Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

To misli? nastavitev prostega teka oz. base idle? ?e naredu in nobene spremembe. Zanimiv je tud, da olja in antifriza ne pije ni?, se prav so ?e edin ventili lahko tisti, ki ne dihtajo.

 

Nej gre ?e enkrat h vragu,da dobim taprav razlog za 1.8+?pera swap :hohoho:

Je bila na sumu ?e ko sem bil prvi? na valjih, kasnej sva z njim testirala kompresijo in je bila v mejah normale okoli 11-12 barov. Od tega je zdj ?e en let in lahko da se je situacija ?e spremenila.

 

pol je o?itno neki s hrano, oz po?iralnikom....nenazadnje ima benz filter zadaj zunaj za desno gumo, da ni kaka voda not pa da na njo mraz vpliva.... <_<

 

A ?e dr?i? gas dela, al samo ?tantgas? To bi lahko preveril da da? v eno fla?ko z benzom direktno cev za dovod preden pride v motor, ?e nisi ?e seveda. Menjal sem ga pa ?e jaz med lastni?tvom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bla na za?etku v mislih benz pumpa, star bencin al pa kaj s filtrom, ampak je isto na plin, ker preden se do konca segreje lavfa na benz kak?ne 2 minuti potem pa ?e dobro minuto na plin. V obeh primerih, ko med vo?njo pritisnem sklopko, da bi se ustavil pred glavno cesto, obrati tolk padejo da ugasne.

 

?e pa pustim, da se segreje na mestu je pa vse ok in tud obrati postopoma padajo od za?etnih 1500 do normalnih 850.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bla na za?etku v mislih benz pumpa, star bencin al pa kaj s filtrom, ampak je isto na plin, ker preden se do konca segreje lavfa na benz kak?ne 2 minuti potem pa ?e dobro minuto na plin. V obeh primerih, ko med vo?njo pritisnem sklopko, da bi se ustavil pred glavno cesto, obrati tolk padejo da ugasne.

 

?e pa pustim, da se segreje na mestu je pa vse ok in tud obrati postopoma padajo od za?etnih 1500 do normalnih 850.

 

u PM, vidi?, takle se je men na F-ki dogajal, nazadne mi je pa cin ?pulo nesl ;) je pa res, da pr men ni blo va?n a je bla segreta al pa ne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?rnu?ah me nek mopedist s skuterjem izsili ob vhodu v kro?ni promet, potem mi ?e nekaj gestikulira in me ustrahuje. :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes smo ?li na obisk k ta??i in tastu. Lep dan je bil in tud velik nespametnih voznikov.. Prvih par kilometrov se peljemo pa vidim kak se pravilno pelje kolesar nasproti ovinek je bil v desno iz moje strani omejitev 90 in za njim prpelje avto kr dost je mogo met not po pravem bi mogo ustavt a je kr zapelo na mojo stran sekal ovink tak da sem po bankini pelu pa ?e to je blo tak bliz sm mislo da bo ?peglca ?la po gobe. me je kr oblil... naslednji voznik spet na mojo stran seka ovink ta je bil pregleden ovink ampak vseen je ?rta na cesti dr?i se svoje strani...morm si omislit kamerco not da snemam ka se dogaja bi blo kr zanimiv gledat vse to v kompilaciji...

 

 

aja pa ?e to ni me lih razpizdlo ampak butasto se mi je zdel.. danes pral avto in ?e ta edin sosed ki ga mam prbije .. bom kr dialog napisal...

 

sosed: (prek ograje) ka si opral tega kitajca?

jz: japonca

sosed: ?e slab?

jz: kuk za kerga

sosed: volkswagen je avto druga pa ne? (on pa passata)

jz: bil nekdaj

sosed: kaj?

jz: bil nekdaj.

sosed: pa koga pa glanca? tak no

jz: prvo pranje :)

THE END

 

 

otro?arija glede vsega... glede njegovega vedenja in primerjanja znamk.. vsak naj vozi tist kar mu pa?e hvala bogi da. butast se mi zdi ker je leto starej?i pa ?e od malih nog se poznama pa ?e nikol ni reko kak?no lepo besedo....

