Skoči na vsebino

Mazda CX 3


ppresing

Priporočeno sporočilo

Mislim, da je zunanja ?irina cx3 176 cm, le-ta je pomembna pri parkiranju.

jaz za vse navajam mere brez ?peglov - prostor za potnike, ampak ja ima? prav (kar pomeni da je pri konkurenci s ?pegli ?e ve?ja mera)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda cx3 je predvsem ozka, ima samo 155cm, kar je za parking super, za potnike pa se lahko pozna

 

Fiesta na primer je 175 cm, c3 165 cm, clio 170....s tem da vse dobis za 13-14k alles in.

Klinc to je trend, Krizanci so lepi in gotovo. Sestra je sedaj po 18 letih zamenjala picassoja za c3 aircross pa moram reci da je presenetljivo velik 4,20 m x 1,90m sirine in cenovno dostopen (v primerjavi z c3 od starsev) 12.800 model Elle v akcijo z vsem kar rabis. A je vizuelno malo 'specificen'. Definitivno je mazda najlepsi mali krosover.

 

Ti se pa lahko samo prekrizas :)

Jure ne vem Katere mere si ti gledal, ker ?e gleda? brez ogledal jih mora? pri vseh od?teti

post-24-0-44888100-1534418213_thumb.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

brez speglov (potniski del) pa mislim da imam prav....se motim (clio, c3 je v oklepaju s ?pegli)?

 

dim1.jpg

 

 

15695-mid.jpg

 

renault-clio-2016.jpg

 

citroen-c3-aircross-2018.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo malo Googlanja

Renault Clio  Breite ohne / mit Au?enspiegel 1732 / 1945

Mazda CX-3 Breite ohne Au?enspiegel 1.765 mm

 

Ker da bi bila mazda 20 cm o?je bi se ?e na dale? videlo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes sem pri moji cx 3 ob kontroli olja opazil da je nivo nizko pod spodnjo mejo. Avto ima skoraj 18000 km vo?en ve?ino po avtocesti okrog 130 kmh max star 10 mesecev. zanima me ?e je ?e kdo dugi opazil da izginja olje in kaj so vam rekli na servisu

 

lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno v knjigi z navodili pi?e, da je potrebno kontrolirati nivo olje, ?al pri mazdi ?e na klasi?en na?in. So pa redki modeli pri Mazdi, ki dejansko pijejo olje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes sem pri moji cx 3 ob kontroli olja opazil da je nivo nizko pod spodnjo mejo. Avto ima skoraj 18000 km vo?en ve?ino po avtocesti okrog 130 kmh max star 10 mesecev. zanima me ?e je ?e kdo dugi opazil da izginja olje in kaj so vam rekli na servisu

 

lep pozdrav

Kdaj je bil servis in na koliko je interval?

Pa se eno butalsko vprasanje. Ali si pocakal ene 5 min po tem ko se je avto ugasnil za merjenje in seveda na ravnem? Mora ves olje priteci nazaj v karter

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali si ?e kdaj prej kontroliral olje? "Nizko pod spodnjo mejo" - ali se je ?e pri?gala lu?a za olje? Bencin ali dizel?

avto je bencinar nivo olja je tako nizko da se komaj kaj pozna na merilni palici opozorilna lu?ka se ?e ni pri?gala

Kdaj je bil servis in na koliko je interval?

Pa se eno butalsko vprasanje. Ali si pocakal ene 5 min po tem ko se je avto ugasnil za merjenje in seveda na ravnem? Mora ves olje priteci nazaj v karter

servisa ?e ni bilo ker ?e ni potrebe

odgovor na butasto vpra?anje: po?akal sem okrog 12 ur ?ez no? pa ?e malo tek da je gotovo vse olje tam kjer mora bit in tudi na ravnem terenu je stal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...dolij malo olja orig.za Mazdo ..pelji na poobla??en Mazda servis.saj je v GARANCIJI.ko se ti bo pri?gala rde?a lu?ka od Olja..in ?e ka?na zraven bo prepozno...treba tudi kontrolirat na pal?ki od olja .dobri zrihtaj...tako svetujejo na mazda servisu...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto je bencinar nivo olja je tako nizko da se komaj kaj pozna na merilni palici opozorilna lu?ka se ?e ni pri?gala

 

servisa ?e ni bilo ker ?e ni potrebe

odgovor na butasto vpra?anje: po?akal sem okrog 12 ur ?ez no? pa ?e malo tek da je gotovo vse olje tam kjer mora bit in tudi na ravnem terenu je stal

Ja ne vem ce ni potrebno.... to ni normalno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes sem bil na servisu v Mb kjer sem jim poskusil razlo?it problem vendar me niso poslu?ali hotel mi je samo doliti liter olja in ra?unat 25 e.

jaz pa sem zahteval da to obravnavajo kot reklamacijo in mi tudi zapi?ejo da sem reklamiral da avto porablja preve? olja. Vendar brez uspeha. prepri?eval me je da je normalna poraba olja 0,5L NA 1000 KM in da sem lahko sre?en ker je to ?isto normalno .

na koncu sem ga uspel prepri?at da mi je na ra?un napisal da je olje dolil v avto ker je ga bilo premalo in tudi pla?al olje. To je bila ?e druga reklamacija za katero niso hoteli izdati potrdila da se je zgodilo , prva je bila ko so se sneli bovdeni iz menjalne ro?ice in se ni dalo prestavljat. ko sem pa jih opozoril da se vrata  slabo zapirajo pa so me samo odslovili da nemorejo naredit ni?esar in to na poobla??enem servisu 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko olja ni vec na ?ipki in se na ovinku pri?ge lu?ka za olje je ?ele panika,ta nivo pa je ?isto ok. Druga? pa brez panike na ?ipki med min in max oznako je 0,5 litra in ce je na min.pomeni da ga imas v motorju ?e vedno vsaj 3,2 litra :-P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opravljena je bila testna vo?nja in moram re?i, da sva oba z ?eno kar razo?arana.

