Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ne razumem. Kako ti pa lahko z novimi gumami naredi tri desne in eno levo. Razen ce je malo zmesal stare in nove gume med seboj, vendar to bi ze sam opazil predvidevam.

Smer vrtenja je pomesal, recimo Eskimo S3 se tocno ve kam se mora vrteti, ker ima puscico in ce ta kaze v napacno smer, potem je tezava na vidiku :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To razumem, ampak ko ti kupis 4 nove gume dobis 2 gume za na desno os in 2 dve za na levo. Kako potem lahko naredis tri desne in eno levo ? Edina razlaga je da mu jih je majster narobe obrnil in je notranji del gume na zunanji strani... ravno tako je lahko naredil 3 desne in eno levo, ampak to mores biti ze debilen in pa slep...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scr3am :blink:

 

Oprosti, ampak kaj pa ti tukaj ne razume?? Eno gumo mu ni pravilno nataknil na feltno - zimske so v ve?ini z dezenom, ki mora biti ustrezno usmerjen pri vrtenju.

 

Sicer ne vem a to velja za vse, samo ve?ina gum je identi?nih in ne obstajajo desne in leve. ?e tiste, ki so assymetric so pa narejene tako, da je vseeno v katero smer se vrtijo in tam je va?no le, da jih natakne? tako, da sta zunanja in notranja stran pravilno obrnjeni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To razumem, ampak ko ti kupis 4 nove gume dobis 2 gume za na desno os in 2 dve za na levo. Kako potem lahko naredis tri desne in eno levo ? Edina razlaga je da mu jih je majster narobe obrnil in je notranji del gume na zunanji strani... ravno tako je lahko naredil 3 desne in eno levo, ampak to mores biti ze debilen in pa slep...

 

Zato pa razlagam, da je v?asih vsakdo bil ponosen na svoj poklic in je bil mojster svojega poklica in vse naredil tako, kot mora biti. Zdaj pa samo da je ?im prej z rok... Ja, ko jih je montiral na di?k, ni pazil na smer vrtenja in je nataknil, kakor je padlo: tri za na desno stran in eno za na levo stran.

 

In danes me je prav zabodeno gledal: "A mi da smo to naredili? Si prepri?an?"

 

Neee, doma sem jo sam ?e enkrat premontiral. Cepec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, mogo?e je vulkanizer mislil, da glede na visokogorsko prebivali??e, da vozi? Patrio 8X8 in mu bo? ostale gume dostavil naknadno, tako je smatral da ni ni?esar zabluzil.  :rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Spim.

 

Naenkrat se oglasi mobitel.

 

Stisnem, da ugasnem alarm, pri?gem lu?ko na mobitelu in odtavam do kopalnice, da se spravim za v slu?bo.

 

Ves ?as pa se mi dozdeva, da sli?im nekoga, ki kri?i. Nazadnje ugotovim, da kri?i iz mobitela. Dam mobi k u?esu in res, negdo se ogla?a. Se oglasim in glas re?e: "O, ?ivjo, kaj pa dela??" Pogledam na uro: deset minut do ?tirih...

 

Ugotovim, da ni zvonil alarm na mobitelu ampak je nekdo klical. Klical je pa v bistvu zato, ker je zdrsnil s ceste, pa je potreboval nekoga z vitlom, da ga pocuka nazaj. Dobro, se odpravim, ga najdem, usidram Mazdo (zave?em zadaj za eno drevo) in ga potegnem ven. Nato mo?i?ek kot v opravi?ilo za?ne: "Res ne vem, kako se je to lahko zgodilo? Avto (Audi Q6) ima ?tirkolesni pogon, ABS, ESP, ASR,... ... ..., pa gume Continental, pa pripeljal nisem ve? kot 70 km/h. In ga je kar odneslo."