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Simon87 - pa? ?e eden ve? izmed mnogih frustriranih Slovencev (verjetno "brzostrelcev" kot bi opisal pokojni dr. Rugelj), oseba ni zadovljna s samim seboj, s svojim ?ivljenjem itd., ter i??e napake pri drugih, zraven pa na plano spravlja svoje tegobe in frustracije. :zvizga: O?itno se je tudi pri plehu "na?el" in poistovetil s tipi?nim Janezom, ki si niti slu?ajno ne drzne izstopati iz sivine povpre?ja in ?e iz tega razloga fura svoj famozni Piss-at, kot ga ljubkovalno imenujem. :cheers::D

 

P.S. Zame recimo beseda kmet nikakor ni ?alitev (dejstvo je, da brez njih ne bi bilo pridelane hrane, itd.), pa? pa kmet brez zemlje oz. umski maloposestnik, no tale tvoj sosed bi lahko bil nekaj od na?tetega. :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Simon87 - pa? ?e eden ve? izmed mnogih frustriranih Slovencev (verjetno "brzostrelcev" kot bi opisal pokojni dr. Rugelj), oseba ni zadovljna s samim seboj, s svojim ?ivljenjem itd., ter i??e napake pri drugih, zraven pa na plano spravlja svoje tegobe in frustracije. :zvizga: O?itno se je tudi pri plehu "na?el" in poistovetil s tipi?nim Janezom, ki si niti slu?ajno ne drzne izstopati iz sivine povpre?ja in ?e iz tega razloga fura svoj famozni Piss-at, kot ga ljubkovalno imenujem. :cheers::D

 

P.S. Zame recimo beseda kmet nikakor ni ?alitev (dejstvo je, da brez njih ne bi bilo pridelane hrane, itd.), pa? pa kmet brez zemlje oz. umski maloposestnik, no tale tvoj sosed bi lahko bil nekaj od na?tetega. :vesel:

 

 

hehe nekak tako bo kot si napisal. :D

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?en slovencelj, samo da ima VW na zna?ki pa ga ?e vle?e bogu.

 

Men so tako sme?ni na?i rojaki, ki skorajda onanirajo na zna?ko imenovano LJUDSKI VOZ. :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so tako sme?ni na?i rojaki, ki skorajda onanirajo na zna?ko imenovano LJUDSKI VOZ. :hohoho:

 

Na vso ?alost v tej kur*evi koko?ki ni? drugega ni ni? vredno kot je*eni fauve. Kupi? citroena, pe?oja, , da tudi mazdo, boh ne dej alfo, z vsem si sklenu dosmrtni zakon al pa prodajo pod ceno. Kupi? Fauve - ma? vsaj ?e kdaj mo?nost hudi?a za spodoben dnar od bajte spravt. Sej si enostavno prsiljen kupt ?e no?e? vseh ? stran vr?t. Tko je. Men je tud moja ?estka 100x lep?a od ene grde zelene perjanice na nosu, ampak isti letnik, brez vse opreme pa poglej kok bo? dubu za perjanico pa kok za ?estko. Se lahk kr zjoka?. in potem ni ?udn da tipi?en slovencelj, itak premalo pla?an za svoje delo, svoj te?ko prgaran denar ne vr?e nekam kjer ve da ga je vrgu stran ampak ?e ne kupuje s srcem ampak glavo, da denar nekam, kjer ga bo ?e nekaj nazaj dobu.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na vso ?alost v tej kur*evi koko?ki ni? drugega ni ni? vredno kot je*eni fauve. Kupi? citroena, pe?oja, , da tudi mazdo, boh ne dej alfo, z vsem si sklenu dosmrtni zakon al pa prodajo pod ceno. Kupi? Fauve - ma? vsaj ?e kdaj mo?nost hudi?a za spodoben dnar od bajte spravt. Sej si enostavno prsiljen kupt ?e no?e? vseh ? stran vr?t. Tko je. Men je tud moja ?estka 100x lep?a od ene grde zelene perjanice na nosu, ampak isti letnik, brez vse opreme pa poglej kok bo? dubu za perjanico pa kok za ?estko. Se lahk kr zjoka?. in potem ni ?udn da tipi?en slovencelj, itak premalo pla?an za svoje delo, svoj te?ko prgaran denar ne vr?e nekam kjer ve da ga je vrgu stran ampak ?e ne kupuje s srcem ampak glavo, da denar nekam, kjer ga bo ?e nekaj nazaj dobu.

