niti povohali) kako gumo majo gor potem so to v ve?ini vozniki, ki vozijo dale? od tega, da bi bil avto na limitu zdrsa. V takem tudi pribli?no ne morejo ocenit kolk je guma kvalitetna oziroma kolk ni.

 

Ravno tako premium znamke ve?inoma kupujejo vozniki, ki vedo, da rabijo najbolj?e pnevmatike, kar jih trg premore in so tudi veliko bolj kriti?ni do njih in jih seveda tudi ve?krat spravijo do limita kot pa vozniki kitajskih znamk.

 

Bottomline kaj ho?em povedat - edino meter in ?toparica sta relevantna pokazatelja "what is hot and what is not", definitivno in nikakor pa ni merilo subjektivna ocena po ob?utku brez metra in ?toparice.

 

Sicer je pa Jo?a lepo povedal, ko se je enkrat pred ?asom nategnil z nakupom tega ?ungalunga sranja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry Jures ampak tukaj se pa ne bom nikoli strinjal. Tole so vse subjektivne ocene sploh, ker take gume kupujejo nepoznavalci in temu primerno jih ocenijo, saj ?e jim je vseeno (in o?itno jim je, ?e ne ne bi take gume niti povohali) kako gumo majo gor potem so to v ve?ini vozniki, ki vozijo dale? od tega, da bi bil avto na limitu zdrsa. V takem tudi pribli?no ne morejo ocenit kolk je guma kvalitetna oziroma kolk ni.

 

Ravno tako premium znamke ve?inoma kupujejo vozniki, ki vedo, da rabijo najbolj?e pnevmatike, kar jih trg premore in so tudi veliko bolj kriti?ni do njih in jih seveda tudi ve?krat spravijo do limita kot pa vozniki kitajskih znamk.

 

Bottomline kaj ho?em povedat - edino meter in ?toparica sta relevantna pokazatelja "what is hot and what is not", definitivno in nikakor pa ni merilo subjektivna ocena po ob?utku brez metra in ?toparice.

 

Sicer je pa Jo?a lepo povedal, ko se je enkrat pred ?asom nategnil z nakupom tega ?ungalunga sranja.

 

Meni se zdi, da imate samo en predsodek takoj ko sli?ite za te znamke. JG nikoli ni napisla da je kupil to....le da je verjetno ?lo za te gume.

 

Tudi pri gumarjih je ?e zdavnaj pri?lo do kompromisov in enakih tehnologij, le da je treba velike koorperacije pla?evati - stro?ki in ime...

 

PRav tako mislim da 1100 ljudi ki je probalo te gume niso laiki.

Saj vem ti trdno prisega? na znamko, jaz pa sem ?e parkrat probal tudi ne-znamke in ni razlike, ....ampak kitajci so ?e zdavnaj v koraku s ?asom tukaj, ne samo kitajci.

 

Prej verjamem uporabnikom kot pa pla?nim testom....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi, da imate samo en predsodek takoj ko sli?ite za te znamke. JG nikoli ni napisla da je kupil to....le da je verjetno ?lo za te gume.

 

Aja,moti? se... ?e dobro, da imam dober spomin in da je Jo?aGuliko?a, ko je bil ?e z nickom ReDevil, kupil natanko te gume za svojo Toyoto in verjetno zaradi njih tudi kon?al v jarku kar je tudi pojamral v tejle temi http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry123660 .

 

Kakorkoli Jures, kitajske gume so ?e vedno crap tako kot njihovi avtomobili - o?itno imajo tolk ljudi preve?, da jim je za varnost malo mar saj par 10.000 mrtvih gor al pa dol pri miljardi in pol prebivalcev je verjetno res vseeno :whatever:

 

Skopira? lahko marsikaj, te?ko pa skopira? leta in leta razvoja v materiale in obdelavo le teh in tudi, ?e kdo proda licenco nikoli ne bo prodal zraven najnovej?ih tehnolo?kih dose?kov - pa sej ti bi to moral vedeti, ker si v takem biznisu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nankang je dejansko crap...?e verjamete ali ne smo jih mi imeli na slu?beni 4x4 octaviji (lepo skrbi dr?ava za svoje uslu?bence a?)....v ovinek katerega sem ?e 1000x speljal z 50km/h po mokrem sem kooomaj ulovil avto pri 40km/h, ?e bi ?el tam toliko kot ponavadi bi kon?al v ograji <_<