 

Pribli?no 20 metrov prej je pa "kri?i??e" - pride ena gozdna cesta. In ko so vozili hlodovino, so na cesto navozili blato. Vreme je pa malo "sluzasto", ravno toliko, da je malo namo?eno po tleh. Ma kaj ti nuca vsa tista znanost, ?e je cesta taka? Po taki cesti pripelje? 40, ne pa 70... Sem si spet mislil, pa ?eprav me bodo tukaj nekateri spet zmerjali, ampak za varnost cestnega prometa bi morali pobrati iz volanov zra?ne vre?e in na?timat sulice. Ko ?lovek misli na vse tiste "asisten?ne" sisteme, pripelje precej bolj juna?ko kot ?e bi pred seboj gledal sulico in se zavedal, da ?e kam pribije, bo takoj mrtev. Sem prepri?an, da bi bilo precej manj nesre? - sicer vsaka s smrtnim izidom, ampak precej manj nesre?. Sem prepri?an, da ?e bi ta mo?akar imel sulico na sredini volana, gotovo ne bi pripeljal 70 v tisto blato...

 

Na koncu sem mu naro?il, da mi prinese 50? za re?evanje, ?el domov in se spravil za v slu?bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste sulice raje montiraj na sprednje odbija?e, da se bodo ?ibkej?i udele?enci v prometu obna?ali kot taki, ne pa skakali pred avte kot da so iron man.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nekateri so za tepsti. Kli?em v ostarijo petrinka v ?upan?i?evi jami v Ljubljani in vprasam kako delajo v ponedeljek 31.12..

 

Dobim odgovor : ja,ampak verjetno s skraj?anim delovnim ?asom... Jaz: ok,do kdaj pa delate imam namen priti ob 13h s star?ema.

 

In naveli?an glas: ja lejte na?eloma bomo do 14h tu.

 

Jaz: Ok,torej lahko pridemo ob 13h?

 

Klo?ar na drugi strani: ja lahko,ce bomo ?e tu , boste postrezeni ,?e nas ne bo,ne boste... Najbolje da pokli?ite v ponedeljek...

 

Najbolje da njim propade gostilna ker takih idiotov ta svet ne rabi...

 

Celotnem kolektivu ?elim vse najslab?e v letu 2019...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spim.

 

Naenkrat se oglasi mobitel.

 

Stisnem, da ugasnem alarm, pri?gem lu?ko na mobitelu in odtavam do kopalnice, da se spravim za v slu?bo.

 

Ves ?as pa se mi dozdeva, da sli?im nekoga, ki kri?i. Nazadnje ugotovim, da kri?i iz mobitela. Dam mobi k u?esu in res, negdo se ogla?a. Se oglasim in glas re?e: "O, ?ivjo, kaj pa dela??" Pogledam na uro: deset minut do ?tirih...

 

Ugotovim, da ni zvonil alarm na mobitelu ampak je nekdo klical. Klical je pa v bistvu zato, ker je zdrsnil s ceste, pa je potreboval nekoga z vitlom, da ga pocuka nazaj. Dobro, se odpravim, ga najdem, usidram Mazdo (zave?em zadaj za eno drevo) in ga potegnem ven. Nato mo?i?ek kot v opravi?ilo za?ne: "Res ne vem, kako se je to lahko zgodilo? Avto (Audi Q6) ima ?tirkolesni pogon, ABS, ESP, ASR,... ... ..., pa gume Continental, pa pripeljal nisem ve? kot 70 km/h. In ga je kar odneslo."

 

Pribli?no 20 metrov prej je pa "kri?i??e" - pride ena gozdna cesta. In ko so vozili hlodovino, so na cesto navozili blato. Vreme je pa malo "sluzasto", ravno toliko, da je malo namo?eno po tleh. Ma kaj ti nuca vsa tista znanost, ?e je cesta taka? Po taki cesti pripelje? 40, ne pa 70... Sem si spet mislil, pa ?eprav me bodo tukaj nekateri spet zmerjali, ampak za varnost cestnega prometa bi morali pobrati iz volanov zra?ne vre?e in na?timat sulice. Ko ?lovek misli na vse tiste "asisten?ne" sisteme, pripelje precej bolj juna?ko kot ?e bi pred seboj gledal sulico in se zavedal, da ?e kam pribije, bo takoj mrtev. Sem prepri?an, da bi bilo precej manj nesre? - sicer vsaka s smrtnim izidom, ampak precej manj nesre?. Sem prepri?an, da ?e bi ta mo?akar imel sulico na sredini volana, gotovo ne bi pripeljal 70 v tisto blato...

 

Na koncu sem mu naro?il, da mi prinese 50? za re?evanje, ?el domov in se spravil za v slu?bo...

 

 

Q6, a res?

 

 

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

post-5658-0-07729600-1546545696_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.