 

Zato pa,?e kupi? zanimiv in druga?en avto, kar na?a mazda je, jo gura? do nezavesti in jo proda? ?im kasneje.

Definitivno to ni avto za barantanja in prodajo po par letih.Tako pa? je.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa,?e kupi? zanimiv in druga?en avto, kar na?a mazda je, jo gura? do nezavesti in jo proda? ?im kasneje.

Definitivno to ni avto za barantanja in prodajo po par letih.Tako pa? je.

 

to?no tako... pa? vozi? dokler ni vredna le ?e par jurjev pol ti pa ni ve? hudo, tud, ?e jo v jark zapelje?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to?no tako... pa? vozi? dokler ni vredna le ?e par jurjev pol ti pa ni ve? hudo, tud, ?e jo v jark zapelje?.

 

Tudi sam sem podobnega mnenja, ker ?e recimo govorim o nekem avtu, ki mi vizualno ni v?e?, se ga bo da dalo (domnevno) hitro prodat, pa matr milo, da se pa ne bom s to ki?to pred tem 5 let ali ve? preva?al in to samo zaradi la?je prodaje. :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem podobnega mnenja, ker ?e recimo govorim o nekem avtu, ki mi vizualno ni v?e?, se ga bo da dalo (domnevno) hitro prodat, pa matr milo, da se pa ne bom s to ki?to pred tem 5 let ali ve? preva?al in to samo zaradi la?je prodaje. :lol:

 

Vse kar pravite pa? pomeni da imate gnar oz ste pripravljeni po?ret ve?jo izgubo vrednosti. Jaz je nisem in sem bil ob nakupu zaveden da je to japonski mercedes ki dr?i ceno - jeah.

 

In avto je treba na neko periodo menjati, kaka je ta perioda pa je odvisno od posameznikovih potreb. ?e ga ima? za v lokalno trgovino, je morda res vseeno, ?e mora biti pa avto vsak trenutek sposoben in v stanju naredit 1000 km, pa pride ?as, ko ga je treba menjat. In ta ?as je po moji (morda subjektivni) oceni nekje med 5 in 7 leti ali nad 150 000 km. Tudi stro?ki postajajo potem vse ve?ji - pojavlja se rja, crkujejo dra?ji in vitalnej?i deli.... itd. Pa konec koncev se jajc po?asi tudi ?e naveli?a?, ampak to je zadnji faktor. Seveda je pa to vse samo moje mnenje.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse kar pravite pa? pomeni da imate gnar oz ste pripravljeni po?ret ve?jo izgubo vrednosti. Jaz je nisem in sem bil ob nakupu zaveden da je to japonski mercedes ki dr?i ceno - jeah.

 

In avto je treba na neko periodo menjati, kaka je ta perioda pa je odvisno od posameznikovih potreb. ?e ga ima? za v lokalno trgovino, je morda res vseeno, ?e mora biti pa avto vsak trenutek sposoben in v stanju naredit 1000 km, pa pride ?as, ko ga je treba menjat. In ta ?as je po moji (morda subjektivni) oceni nekje med 5 in 7 leti ali nad 150 000 km. Tudi stro?ki postajajo potem vse ve?ji - pojavlja se rja, crkujejo dra?ji in vitalnej?i deli.... itd. Pa konec koncev se jajc po?asi tudi ?e naveli?a?, ampak to je zadnji faktor. Seveda je pa to vse samo moje mnenje.