 

moja izku?nja z nankang =>slab?e ne gre!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tokrat se moram strinjat z Bossom in Mad-om in dejansko je bilo takrat kot da sem zapeljal na oljni made?, v resnic pa je bila samo mokra cesta, kar naj bi bila v principu VELIKA razlika! Glede na to, da imam 15 let izku?enj (25.10.1996 je bil ta veseli dan), pa prevo?enih vsaj cca. 300.000km doslej, nisem ravno nek veliki levak na cesti :ne vem:

 

Priznam pa tudi, da ko enkrat proizvajalec dobi zame negativen predznak, potem te firme ne bi ve? kupil, pa niti da je najcenj?a dale? naokoli, pa? osel moje sorte ne gre dvakrat na isto led, jebiga! :hudicek:

 

Sicer pa na neke individualne ocene ne dam popolnoma ni? (niti ne vem, lahko da tisti ki poda "pozitivno" oceno za neko zadevo, lahko da ima celo kak?ne koristi ali povezavo z omenjeno firmo itd.). ?isto nekaj drugega je mnenje neke nevtralne zadeve, npr. kake moto?port revijo ali kakorkoli se ?e pa? kak cajtung imenuje! :bravo:

 

Morda ?e danes dobim plati??a od Ksedos 6, gor pa koilkor vem so Eskimo S3, za katere se strinjam da v mokrem so porazne! Ampak po pameti, po cesti in po desni, pa bo! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko si glih omenil Savo - Njihova nova Eskimo HP se je izkazala kar spodobno in je bila celo bolj?a od Fulde in Bridgestona. Podbacili so pa recimo Japonski Falken, Indijski Apollo in Indonezijski GT Radial. Kitajcev v tej dru??ini sploh ni bilo. Azijci vsaj med zimaki ?e zdale? niso na tako visokem nivoju, kot evropski in ameri?ki proizvajalci.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem kupu sedanjo Mazdo so ble gor Goodride (mislm da oznaka SA05) ki so tud kitajske. So tud imele oznako M+S. Za polet in v suhem so ble res kar dobre (ble so ?iroke 225). V mokrem pa za nikamor, da v snegu ne govorim (ko je zapadlo cca 0,5 cm snega sm komi domov pr?u!)

Tle pa ?e slika profila (?e so to M+S gume?!? :ne vem: )

Objavljena slika

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne govorim, da veliko folka ?e vedno misli da oznaka M + S pomeni Zimsko-letno oz. Letno-zimsko gumo! Se pravi naj bo S kot Summer, potem je M kot Zima pa?, samo ne vem v katerem jeziku! :whatever:<_<

 

Nazadnje mi kolegica razlaga, da ona pa ne rabi menjat ker ima res Zimsko letne, pa pogledam, da nima slua?ajno Allweather ali kako so ?e ozna?ene tiste ki so dejansko to kar je ona mislia, da ima. Makaki imela je Mud + Snow, klasika! Pol se ?e ?udi, ko ji poleti radira gumo ko sto hudi?ev in da na mokrem guma ne dr?i NULA! :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem kupu sedanjo Mazdo so ble gor Goodride (mislm da oznaka SA05) ki so tud kitajske. So tud imele oznako M+S. Za polet in v suhem so ble res kar dobre (ble so ?iroke 225). V mokrem pa za nikamor, da v snegu ne govorim (ko je zapadlo cca 0,5 cm snega sm komi domov pr?u!)

Tle pa ?e slika profila (?e so to M+S gume?!? :ne vem: )

Objavljena slika

 

haha itak da so m+s ampak za kitajsko kjer verjetno pade 2mm snega sramezljiv

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne govorim o nangakan...

jaz bom dal gor nekaj eksoti?nega, ampak z dobrim testom :D, Tajkune sem ?e zdavnaj odmislil...

 

Na primer Federalke na Exeu imajo sedaj dnevno pot do bovca in nazaj ?e do danes skupaj 40.000km in pravi lastnik da so bolj?e kot dunlopke prej na RX8....tudi ?ez Vr?i? ob nedavnih pogojih. :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kaj mislite o telih, se mi pa sicer zdi cena razmeroma zasolena? :ne vem:

 

http://www.superguma.si/pnevmatika/91780/T...5T-XL-S942-m-s-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdica dobila novo obutev :D

michelin alpin s4, dimenzija 195/50/15

Cena mala sitnica, z menjavo, centriranjem vred 267 ? :bravo:

 

pa ?e majstri prjazni

 

?e je govora o gumah za 6-ko 2003 letnik, so tele gume, izrazito premi?kena dimenzija! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.