Testirala sva FL Revolution G121.

Avto ima odli?en motor (to je res svetla plat), vse ostalo je pa ?al res dvignjena in na?minkana Mazda 2. 

Z 18'' po razdrapani cesti avto dobesedno poskakuje, pri avtocestnih hitrostih (120 do 140) zelo te?ko dr?i ravno smer, stalno je potrebno malo korekcije na volanu.

Je pa res, da sva navajena navadnih avtov, ne SUV, ?eprav pri ostalih znamkah ni bilo tako slabega ob?utka kot pri Mazdi. 

Plastika v notranjosti je na ravni ni?jega razreda, prostora zadaj pa za otro?ki avtosede? premalo in otro?ke nogice (pre)malo, ker noge dobesedno silijo v prvi sede? - za ?eno ?e nekako, za mano ni variante, pa sem visok samo 180+ cm. 

Zahvaljujem se vsem za mnenja in pomo?, midva sva jo ?al ?rtala iz wish-liste.

Pa upam, da nisem koga u?alil, ampak meni je bila definitvno favorit, po testni vo?nji pa ne ve?. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno o tem sem jaz govori, da je ta "garancija" bolj lari fari. V navodilih pise da je to normalna poraba pa se potem ti jebi. Ceprav vsi vemo da to ni normalno sploh pa ne za NOV avto. Od brata bmw 1999 letnik ne popije vec kot 1l olja na 20k km.In zej mi povej to redno servisiras avto in placujes tiste vsote za servis v prepricanju, da imas garancijo in potem ti avto zacne piti olje in te gladko odpikajo. Moja 2008 letnik popije 2.5-3dl na 10k km, sepravi nivo olja pri 10k km prevozenih pride recimo na sredino palcke med max. in min. Na 20k km popije slabih 7dl pa ima 190k km. Ce je to res kar pises te resi samo generalka motorja, katera stane 2.000e (uradni servis) ali pa 700e (neuradni servis). Vsaj 2.000e so meni rekli za mazda 6 2003 letnik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem ravno danes trikrat preveril in po 12.000 prevozenih km je nivo olja malo nad polovico med max in min tako da mi ga je vse skupaj popilo cca. 2dl na 12k km. Najvecji stos je to da sem jest imel isti problem, kot ti na mazdi 6 2003 letnik z 200k km prevozenih in ko sem prisel na uradni servis so vsi rekl, da to ni normalno in da naj cimprej naredim generalko motorja, kljub temu da v navodilih pise da je to normalna poraba olja. V primeru, da bi pa jest prisel na uradni servis zaradi reklamacije oz. garancije bi me pa prepricevali, da je to normalna poraba... Kljub temu da vsi vejo, da to ni normalno. Potem se pa ti zajebavi z njimi... Upam, da resis omenjeni problem za cim manj cekinov :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scream, nekatera vozila imajo kot (garancijo zase, oz.da se prodajalci - serviserji zavarujejo pred ve?jimi stro?ki), navedeno da do 1l na 1000km se smatra za normalno potro?njo motornega olja.  :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj vem ravno zaradi tega govorim, da je treba to garancijo vzeti z rezervo. Uporabniku lepi so rekl, mu ne priznajo garancije na prerjavenje, ker je imel notri woofer... Wtf? Drugemu so rekl, da je garancija na prerjavenje in ne na rjavenje... Spet tretja oseba je imela probleme s stekanjem/ugasanjem navigacije za katero je mimogrede doplacal, kot dodatno opremo in so ga ravno tako odslovili. Po drugi strani imas pa recimo uporabnika jest k so mu normalno zamenjali zadnje obrobe.

Kot sem ze omenil je ta uradni servis tam samo zato, da ti leze v rit, ko ti prodajo nov avto in da te potem se nadaljnih nekaj let lupijo za servis. Ce pa slucajno pride do problema je pa skos nek izgovor in ni njihova krivda. Izjema je vpoklic kjer ti pa pac morajo zamenjati omenjeni del :)

Lahko tudi se en primer povem in sicer znancu je sla sklopka in vztrajnik pri 80k km in avto je bil se v garanciji pa so rekl, da je to potrosn material in je mogu vse stroske sam kriti. Na koncu je dosegel, da so mu dali malo popusta. Avto je bilo potrebno pripeljati z avtovleko, ker je samo pocilo in je bil avto ne vozen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pri mazdi nikoli nisem imel problemov z garancijo

 

Mazda5 Pula DPF lucka, menjana sonda

Cx7 lezaj, pa se nekaj na interclassu (res pa da

Potem sklopke niso na istem avtu Boj?u)

Mazda 6 pedal sklopke, prevleka zica pri Krzisniku

 

Enako pri novih seatih.

Pri Citroenu pa se ni nic crknilo (kmalu 40.000 km)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.