Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ja tako naj bi verjetno bilo, ampak zadnje ?ase se vse preve?krat zgodi, da je na koncu celo o?kodovani kriv, ker ni takoj preveril izpisek, SMS na telefonu in primerjal z ra?unom. Oziroma je ratal parakti?no ?e vse normalno, tudi tiste stvari, ki so bile neko? velik moralni NO-NO. ?al <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni namenski zajeb nekateri posi ponudijo pred pinom se mogoco napitnino. To je verjetno specificno za kake restavracije ipd

 

Sam nekaj mi ni jasno. POS terminal tudi napitnino nato knji?i na konto prodajnega mesta. Se pravi prodajalec/lastnik dobi dnevni izpisek in banka naka?e na firmin poslovni ra?un. Kako potem ta natakar, kateremu je namenjena napitnina, sploh pride do svoje napitnine? Uradno knjigovodsko to ne gre... se pravi je napitnina enostavno lahko le v obliki ke?a, ki ga porine? direktno natakarju v roke - vse ostalo je po moje dejansko samo natega lastnika, ki na tak na?in ravba svoje stranke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kniigovodsko ne vem kako to gre, verjetno preko bonusov zaposlenih

Voila

 

https://youtu.be/FQxPWQ0jwYE

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je vse OK in vem, da se da to vklopit, samo v slovenskem ra?unovodskem sistemu in verjetno tudi v ve?ini tujih (po moje je izjema le USA) te "bonuse" ne more? direktno izpla?at zaposlenemu brez odvedbe prispevkov in davkov. Tako, da sama napitnina izgubi nato cel smisel saj ne gre v celem znesku natakarju, kateremu si jo namenil. Pri nas ?e vedno pravilno lo?imo OD od drugih prejemkov.

 

Zakaj pa mislim da v ZDA je to ?isto mo?no, ker prakti?no zaposleni v gostinstvu tam ?ivijo skoraj le od napitnin. In te napitnine nato delodajlaec/su?njelastnik milostno pretvori v pla?o.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tako naj bi verjetno bilo, ampak zadnje ?ase se vse preve?krat zgodi, da je na koncu celo o?kodovani kriv, ker ni takoj preveril izpisek, SMS na telefonu in primerjal z ra?unom. Oziroma je ratal parakti?no ?e vse normalno, tudi tiste stvari, ki so bile neko? velik moralni NO-NO. ?al <_<

Evo,tocno to tudi jaz pravim. Ampak ne,zdaj se ogromno ljudi ukvarja zakaj sem kao izgubil ?ivce,zakaj nimam novodobnih sms storitev in ja... Ona je pa boga revica ki jo nestrpni gostje nadlegujemo. Medtem ko ona na pritajen na?in krade.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma nisem ?e... Nevem... Dal sem jim 1teden ?asa da se denar znajde na mojem trr.

 

Potem bo pa res zgrda.

bu?man, ne pogovarjaj se z njimi, pojdi na svojo banko in   blokiraj tranzakcijo z dokazi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bu?man, ne pogovarjaj se z njimi, pojdi na svojo banko in   blokiraj tranzakcijo z dokazi.

Ok,zdj bom izpadel neumen,ampak jbg,ne ukvarjam se s financami... Po kolik?nem ?asu se pa izvede transakcija? Mislim da sem ta vlak ?e zamudil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje res bolj? tako kot pravi Jures. Ker, oni so ti pa? zara?unali, zdej pa ?e bo? ti tiho, bodo tudi oni tiho. Banka ne more vedeti ,da ta znesek nisi zapil. Pomoje bolje, da gre? tja, pove? kako in kaj, pa naj potem (?e gre tako sploh) oni z njimi re?ijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje res bolj? tako kot pravi Jures. Ker, oni so ti pa? zara?unali, zdej pa ?e bo? ti tiho, bodo tudi oni tiho. Banka ne more vedeti ,da ta znesek nisi zapil. Pomoje bolje, da gre? tja, pove? kako in kaj, pa naj potem (?e gre tako sploh) oni z njimi re?ijo.

zapiti ga ne morejo ker je elektronsko nakazilo, in nimajo ra?una (podlage za to). Ce pa ni nobenega indica da so pripravljeni ukrepati in odpraviti napako bi se jaz za??itil tudi tako da bi ?el na policijo in zadevo prijavil. Ampak to mora biti v 24 urah od dogodka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak.. strogo uradno; to ni kraja... Nih?e mi ni dal pi?tole na glavo... Sam sem vtipkal pin...

 

No..saj s slabo reklamo utegnejo izgubiti ve? kot 600eur... Vsaj upam...

 

Mene vem da je izu?ilo. Je pa jeba ker je bilo to v soboto zve?er; zaprte banke..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest upam da resno ne mislis, da ti je to zanalasc naredila, ker ona od tega nima niti evra. Kaksen je bil pa kasneje odnos med tabo in natakarico pa nevem.

Drgac ima pa tudi lastnik sranje ce ti je tako rekoc potegnil oz. kasiral 610e za nekaj kar sploh nima racuna.

P.S. Vem da to sedaj ni opravicilo, ampak a nisi videl zneska, ko si vpisoval PIN?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je bilo namenoma ali ne,niti ni va?no. Vem pa da je dolo?en (Mali procent)ljudi bolj pokvarjen kot sem jaz lahko sumni?av ali/in previden. Recimo,da se ji zgodi ali pa "zgodi" da takole ra?una 600eur preve?... Potem lahko iz blagajne vzame 600eur in obstaja mo?nost da pa le ima nekaj od tega... Mogo?e,nevem... Nisem dovolj pokvarjen.

 

Hja,kar se ti?e ?e nisem videl zneska ko sem vtipkoval pin... Ne,bil sem v guzvi,vem da ni to opravi?ilo... Pa? jbg moja malomarnost.

 

Tudi jaz delam s POSom 1x na mesec Max in vem da lahko storniras pla?ilo v .... Nevem...5ih minutah?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi nazaj z racunom in povej kaj se je zgodilo pa boste vse lepo in prav resili.

Kaj so ti pa takrat rekli, ko si se sel nazaj "zakurciti"? Pri nas lahko storniras zadnji racun k je bil sprintan s temu POSom in cas nina veze. Sepravi ce sem jest nekomu prevec poracunal ob 14h lahko potem ta racub tudi storniram ob 19h, ce POSa med tem casom nisem uporabljal. Pac zadnji racun lahko storniram to je to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj sem na banki izvedel, da so mi nazaj nakazali teh 610eur. Ni vec cmoka v grlu. Morda je pomagal mail, ki ga je poslala kolegica pravnica. Seveda nikakrsnega opravicila s strani kuzle v obliki natakarice, niti od njenih nadrejenih...

 

No,meni je bila to ?ola za naprej, priporocam tudi ostalim, da vkolikor tega ?e ne pocnete, VEDNO prekontrolirate vsoto na POS terminalu, preden vtipkate pin. Kradljivci so kot kaze res na vsakem koraku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No samo da si resil. Meni je bilo itq jasno da bos dobil denar nazaj :). Ce tako pogledas si dobil kofe in neves se kaj si narocil v vrednosti 6,10? zastonj... tako da si ti nakoncu se profitiral :P

Ja,to je sicer res... Ampak tudi ?ivci so nekaj vredni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.