 

Verjemi, da se tudi ?vabi slabo prodajajo. Hitro gredo tisti, ki so poceni glede na svoje stanje. Kar je pa isto pri japoncih, V?eraj sem ?el gledat Hondo, ki je bila en dan na netu, smo dali aro in do petka bo avto doma (pa ne pri meni). Tudi Jure jih hitro menjuje in ponavadi ne prodaja dolgo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjemi, da se tudi ?vabi slabo prodajajo. Hitro gredo tisti, ki so poceni glede na svoje stanje. Kar je pa isto pri japoncih, V?eraj sem ?el gledat Hondo, ki je bila en dan na netu, smo dali aro in do petka bo avto doma (pa ne pri meni). Tudi Jure jih hitro menjuje in ponavadi ne prodaja dolgo.

 

Se strinjam. Vse je stvar perspektive. ?e si pripravljen dobro pu?it se vse proda. ?e je nekaj tr?no vredno 10 k bo? za 8 takoj prodal. Odvisno pa je, kako hitro lahko ta 2 k hitro nadomesti?. ?e je to eno leto odrekanja potem klinac.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot si napisal:

- to je pa? tvoje mnenje

- avto je enkrat pa? potrebno menjati in vsak sam zase ve, kdaj je ta ?as

 

Vendar me ?udi tvoj zapis, da je to pri 150.000 km. Dobro, ?e gre za kak?no Reno, sploh klijo, potem je 150.000 ?e te?ko dosegljivih. Sem ga imel, in je bil skoraj ve? v delavnici kot na dvori??u... Dejansko res nisem prevozil ve? kot 8000km, brez da bi moral vmes enkrat na servis. Toda Mazda je druga?nega kova. In pri zmerno do prete?no umirjenem vozniku (ki ne vozi neprestano z ve? kot 4500 obrati), ti motorji brez ve?jih te?av naredijo tudi 250.000 km in ve?. In ?e je avto dober in trpe?en, se ga ne naveli?a?. Prej se naveli?a? kak?nega, ki venomer crkuje in povzro?a te?ave. In ko je enkrat star 10 let in ima za seboj 300.000 km, ni bistvene razlike v ceni med Mercedesom in Mazdo - ob primerljivi opremi in primerljivem motorju...

 

Preden odgovori?, pa upo?tevaj, da je to pa? moje mnenje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot si napisal:

- to je pa? tvoje mnenje

- avto je enkrat pa? potrebno menjati in vsak sam zase ve, kdaj je ta ?as

 

Vendar me ?udi tvoj zapis, da je to pri 150.000 km. Dobro, ?e gre za kak?no Reno, sploh klijo, potem je 150.000 ?e te?ko dosegljivih. Sem ga imel, in je bil skoraj ve? v delavnici kot na dvori??u... Dejansko res nisem prevozil ve? kot 8000km, brez da bi moral vmes enkrat na servis. Toda Mazda je druga?nega kova. In pri zmerno do prete?no umirjenem vozniku (ki ne vozi neprestano z ve? kot 4500 obrati), ti motorji brez ve?jih te?av naredijo tudi 250.000 km in ve?. In ?e je avto dober in trpe?en, se ga ne naveli?a?. Prej se naveli?a? kak?nega, ki venomer crkuje in povzro?a te?ave. In ko je enkrat star 10 let in ima za seboj 300.000 km, ni bistvene razlike v ceni med Mercedesom in Mazdo - ob primerljivi opremi in primerljivem motorju...

 

Preden odgovori?, pa upo?tevaj, da je to pa? moje mnenje...

 

 

Haha zadnji stavek je zmaga. No jaz, sem s svojim sarkazem on: ultrapremium japonskim mercedesom ki blazno dr?i ceno in je ultra zanesljiv in ni? ne crkne sarkazem off: tolk pr mehaniku, da mi ?e koline daje ko pridem k njemu. Morda v tem zajcu ti?i grm. S tem da moj avto ?e 4 000 obratov ni vidu kaj ?ele 4500. Itd. :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? ne bomo re?il pa ?e tema je neprimerna. se raj?i vrnem na pravo pot:

 

danes sem popizdil v prazni ?trcuni mavrica v ?rnu?ah, kjer je prdajalec imel ?as debatirat s stranko o vremenu, ko sem hotu pa farbo imet je blo treba pa "mal po?akat" kako me to pogreje....

 

Sedaj i??em me?alnico barv kje v btcju ker v mavrico me definitivno ne bo ve?.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.